Νέα

Προσωπική άποψη για ξένες σειρές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tesla82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 271K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.608
Κριτικές
1
Like
5.916
Πόντοι
2.306
καμμια αποψη για Billions?
Ξερω ειναι παλια αλλα δινει ο Κοσμοτες on demand ολους τους κυκλους και σκεφτομαι αν αξιζει ν’ ασχοληθω
 

pitsirikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2005
Μηνύματα
73
Κριτικές
31
Like
587
Πόντοι
290
Η φιλη μου δεν εχει δει το Λοστ και θελει να το δουμε :cry:
πως το αποφευγουμε αυτο χωρις να την χωρισω; :mrs-help:
Στο τελευταίο επεισόδιο που θα βρίζει με αυτό που θα δει να μας πεις τις αντιδράσεις της :-)
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.445
Κριτικές
22
Like
6.602
Πόντοι
3.346
Δεν πειράζει.
Νούμερο ένα σειρά του Prime και μιλάει όλο το ίντερνετ για αυτό.
Ο Ghoul είναι τρομερός ηθοποιός από SHIELD, JUSTIFIED κλπ. Μόνο για αυτόν αξίζει η σειρά, πέρα από εφέ κλπ.
Αν κάποιος δεν ξέρει αυτόν τον ηθοποιό, τότε μάλλον δε γνωρίζει και πολλά από σειρές.
Ολο το ιντερνετ η ολοι οι γκειμερς?
Λογικο να ενθουσιαζεστε οσοι παιζατε καποια παιχνιδια και τωρα τα κανουν σειρες... Πουλαει αυτο.
Αλλα δεν ειναι κριτηριο για να πουμε οτι αυτη ειναι μια καλη σειρα.

Καποτε οταν ειμασταν πιτσιρικαδες..ενας φιλος ελεγε πω τη ταινιαρα ειναι το Tomb Raider ο τυπος ξημερωβραδιοταν με το παιχνιδι, εγω οταν την ειδα..του ειπα το μονο που αξιζει στην ταινια ειναι η τζολι!
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.445
Κριτικές
22
Like
6.602
Πόντοι
3.346
Στο τελευταίο επεισόδιο που θα βρίζει με αυτό που θα δει να μας πεις τις αντιδράσεις της :-)
Μπερδεμενη οπως ολοι..οταν το ειδαν πρωτη φορα.
Εμενα παντως μ αρεσε το τελος..εκει που το παρατραβηξαν και τα μπουρδοκλωσαν λιγο.. ηταν στους κυκλους 4-5
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.668
Κριτικές
15
Like
11.267
Πόντοι
3.846
Ολο το ιντερνετ η ολοι οι γκειμερς?
Λογικο να ενθουσιαζεστε οσοι παιζατε καποια παιχνιδια και τωρα τα κανουν σειρες... Πουλαει αυτο.
Αλλα δεν ειναι κριτηριο για να πουμε οτι αυτη ειναι μια καλη σειρα.

Καποτε οταν ειμασταν πιτσιρικαδες..ενας φιλος ελεγε πω τη ταινιαρα ειναι το Tomb Raider ο τυπος ξημερωβραδιοταν με το παιχνιδι, εγω οταν την ειδα..του ειπα το μονο που αξιζει στην ταινια ειναι η τζολι!
Μα καταλαβαίνεις Ελληνικά;
Σου γράφω ότι ο ηθοποιός έχει παίξει σε τρομερές σειρές και εσύ καταλαβαίνεις ότι μιλάω μόνο για όσους παίζουν παιχνίδια;
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.020
Πόντοι
10.411
Καποτε οταν ειμασταν πιτσιρικαδες..ενας φιλος ελεγε πω τη ταινιαρα ειναι το Tomb Raider ο τυπος ξημερωβραδιοταν με το παιχνιδι, εγω οταν την ειδα..του ειπα το μονο που αξιζει στην ταινια ειναι η τζολι!
Και εγώ τότε περίμενα να δω κάτι σε στυλ Indiana Jones με περισσότερη δράση και απογοητεύτηκα.
Όλα τα παιχνίδια της σειράς,είναι κλάσεις ανώτερα και από τα 2 έργα.
 

lespec

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2006
Μηνύματα
295
Κριτικές
1
Like
887
Πόντοι
81
Και εγώ τότε περίμενα να δω κάτι σε στυλ Indiana Jones με περισσότερη δράση και απογοητεύτηκα.
Όλα τα παιχνίδια της σειράς,είναι κλάσεις ανώτερα και από τα 2 έργα.
Υπάρχει και τρίτη ταινία αλλά με άλλη πρωταγωνίστρια. Τα παιχνίδια τα έσπαγαν και είχε γίνει ολόκληρο θέμα με τα βυζιά της Λάρας Κροφτ.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.020
Πόντοι
10.411
Υπάρχει και τρίτη ταινία αλλά με άλλη πρωταγωνίστρια. Τα παιχνίδια τα έσπαγαν και είχε γίνει ολόκληρο θέμα με τα βυζιά της Λάρας Κροφτ.
Κάτι θυμάμαι τώρα που το λες.
Ήμουν και εγώ φανατικός της σειράς παιχνιδιών,αν δεν ήταν τα βυζιά δεν θα είχε τόσο μεγάλη επιτυχία :2funny:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: lespec

lespec

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2006
Μηνύματα
295
Κριτικές
1
Like
887
Πόντοι
81
Κάτι θυμάμαι τώρα που το λες.
Ήμουν και εγώ φανατικός της σειράς παιχνιδιών,αν δεν ήταν τα βυζιά δεν θα είχε τόσο μεγάλη επιτυχία :2funny:
Είχε βγει μία φήμη ότι ο προγραμματιστής και καλά της μεγάλωσε κατά λάθος τα βυζιά αλλά η θετική αντίδραση του κοινού κράτησε το λάθος και στα επόμενα παιχνίδια :2funny:
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.445
Κριτικές
22
Like
6.602
Πόντοι
3.346
Μα καταλαβαίνεις Ελληνικά;
Σου γράφω ότι ο ηθοποιός έχει παίξει σε τρομερές σειρές και εσύ καταλαβαίνεις ότι μιλάω μόνο για όσους παίζουν παιχνίδια;
Αλλο σου λεω αλλο μου λες.. ειπαμε αυτες τις σειρες της κανουν γιατι πουλανε πολυ στους γκειμερς, ασχετα με τους πρωταγωνιστες, αν ειναι καλοι ακομα καλυτερα για αυτους.
Δεν ειναι ομως κριτηριο αυτο για να πω οτι ειναι καλη μια σειρα..εσυ που επαιζες το παιχνιδι το βλεπεις διαφορετικα, καταλαβες;
 

Rori Talagan

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2024
Μηνύματα
24
Like
20
Πόντοι
0
Για εμένα το walking dead ειναι μια από τις καλύτερες σειρές που έχω δει.Καμία άλλη σειρά που να έχει τόσες σεζόν και να σε κράταει μέχρι το τέλος χωρίς να βαρεθείς. Σειρά ΕΠΟΣ!
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.668
Κριτικές
15
Like
11.267
Πόντοι
3.846
Αλλο σου λεω αλλο μου λες.. ειπαμε αυτες τις σειρες της κανουν γιατι πουλανε πολυ στους γκειμερς, ασχετα με τους πρωταγωνιστες, αν ειναι καλοι ακομα καλυτερα για αυτους.
Δεν ειναι ομως κριτηριο αυτο για να πω οτι ειναι καλη μια σειρα..εσυ που επαιζες το παιχνιδι το βλεπεις διαφορετικα, καταλαβες;
Δε συμφωνώ.
Υπάρχουν δεκάδες άλλοι που δεν έχουν παίξει το παιχνίδι και τους αρέσει η σειρά.
Εμένα προφανώς με επηρεάζει η γνώση του παιχνιδιού.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.445
Κριτικές
22
Like
6.602
Πόντοι
3.346
Δε συμφωνώ.
Υπάρχουν δεκάδες άλλοι που δεν έχουν παίξει το παιχνίδι και τους αρέσει η σειρά.
Εμένα προφανώς με επηρεάζει η γνώση του παιχνιδιού.
Ενταξει θα υπαρχουν κι αυτοι που τους αρεσε.. εγω μιλησα για μενα που δεν εχω ασχοληθει με γκειμς γενικα, λιγο προ και φιφα οταν ημουν μικρος.. αυτο το FALLOUT ουτε που το ηξερα, το halo μονο ακουστα.
Εγω τα βλεπω απλα σαν σειρες..εχει διαφορα με εναν γκειμερς, ειναι σαν να παρακολουθει την ποδοσφαιρικη του ομαδα ενω εγω ειμαι ουδετερος.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.445
Κριτικές
22
Like
6.602
Πόντοι
3.346
Μαλλον θα δουμε και το πριζον μπρεικ καποια στιγμη..
ειναι πιο υποφερτο απο το λοστ.
Ο πρωταγωνιστης του πριζον.. γουεντγουορθ μιλλερ ξερατε οτι τωρα ειναι 52 :embarrased: δηλαδη οταν επαιζε τοτε ηταν 30+ εγω τον εκανα για 20αρη.
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.706
Κριτικές
30
Like
19.829
Πόντοι
8.746
Sugar στο apple tv.
Colin farrell πολύ καλός, σενάριο με ενδιαφέρον, αισθητική νουάρ.
Δοκιμάστε αξίζει...
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.156
Like
1.822
Πόντοι
216
Baby reindeer (Μικρό ταρανδάκι).

Η ιστορία ενός (αδύναμου ψυχικά) μπάρμαν και ερασιτέχνη κωμικού, που δέχτηκε stalking από μία χοντρή δήθεν δικηγόρο και του γάμησε την ψυχή.
Τον παρακολουθούσε παντού, του έστειλε 40.000 emails και πολλά μηνύματα επί 6 μήνες.
Αληθινή ιστορία, στο netflix.
Είδα δύο επεισόδια, είναι πολύ ενδιαφέρουσα.
 

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
428
Like
806
Πόντοι
81
Ειμαι ο μοναδικος που οταν βλεπω να προβαλεται (αλιμονο αν ηταν και αληθινο) βια σε ζωα μου γυρνανε τα αντερα και κατευθειαν σβησιμο η σειρα/ταινια; Τοτε με τα σκυλια εκοψα να βλεπω walking dead πχ. Θεωρω οτι δεν ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ τετοιου ειδος προσθηκη σε σεναριο, με οτι υποθεση και να εχει να κανει. Ο εχων την ελαχιστη γνωση ΞΕΡΕΙ οτι εμεις τα διποδα ειμαστε οτι χειροτερο απεναντι στα αδυναμα πλασματα. Οταν συμβαινει το αντιθετο ομως καραγουσταρω, οπως πχ μια μαπα που ειδα τις προαλλες το Prey αν και δεν εδειχναν εικονες οταν τα λιονταρια κολατσιζαν με ανθρωπους....κριμα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom