Νέα

Πουτάνες: βολική διαφυγή ή αυτοσκοπός; (για παντρεμένους)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kon.air
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 166
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Πώς λέγεται:

το αγόρι του δρόμου = μαγκάκι
το κορίτσι του δρόμου = πουτανάκι

ένα αγοράκι ντυμένο με μεγαλίστικα ρούχα = αντράκι
ένα κοριτσάκι ντυμένο με μεγαλίστικα ρούχα = πουτανάκι

ένας άντρας με .......
πολλές γυναίκες = γόης
μια γυναίκα με πολλούς άντρες = πουτάνα.

ένας άντρας που εργάζεται ως μασέρ = φυσικοθεραπευτής
μια γυναίκα που εργάζεται ως μασέζ = πουτάνα

ένας άντρας μετρ = ο επικεφαλής, ο ειδικός
μια γυναίκα μετρέσα = πουτάνα

ένας άντρας ανήθικος = πολιτικός
μια γυναίκα ανήθικη = πουτάνα

ένας κοινός άντρας = ένας αδιάφορος άντρας
μια κοινή γυναίκα = πουτάνα

Ένας άντρας που γυροφέρνει στους δρόμους = πλανόδιος
μια γυναίκα που γυροφέρνει στους δρόμους = πουτάνα

ένας εύκολος άντρας = ένας βολικός άνθρωπος
μια εύκολη γυναίκα = πουτάνα

ένας άντρας καλός στο πήδημα = άλτης
Μια γυναίκα καλή στο πήδημα = πουτάνα

ένας άντρας που γυρίζει στο σπίτι του τα ξημερώματα = ξενύχτης
μια γυναίκα που γυρίζει στο σπίτι της τα ξημερώματα = πουτάνα

ένας άντρας με πολλούς παράλληλους δεσμούς = μπερμπάντης
μια γυναίκα με πολλούς παράλληλους δεσμούς = πουτάνα

ένας άντρας που εγκαταλείπει την οικογένειά του = εν διαστάσει
μια γυναίκα που εγκαταλείπει την οικογένεια της = πουτάνα

ένας άντρας που βγάζει το ψωμί του το πεζοδρόμιο = μικροπωλητής
μια γυναίκα που βγάζει το ψωμί της το πεζοδρόμιο = πουτάνα

ένας άντρας με πλούσιο ερωτικό παρελθόν = έμπειρος
μια γυναίκα με πλούσιο ερωτικό παρελθόν = πουτάνα

ένας άντρας που ξενυχτάει στα μπουζούκια = γλεντζές
μια γυναίκα που ξενυχτάει στα μπουζούκια = πουτάνα

ένας άντρας που απατάει τη γυναίκα του = άντρας
μια γυναίκα που απατάει τον άντρα της = πουτάνα

ένας άντρας με προστάτη = άρρωστος
μια γυναίκα με προστάτη = πουτάνα

Ένας άντρας του δρόμου = άστεγος
μια γυναίκα του δρόμου = πουτάνα

ένας φτωχός άντρας που παντρεύεται μία πλούσια = φιλόδοξος
μια φτωχή γυναίκα που παντρεύεται έναν πλούσιο = πουτάνα

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

condemned

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.497
Like
0
Πόντοι
16
τζειμς μλκ καλο...αλλα δ ειμαι ο μαριος.αααααααααχαχαχχαχαχαχχαχααχχαχαχαχα εχεις τρελα κ συ ρε μλκ
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.409
Κριτικές
124
Like
6.673
Πόντοι
5.097
Φίλε τζέιμς ζωγράφισες πραγματικά στο θρεντάκι :2funny: ;) :sunglasses: :dancing: :knockinb:.Ήθελα να'ξερα ρε μπαγάσα μόνο σου το σκέφτηκες αυτό ή το βρήκες από κάπου???Όπως και να'χει είναι όλα τα λεφτά!!!
 

boobssucker

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
1
Like
191
Πόντοι
16
Παντρεύτηκα στα 35 μου, όχι επειδή ήθελα να είμαι πραγματικά και μέρα - νύχτα με τη γυναίκα μου, αλλά επειδή πια ήθελα να αποκτήσω παιδιά και επειδή η γυναίκα μου ήξερα ότι είναι καλής πάστας άνθρωπος και καλή μάνα και όχι από τη  "σαβούρα" που κυκλοφορεί κατά κόρον γύρω μας: Πουτανάκια δηλ. που μπορεί μεν να σου κάνουν καλά γαμήσια, αλλά σε πουλάνε και σ' αγοράζουν στο δευτερόλεπτο, και συμφεροντολόγες που κοιτάνε το πορτοφόλι σου και το πώς να σε τυλίξουν για να βολευτούν, χωρίς να νοιάζονται για σένα πραγματικά και χωρίς να έχουν κανένα ενδοιασμό να την κάνουν άμα τυχόν έρθουν τα δύσκολα.
Το ότι είμαι λοιπόν μέλος στο site αυτό, αποδεικνύει φυσικά ότι έχεις δίκιο με αυτά που γράφεις. Όμως πόσοι τελικά έχουν τη τύχη να γνωρίσουν έναν τέτοιο άνθρωπο, που να θέλουν να είναι αφοσιωμένοι σ' αυτόν ολοκληρωτικά, και μάλιστα (πρόσεξε) να τον γνωρίσουν τη κατάλληλη χρονική στιγμή, ούτε δηλ. πολύ νωρίς αλλά ούτε και όταν πια θα είναι αργά; Νομίζω ελάχιστοι. Άρα (προβληματίζομαι) οι υπόλοιποι (και υπόλοιπες, μιλώντας και για τις γυναίκες αντίστοιχα) που δεν έχουν αυτή τη τύχη, θα έπρεπε να ζουν μόνοι και να μην κάνουν οικογένεια; Δεν ξέρω την απάντηση, ρωτώ!
Eιναι η πρώτη φορα που διαβασω με μεγαλη αφοσίωση ένα thread.Ειλικρινα,εθιξες ένα θεμα,βαθυτατα εσωτερικό και αιτιοκρατικα ψυχολογικό του καθενός..
Ειμαι 32 στα 33...Εως τα 27 μου,πολυ ρομαντικός,τρυφερός,συναισθηματικός...1-2 δυνατές σχεσεις-απογοητευσεις με εκαναν πιο κυνικό,πιο ορθολογιστη..Αρχισα να αναζητω πιο εντονα το αμοραλιστικό σεξ με γυναικες απο το irc,sites κοινωνικής δικτυωσης...Πετυχα...γνωρισα μπαζα,παντρεμενες,ομορφες....Επεκταθηκα σταδιακα σε μπουρδελα,και λιγες φορες σε κοπελες απο εφημεριδες.Ξαναεκανα σχεσεις..αλλα αρχισα να νιωθω ότι δεν δενομαι..δεν ερωτευομαι...Και (με οχι μεγαλη συχνότητα) συνεχισα την αναζητηση του πληρωμενου γρηγορου σεξ με κοπελες με ενα και μονο κριτηριο.Το μεγαλο στηθος.Ειναι παθος,το παραδεχομαι.Οι κοπελες μου όμως δεν διεθεταν και μ εκανε αυτο το γεγονός να ψαχνομαι ολο και πιο πολυ.
Σημερα,στα 32 προς 33,εχω σχεση εδω και καποιους μηνες με μια κοπελα.Καταπληκτικη.Αλλα ηδη την εχω απατησει με 2-3 call girls  και καμια 6-7 φορές σε μπουρδελο.Δεν μ αρεσει αυτο.Θα ηθελα να κανω πολυ οικογενεια και να παντρευτω,αλλα με μια κοπελα την οποια τη θελω,τη νιαζομαι πολυ κτλ...
Εδω ζητω βοηθεια εμπειρότερων....Ειναι αυτες συνθηκες για να συνεχιζα πιο σοβαρα μια τετοια σχεση?Νιωθω ότι μαλλον οχι...Να μεινωμ όνος και να ξαναψαχτω?Εχει γεμισει η πιατσα με ...'"σαβούρα" που κυκλοφορεί κατά κόρον γύρω μας: Πουτανάκια δηλ. που μπορεί μεν να σου κάνουν καλά γαμήσια, αλλά σε πουλάνε και σ' αγοράζουν στο δευτερόλεπτο, και συμφεροντολόγες που κοιτάνε το πορτοφόλι σου και το πώς να σε τυλίξουν για να βολευτούν, χωρίς να νοιάζονται για σένα πραγματικά και χωρίς να έχουν κανένα ενδοιασμό να την κάνουν άμα τυχόν έρθουν τα δύσκολα.'' όπως πολυ εύστοχα αναφερθηκε.
Οσοι εχετε παντρευτει,το κριτηριο ήταν η 'καταλληλη ηλικια',η καλη κοπελα που σας νιαζεται ή θα επρεπε να ειναι συνδυασμός μαζι με διαθεση να 'ενωθειτε' πραγματικα με το συντροφο σας?
Ειμαι αρκετα απογοητευμενος με το συμβιβασμό που παω να κανω...Δεν ξερω αν πρεπει ή όχι...
Σας ευχαριστω όλους για την υπομονη σας
 

Reggae23

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2009
Μηνύματα
453
Like
2
Πόντοι
1
ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ

Ο καθηγητής Satoshi Kanazawa ψυχολόγος του London School of Economics έχει βγάλει μια θεωρεία που πολλοί θα βρουν ενδιαφέρουσα. Οσοι απατούς τις συντρόφους τους εχουν χαμηλότερη νοημοσύνη απο εκείνους που παραμένουν πιστοί. Αυτό εξηγείται με τον εξής τρόπο. Κατα τη διάρκεια της...
ιστορίας μας ο άνθρωπος ήταν πάντα πολυγαμικός. Με τον καιρό όμως αυτό άλλαξε και σήμερα έχουμε μπει σε μια φάση σταθερών δεσμών. Αυτό σημαίνει οτι ειναι ενα μέρος της εξέλιξης και αυτό. Οσοι λοιπόν δε μπορούν να μείνουν σταθεροί σε αυτό και παρασύρονται απο πάθη και ορέξεις δεν μπορούν να πορευτούν με αυτήν την εξέλιξη, δεν έχουν την ίδια νοημοσύνη με τους άλλους που ειναι πιστοί

ΜΑΛΑΚΙΕΣ στο τετράγωνο ! ( Τα της ερεύνας εννοώ).Δεν έχουμε μπει σε καμία φάση σταθερών δεσμών,αυτό κατα την γνώμη μου,είναι ανθρώπινη και βασικά γυναικεία-θρησκευτική επινόηση.
απο τρωκτικο :tooth:
 

Reggae23

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2009
Μηνύματα
453
Like
2
Πόντοι
1
ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ

Ο καθηγητής Satoshi Kanazawa ψυχολόγος του London School of Economics έχει βγάλει μια θεωρεία που πολλοί θα βρουν ενδιαφέρουσα. Οσοι απατούς τις συντρόφους τους εχουν χαμηλότερη νοημοσύνη απο εκείνους που παραμένουν πιστοί. Αυτό εξηγείται με τον εξής τρόπο. Κατα τη διάρκεια της...
ιστορίας μας ο άνθρωπος ήταν πάντα πολυγαμικός. Με τον καιρό όμως αυτό άλλαξε και σήμερα έχουμε μπει σε μια φάση σταθερών δεσμών. Αυτό σημαίνει οτι ειναι ενα μέρος της εξέλιξης και αυτό. Οσοι λοιπόν δε μπορούν να μείνουν σταθεροί σε αυτό και παρασύρονται απο πάθη και ορέξεις δεν μπορούν να πορευτούν με αυτήν την εξέλιξη, δεν έχουν την ίδια νοημοσύνη με τους άλλους που ειναι πιστοί


απο τρωκτικο :tooth:
ΜΑΛΑΚΙΕΣ στο τετράγωνο ! ( Τα της ερεύνας εννοώ).Δεν έχουμε μπει σε καμία φάση σταθερών δεσμών,αυτό κατα την γνώμη μου,είναι ανθρώπινη και βασικά γυναικεία-θρησκευτική επινόηση
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Οσοι εχετε παντρευτει,το κριτηριο ήταν η 'καταλληλη ηλικια',η καλη κοπελα που σας νιαζεται ή θα επρεπε να ειναι συνδυασμός μαζι με διαθεση να 'ενωθειτε' πραγματικα με το συντροφο σας?

Ειμαι οριακα πριν τα 30, και προσωπικα θα παντρευομουν γιατι θα ηθελα να "ενωθω" πραγματικα με την συντροφο μου. Βεβαια απο τη στιγμη που συζεις με καποιον, δεν νομιζω οτι με τον γαμο ερχεσαι ακομα πιο κοντα. Τυπικο ειναι περισσοτερο.
 

aeras4u

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
66
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
To thread είναι καταπληκτικό, ίσως το καλύτερο που έχει μπεί ποτέ εδώ μέσα!
Επειδή οι απόψεις των περισσότερων αγγίζουν κι εμένα (παντρεμένος γάρ) θα ήθελα να σχολιάσω:
Σκεφτήκαμε ποτέ ότι όλα τα προβλήματα στις σχέσεις με τις γυναίκες, πηγάζουν από το γεγονός ότι μεγαλώνουμε τελείως διαφορετικά, σαν να είμαστε από άλλους πλανήτες? Δεν ξέρω πόσοι έχετε αδελφή και εάν μπορείτε να αναγνωρίσετε την διαφορά. Από μωρά κορίτσια, μεγαλώνουν με αυτές τις ατάκες, να μην "εύκολες", να μην είναι "πουτάνες", να είναι "καλά κορίτσια για σπίτι", μάλιστα πολλές φτάνουν σε σημείο να μην μπορούν να χαρούν το σέξ με όλα αυτά τα ταμπού που τους έχουν περάσει οι μπαμπάδες τους, οι μανάδες, οι θείες, οι παπάδες, το σχολείο, ακόμα και η κοινωνία η ίδια, με αποτέλεσμα να γίνονται ανέραστες, κρυόκολες, και όλα τα στραβά που δεν μας αρέσουν. Δυστυχώς όμως έτσι είναι η κοινωνία μας, και φοβάμαι ότι θα αργήσει ακόμα να στρώσει η κατάσταση. Οι περισσότεροι εδώ μέσα, εαν η γυναίκα τους έκανε τα μισά από αυτά που κάνουν οι ίδιοι, "θα την έσφαζαν στο γόνατο" όπως είπε ο φίλος. Κι αυτό, γιατί και οι ίδιοι πιστεύουν σε όλα τα προηγούμενα. ΕΤΣΙ θέλουν να είναι η αδελφή τους, ΕΤΣΙ θα αναθρέψουν και οι ίδιοι την κόρη τους (όσοι έχουν). Άρα λοιπόν, η κριτική και γκρίνια για τις "ελεεινίδες" μου φαίνεται κάπως "εύκολη". Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι απλά, και η ποδοσφαιροποίηση τέτοιων θεμάτων, δεν πρόκειται ποτέ να αφήσει τα δύο φύλα να έρθουν πιό κοντά.
 

aeras4u

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
66
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Μιλώντας για τον εαυτό μου, είναι μιά εύκολη διέξοδος για ερωτική ποικιλία. Είτε είναι του 20άρικου είτε είναι CT, είναι μιά ασφαλής διέξοδος που δεν αφήνει περιθώρια να χαλάσεις την οικογενειά σου.
Από προσωπική εμπειρία και τις δύο φορές που υπήρξε εξωσυζυγική σχέση, αν και το ήξεραν και το είχαν αποδεχθεί το ότι είμαι παντρεμένος, στο τέλος το γύρναγαν και ήθελαν κάτι πιό μόνιμο. Ξεκίνησαν στο στύλ "σε γουστάρω και δεν με νοιάζει που είσαι παντρεμένος" και κατέληξαν "αφού είμαστε καλά και την βρίσκουμε γιατί μενεις με την γυνάικα σου" , άσχετα αν είχα ξηγηθεί από την αρχή ότι πάω μόνο για να περάσουμε καλά.
Από τότε προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω (όχι απαραίτητα) και να έχω μία σχέση αμιγώς σεξουαλική και προκαθορισμένη. Ακόμα και να γνωριστείς, μετά από πολλές συνευρέσεις, με μιά κοπέλλα, και να έχεις μιά πιό "ζεστή" μεταχείριση , τα όρια παραμένουν ξεκάθαρα για τον καθένα.
Δεν έχει να κάνει με το αν μας κάθονται τόσο νέες και όμορφες (που δεν μας κάθονται :) :) ) όσο για την ασφάλεια της σχέσης.

Συμφωνώ απόλυτα. Με τις πουτάνες είσαι απόλυτα ασφαλής,και εσύ, αλλά και ο γάμος σου. Είναι ξεκάθαρη σχέση, αρχαία, και εύκολη στην πραγματοποίησή της. Η εξωσυζυγική σχέση είναι καλά μόνον εάν θέλεις να χωρίσεις από το γάμο σου!
 

ASPIRE(1)

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
646
Κριτικές
15
Like
4
Πόντοι
2.935
To thread είναι καταπληκτικό, ίσως το καλύτερο που έχει μπεί ποτέ εδώ μέσα!
Επειδή οι απόψεις των περισσότερων αγγίζουν κι εμένα (παντρεμένος γάρ) θα ήθελα να σχολιάσω:
Σκεφτήκαμε ποτέ ότι όλα τα προβλήματα στις σχέσεις με τις γυναίκες, πηγάζουν από το γεγονός ότι μεγαλώνουμε τελείως διαφορετικά, σαν να είμαστε από άλλους πλανήτες? Δεν ξέρω πόσοι έχετε αδελφή και εάν μπορείτε να αναγνωρίσετε την διαφορά. Από μωρά κορίτσια, μεγαλώνουν με αυτές τις ατάκες, να μην "εύκολες", να μην είναι "πουτάνες", να είναι "καλά κορίτσια για σπίτι", μάλιστα πολλές φτάνουν σε σημείο να μην μπορούν να χαρούν το σέξ με όλα αυτά τα ταμπού που τους έχουν περάσει οι μπαμπάδες τους, οι μανάδες, οι θείες, οι παπάδες, το σχολείο, ακόμα και η κοινωνία η ίδια, με αποτέλεσμα να γίνονται ανέραστες, κρυόκολες, και όλα τα στραβά που δεν μας αρέσουν. Δυστυχώς όμως έτσι είναι η κοινωνία μας, και φοβάμαι ότι θα αργήσει ακόμα να στρώσει η κατάσταση. Οι περισσότεροι εδώ μέσα, εαν η γυναίκα τους έκανε τα μισά από αυτά που κάνουν οι ίδιοι, "θα την έσφαζαν στο γόνατο" όπως είπε ο φίλος. Κι αυτό, γιατί και οι ίδιοι πιστεύουν σε όλα τα προηγούμενα. ΕΤΣΙ θέλουν να είναι η αδελφή τους, ΕΤΣΙ θα αναθρέψουν και οι ίδιοι την κόρη τους (όσοι έχουν). Άρα λοιπόν, η κριτική και γκρίνια για τις "ελεεινίδες" μου φαίνεται κάπως "εύκολη". Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι απλά, και η ποδοσφαιροποίηση τέτοιων θεμάτων, δεν πρόκειται ποτέ να αφήσει τα δύο φύλα να έρθουν πιό κοντά.
αυτό ακριβώς πιστέυω και γω!!! ;)
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Ρε παιδια οσοι παντρεμενοι πανε με αλλες γιατι δεν τους καθεται η γυναικα τους, μηπως να ψαξουν να βρουν μηπως φταινε και αυτοι καπου. Ειχα συζητηση με φιλικο μου ζευγαρι και αρχισε η μουρμουρα μεταξυ τους. Γκρινιαζε ο κολλητος οτι δεν του καθετε η αλλη. Και αυτη αρχισε να λεει μα να μην με παιρνεις αγκαλια πια στον καναπε κτλ κτλ....

Αμα είναι να χτυπάς την θύραν της γυναικός 9 φορές, για να σου ανοίξει την δέκατη, σίγουρα θα σε ψυχράνει αυτό. Τι πρέπει, να παρακαλάμε για τα αυτονόητα?
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
Αμα είναι να χτυπάς την θύραν της γυναικός 9 φορές, για να σου ανοίξει την δέκατη, σίγουρα θα σε ψυχράνει αυτό. Τι πρέπει, να παρακαλάμε για τα αυτονόητα?
Σωστοοοοοοοος :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Και αν ειναι και αλλοι εδω μεσα που ειναι πολλα χρονια παντρεμενοι (25 χρονια εγω)ακομη χειροτερα τα ποσοστα,
γι'αυτο παμε στις μικρουλες  :dancing: :dancing: :dancing:
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Eιναι η πρώτη φορα που διαβασω με μεγαλη αφοσίωση ένα thread.Ειλικρινα,εθιξες ένα θεμα,βαθυτατα εσωτερικό και αιτιοκρατικα ψυχολογικό του καθενός..
Ειμαι 32 στα 33...Εως τα 27 μου,πολυ ρομαντικός,τρυφερός,συναισθηματικός...1-2 δυνατές σχεσεις-απογοητευσεις με εκαναν πιο κυνικό,πιο ορθολογιστη..Αρχισα να αναζητω πιο εντονα το αμοραλιστικό σεξ με γυναικες απο το irc,sites κοινωνικής δικτυωσης...Πετυχα...γνωρισα μπαζα,παντρεμενες,ομορφες....Επεκταθηκα σταδιακα σε μπουρδελα,και λιγες φορες σε κοπελες απο εφημεριδες.Ξαναεκανα σχεσεις..αλλα αρχισα να νιωθω ότι δεν δενομαι..δεν ερωτευομαι...Και (με οχι μεγαλη συχνότητα) συνεχισα την αναζητηση του πληρωμενου γρηγορου σεξ με κοπελες με ενα και μονο κριτηριο.Το μεγαλο στηθος.Ειναι παθος,το παραδεχομαι.Οι κοπελες μου όμως δεν διεθεταν και μ εκανε αυτο το γεγονός να ψαχνομαι ολο και πιο πολυ.
Σημερα,στα 32 προς 33,εχω σχεση εδω και καποιους μηνες με μια κοπελα.Καταπληκτικη.Αλλα ηδη την εχω απατησει με 2-3 call girls   και καμια 6-7 φορές σε μπουρδελο.Δεν μ αρεσει αυτο.Θα ηθελα να κανω πολυ οικογενεια και να παντρευτω,αλλα με μια κοπελα την οποια τη θελω,τη νιαζομαι πολυ κτλ...
Εδω ζητω βοηθεια εμπειρότερων....Ειναι αυτες συνθηκες για να συνεχιζα πιο σοβαρα μια τετοια σχεση?Νιωθω ότι μαλλον οχι...Να μεινωμ όνος και να ξαναψαχτω?Εχει γεμισει η πιατσα με ...'"σαβούρα" που κυκλοφορεί κατά κόρον γύρω μας: Πουτανάκια δηλ. που μπορεί μεν να σου κάνουν καλά γαμήσια, αλλά σε πουλάνε και σ' αγοράζουν στο δευτερόλεπτο, και συμφεροντολόγες που κοιτάνε το πορτοφόλι σου και το πώς να σε τυλίξουν για να βολευτούν, χωρίς να νοιάζονται για σένα πραγματικά και χωρίς να έχουν κανένα ενδοιασμό να την κάνουν άμα τυχόν έρθουν τα δύσκολα.'' όπως πολυ εύστοχα αναφερθηκε.
Οσοι εχετε παντρευτει,το κριτηριο ήταν η 'καταλληλη ηλικια',η καλη κοπελα που σας νιαζεται ή θα επρεπε να ειναι συνδυασμός μαζι με διαθεση να 'ενωθειτε' πραγματικα με το συντροφο σας?
Ειμαι αρκετα απογοητευμενος με το συμβιβασμό που παω να κανω...Δεν ξερω αν πρεπει ή όχι...
Σας ευχαριστω όλους για την υπομονη σας

εγώ με τη φτωχή μου πείρα ένα πράγμα θα ήθελα να πω και σε σένα,αλλά και σε όλους τους υπόλοιπους που βρίσκονται στην ίδια θέση με σένα,στη θέση του να αναρωτιούνται αν θα έπρεπε να κάνουν αυτό το συμβιβασμό.
-Θα παντρευτείς φίλε μόνο όταν η γυναίκα με την οποία βρίσκεσαι μαζί της σε καλύπτει απόλυτα σε ΟΛΑ.
μ'ονο όταν "δεν έχεις χρόνο" (αλλά κυρίως όρεξη) να "πεταχτείς" για να ρίξεις ένα γρήγορο πήδημα με κάποια επαγγελματία, ή με κάποιο περιστασιακό τσουλάκι.
μόνο όταν νιώθεις ότι ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ που κυκλοφορεί, είναι πολύ πιο άσχημη απ αυτήν που έχεις δίπλα σου.Που κάνει πολύ πιο χειρότερο σεξ απ αυτό που σου κάνει η αγαπημένη σου.....

δεν ξέρω ποιος μπορεί να το καταλάβει αυτό που λέω,αλλά είναι κάτι που μπορεί μεν να μην αποτελέι αλάνθαστο κριτήριο,αλλά πρέπει σίγουρα να αποτελεί προϋπόθεση.
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
-Θα παντρευτείς φίλε μόνο όταν η γυναίκα με την οποία βρίσκεσαι μαζί της σε καλύπτει απόλυτα σε ΟΛΑ.
μ'ονο όταν "δεν έχεις χρόνο" (αλλά κυρίως όρεξη) να "πεταχτείς" για να ρίξεις ένα γρήγορο πήδημα με κάποια επαγγελματία, ή με κάποιο περιστασιακό τσουλάκι.
μόνο όταν νιώθεις ότι ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ που κυκλοφορεί, είναι πολύ πιο άσχημη απ αυτήν που έχεις δίπλα σου.Που κάνει πολύ πιο χειρότερο σεξ απ αυτό που σου κάνει η αγαπημένη σου.....

Αυτό που περιγράφεις, κράτησε τα 9 πρώτα χρόνια έγγαμης σχέσης (δεν μετράνε τα προηγούμενα χρόνια). Μετά......
 

james070

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
7.677
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
66
Αυτό που περιγράφεις, κράτησε τα 9 πρώτα χρόνια έγγαμης σχέσης (δεν μετράνε τα προηγούμενα χρόνια). Μετά......
συμφωνώ.
γι αυτό και είπα ότι δεν αποτελεί κριτήριο,αλλά ας αποτελέσει απλά προϋπόθεση.

δεν μπορεί δηλ ο φίλος που παράθεσα,να μην έχει καν παντρευτεί και να έχει "χρόνο"-αλλά και όρεξη για αρπαχτές.
Μετά από 9 πχ χρόνια που λες και συ, τι θα κάνει....?
 

costas1976

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2008
Μηνύματα
9
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
καλησπερα σε ολους,

να πω κι εγω την παπαρια μου...ειμαι 2 χρονια παντρεμενος αλλα την επισκεψη στα μπουρδελα τη συνεχιζω οταν μπορω (οχι πολυ συχνα) και προσεχτικα. Το εξηγω γιατι νομιζω οτι αφενος βαριεσαι συνεχεια τα ιδια και αφετερου με τη γυναικα σου μπορει και να μην τα κανεις ολα γιατι δεν θελεις ρε παιδι μου. Τη βλεπεις σαν κατι πιο ιερο πχ για να της τον βαλεις πισω η' να στα πιει.
Λογω δουλειας ταξιδευω και πραγματικα στην Αυστρια μια φορα τα ειδα ολα. Δε θα πω πολλα να μη βγω εκτος θεματος.Ενας χωρος τιγκα στα μουνι(ασπρα, μαυρα, κιτρινα) και διαλεγεις, ε δεν μπορεις να αντισταθεις οταν βλεπεις μουναρες ρε μαγκες, τι να κανουμε...
Αυτα απο εμενα, απλα θελει προσοχη μη γινει η μαλακια καποια στιγμη και ξεμπροστιαστεις
 
OP
OP
K

kon.air

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.348
Κριτικές
29
Like
87
Πόντοι
246
εγώ με τη φτωχή μου πείρα ένα πράγμα θα ήθελα να πω και σε σένα,αλλά και σε όλους τους υπόλοιπους που βρίσκονται στην ίδια θέση με σένα,στη θέση του να αναρωτιούνται αν θα έπρεπε να κάνουν αυτό το συμβιβασμό.
-Θα παντρευτείς φίλε μόνο όταν η γυναίκα με την οποία βρίσκεσαι μαζί της σε καλύπτει απόλυτα σε ΟΛΑ.
μ'ονο όταν "δεν έχεις χρόνο" (αλλά κυρίως όρεξη) να "πεταχτείς" για να ρίξεις ένα γρήγορο πήδημα με κάποια επαγγελματία, ή με κάποιο περιστασιακό τσουλάκι.
μόνο όταν νιώθεις ότι ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ που κυκλοφορεί, είναι πολύ πιο άσχημη απ αυτήν που έχεις δίπλα σου.Που κάνει πολύ πιο χειρότερο σεξ απ αυτό που σου κάνει η αγαπημένη σου.....

δεν ξέρω ποιος μπορεί να το καταλάβει αυτό που λέω,αλλά είναι κάτι που μπορεί μεν να μην αποτελέι αλάνθαστο κριτήριο,αλλά πρέπει σίγουρα να αποτελεί προϋπόθεση.

Όλα όσα αναφέρεις ως προϋποθέσεις για να παντρευτείς μια γυναίκα είναι απόλυτα σωστά κατ' αρχήν, αλλά πιστεύω δυσεύρετα (να μη πω ανύπαρκτα) στη πραγματικότητα. Με συνέπεια, αν εφαρμοστούν αυτά που πιστεύεις, και στο ξαναγράφω καλά κάνεις και τα πιστεύεις, τα περισσότερα ζευγάρια θα πρέπει κανονικά να μην τον επιχειρούν (το γάμο), αλλά να μένουν ανύπαντρα, ή κάνω λάθος; Και τότε πώς θα διαιωνιστεί το γαμημένο το είδος, αφού η κοινωνία που ζούμε δεν ανέχεται ουσιαστικά την απόκτηση παιδιών, χωρίς γάμο; Και αν δεν παντρευτώ (εγώ, εσύ, ο καθένας μας), πώς θα νιώσω ότι όταν κάποτε "φύγω", θα έχω αφήσει πίσω μου τη "συνέχειά" μου, στην οποία θα της έχω προσφέρει ό,τι μπορώ παραπάνω (ψυχικά και υλικά);
Αυτά σκέφτομαι και οδηγούμαι μοιραία στο συμπέρασμα ότι ο θεσμός του γάμου, ως προϋπόθεση για τη δημιουργία μιας οικογένειας, είναι τελικά αποτυχημένος στη πράξη. Γιατί μπορεί στη βιτρίνα να φαίνονται τα πράγματα ότι είναι όλα όπως πρέπει να είναι, αλλά το πράγμα μπάζει στις περισσότερες περιπτώσεις δυστυχώς από παντού, όχι μόνο δηλ. από τη μεριά του άντρα αλλά και από τη μεριά της γυναίκας (κατάσταση "δεν επικοινωνούμε εδώ και χρόνια και ο καθένας κάνει τη ζωή του"). Και από όλη αυτή την ιστορία χαμένοι βγαίνουν δυστυχώς τα παιδιά μας. Και αυτό δεν είναι δυστυχώς φαινόμενο της εποχής μας μόνο, υπήρχε και παλιότερα στην εποχή των γονιών μας και των παππούδων μας πιθανόν, απλά τότε ξέρανε να τα "καμουφλάρουνε" λίγο καλύτερα τα προβλήματα.
Πρόκειται δηλ. για κατάσταση "μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα". Και εναλλακτική στο πρόβλημα αυτό δυστυχώς δεν βλέπω.
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Οπως ειπε και καποιος πριν, να παντρευτειτε ΜΟΝΟ οταν την αλλη τη γουσταρετε τρελα και σας καλύπτει ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ. Αλλιως αφήστε το. Ακόμα και αυτή την τελεια γυναικα ομως, σε 2 εως 5 χρονια ΔΕΝ θα την λαχταρατε με την αρχικη ορεξη.

Εκεί λοιπον μπαίνει το ερωτημα: εκτός του σεξ, τα υπόλοιπα (παιδια, συντροφικοτητα, επικοινωνία, τρυφεροτητα, συμπαρασταση, κλπ) πανε καλά?

Αν οχι, καλό θα είναι να το διαλύσετε.

Αν ναι και δεν εχετε συναισθηματικά ή αλλα κενα, τοτε ξανογαμηστε με πολυ προσοχή. Το αιδιον είναι ναρκωτικό. Δεν κοβεται. Τα CT, CG ειναι μια καλή λυση. Χωρισμένες μεγαλύτερης ηλικιας (αλλα καλοδιατηρημενες, εννοειτε) με προσοχη. Ιδανικες, ειναι οι παντρεμενες που ειναι και αυτες στην ιδια κατασταση (ισοποπημενη οικογενιακη ζωη με νεκρό σεξ). Τις προτεινω ανεπιφυλακτα. ΜΑΚΡΙΑ από ανύπαντρες μικρής ηλικίας.

Τωρα, στο ερωτημα - βλακωδες κατα τη γνωμη μου - που κανουν μερικοί ''θα σας αρεσε να γαμιεται και η δική σας'' η απαντηση ειναι σαφως οχι. Οτνα ομως εχεις τη φωλια σου λερωμενη ειναι σωστο - και δικαιο- να αποδεχθεις την πιθανότητα (που συμφωνα με τον ασκητη ειναι 40% περιπου - τοσες παντρεμενες εχουν εξωσυζυγικη σχεση, οι αντρες ειναι στο 67%  :2funny:) αρκει, οπως εσεις, να το κανει με τροπο που δεν θα εκτεθειτε  :2funny:
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
193
Πόντοι
5.775
Συμφωνώ, κύριε προλαλήσαντα.

Εκτός από την πρώτη παράγραφο.

Αν ήταν να παντρευόμαστε μόνο όταν καλυπτόμαστε 100% (για πόσο άραγε;)
δεν θα ήταν παντρεμένοι ούτε 5 στους 100.

...και πολύ λέω...
 

boobssucker

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
1
Like
191
Πόντοι
16
εγώ με τη φτωχή μου πείρα ένα πράγμα θα ήθελα να πω και σε σένα,αλλά και σε όλους τους υπόλοιπους που βρίσκονται στην ίδια θέση με σένα,στη θέση του να αναρωτιούνται αν θα έπρεπε να κάνουν αυτό το συμβιβασμό.
-Θα παντρευτείς φίλε μόνο όταν η γυναίκα με την οποία βρίσκεσαι μαζί της σε καλύπτει απόλυτα σε ΟΛΑ.
μ'ονο όταν "δεν έχεις χρόνο" (αλλά κυρίως όρεξη) να "πεταχτείς" για να ρίξεις ένα γρήγορο πήδημα με κάποια επαγγελματία, ή με κάποιο περιστασιακό τσουλάκι.
μόνο όταν νιώθεις ότι ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ που κυκλοφορεί, είναι πολύ πιο άσχημη απ αυτήν που έχεις δίπλα σου.Που κάνει πολύ πιο χειρότερο σεξ απ αυτό που σου κάνει η αγαπημένη σου.....

δεν ξέρω ποιος μπορεί να το καταλάβει αυτό που λέω,αλλά είναι κάτι που μπορεί μεν να μην αποτελέι αλάνθαστο κριτήριο,αλλά πρέπει σίγουρα να αποτελεί προϋπόθεση.
Kαταρχην να σας ευχαριστησω για τη συμμετοχη στον προβληματισμό μου..
Φυσικα και το κριτηριο επιλογής συντρόφου ΔΕΝ είναι το ποσο καλό σεξ κανει ή το πόσο ελκυστική είναι.Είναι κι αλλα...Ο χαρακτηρας,τα στοιχεια της ως ανθρωπος....
Δυο πραγματα με κανουν και ειμαι επιφυλακτικός.
1.Το οτι απο την πρωτη φορα που το καναμε δεν ενιωσα χημεια...με αποτελεσμα να αναζητω το σεξ σε μπορυδρελα και σε call girls.Παρατηρηση: Περυσι,σε μια σχεση που ημουν τρελαμενος,τα ειχα κόψει όλα αυτα.Επομενως δεν πηγαινω σ επαγγελματιες απο χομπι αλλα απο καλυψη κενων...
2.Ενω ειναι καλη,με κατανοηση,υπομονετικη,σοβαρη και ηθικη κοπελα,σε καποια 'πιστευω' βασικα διαφερουμε.Θα μου πειτε 'τί περιμενεις,να βρεις την απολυτη ταυτιση?'Οχι..Αλλα σε θεματα που αυριο-μεθαυριο απτονται του τροπου ανατροφης παιδιων ,τοτε ναι,σε αυτα θελω να νιωθω ότι εχουμε παρομοια πιστευω με την συντροφο μου...
Αυτα τα δυο είναι που με κανουν να νιωθω ότι ΔΕΝ θελω να κανω συμβιαβασμό...Και απο την αλλη?Ο κόσμος είνα ιεξω γεματος..πορνιδια,που το πρωτο που κοιτανε ειναι η τσεπη,το κλειδι απο το αυτοκινητο και η καλοπεραση....
Και τι να κανω?Σε ποια ηλικια να αποφασισω για το μεγαλο βημα?Ειμαι ηδη 32 στα 33....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom