Νέα

Πρόβλημα με το στομάχι...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stam_90
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 136
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
μοιαζουν με συμπτωματα ελκους αλλα μπορει να ειναι λειτουργικη δυσπεψια....κανε τις εξετασεις σου στο ικα και αν ειναι φυσιολογικες δυο επιλογες εχεις....ξεκινας μια εμπειρικη θεραπεια με φαρμακα για ελκος στομαχου για δυο βδομαδες και αφου λες προσεχεις την διατροφη σου περιμενεις να δεις πως θα πας και αν δεν βελτιωθεις πας για γαστροσκοπηση ή πας απευθειας για γαστροσκοπηση αυριο κιολας σε εναν γαστρεντερολογο.......εναν υπερηχο για χολη κανε να αποκλειστει και μια χολοκυστοπαθεια.....σωστο κι αυτο.....

Dr. gl,
καλύτερα είναι να πάει σε γιατρο να τονε δει  :grin:

Να ξέρετε επίσης ότι το άγχος παίζει πολυ αρνητικό ρόλο σε αυτές τις περιπτώσεις
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
να παει....και να κοψει καφεδες τσιγαρα και ποτα....παλι εξω το κοβω ναναι....δεν βλεπω να απαντα..... :sunglasses:
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
να παει....και να κοψει καφεδες τσιγαρα και ποτα....παλι εξω το κοβω ναναι....δεν βλεπω να απαντα..... :sunglasses:
Πρώτον καφέδες πίνω επειδη δεν ξυπναω ευκολα..

Γυμνάζομαι και αθλουμαι δεν πινω ουτε τσιγάρα ουτε ποτο....
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
ΠΡΟΣΕΧΕ και τα συμπληρώματα διατροφής που παίρνεις αν πας γυμναστήριο. Και απέβαλε κάπως το άγχος.
Αν και δεν επερνα τπτ μονο οταν αρχησα πριν κανα 2 χρονια που επερνα για κανα 15θημερο κατι αμινοξεα. τιποτα παραπάνω...


Ασε που αυτες οι πρωτεινες εχουν τρελη λακτοζη και ορο γάλακτος το οποιο το αποφευγω...
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Α επεισης πινω το γαλα με 80% λιγότερη λακτόζη αυτο της daily δεν με πειράζει καθολου...
 

Επισκέπτης

Συνομηλικοι δεν ειμαστε ρε ? :think:

Σιγα το σκληρο καρύδι  :jerking: :jerking:

Ζηλεύεις αρρωστιάρη? :birdman:

Χωρίς πλάκα , μόνο μια φορά με πείραξε το στομάχι όταν είχα φάει για πρωινό πίτσα με παστουρμά. Μάλλον ο παστουρμάς θα ήταν γιατί αλλες φορες δεν με είχε ενοχλησει η πίτσα φορ μπρέκφαστ. Κατα τα αλλα το σύστημα δουλεύει ρολόι ότι μπαίνει μετά από ευλογο χρονικό διαστημα βγαίνει :2funny:
 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16
Πόσο χρονων εισαι Σταμ?
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Πάντως αν συνεχιστεί ...νοσοκομείο, ορός και no food για λίγες μέρες.

Χρειάζεσαι ένα καλό γαστρεντερολόγο. Δεν είναι εύκολη η διάγνωση στο στομάχι.

Μπορεί να έχεις και έλκος μέχρι ελαφρά γαστρεντερίτιδα.


Από πρωτεΐνη είσαι μόνο για NATURE'S BEST ISOPURE ή την platinum της ΟPTIMUM
Δεν εχει βαρια γευση δλδ?
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
πφφφφφφφφφφφ γιαυτο μετα παθαινετε πολυποδες εντερου και σας κραζουν οι γιατροι....οι αντρες απο καποια ηλικια και μετα πρεπει ετησιως να κανουν κολονοσκοπηση και εξεταση προστατη...(ξερεις αυτη με το δαχτυλακι...)
:grin: :grin:

Πάλι μαλακίες γράφεις. Άκου κολονοσκόπηση κάθε χρόνο.

Στις ΗΠΑ, δακτυλική εξέταση προστάτη κάνουν συνήθως από τα 40 και μετά, μία φορά τον χρόνο. Εδώ μιλάμε για πιτσιρικά όμως.

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει και το παρακάτω χιουμοριστικό βιντεάκι. Ο τύπος είναι 40 και πάει για εξέταση...Είναι στα Αγγλικά.

 

antipa

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.307
Like
2
Πόντοι
16

Μικρός είσαι για να εχεις τετοιες ενοχλήσεις.
Εχω κι εγω πότε πότε αλλά είμαι κοντα 40....
Μόλις φάω σουβλακι με τζατζικι/πιτσα/πατατακια και μερικά τυρια πχ κασερι με γαμάει στην ξυνιλα
επίσης το πρωι με το φραππε με ενοχλεί αλλά πολύ λίγο
ειχα κάνει εξετασεις προπερσι αλλα δεν μου βρήκαν κάτι
μου είπαν ότι είναι από υπερβολικό άγχος.
Το κακό είναι ότι δεν τρωω και πολλά μαγειρευτά κι αυτό χειροτερευει την κατάσταση.
Κοιταξε το πάντως τωρα που είναι νωρίς.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Πάλι μαλακίες γράφεις. Άκου κολονοσκόπηση κάθε χρόνο.

Στις ΗΠΑ, δακτυλική εξέταση προστάτη κάνουν συνήθως από τα 40 και μετά, μία φορά τον χρόνο. Εδώ μιλάμε για πιτσιρικά όμως.

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει και το παρακάτω χιουμοριστικό βιντεάκι. Ο τύπος είναι 40 και πάει για εξέταση...Είναι στα Αγγλικά.


ειπα απο μια ηλικια και μετα :)
δακτυλικη εξεταση ΚΑΘΕ χρονο απο μια ηλικια και μετα...του το ειπα επειδη μου ειπε οτι "Φοβαται"....την ηλικια του ουτως ή αλλως δεν την ξερω...
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Μικρός είσαι για να εχεις τετοιες ενοχλήσεις.
Εχω κι εγω πότε πότε αλλά είμαι κοντα 40....
Μόλις φάω σουβλακι με τζατζικι/πιτσα/πατατακια και μερικά τυρια πχ κασερι με γαμάει στην ξυνιλα
επίσης το πρωι με το φραππε με ενοχλεί αλλά πολύ λίγο
ειχα κάνει εξετασεις προπερσι αλλα δεν μου βρήκαν κάτι
μου είπαν ότι είναι από υπερβολικό άγχος.
Το κακό είναι ότι δεν τρωω και πολλά μαγειρευτά κι αυτό χειροτερευει την κατάσταση.
Κοιταξε το πάντως τωρα που είναι νωρίς.
Κάνω διατροφη λογο γυμναστηκης αυτα που ανέφες το πολυ να τα φάω μια φορα το δημηνο,εχει βελτιωθει η κατάσταση διοτη στην αρχη δεν μπορουσα να χωνέψω τπτ αλλα τώρα καλυτερα! Υπαρχουν ομως ενοχλησεις μερικες φορες την εβδομαδα...
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Λοιπον επειδη ειστε ΕΛΑΧΙΣΤΑ ηλιθιες ελατε γαμηστε με με κανα στραπον να τελειωνουμε , εγω μεχρι να πεθάνω δαχτυλο στο κώλο δεν μου βάζει κανεις....


  :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom