Νέα

Πουτάνα και μητρότητα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jaygatsby
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 85
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

violetta24

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2012
Μηνύματα
2.455
Like
1
Πόντοι
16
Βιολέττα, έχω και εγώ πάντως μια απορία για σένα.

Είχες/έχεις κάποια εμπλοκή με τον χώρο του αγοραίου έρωτα ή είσαι απλή παρατηρήτρια?

Θα με βοηθούσε να καταλάβω το σκεπτικό σου.

επίσης έχεις παιδιά?

Δεν εχω εμπλοκη ούτε παιδιά.

Το σαιτ το βρηκα και εκανα εγγραφη οταν εγινε ο σαλος με τις οροθετικες ιεροδουλες και μπηκα να ανταλλαξω καποιες αποψεις.
Απο τοτε και με αρκετα διαστηματα αποχης συμμετεχω στο φορουμ.
 

violetta24

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2012
Μηνύματα
2.455
Like
1
Πόντοι
16
Δεν θέλω να σε απογοητέυσω φίλτατε, άλλα έχω μία μικρή εντύπωση ότι η Violetta24 είναι ένας τράβελος και μάλιστα άσχημος τράβελος..

Αντε παλι.

Αποδειξε το τυπε αφου ειναι ετσι τα πραγματα.
Γιατι αν δεν μπορεις να το αποδειξεις και παρολαυτα αναφερεσαι σε μια αγνωστη γυναικα ετσι,
εισαι απλα κακεντρεχης. Και πιθανως κοντοψωλης με πολλα κομπλεξ.
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Δεν θέλω να σε απογοητέυσω φίλτατε, άλλα έχω μία μικρή εντύπωση ότι η Violetta24 είναι ένας τράβελος και μάλιστα άσχημος τράβελος..

και γω δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά τράβελος ξετράβελος έγραψε ένα δυο πραγματάκια πιο ουσιαστικά από σένα.
 

King Of East

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2012
Μηνύματα
705
Like
8
Πόντοι
6
Αντε παλι.

Αποδειξε το τυπε αφου ειναι ετσι τα πραγματα.
Γιατι αν δεν μπορεις να το αποδειξεις και παρολαυτα αναφερεσαι σε μια αγνωστη γυναικα ετσι,
εισαι απλα κακεντρεχης. Και πιθανως κοντοψωλης με πολλα κομπλεξ.

Φτου..!! Γαμώτο..

Με κατάλαβε.. :(
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
Ας ασχοληθούμε λίγο με το κοινωνικό αυτό ζήτημα/δίλημμα.

Μία γυναίκα που ασκεί το επάγγελμα/λειτουργημα της πόρνης μπορεί να είναι ταυτόχρονα και μητέρα?

Αφορμή για την ανησυχία αυτή μου προκάλεσε η συζήτηση με κάποιο εργαζόμενο κορίτσι εδώ μέσα το οποίο μου έγραψε οτι το να έχει μία πουτάνα παιδιά δεν είναι συμβατό με το επάγγελμα αυτό.

Αναρωτιέμαι άραγε, είναι έτσι?

Η Αλεξάνδρα Λαδικού στα Κόκκινα Φανάρια, η ερωμένη/πόρνη του Μάνου Κατράκη είχε έναν γιο. Εσωτερικός σε καλό σχολείο το οποίο η μητέρα του μπορούσε να πληρώσει, προφανώς από τις καλές αποδοχές της από αυτή την δουλειά.

Είναι λοιπόν αυτή η λύση? Το επάγγελμα κρατημένο μυστικό από το παιδί? Αυτό όμως δεν σημαίνει ενοχές για την επαγγελματική επιλογή αυτή? Μήπως σε κάποιες πιο "φιλελεύθερες" "ανεκτικές" χώρες τέτοιο δίλημμα δεν τίθεται? Από την άλλη όμως σε ποια ηλικία ή με ποιόν τρόπο θα πρέπει να μαθαίνει ένα παιδί αυτή την αλήθεια για την μητέρα του?

Από την άλλη θα συμφωνούσε κάποιος με την συνομιλήτρια μου εδώ μέσα? Ότι γενικώς υφίσταται ασυμβίβαστο μεταξύ πορνείας και μητρότητας? Και δεν είναι είναι αυτό ένας μεγάλος περιορισμός για τις γυναίκες αυτές?

Όλες οι απόψεις δεκτές, ειδικά από εργαζόμενα κορίτσια.

(Αν και συνήθως απέχουν από τέτοιες συζητήσεις  :grin:)

on-topic, γνωρίζω τουλάχιστον δύο περιπτώσεις ιερόδουλων που έχουν ένα παιδιάκι. Δεν θεωρώ ότι μια πουτάνα δεν πρέπει να έχει παιδιά, το αντίθετο μάλιστα η ύπαρξη ενός παιδιού την κάνουν ίσως πιο ευσυνείδητη επαγγελματία. Είμαι υπέρ της άποψης ότι ένα παιδάκι πρέπει να μεγαλώνει με αγάπη σε ένα υπέυθυνο περιβάλλον και αφού ο κάθε τσιγγανόγυφτος μπορεί να αμολάει κουτσούβελα αβέρτα και να τα έχει να δουλεύουν στα φανάρια γιατί να μην μπορεί να έχει παιδί, μια ιερόδουλη εφόσον προσπαθεί να το μεγαλώσει σωστά. Αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχουν πολλά προβλήματα στη διαδικασία αλλά αν υπάρχει θέληση όλα ξεπερνιούνται.
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Εσύ πήγαινε να ασχοληθείς με τα μαθηματά σου, βρές και μία κοπελίτσα και θα δείς πώς θα ξεκολλήσεις απο εδω μέσα..

a propos, το μη σοβαρό θέμα μου έχει την δεύτερη μεγαλύτερη αναγνωσιμότητα αυτή την στιγμή μετά την ημερήσια ενημέρωση για μπουρδέλα.

πέρδου μου τους όρχεις.
 

agoraios2013

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2013
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
8
Πόντοι
1
 Η εκδιδόμενη πουλάει μουνί, και πέρνει λεφτά, (και καλά). Μόλις τελειώσει τη βάρδια πάει στίτι της. Βεβαίως και μπορεί να έχει παιδιά, και καλά θα τα αναθρέψει άν έχει στοιχειωδώς μυαλό, αλλά τα παιδιά μακρυά απο τη δουλειά.
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
on-topic, γνωρίζω τουλάχιστον δύο περιπτώσεις ιερόδουλων που έχουν ένα παιδιάκι. Δεν θεωρώ ότι μια πουτάνα δεν πρέπει να έχει παιδιά, το αντίθετο μάλιστα η ύπαρξη ενός παιδιού την κάνουν ίσως πιο ευσυνείδητη επαγγελματία. Είμαι υπέρ της άποψης ότι ένα παιδάκι πρέπει να μεγαλώνει με αγάπη σε ένα υπέυθυνο περιβάλλον και αφού ο κάθε τσιγγανόγυφτος μπορεί να αμολάει κουτσούβελα αβέρτα και να τα έχει να δουλεύουν στα φανάρια γιατί να μην μπορεί να έχει παιδί, μια ιερόδουλη εφόσον προσπαθεί να το μεγαλώσει σωστά. Αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχουν πολλά προβλήματα στη διαδικασία αλλά αν υπάρχει θέληση όλα ξεπερνιούνται.

Respect.
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
 Η εκδιδόμενη πουλάει μουνί, και πέρνει λεφτά, (και καλά). Μόλις τελειώσει τη βάρδια πάει στίτι της. Βεβαίως και μπορεί να έχει παιδιά, και καλά θα τα αναθρέψει άν έχει στοιχειωδώς μυαλό, αλλά τα παιδιά μακρυά απο τη δουλειά.

Respect 2.
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
...Είμαι υπέρ της άποψης ότι ένα παιδάκι πρέπει να μεγαλώνει με αγάπη σε ένα υπέυθυνο περιβάλλον και αφού ο κάθε τσιγγανόγυφτος μπορεί να αμολάει κουτσούβελα αβέρτα και να τα έχει να δουλεύουν στα φανάρια γιατί να μην μπορεί να έχει παιδί, μια ιερόδουλη εφόσον προσπαθεί να το μεγαλώσει σωστά. Αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχουν πολλά προβλήματα στη διαδικασία αλλά αν υπάρχει θέληση όλα ξεπερνιούνται.

κάτι τέτοια κειμενάκια με κάνουν να έχω εμπιστοσύνη στο μέλλον αυτού του τόπου και στην ικανότητα των ανθρώπων του να σκέφτονται.
 

King Of East

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2012
Μηνύματα
705
Like
8
Πόντοι
6
κάτι τέτοια κειμενάκια με κάνουν να έχω εμπιστοσύννη στο μέλλον αυτού του τόπου και στην ικανότητα των ανθρώπων του να σκέφτονται.

Aλήθεια;

Εμένα μου δημιουργούν τα ακριβώς αντίθετα συναισθήματα..

Respect 5. και απο εμένα λοιπόν..
 

Συνημμένα

  • 134087702731520.png
    134087702731520.png
    17,4 KB · Εμφανίσεις: 49

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.358
Κριτικές
1
Like
839
Πόντοι
96
 Ασχετο : Αραγε τα κοριτσια λένε στον γυναικολόγο οτι νκανουν αυτο το επάγγελμα???

Υγ Ανικανες και στην ανατροφη των παιδιων θεωρω τις γυναικες . Μονο για λουτσο και κανα σιδερωμα ειναι οι γυναικες .

  παντως δεν θεωρω τις ιεροδουλες χειροτερες μαναδες από τις υπολοιπες , καποιες θα ειναι καλες μητερες αλλες κακές. 
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Εγγρ.
17 Μαΐ 2013
Μηνύματα
1.434
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
16
Δεν γνωριζω, αλλα προφανως θα το λενε. Τουλαχιστον οι "επαγγελματιες".

αν ο γιατρός δει μουνοχαράδρα που ακούει την ηχώ του και μουνόχειλα πιο κρεμασμένα
και από τα αυτιά του τσάκωνα, τότε δεν νομίζω να χρειάζονται περαιτερω συστάσεις  :grin:
 

Thessalon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.571
Like
1.122
Πόντοι
216
πουτανα και μητροτητα για μενα απλα δεν συμβαδιζουν...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom