Νέα

προβλημα με το αμαξι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα milfslover
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 86
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
Τύπε το συμπέρασμα είναι:
Όπως είναι το αμάξι κρύο, τσέκαρε λάδια και νερά να είναι οκ απο στάθμη.
Κάντο μια βόλτα να ζεσταθεί, και τσέκαρε για ασπρίλες.
Αν όλα είναι καλά, πιθανόν να έχει λάδια ακόμη εκεί που σου λένε και τα άλλα παιδιά και θα καθαρίσει μόνο του.

και τέλος, αν έχεις σκοπό να πας Λάρισα, γιατί δεν παρακολούθησα τι έκανες με το αλλο θέμα,
πάρε το τραίνο καλού κακού  :grin:
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
παντως πριν λιγο που το εκανα μια βολτα δουλευε κομπλε μονο τον καπνο που εβγαζε
σου ξαναλεω αν σταματισε οθορυβος κανε βολτες εχοντας το νου σου σε θερμοκρασια και λαδια..λογικα σε λιγο θα σταματισει και ο καπνος,αν δεν σταματισει μην το αφισεις πηγαινε να το δουν..
 
OP
OP
milfslover

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
Τύπε το συμπέρασμα είναι:
Όπως είναι το αμάξι κρύο, τσέκαρε λάδια και νερά να είναι οκ απο στάθμη.
Κάντο μια βόλτα να ζεσταθεί, και τσέκαρε για ασπρίλες.
Αν όλα είναι καλά, πιθανόν να έχει λάδια ακόμη εκεί που σου λένε και τα άλλα παιδιά και θα καθαρίσει μόνο του.

και τέλος, αν έχεις σκοπό να πας Λάρισα, γιατί δεν παρακολούθησα τι έκανες με το αλλο θέμα,
πάρε το τραίνο καλού κακού  :grin:
θα παω να τα τσεκαρω παλι σε μιση ωριτσα.οσο για το αλλο ενοειται οτι θα ανεβω με τοτραινο δε μασ παιρνει για μαλακιες τωρα ;) ;)
 
OP
OP
milfslover

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
σου ξαναλεω αν σταματισε οθορυβος κανε βολτες εχοντας το νου σου σε θερμοκρασια και λαδια..λογικα σε λιγο θα σταματισει και ο καπνος,αν δεν σταματισει μην το αφισεις πηγαινε να το δουν..
αφου εχω κανει ολα αυτα πλεον αν ειναι φλατζα ποια θα ειναι τα συμπτωματα;
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
αφου εχω κανει ολα αυτα πλεον αν ειναι φλατζα ποια θα ειναι τα συμπτωματα;
αναλογα το βαθμο...παντος αν ειναι φλαντζα οταν χειροτερεψη θα το καταλαβεις..

Γιαυτο σου λεω τραβα συνεργειο εκει θα το πρεσαρουν το αμαξι και θα δουν αν ειναι φλαντζα η κατι αλλο..

Ενδικτικα για τι φλαντζα απολια νερου,θερμοκρασια,και θα φουσκονει και τα νερα στο ψυγειο..
 
OP
OP
milfslover

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
αναλογα το βαθμο...παντος αν ειναι φλαντζα οταν χειροτερεψη θα το καταλαβεις..

Γιαυτο σου λεω τραβα συνεργειο εκει θα το πρεσαρουν το αμαξι και θα δουν αν ειναι φλαντζα η κατι αλλο..

Ενδικτικα για τι φλαντζα απολια νερου,θερμοκρασια,και θα φουσκονει και τα νερα στο ψυγειο..
poio na koitajv to pagoyraki poy exei gia to nero h na anoixv thn tapa toy psigeioy;
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
ρε φιλε εισαι μηχανικος?? η του λες οτι εχεις ακουσει απο εδω και απο κει..

Μου είχε κάψει φλάτζα κεφαλής ενα corsa που είχα.
Στην αρχή είδα τις ασπρίλες που ανακατευότανε το ψυκτικο με τα λάδια .
μετά έβγαζε άσπρο καπνό
μιλάμε για πολύ καπνό όμως...

που έχω λάθος?
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
Παιδες  εχω  και γω ενα προβλημα με το αμαξι μου!! :helpplea:
Το προβλημα ειναι οτι σβηνει η μηχανη μολις σταματαω σε φαναρια η Stop!!
Το πηγα σε ενα συνεργειο μου πε οτι ειναι θεμα πολλαπλασιαστη,αλλαξα πολλαπλασιατη 200Ε
αλλα εξακολουθοθσε να σβηνει,το πηγα σημερα σε ενα αλλο συνεργιο και μου ειπε οτι θελει ηλεκτρολογο
και οτι δεν ειναι θεμα πολλαπλασιαστη,(πανε τα 200Ε  :'(),τι να κανω τωρα να παω να παρω τα λεφτα μου πισω και να τα παω
σε ηλεκτρολογο;!!!
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
Το δικό σου πρόβλημα francesco θα το κοιτάξουμε άλλη μέρα.
κάτσε να λύσουμε πρώτα του μιλφλοβερ  :grin:
 
OP
OP
milfslover

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
δηλαδη ρε παιδια αν ειναι φλατζα το πρωι που θα σηκωθω και το κοιταξω δε θα πρεπει να εχει χασει τα νερα; :think:
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
δηλαδη ρε παιδια αν ειναι φλατζα το πρωι που θα σηκωθω και το κοιταξω δε θα πρεπει να εχει χασει τα νερα; :think:

Όχι, από τη φλάντζα χάνει μόνο όταν δουλεύει.
Για να χάσει τα νερά στα καλά καθουμενα, πρέπει να χει κόψει κάνα κολλάρο, να τρυπήσει κάνα ψυγείο κλπ...
 
OP
OP
milfslover

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
Παιδες  εχω  και γω ενα προβλημα με το αμαξι μου!! :helpplea:
Το προβλημα ειναι οτι σβηνει η μηχανη μολις σταματαω σε φαναρια η Stop!!
Το πηγα σε ενα συνεργειο μου πε οτι ειναι θεμα πολλαπλασιαστη,αλλαξα πολλαπλασιατη 200Ε
αλλα εξακολουθοθσε να σβηνει,το πηγα σημερα σε ενα αλλο συνεργιο και μου ειπε οτι θελει ηλεκτρολογο
και οτι δεν ειναι θεμα πολλαπλασιαστη,(πανε τα 200Ε :-*),τι να κανω τωρα να παω να παρω τα λεφτα μου πισω και να τα παω
σε ηλεκτρολογο;!!!
πηγαινε παρε τα λεφτα και ριξε και κανα γαμοσταυριδι
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.447
Κριτικές
31
Like
12.129
Πόντοι
5.097
δηλαδη ρε παιδια αν ειναι φλατζα το πρωι που θα σηκωθω και το κοιταξω δε θα πρεπει να εχει χασει τα νερα; :think:
αν ειναι φλατζα οπως σου ειπαν θα ανακατεβονται τα νερα με τα λαδια αρα στην ταπα του λαδιου θα δεις υγρασια,για να καψεις φλατζα θα πρεπει να ειχες ανεβασει θερμοκρασια και εσυ να μην το ειδες και να συνεχισες εγινε ετσι?ο μονος σιγουρος τροπος να τσεκαρεις αν ειναι φλατζα ειναι να σου πρεσαρουν την μηχανη αυτα τα ολιγα.
 
OP
OP
milfslover

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
Όχι, από τη φλάντζα χάνει μόνο όταν δουλεύει.
Για να χάσει τα νερά στα καλά καθουμενα, πρέπει να χει κόψει κάνα κολλάρο, να τρυπήσει κάνα ψυγείο κλπ...
ωραια απο την στιγμη που εβγαλα τελειωσ τα λαδια και εβαλα καινουργια και το εκανα βολτεσ δουλευε κομπλε δεν εχασε νερα δεν ανεβασε θερμοκρασια μονο την πουτανα την καπνιλα εβγαζε.αμα ηταν φλατζα δεν θα ανεβαζε θερμοκρασια;
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.447
Κριτικές
31
Like
12.129
Πόντοι
5.097
Το δικό σου πρόβλημα francesco θα το κοιτάξουμε άλλη μέρα.
κάτσε να λύσουμε πρώτα του μιλφλοβερ  :grin:
το προβλημα του φρανκυ ειναι ευκολο εχει παρει αμαξι νεας τεχνολογιας με optimal drive :2funny: :2funny: :2funny:
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
ωραια απο την στιγμη που εβγαλα τελειωσ τα λαδια και εβαλα καινουργια και το εκανα βολτεσ δουλευε κομπλε δεν εχασε νερα δεν ανεβασε θερμοκρασια μονο την πουτανα την καπνιλα εβγαζε.αμα ηταν φλατζα δεν θα ανεβαζε θερμοκρασια;

Όπως σου είπε κι ο dimitrisniva δουλεψε το και παρακολουθα το.
Αν δεν σταματήσει πας συνεργειο.
Δεν γίνεται να βγάζει κάπνα επ' αόριστον και να μην πέφτει καμιά στάθμη....
 

ermis1964

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
643
Κριτικές
22
Like
238
Πόντοι
2.017
Ελεγξε τήν στάθμη τού αντιψυκτικού.Επίσης όταν είναι κρύο τό όχημα,άνοιξε τήν τάπα τού ψυγείου καί δές την άν είναι καθαρή.Αν ή τάπα τού ψυγείου έχει ίζημα επάνω της,είναι ένδειξη ότι έχει κάποιο πρόβλημα ή φλάντζα κεφαλής.Μάλλον έβαλες πολλά λάδια όταν συμπλήρωσες.Η διαφορά στόν δείκτη λαδιού μεταξύ min-max είναι περί τό 1 λίτρο.Γενικά τά Almera δέν έχουν προβλήματα,άν προσέχεις τά αναλώσιμα (λιπαντικά κ.λ.π).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom