Νέα

Προσωπική άποψη για ξένες σειρές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tesla82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 275K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.674
Κριτικές
11
Like
12.499
Πόντοι
5.060
Εξαρτάται τι εννοεί ο καθένας αξιόλογη σειρά.
Πχ για μένα το walking dead είναι αξιόλογη σειρά.
Το Vikings, Game Of Thrones κλπ
Στα λόγια μου έρχεσαι, και οι 3 σειρές είναι από τις παλιές. Οι αντίστοιχες σημερινές είναι μίνι σειρές των 10 επεισοδίων και 2 σεζόν το πολύ.
 

Νιμουπαγίδας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2024
Μηνύματα
863
Like
1.827
Πόντοι
206
Βαριέμαι να διαβάσω 237 σελίδες. Οπότε δεν ξέρω αν έχει ήδη ειπωθεί, αυτό που θέλω να πω.
Προσωπική γνώμη: Το Breaking Bad, είναι η καλύτερη σειρά όλων των εποχών. Με μεγάλη απόσταση από την δεύτερη.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.965
Κριτικές
15
Like
11.824
Πόντοι
3.846
Στα λόγια μου έρχεσαι, και οι 3 σειρές είναι από τις παλιές. Οι αντίστοιχες σημερινές είναι μίνι σειρές των 10 επεισοδίων και 2 σεζόν το πολύ.
Με ανάγκασες να πάω στην εφαρμογή να ψάξω το ιστορικό μου.
Πάρε λοιπόν πιο φρέσκα παραδείγματα με πολλές σεζόν που βλέπω:
1) SWAT: 7 σεζόν
2) American Horror story: 12 σεζόν
3) Better Call Saul: 6 σεζόν
4) Fear the walking dead: 8 σεζόν
5) Peaky blinders: 6 σεζόν

Κλπ
 
  • Like
Αντιδράσεις: vril

Dilfaros

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2024
Μηνύματα
150
Like
326
Πόντοι
21
Βαριέμαι να διαβάσω 237 σελίδες. Οπότε δεν ξέρω αν έχει ήδη ειπωθεί, αυτό που θέλω να πω.
Προσωπική γνώμη: Το Breaking Bad, είναι η καλύτερη σειρά όλων των εποχών. Με μεγάλη απόσταση από την δεύτερη.
Παίζει να είναι μαζί με το Better Call Saul
 

Dilfaros

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2024
Μηνύματα
150
Like
326
Πόντοι
21
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί προηγουμένως, αλλά μια πολύ καλή σειρά είναι η "The Americans".
Στο απόγειο του ψυχρού πολέμου δυο μυστικοί πράκτορες της KGB παριστάνουν το ανδρόγυνο στις ΗΠΑ και εκτελούν μυστικές αποστολές προς όφελος της ΕΣΣΔ.
The Americans (TV Series 2013–2018) ⭐ 8.4 | Crime, Drama, Mystery
 

Νιμουπαγίδας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2024
Μηνύματα
863
Like
1.827
Πόντοι
206
Παίζει να είναι μαζί με το Better Call Saul
Δυνατό και το Better Call Saul. Αδιαμφισβήτητα. Όμως εμένα προσωπικά μέχρι και σήμερα. Δεν έχει βρεθεί σειρά σαν το Breaking Bad να με «καθηλώσει».
 

Nikolakiss7

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2018
Μηνύματα
5
Like
7
Πόντοι
0
Καλησπέρα το δικό μου top 3 είναι breaking bad ,lost,prison break(οι πρώτες σεζόν.Επισης αξιόλογες σειρές το banshee και το person of interest.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.687
Κριτικές
22
Like
7.058
Πόντοι
3.346
Για πειτε.. το Evil αξιζει;
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.687
Κριτικές
22
Like
7.058
Πόντοι
3.346

Ares2024

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2024
Μηνύματα
146
Like
182
Πόντοι
1
DD821EED-80FC-4E8A-80DC-FBDAD48304C1.jpeg
Αυτη ειναι αρκετα καλη σειρα την εχει το νετφλιξ
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.965
Κριτικές
15
Like
11.824
Πόντοι
3.846
Καλησπέρα το δικό μου top 3 είναι breaking bad ,lost,prison break(οι πρώτες σεζόν.Επισης αξιόλογες σειρές το banshee και το person of interest.
Όλες τοπ αυτές που γράφεις.
Τελευταία σεζόν Prison break αρπαχτη και χάλια εντελώς.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.687
Κριτικές
22
Like
7.058
Πόντοι
3.346
Ειδα λιγο απο το Evil δεν με τρελανε, δεν ειναι και τοσο χαλια.
Για οσους δεν το εχουν δει, να ξερετε πρωταγωνιστρια ειναι η αδερφη της Αχτσιογλου. :embarrased:
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
95
Like
12.886
Πόντοι
18.036
Προτεινω αυτη την σειρα,για ενα απο τα μεγαλύτερα σκανδαλα στη Γαλλία με επιστροφές ΦΠΑ,οπου ολα κατεληγαν σε πουτανες,αμάξια και κοκες!
Καλό σασπένς,αμέτρητα μετρητά σε τσαντες και βαλιτσες,κοτερα,Φεραρι,γκόμενες και τα τοιαύτα
Aληθινη ιστορία.
Πολυ καλές ερμηνείες επίσης.



 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.687
Κριτικές
22
Like
7.058
Πόντοι
3.346
Eric Μια καλη σειρα μετα απο καιρο.. με αρκετο ενδιαφερον και πολυ καλες ερμηνειες.
Στα μειον..οτι εχει κατι λιγα γκειστικα και περναει ενα μηνυμα του τυπου: οι οικογενεια (Αντρας+Γυναικα) εχει ολο προβληματα..ενω το ζευγαρι των γκει ειναι αγαπημενοι.. ενταξει οτι να ναι,αυτα αν δεν ειχε θα μιλουσα για 9 στα 10 τοσο καλη.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.965
Κριτικές
15
Like
11.824
Πόντοι
3.846
Eric Μια καλη σειρα μετα απο καιρο.. με αρκετο ενδιαφερον και πολυ καλες ερμηνειες.
Στα μειον..οτι εχει κατι λιγα γκειστικα και περναει ενα μηνυμα του τυπου: οι οικογενεια (Αντρας+Γυναικα) εχει ολο προβληματα..ενω το ζευγαρι των γκει ειναι αγαπημενοι.. ενταξει οτι να ναι,αυτα αν δεν ειχε θα μιλουσα για 9 στα 10 τοσο καλη.
Καλά πώς γίνεται να παραβλέψεις τον κύριο πρωταγωνιστή που έχει παίξει σε απίστευτες ταινίες και σειρές, όπως Sherlock, Dr. strange, Hobbit κλπ.

Επίσης τι θα πει καλή σειρά μετά από καιρό;
Υπάρχουν τόσες καλές σειρές εκεί έξω. Επειδή εσύ δεν ψάχνεσαι, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.687
Κριτικές
22
Like
7.058
Πόντοι
3.346
Καλά πώς γίνεται να παραβλέψεις τον κύριο πρωταγωνιστή που έχει παίξει σε απίστευτες ταινίες και σειρές, όπως Sherlock, Dr. strange, Hobbit κλπ.

Επίσης τι θα πει καλή σειρά μετά από καιρό;
Υπάρχουν τόσες καλές σειρές εκεί έξω. Επειδή εσύ δεν ψάχνεσαι, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν.
Για νεες σειρες μιλαω..
Ειπα οτι εχει καλες ερμηνειες η σειρα.. αρκετοι καλοι ηθοποιοι παιζουν, γιατι να σταθω μονο στον πρωταγωνιστη;;
Σιγουρα σαν ονομα ξεχωριζει..αλλα στην σειρα δεν κανει αυτος την διαφορα..περισσοτερο σαν ομαδικη δουλεια θα ελεγα οτι γινεται και βγαινει αυτο το καλο αποτελεσμα.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.965
Κριτικές
15
Like
11.824
Πόντοι
3.846
Για νεες σειρες μιλαω..
Ειπα οτι εχει καλες ερμηνειες η σειρα.. αρκετοι καλοι ηθοποιοι παιζουν, γιατι να σταθω μονο στον πρωταγωνιστη;;
Σιγουρα σαν ονομα ξεχωριζει..αλλα στην σειρα δεν κανει αυτος την διαφορα..περισσοτερο σαν ομαδικη δουλεια θα ελεγα οτι γινεται και βγαινει αυτο το καλο αποτελεσμα.
Διαφωνώ.
Ποιοι άλλοι είναι τόσο καλοί όσο αυτός;
Η γυναίκα του; Ο μαύρος gay μπάτσος;

Όσο για νέες σειρές, ναι υπάρχουν. Άστο σου λέω, απλά δεν ψάχνεσαι.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.687
Κριτικές
22
Like
7.058
Πόντοι
3.346
Διαφωνώ.
Ποιοι άλλοι είναι τόσο καλοί όσο αυτός;
Η γυναίκα του; Ο μαύρος gay μπάτσος;

Όσο για νέες σειρές, ναι υπάρχουν. Άστο σου λέω, απλά δεν ψάχνεσαι.
Πες μια νεα σειρα σαν αυτην;

Ειναι καλοι για το ρολο που εχουν βρε τυπε..δεν γινεται μια σειρα να εχει 20 πρωταγωνιστες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom