Νέα

Πουτάνα και μητρότητα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jaygatsby
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 85
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Ας ασχοληθούμε λίγο με το κοινωνικό αυτό ζήτημα/δίλημμα.

Μία γυναίκα που ασκεί το επάγγελμα/λειτουργημα της πόρνης μπορεί να είναι ταυτόχρονα και μητέρα?

Αφορμή για την ανησυχία αυτή μου προκάλεσε η συζήτηση με κάποιο εργαζόμενο κορίτσι εδώ μέσα το οποίο μου έγραψε οτι το να έχει μία πουτάνα παιδιά δεν είναι συμβατό με το επάγγελμα αυτό.

Αναρωτιέμαι άραγε, είναι έτσι?

Η Αλεξάνδρα Λαδικού στα Κόκκινα Φανάρια, η ερωμένη/πόρνη του Μάνου Κατράκη είχε έναν γιο. Εσωτερικός σε καλό σχολείο το οποίο η μητέρα του μπορούσε να πληρώσει, προφανώς από τις καλές αποδοχές της από αυτή την δουλειά.

Είναι λοιπόν αυτή η λύση? Το επάγγελμα κρατημένο μυστικό από το παιδί? Αυτό όμως δεν σημαίνει ενοχές για την επαγγελματική επιλογή αυτή? Μήπως σε κάποιες πιο "φιλελεύθερες" "ανεκτικές" χώρες τέτοιο δίλημμα δεν τίθεται? Από την άλλη όμως σε ποια ηλικία ή με ποιόν τρόπο θα πρέπει να μαθαίνει ένα παιδί αυτή την αλήθεια για την μητέρα του?

Από την άλλη θα συμφωνούσε κάποιος με την συνομιλήτρια μου εδώ μέσα? Ότι γενικώς υφίσταται ασυμβίβαστο μεταξύ πορνείας και μητρότητας? Και δεν είναι είναι αυτό ένας μεγάλος περιορισμός για τις γυναίκες αυτές?

Όλες οι απόψεις δεκτές, ειδικά από εργαζόμενα κορίτσια.

(Αν και συνήθως απέχουν από τέτοιες συζητήσεις  :grin:)
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
ξυπνησε ο αριστοτελης και ο πλατωνας μεσα σου? :think:
 

violetta24

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2012
Μηνύματα
2.455
Like
1
Πόντοι
16
Ας ασχοληθούμε λίγο με το κοινωνικό αυτό ζήτημα/δίλημμα.

Μία γυναίκα που ασκεί το επάγγελμα/λειτουργημα της πόρνης μπορεί να είναι ταυτόχρονα και μητέρα?

Αφορμή για την ανησυχία αυτή μου προκάλεσε η συζήτηση με κάποιο εργαζόμενο κορίτσι εδώ μέσα το οποίο μου έγραψε οτι το να έχει μία πουτάνα παιδιά δεν είναι συμβατό με το επάγγελμα αυτό.

Αναρωτιέμαι άραγε, είναι έτσι?

Η Αλεξάνδρα Λαδικού στα Κόκκινα Φανάρια, η ερωμένη/πόρνη του Μάνου Κατράκη είχε έναν γιο. Εσωτερικός σε καλό σχολείο το οποίο η μητέρα του μπορούσε να πληρώσει, προφανώς από τις καλές αποδοχές της από αυτή την δουλειά.

Είναι λοιπόν αυτή η λύση? Το επάγγελμα κρατημένο μυστικό από το παιδί? Αυτό όμως δεν σημαίνει ενοχές για την επαγγελματική επιλογή αυτή? Μήπως σε κάποιες πιο "φιλελεύθερες" "ανεκτικές" χώρες τέτοιο δίλημμα δεν τίθεται? Από την άλλη όμως σε ποια ηλικία ή με ποιόν τρόπο θα πρέπει να μαθαίνει ένα παιδί αυτή την αλήθεια για την μητέρα του?

Από την άλλη θα συμφωνούσε κάποιος με την συνομιλήτρια μου εδώ μέσα? Ότι γενικώς υφίσταται ασυμβίβαστο μεταξύ πορνείας και μητρότητας? Και δεν είναι είναι αυτό ένας μεγάλος περιορισμός για τις γυναίκες αυτές?

Όλες οι απόψεις δεκτές, ειδικά από εργαζόμενα κορίτσια.

(Αν και συνήθως απέχουν από τέτοιες συζητήσεις  :grin:)

Κατι τέτοιο θα είναι ενα ''αγκάθι''  για το παιδί, σε οποια ηλικία και αν το μαθει.
Οσο ''φιλελευθερα'' και αν μεγαλώσει.
Το θεμα ειναι αυτά που θα πάρει απο την μανα του
να επισκιάσουν το γεγονος οτι ειναι Ιεροδουλη.
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
ξυπνησε ο αριστοτελης και ο πλατωνας μεσα σου? :think:

όχι νέε. ήπια μία μπυρίτσα (Βεργίνα Weiss, άφιλτρη σταρένια, γαμάτη) με τις μπάμιες.

λίγο αλκοόλ μερακλώνει και γεννά ανησυχίες και κορυφαία ζητήματα σ' αυτή την πουτάνα τη ζωή.

 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
όχι νέε. ήπια μία μπυρίτσα (Βεργίνα Weiss, άφιλτρη σταρένια, γαμάτη) με τις μπάμιες.

λίγο αλκοόλ μερακλώνει και γεννά ανησυχίες και κορυφαία ζητήματα σ' αυτή την πουτάνα τη ζωή.
σαρεσει η καιζερ μπλοντ? :think:
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.938
Κριτικές
26
Like
2.336
Πόντοι
6.955
Δεν συμβαδίζει η πουτάνα με την μητρότητα διότι είναι σοκ και κοινωνικός στιγματισμός για το παιδι να ξέρει οτι η μάνα του εργάζεται ως πόρνη. Η νομοθεσία μάλιστα λέει οτι όταν χωρίζει ενα ζευγάρι και το παιδί είναι ανήλικο τότε αυτό πάει με την μητέρα. Εξαιρεί την περίπτωση που  αυτή είναι πόρνη ή ναρκωμανής!
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
σαρεσει η καιζερ μπλοντ? :think:

καλή είναι αλλά η Weisse είναι είδος μπύρας που δεν έχει ωριμάσει ακόμη. η μαγιά είναι ακόμη μέσα στο μπουκάλι και την σερβίρεις στο τέλος. και είναι επιπλέον σταρένια και όχι κριθαρένια.
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.002
Κριτικές
4
Like
7.496
Πόντοι
2.306
Ας ασχοληθούμε λίγο με το κοινωνικό αυτό ζήτημα/δίλημμα.

Μία γυναίκα που ασκεί το επάγγελμα/λειτουργημα της πόρνης μπορεί να είναι ταυτόχρονα και μητέρα?

Αφορμή για την ανησυχία αυτή μου προκάλεσε η συζήτηση με κάποιο εργαζόμενο κορίτσι εδώ μέσα το οποίο μου έγραψε οτι το να έχει μία πουτάνα παιδιά δεν είναι συμβατό με το επάγγελμα αυτό.

Αναρωτιέμαι άραγε, είναι έτσι?

Η Αλεξάνδρα Λαδικού στα Κόκκινα Φανάρια, η ερωμένη/πόρνη του Μάνου Κατράκη είχε έναν γιο. Εσωτερικός σε καλό σχολείο το οποίο η μητέρα του μπορούσε να πληρώσει, προφανώς από τις καλές αποδοχές της από αυτή την δουλειά.

Είναι λοιπόν αυτή η λύση? Το επάγγελμα κρατημένο μυστικό από το παιδί? Αυτό όμως δεν σημαίνει ενοχές για την επαγγελματική επιλογή αυτή? Μήπως σε κάποιες πιο "φιλελεύθερες" "ανεκτικές" χώρες τέτοιο δίλημμα δεν τίθεται? Από την άλλη όμως σε ποια ηλικία ή με ποιόν τρόπο θα πρέπει να μαθαίνει ένα παιδί αυτή την αλήθεια για την μητέρα του?

Από την άλλη θα συμφωνούσε κάποιος με την συνομιλήτρια μου εδώ μέσα? Ότι γενικώς υφίσταται ασυμβίβαστο μεταξύ πορνείας και μητρότητας? Και δεν είναι είναι αυτό ένας μεγάλος περιορισμός για τις γυναίκες αυτές?

Όλες οι απόψεις δεκτές, ειδικά από εργαζόμενα κορίτσια.

(Αν και συνήθως απέχουν από τέτοιες συζητήσεις  :grin:)
Τύπε υπάρχει μια κατηγορία πορνεων που μπορεί να μην το πούνε και ποτέ. Ειδικά οι ξένες που τα παιδιά τους είναι στις χώρες τους.. Θα ρωτάνε τι κανείς μάνα στα ξένα;.. Καθαρίζω σπίτια παιδί μου. Αντε τώρα να μάθει το ουκρανακι, μολδαβακι, ρουμανακι κτλ, τι στα αλήθεια κάνει η μάνα του εδώ..
:sunglasses:
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Δεν συμβαδίζει η πουτάνα με την μητρότητα διότι είναι σοκ και κοινωνικός στιγματισμός για το παιδι να ξέρει οτι η μάνα του εργάζεται ως πόρνη. Η νομοθεσία μάλιστα λέει οτι όταν χωρίζει ενα ζευγάρι και το παιδί είναι ανήλικο τότε αυτό πάει με την μητέρα. Εξαιρεί την περίπτωση που  αυτή είναι πόρνη ή ναρκωμανής!

επειδή είμαι νομικός. δεν το λέει η νομοθεσία, ο δικαστής αποφασίζει. ανάλογα με τα δεδομένα της υπόθεσης.

αν η μητέρα είναι πόρνη και ο πατέρας ναρκομανής?

ενδέχεται μία πόρνη να δημιουργεί καλύτερο περιβάλλον για ένα παιδί (λόγω των απολαβών της) από έναν loser άνδρα.

ξέρω οτι οι πολλά βαρείς άνδρακλες του σάιτ θα επαναστατήσουν τώρα αλλά έτσι ενδέχεται να είναι σε κάποιες περιπτώσεις.  
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
επειδή είμαι νομικός. δεν το λέει η νομοθεσία, ο δικαστής αποφασίζει. ανάλογα με τα δεδομένα της υπόθεσης.

αν η μητέρα είναι πόρνη και ο πατέρας ναρκομανής?

ενδέχεται μία πόρνη να δημιουργεί καλύτερο περιβάλλον για ένα παιδί (λόγω των απολαβών της) από έναν loser άνδρα.

ξέρω οτι οι πολλά βαρείς άνδρακλες του σάιτ θα επαναστατήσουν τώρα αλλά έτσι ενδέχεται να είναι σε κάποιες περιπτώσεις.  
αμα ο ανδρας ειναι ναρκωμανης ναι ειναι καλυτερη η πορνη,εννοειτε νομιζω
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
Τύπε υπάρχει μια κατηγορία πορνεων που μπορεί να μην το πούνε και ποτέ. Ειδικά οι ξένες που τα παιδιά τους είναι στις χώρες τους.. Θα ρωτάνε τι κανείς μάνα στα ξένα;.. Καθαρίζω σπίτια παιδί μου. Αντε τώρα να μάθει το ουκρανακι, μολδαβακι, ρουμανακι κτλ, τι στα αλήθεια κάνει η μάνα του εδώ..
:sunglasses:
ε βσκ δεν ειναι και δυσκολο να το καταλαβει
 

King Of East

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2012
Μηνύματα
705
Like
8
Πόντοι
6
όχι νέε. ήπια μία μπυρίτσα (Βεργίνα Weiss, άφιλτρη σταρένια, γαμάτη) με τις μπάμιες.

λίγο αλκοόλ μερακλώνει και γεννά ανησυχίες και κορυφαία ζητήματα σ' αυτή την πουτάνα τη ζωή.

Kαι γαμώ τις ανησυχίες έχεις.. :jerking:

Πές μου κάτι, είσαι κάτω απο 19;
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Τύπε υπάρχει μια κατηγορία πορνεων που μπορεί να μην το πούνε και ποτέ. Ειδικά οι ξένες που τα παιδιά τους είναι στις χώρες τους.. Θα ρωτάνε τι κανείς μάνα στα ξένα;.. Καθαρίζω σπίτια παιδί μου. Αντε τώρα να μάθει το ουκρανακι, μολδαβακι, ρουμανακι κτλ, τι στα αλήθεια κάνει η μάνα του εδώ..
:sunglasses:

στάνταρ. επειδή έκανα και Ρουμανία ξέρω οτι οι Ρουμάνες έτσι κι αλλιώς αφήνουν το παιδί στους παππούδες για να φύγουν στα ξένα. ανεξαρτήτως τι δουλειά θα κάνουν εκεί.
 

agoraios2013

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2013
Μηνύματα
201
Κριτικές
1
Like
8
Πόντοι
1
 Θεωρώ τραγικό το παιδί να ξέρει οτι η μάνα του είναι πουτάνα. Εάν η μάνα επιτρέπει να μάθει  το παισί της τη δουλειά της πρώτα πρώτα είναι χαζή. Μου έχει τύχει σε μπουρδέλο επαρχιακής πόλης να έχει το παιδί μαζίτης στο μαγαζί. Παιδί 5-10 ετών, πάνε και χρόνια. ΑΙΣΧΟΣ  ΑΙΣΧΟΣ!
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Kαι γαμώ τις ανησυχίες έχεις.. :jerking:

Πές μου κάτι, είσαι κάτω απο 19;

όχι. μάλλον εσύ είσαι κάτω από 19.

τέτοια ώρα θα έπρεπε να είχες πιει το Caotonic σου και να είσαι στο κρεβάτι.
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
 Θεωρώ τραγικό το παιδί να ξέρει οτι η μάνα του είναι πουτάνα. Εάν η μάνα επιτρέπει να μάθει  το παισί της τη δουλειά της πρώτα πρώτα είναι χαζή. Μου έχει τύχει σε μπουρδέλο επαρχιακής πόλης να έχει το παιδί μαζίτης στο μαγαζί. Παιδί 5-10 ετών, πάνε και χρόνια. ΑΙΣΧΟΣ  ΑΙΣΧΟΣ!

χμμμ, περίπλοκες καταστάσεις, πράγματι.
 

violetta24

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2012
Μηνύματα
2.455
Like
1
Πόντοι
16
επειδή είμαι νομικός. δεν το λέει η νομοθεσία, ο δικαστής αποφασίζει. ανάλογα με τα δεδομένα της υπόθεσης.

αν η μητέρα είναι πόρνη και ο πατέρας ναρκομανής?

ενδέχεται μία πόρνη να δημιουργεί καλύτερο περιβάλλον για ένα παιδί (λόγω των απολαβών της) από έναν loser άνδρα.

ξέρω οτι οι πολλά βαρείς άνδρακλες του σάιτ θα επαναστατήσουν τώρα αλλά έτσι ενδέχεται να είναι σε κάποιες περιπτώσεις.  

Το θεμα ειναι
Σε τι ψυχικη κατασταση βρισκεται αυτη η μανα.
Εαν ειναι ιεροδουλη αλλά ψυχικά είναι αθικτη (κατι πολύ πολύ σπανιο) τότε ναι γιατι να μην μπορει να μεγαλώσει ενα παιδι? (περα απο τις κοινωνικές συνεπειες)
Εαν ομως η ιεροδουλη ειναι ενα ρακος
που δεν μπορει ουτε τον ιδιο της τον εαυτο να προστατεψει
ναι ειναι ανικανη.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Ας ασχοληθούμε λίγο με το κοινωνικό αυτό ζήτημα/δίλημμα.

Μία γυναίκα που ασκεί το επάγγελμα/λειτουργημα της πόρνης μπορεί να είναι ταυτόχρονα και μητέρα?
οι πιο πολλες ανω των 30 εχουν παιδι/α τυπε
 

King Of East

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2012
Μηνύματα
705
Like
8
Πόντοι
6
 Θεωρώ τραγικό το παιδί να ξέρει οτι η μάνα του είναι πουτάνα. Εάν η μάνα επιτρέπει να μάθει  το παισί της τη δουλειά της πρώτα πρώτα είναι χαζή. Μου έχει τύχει σε μπουρδέλο επαρχιακής πόλης να έχει το παιδί μαζίτης στο μαγαζί. Παιδί 5-10 ετών, πάνε και χρόνια. ΑΙΣΧΟΣ  ΑΙΣΧΟΣ!

Όντως ΑΙΣΧΟΣ, ΑΙΣΧΟΣ..

Εγώ θεωρώ τραγικό το θέμα που άνοιξε ο θεματοθέτης..


Πειράζει;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom