Νέα

Πρόβλημα με το στομάχι...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stam_90
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 136
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
εσυ ως γιατρος της ηδονης δεν μπορεις να τον συμβουλεψεις??? :cheesy:
Θα τον συμβουλευα να παει σε συναδελφο μου
Εγω ειμαι σεξολογοs κοπιτσολογοs....... ο ανθρωποs χρειαζεται στομαχολογο :sunglasses: :sunglasses:
 
OP
OP
stam_90

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Επισείς οταν κανω διαδρομο για αρκετη ώρα,ειτε περπαταω στο δρομο για ωρες ηρεμώ απιστευτα...
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
μια κουταλιά μέλι κάθε πρωί με άδειο στομάχι
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Έχω δοκιμάσει τα πάντα, δεν γίνεται τίποτα...μέχρι και ουλτρεξ ήπια!
με έχει βοηθήσει πάρα πολύ. καλά όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες και προπάντων δεν είμαστε γιατροί. Είχα παλλινδρόμηση σε πολύ άσχημο βαθμό. Ένα βράδυ κόντεψα να τα κακαρώσω από οξέα που ανέβηκαν από το στομάχι. Κανονικό πνίξιμο
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
πφφφφφφφφφφφ γιαυτο μετα παθαινετε πολυποδες εντερου και σας κραζουν οι γιατροι....οι αντρες απο καποια ηλικια και μετα πρεπει ετησιως να κανουν κολονοσκοπηση και εξεταση προστατη...(ξερεις αυτη με το δαχτυλακι...)
:grin: :grin:
O νουs σου εσενα στο....δαχτυλο
Εχουν βγει ρε αλλεs μεθοδοι......ανωμαλιαρα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

studio69

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.856
Like
2
Πόντοι
16
με έχει βοηθήσει πάρα πολύ. καλά όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες και προπάντων δεν είμαστε γιατροί. Είχα παλλινδρόμηση σε πολύ άσχημο βαθμό. Ένα βράδυ κόντεψα να τα κακαρώσω από οξέα που ανέβηκαν από το στομάχι. Κανονικό πνίξιμο
Την πρώτη φορά πήγα σε καρδιολόγο, με μπέρδεψαν τα συμπτώματα!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Τυποι και μπουρδελιάρηδες  πριν λίγο καιρό πέρασα μια γαστρεντερίτιδα βαριάς μορφης διότη έχασα 4 κιλα μέσα σε 3 μέρες και δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου.... Είχε πέσει ιωση εκεινη την εποχη, μιλαω για μαιο-ιουνιο ειχε πιάσει τους γειτονες μου ομαδικος και υστερα πολλα ατομα απο την περιοχή που μένω! Δεν θα την γλύτωνα εγω φυσικα διοτη μικρος είχα κανει γαστεροσκόπηση επειδη ειχα   τετοιο ανάλογο πρόβλημα και τώρα το ξαναπέρασα πριν δυο τρεις μηνες, εμετούς ,διαρια,κλπ κλπ. Μου ταλαιπώρησε τρελα ,και στην εξεταστικη ,και στο γυμναστηριο διοτη αθλουμαι ,και στην καθημερινη μου ρουτίνα!  Πέρασα 3 μερες νομιζα οτι μου πέρασε κοπάναω παλι τα γαλακτοκομικά με πιανει χειρότερα οπου αναγκάστηκα να παω νοσοκομείο για να μου κάνουν ορο διοτη ενοιωθα να καταρέω! Τα γράφω τώρα ομως διότη αυτο το πρόβλημα υπάρχει ακόμα, ναι μεν εχει σταθεροποιηθει η κατάσταση τρωω κανονικα, κυριως στεγνα φαγητά ,χωρης πολλα υγρα,μακρια απο τηγανιτα,προιοντα που εχουν πολλες γαλακτικες ουσίες μέσα ,φυστικια κλπ κλπ! Το θεμα ειναι ομως οτι και ενα μικρο κουλουράκι να φάω νοιώθω λες και εχω φάει 2 πιατα στην σειρα μιλαμε για φουσκωμα μονο με ενα κουλουρι η οτιδηποτε αλλο, εαν καταναλώσω αρκετα γαλακτοκομικά προιντα μαζι με πιανει καούρα και παλι φούσκωμα,λογο του οτι δεν εχω και τρελη οικονομικη άνεση να παω να κανω απευθειας εξετάσεις θα περιμένω να κάνω στο ικα σε ενα μηνα  :jerking: :jerking: ..... Θα ηθελα μια αποψη για αυτο και μερικες συμβουλες ,ευχαριστώ....
κοιτα και την χολη τυπε
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.239
Πόντοι
7.045
για κάνε α..

bxp252320.jpg
 

paraxenos

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2005
Μηνύματα
486
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
αδερφε κατα κυριο λογο η γαστρεντεριτιδα προκαλειται απο μικροβιο το οποιο θελει και παραπανω απο εβδομαδα να φυγει,ελπιζω να μην το αφησες ετσι γιατι κλαφτα χαραλαμπε,συνεχισε να παιρνεις τα φαρμακα που σου εγραψαν και κανε υπομομη ειναι λιγο παλουκι και θελει τον καιρο του
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
κοιτα και την χολη τυπε
Και γω αυτό θα του έλεγα
τα ίδια συμπτώματα είχα και γω και μου βρήκαν άμμο στην χολή
Ευτυχως με ενα γιατροσόφι ηρέμησα και μπορώ να απολαμβάνω τα πάντα
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Τυποι και μπουρδελιάρηδες  πριν λίγο καιρό πέρασα μια γαστρεντερίτιδα βαριάς μορφης διότη έχασα 4 κιλα μέσα σε 3 μέρες και δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου.... Είχε πέσει ιωση εκεινη την εποχη, μιλαω για μαιο-ιουνιο ειχε πιάσει τους γειτονες μου ομαδικος και υστερα πολλα ατομα απο την περιοχή που μένω! Δεν θα την γλύτωνα εγω φυσικα διοτη μικρος είχα κανει γαστεροσκόπηση επειδη ειχα   τετοιο ανάλογο πρόβλημα και τώρα το ξαναπέρασα πριν δυο τρεις μηνες, εμετούς ,διαρια,κλπ κλπ. Μου ταλαιπώρησε τρελα ,και στην εξεταστικη ,και στο γυμναστηριο διοτη αθλουμαι ,και στην καθημερινη μου ρουτίνα!  Πέρασα 3 μερες νομιζα οτι μου πέρασε κοπάναω παλι τα γαλακτοκομικά με πιανει χειρότερα οπου αναγκάστηκα να παω νοσοκομείο για να μου κάνουν ορο διοτη ενοιωθα να καταρέω! Τα γράφω τώρα ομως διότη αυτο το πρόβλημα υπάρχει ακόμα, ναι μεν εχει σταθεροποιηθει η κατάσταση τρωω κανονικα, κυριως στεγνα φαγητά ,χωρης πολλα υγρα,μακρια απο τηγανιτα,προιοντα που εχουν πολλες γαλακτικες ουσίες μέσα ,φυστικια κλπ κλπ! Το θεμα ειναι ομως οτι και ενα μικρο κουλουράκι να φάω νοιώθω λες και εχω φάει 2 πιατα στην σειρα μιλαμε για φουσκωμα μονο με ενα κουλουρι η οτιδηποτε αλλο, εαν καταναλώσω αρκετα γαλακτοκομικά προιντα μαζι με πιανει καούρα και παλι φούσκωμα,λογο του οτι δεν εχω και τρελη οικονομικη άνεση να παω να κανω απευθειας εξετάσεις θα περιμένω να κάνω στο ικα σε ενα μηνα  :jerking: :jerking: ..... Θα ηθελα μια αποψη για αυτο και μερικες συμβουλες ,ευχαριστώ....
μοιαζουν με συμπτωματα ελκους αλλα μπορει να ειναι λειτουργικη δυσπεψια....κανε τις εξετασεις σου στο ικα και αν ειναι φυσιολογικες δυο επιλογες εχεις....ξεκινας μια εμπειρικη θεραπεια με φαρμακα για ελκος στομαχου για δυο βδομαδες και αφου λες προσεχεις την διατροφη σου περιμενεις να δεις πως θα πας και αν δεν βελτιωθεις πας για γαστροσκοπηση ή πας απευθειας για γαστροσκοπηση αυριο κιολας σε εναν γαστρεντερολογο.......εναν υπερηχο για χολη κανε να αποκλειστει και μια χολοκυστοπαθεια.....σωστο κι αυτο.....
 

kjohn

Νέο Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2009
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Αδελφε παιζει να ειναι σπαστικη κολλιτιδα, η οποια ειναι καταλοιπο της γαστρεντεριτιδας. Τραβα γρηγορα σε γιατρο να σου δωσει κανα σπασμολυτικο για το στομαχι.
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Αδελφε παιζει να ειναι σπαστικη κολλιτιδα, η οποια ειναι καταλοιπο της γαστρεντεριτιδας. Τραβα γρηγορα σε γιατρο να σου δωσει κανα σπασμολυτικο για το στομαχι.

σπαστικη κολιτιδα στο στομαχι? η σπαστικη κολιτιδα (την οποια απευχομαι γιατι οποιος την εχει ξερει τι σημαινει) σου θεριζει την κοιλιακη χωρα βασικα οχι το στομαχι....απ οτι καταλαβα εχει θεμα με το στομαχι οχι με το εντερο...
 

Επισκέπτης
Ποοοοοοοοο ρε ποθτη τις ερειπια  ειστε ολοι...Μονο εγω ειμαι μυλος εδω περα? :rolleyes:
 

Spermacht

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2005
Μηνύματα
405
Κριτικές
7
Like
70
Πόντοι
1
Αδελφε παιζει να ειναι σπαστικη κολλιτιδα, η οποια ειναι καταλοιπο της γαστρεντεριτιδας. Τραβα γρηγορα σε γιατρο να σου δωσει κανα σπασμολυτικο για το στομαχι.

Το κάθε εντερικό πρόβλημα θέλει ειδική αντιμετώπιση.
Θα μπορούσαμε να πούμε για αρκετά φάρμακα αλλά η ενδεδειγμένη λύση είναι ο γιατρός.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom