Νέα

Πουτάνες: βολική διαφυγή ή αυτοσκοπός; (για παντρεμένους)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kon.air
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 166
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

aeras4u

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
66
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Πολύ σωστά όλα αυτά. Δυστυχώς το κακό συμπέρασμα που προκύπτει, είναι ότι ο γάμος σαν θεσμός πάει για κατάργηση. Πραγματικά πιστεύω ότι σε 50 ή 100 χτόνια δεν θα υπάρχει. Δεν μπορώ να φανταστώ με τί θα αντικατασταθεί, αλλά πάντως δεν θα υπάρχει.
Όσον αφορά αυτό που είπαν μερικοί για "παληά" πως καμουφλάρανε τα προβλήματα κλπ. θέλω να τονίσω ότι παληά, δεν υπήρχε οικονομική ανεξαρτησία των γυναικών, οι περισσότερες δεν εργάζονταν, με αποτέλεσμα να χωρίσουν, να πάνε πού, τι να φάνε, πως να ζήσουν? Χώρια που και η κοινωνία ολόκληρη δεν ανεχόταν το διαζύγιο. Γι αυτό το λόγο καθόντουσαν, τρώγανε και ξύλο πολλές όχι μόνο από τους άντρες τους, αλλά και από τον πατέρα τους, από τον αδελφό τους, από τον κόσμο όλο. Ποιό διαζύγιο? Τώρα αλλάξανε τα πράγματα. Ελάχιστες εργαζόμενες κάθονται με προβληματικούς άντρες που τις κακομεταχειρίζονται, και γι αυτό οι γάμοι διαλύονται. Όσοι έχετε κόρη, θα ανεχόσασταν στην επόχή μας σήμερα, η κόρούλα σας να τρώει ξύλο από τον άντρα της και να κάθεται? Δεν νομίζω.
Διάβασα προχτές ότι ένα τρομερό ποσοστό, νομίζω 50% των γάμων που γίνονται σήμερα, θα χωρίσουν στα επόμενα 5 χρόνια! Λέτε να αντέξει ο θεσμός του γάμου για πολλά χρόνια ακόμα? Δεν νομίζω!
 

tommo

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
58
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Ο παντρεμενος που δεν θελει να χωρισει και δεν ειναι μαλακας θα παει με πουτανα,οι λογοι ευνοητοι...

Συμφωνώ απλά το κάνω δυο τρεις φορές το χρόνο για ξεκάρφωμα . Δεν είναι κόλλημα και εννοείται με προσοχή δεν μας φταίει σε τίποτα η γυναίκα μας να τη δώσουμε κανένα παράσημο.
 

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
104
Like
2.751
Πόντοι
7.016
Πολύ σωστά όλα αυτά.
...

Ορθές διαπιστώσεις και εύλογες προβλέψεις.
Ωστόσο τις προβλέψεις σας δεν θα τις διακριβώσουμε ποτέ, καθότι τότε θα έχουμε καταστεί συνοθύλευμα λίθων και οστών.
 

ΠΥΡΑΥΛΟΣ

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Δεκ 2009
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
104
Like
2.751
Πόντοι
7.016
Μια ακόμη διαπίστωση:
Δεν παντρεύεται κάποιος ούτε την καλύτερη ούτε τη χειρότερη γυναίκα από όσες γνώρισε στη ζωή του. Την τελευταία παντρεύεται...
 
OP
OP
K

kon.air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.348
Κριτικές
29
Like
87
Πόντοι
246
Μια ακόμη διαπίστωση:
Δεν παντρεύεται κάποιος ούτε την καλύτερη ούτε τη χειρότερη γυναίκα από όσες γνώρισε στη ζωή του. Την τελευταία παντρεύεται...

Αυτό ξαναπέστο, μεγάλε! Έγραψες!  :rockon: :rockon: Κι εγώ τη καλύτερη τη γνώρισα στα νιάτα μου και δεν το κατάλαβα τότε, ένεκα του νεαρού της ηλικίας μου και της πυρκαβλοσύνης μου να γνωρίσω κι άλλες, και τώρα τη θυμάμαι κι αναρωτιέμαι και αναπολώ. Όχι ότι αυτή που έχω (μπροστά σε πολλές άλλες) μου πέφτει λίγη, αλλά η πρώτη αγάπη είναι και παντοτινή, πανάθεμά την!
 

whowho

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
541
Κριτικές
77
Like
0
Πόντοι
2.067
Να επισημάνω ότι όταν παντρεύεσαι, δεν επιλέγεις γυναίκα, άλλα σύντροφο. Εδώ είναι που χαλάει (ή πετυχαίνει) η συνταγή κάθε φορά στους γάμους. Η έννοια του συντρόφου συνοψίζει αξίες όπως η θυσία, ο (αλληλο)σεβασμός, η κατανόηση, ο διάλογος, η υπομονή. Φυσικά δεν πρέπει κατά τη γνώμη μου να είναι η τελευταία γυναίκα, αλλά η επιλεγμένη σύντροφος. Ο νοών νοήτω.

Μια ακόμη διαπίστωση:
Δεν παντρεύεται κάποιος ούτε την καλύτερη ούτε τη χειρότερη γυναίκα από όσες γνώρισε στη ζωή του. Την τελευταία παντρεύεται...
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Να επισημάνω ότι όταν παντρεύεσαι, δεν επιλέγεις γυναίκα, άλλα σύντροφο. Εδώ είναι που χαλάει (ή πετυχαίνει) η συνταγή κάθε φορά στους γάμους. Η έννοια του συντρόφου συνοψίζει αξίες όπως η θυσία, ο (αλληλο)σεβασμός, η κατανόηση, ο διάλογος, η υπομονή. Φυσικά δεν πρέπει κατά τη γνώμη μου να είναι η τελευταία γυναίκα, αλλά η επιλεγμένη σύντροφος. Ο νοών νοήτω.

Πόσες Ελληνίδες με τέτοιου επιπέδου νοημοσύνη μπορείς να βρείς?
 

Kebaaap

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2008
Μηνύματα
2.052
Κριτικές
24
Like
3
Πόντοι
616
...
Ειμαι 32 στα 33...Εως τα 27 μου,πολυ ρομαντικός,τρυφερός,συναισθηματικός...1-2 δυνατές σχεσεις-απογοητευσεις με εκαναν πιο κυνικό,πιο ορθολογιστη..Αρχισα να αναζητω πιο εντονα το αμοραλιστικό σεξ με γυναικες απο το irc,sites κοινωνικής δικτυωσης...Πετυχα...γνωρισα μπαζα,παντρεμενες,ομορφες....Επεκταθηκα σταδιακα σε μπουρδελα,και λιγες φορες σε κοπελες απο εφημεριδες.Ξαναεκανα σχεσεις..αλλα αρχισα να νιωθω ότι δεν δενομαι..δεν ερωτευομαι...Και (με οχι μεγαλη συχνότητα) συνεχισα την αναζητηση του πληρωμενου γρηγορου σεξ με κοπελες με ενα και μονο κριτηριο.Το μεγαλο στηθος.Ειναι παθος,το παραδεχομαι.Οι κοπελες μου όμως δεν διεθεταν και μ εκανε αυτο το γεγονός να ψαχνομαι ολο και πιο πολυ.
...
επειδη το καλο σεξ ειναι β α σ ι κ ο τ α τ ο συστατικο για ενα καλο γαμο, γιατι δεν ψαχνεις για σοβαρη σχεση με κοπελες με μεγαλο στηθος, εν αναγκη κανοντας και συμβιβασμους σε αλλα θεματα? Όχι πως δε θα την βαρεθεις κι αυτη κάποτε, αλλα τουλαχιστον αυτο μάλλον θα ερθει αργοτερα και η απιστια θα ειναι μαλλον αραιοτερη.
Με 2 λογια θελω να πω οτι κριτηρια που σχετιζονται με την επαρκη και υγιη σεξουαλικοτητα ενος ζευγαριου, δεν θα πρεπει να τοποθετουνται χαμηλα στην ιεραρχια.... Πολλω δε μάλλον όταν ξερεις και ποια ειναι αυτα...  ;)
 
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
123
Like
8
Πόντοι
1
Να κανω μια απλη ερωτηση προς παντρεμενους.............

Θα δεχοσασταν η γυναικα σας να πηγαινε με καποιον αλλο?
Δικαιολογειστε την αποψη σας.....

Διάβασα τις προάλλες για τον τρόπο που τα δύο φύλλα αντιμετωπίζουν την απιστία:
Για μία γυναίκα η απιστία αποτελεί προσβολή στην αξιοπρέπειά της ενώ για έναν άνδρα προσβολή στον ανδρισμό του... στην ίδια του την ταυτότητα!
Για τους άντρες, το σεξουαλικό περιεχόμενο της απιστίας τους ενδιαφέρει άμεσα και εκφράζεται με απευθείας ερωτήσεις όπως "που κάνατε έρωτα;", "πότε;" κ.λ.π. σε αντίθεση με τις γυναίκες που συνήθως αυτό που ρωτούν είναι ... "την αγαπάς;" ή "τι νιώθεις γιαυτήν;"

Αυτά λένε οι ειδικοί. Τώρα όσον αφορά εμένα δεν έχω ιδέα για το πως θα αντιδρούσα! Δεν ξέρω αν θα την έσφαζα σαν τραγί στο γόνατο ή αν απλά θα της γυρνούσα την πλάτη!
Σίγουρα όμως δεν νομίζω ότι θα μπορούσα ΠΟΤΕ να την συγχωρήσω και προφανώς σε καμμία περίπτωση δεν θα συνέχιζα μαζί της.

 
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
123
Like
8
Πόντοι
1
Αυτό ξαναπέστο, μεγάλε! Έγραψες!  :rockon: :rockon: Κι εγώ τη καλύτερη τη γνώρισα στα νιάτα μου και δεν το κατάλαβα τότε, ένεκα του νεαρού της ηλικίας μου και της πυρκαβλοσύνης μου να γνωρίσω κι άλλες, και τώρα τη θυμάμαι κι αναρωτιέμαι και αναπολώ. Όχι ότι αυτή που έχω (μπροστά σε πολλές άλλες) μου πέφτει λίγη, αλλά η πρώτη αγάπη είναι και παντοτινή, πανάθεμά την!

Λυπάμαι που θα διαφωνήσω μαζί σου φίλε μου αλλά δεν μπορείς να έχεις ιδέα αν θα ήταν ή όχι η καλύτερη. Δεν μπορείς να έχεις ιδέα για το πως θα στεκότανε δίπλα σου εκείνη η γυναίκα στην σημερινή της ηλικία και για το αν θα είχε αντιμετωπίσει τα προβλήματα της καθημερινότητας το ίδιο καλά όπως η τωρινή σου γυναίκα. Νομίζω ότι εξιδανικεύεις τον εφηβικό σου έρωτα λόγω της έντασης και της γλύκας που εμπεριείχε.
Όλα αυτά σου τα λέω επειδή κι εγώ όπως και όλοι μας (νομίζω) νιώθουμε λιγότερο ή περισσότερο ένοχοι για τις εφηβικές μας σχέσεις που από αφέλεια επιτρέψαμε να χαλάσουν. Δεν μπορούμε όμως να έχουμε ιδέα για το πόσο θα κρατούσαν αν εμείς είμασταν "εντάξει" και για το που θα κατέληγαν.
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Διάβασα τις προάλλες για τον τρόπο που τα δύο φύλλα αντιμετωπίζουν την απιστία:
Για μία γυναίκα η απιστία αποτελεί προσβολή στην αξιοπρέπειά της ενώ για έναν άνδρα προσβολή στον ανδρισμό του... στην ίδια του την ταυτότητα!
Για τους άντρες, το σεξουαλικό περιεχόμενο της απιστίας τους ενδιαφέρει άμεσα και εκφράζεται με απευθείας ερωτήσεις όπως "που κάνατε έρωτα;", "πότε;" κ.λ.π. σε αντίθεση με τις γυναίκες που συνήθως αυτό που ρωτούν είναι ... "την αγαπάς;" ή "τι νιώθεις γιαυτήν;"


Εχεις απόλυτο δικιο.

πριν 10 χρονια, πηδηξα μια παντρεμενη, ημουν η πρωτη της απιστία. Απο απειρία, την καταλαβε ο αντρας της (που την κεράτωνε χρονια και εκ συστηματος επίσης).

Το πρωτο πράγμα που εκανε, ηταν να την αναγκασει να πανε στο ξενοδοχειο που πηγαιναμε και ρωταγε λεπτομερεις για το πως την γαμουσα, ποσες φορές έχυνε, πόση την ειχα, τι πίναμε ενδιάμεσα, αν μου εδωσε κώλο κλπ.

Μου τα ελεγε μετα και μου ερχοταν εμμετός. ΤΟΣΟ ΚΟΜΠΛΕΞ? αν είναι δυνατον...μια μερα επίσης την εβαλε να με παρει να μου πεί οτι ολα τελείωσαν (λες και εμενα με ενοιαζε :boobies:). Δεν την χωρισε, βεβαια, γιατι αυτος ειχε κανει τα 50πλάσια...

για λύπηση ειναι μερικοί...
 

Stefanos83

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
195
Like
0
Πόντοι
1
Οι αιτίες που οδηγούν στη συζυγική απιστία (ΣΑ) είναι πολλές και πολύπλοκες.

Η ΣΑ μπορεί να συμβεί σε ζευγάρια που έχουν ένα ευτυχισμένο γάμο όπως μπορεί επίσης να συμβεί σε ζευγάρια με προβληματικό γάμο.

Ο σύζυγος που δημιουργεί μια εξωσυζυγική σχέση είναι δυνατόν να μην παίρνει αρκετά και να μην είναι ευχαριστημένος από το γάμο του. Συμβαίνει όμως και το αντίθετο, με το σύζυγο που εμπλέκεται να μη δίνει αρκετά στη σχέση του.

Αυτοί οι οποίοι εμπλέκονται σε πολλές υποθέσεις ΣΑ μπορεί να έχουν διαφορετικά προβλήματα όπως εθισμό στο σεξ, στον έρωτα και στα ειδύλλια.

Πίπες! Τα bold σου και γενικά όλο το quote αναφέρεται στους εθισμούς συμπεριφοράς οι οποίοι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟΙ.

Αυτοί που κάνουν εξωσυζυγικές σχέσεις λόγω εθισμού στον έρωτα και στα ρομαντικά ειδύλλια, οδηγούνται από το πάθος που έχουν για νέες ερωτικές σχέσεις.

Αυτοί που έχουν εθισμό στο σεξ, παρουσιάζουν ψυχαναγκαστική σεξουαλική συμπεριφορά με έμμονες ιδέες και πολλαπλούς σεξουαλικούς συντρόφους. Η ψυχαναγκαστική σεξουαλική συμπεριφορά έχει τάση να είναι έντονη, χρόνια και είναι πέραν των δυνατοτήτων ελέγχου του άτομου που πάσχει.
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
κάνε σωστά την παράθεση (για να φαίνεται πιο είναι το δικό μου και πιο το δικό σου ποστ) και ανέλυσε πού είναι το λάθος.

υ.γ.ποιος μίλησε για [size=11pt]ψυχαναγκαστική[/size] σεξουαλική συμπεριφορά? :think:
και πώς συνδέεται μ αυτόν που έχει εθισμό στο σεξ?
 

Επισκέπτης
ναι το ξερω, δεν εχω θεση εδω μεσα, και δε θα ξαναγραψω, απλα με οσα λετε απογοητευομαι ολο και περισσοτερο για το μελλον.. :-
 

aeras4u

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
66
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Λυπάμαι που θα διαφωνήσω μαζί σου φίλε μου αλλά δεν μπορείς να έχεις ιδέα αν θα ήταν ή όχι η καλύτερη. Δεν μπορείς να έχεις ιδέα για το πως θα στεκότανε δίπλα σου εκείνη η γυναίκα στην σημερινή της ηλικία και για το αν θα είχε αντιμετωπίσει τα προβλήματα της καθημερινότητας το ίδιο καλά όπως η τωρινή σου γυναίκα. Νομίζω ότι εξιδανικεύεις τον εφηβικό σου έρωτα λόγω της έντασης και της γλύκας που εμπεριείχε.
Όλα αυτά σου τα λέω επειδή κι εγώ όπως και όλοι μας (νομίζω) νιώθουμε λιγότερο ή περισσότερο ένοχοι για τις εφηβικές μας σχέσεις που από αφέλεια επιτρέψαμε να χαλάσουν. Δεν μπορούμε όμως να έχουμε ιδέα για το πόσο θα κρατούσαν αν εμείς είμασταν "εντάξει" και για το που θα κατέληγαν.
[/quote]

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ!!! ΕΓΚΡΙΝΩ 100% Μπράβο φίλε!
 

aeras4u

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
66
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Είναι πολύ λογικό. Σχεδόν όλοι τους μεγάλους έρωτες της εφηβείας τους θυμόμαστε με γλύκα, με νοσταλγία, κλπ. ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ! Δεν μπορεί ΟΛΕΣ εκείνες οι κοπέλες να ήταν σωστές σε όλα με όλους..... μάλλον υπερισχύει η εξιδανίκευση, ο ρομαντισμός, και η νοσταλγία για τα νιάτα μας. Πάντα, όταν ο γάμος παλιώνει και φαύγει η πρώτη γλύκα, και η καθημερινότητα πλέον γίνεται σαρωτική, όλοι αναπολούμε το παρελθόν και λέμε ότι αν είχαμε τελικά παντρευτεί μια άλλη, και όχι αυτή που έχουμε, τα πράγματα θα ήταν καλύτερα..... Δυστυχώς αυτό δεν μπορεί ποτέ να αποδειχθεί......
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
ναι το ξερω, δεν εχω θεση εδω μεσα, και δε θα ξαναγραψω, απλα με οσα λετε απογοητευομαι ολο και περισσοτερο για το μελλον.. :-

Στα αρχίδια μας. Στα τσακίδια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom