Νέα

Πρόβλημα με ψησταριά γείτονα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα LoneRider
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 146
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
LoneRider

LoneRider

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2017
Μηνύματα
79
Like
79
Πόντοι
0
α) Ξεκίνα με κουβέντα-συνεννόηση
αν σε γράψει.....
β) Πάρε δήμο,δημοτική αστυνομία (μην πάρεις το 100 θα σε γράψουν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους άλλωστε δεν είναι και αρμοδιότητα τους) όρεξη όμως να έχεις να τους ταράξεις στα τηλ.
γ)Αν δεν θες να κάνεις τίποτα απο τα παραπάνω μίλα με δικηγόρο για το τι εναλλακτικές έχεις.
Αν το σπίτι είναι δικό του και εσύ ενοικιαστής ξεκίνα σιγά σιγά να μετακομίζε

α) Ξεκίνα με κουβέντα-συνεννόηση
αν σε γράψει.....
β) Πάρε δήμο,δημοτική αστυνομία (μην πάρεις το 100 θα σε γράψουν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους άλλωστε δεν είναι και αρμοδιότητα τους) όρεξη όμως να έχεις να τους ταράξεις στα τηλ.
γ)Αν δεν θες να κάνεις τίποτα απο τα παραπάνω μίλα με δικηγόρο για το τι εναλλακτικές έχεις.
Αν το σπίτι είναι δικό του και εσύ ενοικιαστής ξεκίνα σιγά σιγά να μετακομίζεις.
Με κουβεντα δεν δουλεψε, η δημοτικη αστυνομια ισως κανει κατι παραπανω λογο της καταπατησης γιατι η αστυνομια μου ειπε καταστατικο η μυνηση. Ιδιοκτητης ειμαι οποτε σε αυτο το θεμα δεν μπορει να μου κανει κατι
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.170
Κριτικές
496
Like
62.328
Πόντοι
39.662
θυμαμαι και γω μια γειτονισσα που μας εβριζε οταν ψηναμε στον 1ο οροφο σε σπιτι φιλου. Με δυο καλαμακια το βουλωσε.
Ολοι μιλατε για γκρεμισμα μπαρμπεκιου ενω ο τυπος εχει απλα μια ψησταρια. Δυστυχως ειναι το τιμημα του να μενεις σε πολυκατοικια σε μεγαλη πολη, ανεχεσαι και σε ανεχονται.
Τωρα για 10 μπριτζολες να κανεις μηνυση και να τρεχεις με νομικα και μαλακιες; Πεταμενος χρονος. Βαλε μια μικρη γλαστρα στο μπαλκονι σου και οταν ψηνει "ποτιζε" την για καμια ωρα μεχρι να βρεξεις ολο το ισογειο.

Να σε ρωτησω, τι σωματικης διαπλασης ειναι ο ψηστης; Αμα βγειτε σεντρα τον εχεις; Νομιζω με λιγες δημοκρατικες φαπες ολα μπαινουν στη θεση τους
Μπορει να βαλει στο μπαλκονι του ο τυπος 1-2 ανεμιστηρες μεγαλους οχι μαλακιες κινεζικους μικρους να κοιτανε προς τα κατω και να ξαναστελνει την καπνα πισω, ετσι θα του προακαλεσει ασφυξια και θα αναγκαστει να σβησει τη φωτια και να πεταξει την παντσετα στο φουρνο.
 

Συνημμένα

  • Στιγμιότυπο από 2021-06-22 23-46-32.png
    Στιγμιότυπο από 2021-06-22 23-46-32.png
    312,1 KB · Εμφανίσεις: 21

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.811
Κριτικές
31
Like
12.447
Πόντοι
5.097
οτι προβλημα εχετε με ψησταριες,ψησιματα,καρβουνα,εμπρησμους ρωτηστε τον ειδικο αθηναιος 44+5. :confused: :confused: :confused:
 

Thessalon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.571
Like
1.122
Πόντοι
216
Φιλε μου εγω τι θα εκανα αν δεν επαιρνε απο λογια....
Οταν ψηνει, εναν κουβα με νερο απο το μπαλκονι μου, και δεν θα με δει καν...
Τον ριχνω και μπαινω μεσα απλα...και ασε να απορει...
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.615
Πόντοι
4.546
άλλαξαν την κλειδαριά τις κεντρικής πόρτας και δεν είχαν βάλει καν ανακοίνωση με αποτέλεσμα να χτυπάνε τα κουδούνια κάποιοι ένοικοι στις 12 το βραδυ για να μπούν

Οπότε μονάχα ΔΕΝ σας έχουν πηδήξει στην πολυκατοικία που κατοικείς με λίγα λόγια τύπε μου....
:confused: :confused::confused::confused:
 

koursaros66

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Δεκ 2006
Μηνύματα
585
Κριτικές
60
Like
3.552
Πόντοι
10.335
ο ψήστης δεν είναι για πολλά πολλά έχει την καρδια του και σε προηγουμενη λεκτική διαμάχη τον έπιασε τρέμουλο όπως ανέφερε, επόμενος πρέπει να προσέξουμε μη μας μείνει κιόλας και τον πληρώνουμε και από πάνω
Ένας λόγος παραπάνω να μην ψήνει συνέχεια
 

kozima

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2007
Μηνύματα
167
Κριτικές
12
Like
100
Πόντοι
11
Νομίζω πως είναι υπερβολή να τον κυνηγήσεις επειδή ψήνει μια φορά την εβδομάδα,είναι μερακλής ο άνθρωπος,δεν είναι κακό αυτό!!.Απο την άλλη πλευρά θα μπορούσε και αυτός να καταλάβει πως ενοχλεί και να αλλάξει τρόπο ψησίματος,πχ να μην καίει κλαδιά και να χρησιμοποιεί μπρικέτες και νομίζω πως σε αυτό πρέπει να επιμείνεις!!
Το χειροτερο είναι η περίφραξη..τα περί πολυκατοικίας τα αφήνω ασχολίαστα :D:

ΥΓ.Το λουκετο πάντως η καλύτερη λυση :grin::grin:
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.429
Πόντοι
3.296
Στη δικια μας πολυκατοικια η διαχειριστρια τον επαιρνε...
Ωσπου αλλαξε η διαχειρηση και τωρα ειναι ο Κυρ Θοδωρας που χτυπαει πορτες για να εισπρατει κοινοχρηστα...
:cry:
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.429
Πόντοι
3.296
Οπότε μονάχα ΔΕΝ σας έχουν πηδήξει στην πολυκατοικία που κατοικείς με λίγα λόγια τύπε μου....
:confused: :confused::confused::confused:
Ισως ο φιλος επιθυμει να ρθει στη δικη μου πολυκατοικια που εκει γινεται ΚΑΙ αυτο :confused:
Εκει που οι συνελευσεις καταληγουν σε παρτυ με πλωμαρι...:headbang2:
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.637
Πόντοι
456
Ρε τυποι τι καταστατικο λετε;; Ο τυπος ψηνει σε καταπατημένο χωρο που ανηκει στο δημο, δεν εχει σχεση με χωρο της πολυκατοικίας. Για αρχή πρέπει να ενημερωθεί ο δημος οτι εχει γίνει καταπάτηση του χωρου και να ερθει να τους πετάξει ολους εξω.
Διάβασε πρώτα τι γράφουν οι άλλοι........ το καταστατικό να το κοιτάξει,μόνο αν ο χώρος είναι ιδιωτικός, αν δεν είναι προφανώς δεν έχει νόημα να ασχοληθεί με αυτό. Το ξεκαθάρισε, άρα μιλάμε για καταπάτηση δημοσίου χώρου. Το θέμα είναι, ότι μάλλον, έχει πέσει λαδάκι σε κάποιον τενεκέ από τον Δήμο.......κλασσική περίπτωση.Ακόμα πιο κλασσική περίπτωση,να μένει εκεί και κάποιος από τον Δήμο. Πάντως έτσι όπως τα γράφει ο φίλος...... είναι κανονικό μπουρδέλο η όλη φάση και αν δεν μαζευτούν γρήγορα οι υπόλοιποι να αντιδράσουν (νομικά εννοώ) σε λίγο θα μπαίνουν στα διαμερίσματα τους και θα τους πηδάνε.
 
Τελευταία τροποποίηση:

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.110
Κριτικές
1
Like
33.125
Πόντοι
6.256
Οχι Ελληνες οπως και εγω, οι Αλβανοι ειναι πιο συνενοησιμοι ειδικα αν τους μιλησεις στα ισια τουλαχιστον με αυτους που εχω συναναστραφει εγω
Εκει ηθελα να καταληξω, αν ηταν αλβανοι δε θα καναν τετοια
 

Y13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.014
Like
3.873
Πόντοι
456
Μου έκανε εντύπωση πριν χρόνια στο Πόρτο που λυσσάνε με τις ψητές σαρδέλες (μιλάμε για πολύυυυυυυυυυυυυυ τσίκνα-καυσαέριο ), ότι υπάρχει νόμος που απαγορεύει το ψήσιμο της σε πολυκατοικίες .Το πρόστιμο 500 εύρω !
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.637
Πόντοι
456
Μου έκανε εντύπωση πριν χρόνια στο Πόρτο που λυσσάνε με τις ψητές σαρδέλες (μιλάμε για πολύυυυυυυυυυυυυυ τσίκνα-καυσαέριο ), ότι υπάρχει νόμος που απαγορεύει το ψήσιμο της σε πολυκατοικίες .Το πρόστιμο 500 εύρω !
Tοτε να πας τον Αύγουστο στην Πρέβεζα, που είναι η γιορτή της σαρδέλας..... εκεί να δεις τι γίνεται!!!!! Ανάλογα με τον αέρα, η μυρωδιά φτάνει μέχρι την Αρτα.
 

ΑΡΧΕΜΟΡΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουν 2021
Μηνύματα
243
Like
390
Πόντοι
21
Στη δικια μας πολυκατοικια η διαχειριστρια τον επαιρνε...
Ωσπου αλλαξε η διαχειρηση και τωρα ειναι ο Κυρ Θοδωρας που χτυπαει πορτες για να εισπρατει κοινοχρηστα...
:cry:
τον επαιρνε τζαμπα ή επεφτε χρημα?καλη φαση...
 
OP
OP
LoneRider

LoneRider

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2017
Μηνύματα
79
Like
79
Πόντοι
0
Στη δικια μας πολυκατοικια η διαχειριστρια τον επαιρνε...
Ωσπου αλλαξε η διαχειρηση και τωρα ειναι ο Κυρ Θοδωρας που χτυπαει πορτες για να εισπρατει κοινοχρηστα...
:cry:
μήπως ζήλεψε και γιαυτο τα πήρε αυτός?

Ισως ο φιλος επιθυμει να ρθει στη δικη μου πολυκατοικια που εκει γινεται ΚΑΙ αυτο :confused:
Εκει που οι συνελευσεις καταληγουν σε παρτυ με πλωμαρι...:headbang2:
απλά δώσε διεύθυνση και ήρθα εχτές

Διάβασε πρώτα τι γράφουν οι άλλοι........ το καταστατικό να το κοιτάξει,μόνο αν ο χώρος είναι ιδιωτικός, αν δεν είναι προφανώς δεν έχει νόημα να ασχοληθεί με αυτό. Το ξεκαθάρισε, άρα μιλάμε για καταπάτηση δημοσίου χώρου. Το θέμα είναι, ότι μάλλον, έχει πέσει λαδάκι σε κάποιον τενεκέ από τον Δήμο.......κλασσική περίπτωση.Ακόμα πιο κλασσική περίπτωση,να μένει εκεί και κάποιος από τον Δήμο. Πάντως έτσι όπως τα γράφει ο φίλος...... είναι κανονικό μπουρδέλο η όλη φάση και αν δεν μαζευτούν γρήγορα οι υπόλοιποι να αντιδράσουν (νομικά εννοώ) σε λίγο θα μπαίνουν στα διαμερίσματα τους και θα τους πηδάνε.
θα ψάξω να βρω φωτό στο περίπου για να δείτε πως είναι οι πολυκατοικίες γύρο γύρο σχηματίζοντας τετράγωνο και στη μέση είναι κήπος - άλσος μικρό

Μου έκανε εντύπωση πριν χρόνια στο Πόρτο που λυσσάνε με τις ψητές σαρδέλες (μιλάμε για πολύυυυυυυυυυυυυυ τσίκνα-καυσαέριο ), ότι υπάρχει νόμος που απαγορεύει το ψήσιμο της σε πολυκατοικίες .Το πρόστιμο 500 εύρω !
ίσος θα έπρεπε να υπάρχει και στην ελλάδα ένας παρόμοιος νομος αν δεν υπάρχει ήδη
 
OP
OP
LoneRider

LoneRider

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2017
Μηνύματα
79
Like
79
Πόντοι
0
η κατάσταση είναι πάνω κάτω ίδια με αυτή την φωτογραφία που επισυνάπτω από google maps, οπτικά και μονο νομίζω φαίνεται πως δεν πρόκειται για κήπους πολυκατοικιών
 

Συνημμένα

  • Google Maps.png
    Google Maps.png
    9,4 MB · Εμφανίσεις: 24

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
Πoσα λυμενα προβληματα εχετε στη ζωη σας ρε τυποι που ασχολειστε γιατι εψησε ο γειτονας???τι κακομοιρια ειναι αυτη???Δηλαδη ελεος απλωσε αλλη ωρα απο αυτη που ψηνει...Πηγαινε ρε τυπε ριξε κανα τσοπου να χαλαρωσεις,βαλε ενα ποτακι,υπαρχουν πολλυ σοβατερα προβληματα στη ζωη...Με τι καθεσε και ασχολησαι και ζητας και συμβουλες μεσα απο το bou....Kατι τετοια ποστ διαβαζω και καταλαβαινω την μιζερια και την μικροτητα της Ελληνικης κοινωνιας....Εψησε να φαει ο αλλος και εχει τον τυπο να λεει οτι βρωμισαν τα ρουχα και μπηκε ο καπνος μες στο σπιτι τι σοβαρα θεματα και τι θα κανουμε.............Απολαυστε ρε τη ζωη σας και αφηστε ησηχους και τους αλλους να κανουν το ιδιο....Αρσενικες κατινες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom