Νέα

Πού είναι το ΛΑΟΣ; οέο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα eskiya
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 308
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Βγήκε το 94 και το 98. Το δε 2002, ενώ βοούσε ο τόπος, το ΚΚΕ τον ξανακατέβασε υποψήφιο και έχασε απο το νεοδημοκράτη Χαρδαλιά.
εγώ προσωπικά ποτέ δεν έχω ακούσει για οικονομικά σκάνδαλα και ειδικά για εκεί το ότι κάποια στιγμή έχασε τον δήμο ο υποψήφιος του ΚΚΕ δεν σημαίνει ότι τον έχασε για αυτό το λόγο.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Σ'αυτό τον γαμημένο τόπο δεν έχουμε μαθει να λέμε συγνώμη, έκανα λάθος.
Το ΚΚΕ από το 1928-30 κάνει το ένα λάθος πάνω στο άλλο και ποτέ μα ποτέ δεν ζήτησε από τα μέλη του και τους οπαδούς του ένα συγνώμη. Οι ηγέτες της πλάκας που πάντα είχαν δίκιο και ποτέ λάθος. Ενα κόμμα που έπρεπε να έχει φέρει την αλλαγή στον τόπο μας, να έχει σταματήσει την εκμετάλλευση ανθρώπου από άνθρωπο από το 1944 έχει καταλήξει να είναι μια γκρούπα 5000 ατόμων που ζούν αρκετά καλά από επιχειρήσεις του κόμματος, αλλά και από τις επιχορηγήσεις του αστικού καθεστώτος. Σιγά μην κάνουν επανάσταση. Προσκυνημένοι μια ζωή θα είναι και θα κατηγορούν τους άλλους για οπορτουνισμό και καιροσκοπισμό.

Δυστυχώς, κατά 99% έχεις δίκιο. Και ας θυμώσει ο φίλος μου ο Αρίωνας.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
εγώ προσωπικά ποτέ δεν έχω ακούσει για οικονομικά σκάνδαλα και ειδικά για εκεί το ότι κάποια στιγμή έχασε τον δήμο ο υποψήφιος του ΚΚΕ δεν σημαίνει ότι τον έχασε για αυτό το λόγο.

Τότε να ευχηθούμε να μην μείνεις ποτε κουφός Αρίωνα, μιας και παραδέχεσαι μόνο "οτι έχεις ακούσει ο ίδιος".        :2funny:
Αν και στην αρχή πήγες να την κάνεις τη ματσακονιά και να τον φορτώσεις (τον απατεώνα) στο ΣΥΝ!
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
πάντα ένα θέμα όπως αυτό έχει πολύπλευρες πτυχές που δεν μπορείς να ανοίξεις 10 θρεντ και να πηδάς από το ένα στο άλλο.
Πλακα κανω επειδη μιλατε τοσοι ωρα για ΚΚΕ και ΣΥΝ και απο πανω εχει θεμα που ειναι το ΛΑΟΣ ειναι λιγο οξυμωρο. :grin:
Πεστε τα πεστε τα ετσι και αλλιος με το ΛΑΟΣ δεν ασχολητε κανενας. :2funny:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Πλακα κανω επειδη μιλατε τοσοι ωρα για ΚΚΕ και ΣΥΝ και απο πανω εχει θεμα που ειναι το ΛΑΟΣ ειναι λιγο οξυμωρο. :grin:
Πεστε πεστε τα ετσι και αλλιος με το ΛΑΟΣ δεν ασχολητε κανενας. :2funny:

Ε, επειδή το ΛΑΟΣ δεν είναι πουθενά, είπαμε να ασχοληθούμε με κάποιους που να υπάρχουν!    :uglystupid:
 

enipeas

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
133
Like
0
Πόντοι
1
Η επίση αποψη του ΚΚΕ για την πτώση του "σοσιαλισμού" στη Σοβιετική Ενωση είναι οτι ο Γιέλτσιν ήταν πράκτορας τη Δύσης. Αντε μετά να σου μιλήσουν για μαρξισμό, σοσιαλισμό και τα ρέστα.  
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Η επίση αποψη του ΚΚΕ για την πτώση του "σοσιαλισμού" στη Σοβιετική Ενωση είναι οτι ο Γιέλτσιν ήταν πράκτορας τη Δύσης. Αντε μετά να σου μιλήσουν για μαρξισμό, σοσιαλισμό και τα ρέστα. 

Έφταιγε λίγο και ο Τρότσκυ, απο το 1927!    :tickedoff: 
 

enipeas

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
133
Like
0
Πόντοι
1
Οι φασίστες στην ελλάδα δεν θα υπήρχαν ούτε για δείγμα, αν δεν έκανε τόσα λάθη διαχρονικά, η ηγεσία του ΚΚΕ.
 

Επισκέπτης
Σ'αυτό τον γαμημένο τόπο δεν έχουμε μαθει να λέμε συγνώμη, έκανα λάθος.
Το ΚΚΕ από το 1928-30 κάνει το ένα λάθος πάνω στο άλλο και ποτέ μα ποτέ δεν ζήτησε από τα μέλη του και τους οπαδούς του ένα συγνώμη. Οι ηγέτες της πλάκας που πάντα είχαν δίκιο και ποτέ λάθος. Ενα κόμμα που έπρεπε να έχει φέρει την αλλαγή στον τόπο μας, να έχει σταματήσει την εκμετάλλευση ανθρώπου από άνθρωπο από το 1944 έχει καταλήξει να είναι μια γκρούπα 5000 ατόμων που ζούν αρκετά καλά από επιχειρήσεις του κόμματος, αλλά και από τις επιχορηγήσεις του αστικού καθεστώτος. Σιγά μην κάνουν επανάσταση. Προσκυνημένοι μια ζωή θα είναι και θα κατηγορούν τους άλλους για οπορτουνισμό και καιροσκοπισμό.
ξέρεις πολλούς κομμουνιστές που να περνούν καλά από όλα αυτά που λες να γίνω και εγώ πάλι μέλος να γίνουμε 5001 και να περνάω καλύτερα? αν και μη μέλος εδώ και 25 χρόνια εξακολουθώ να είμαι δίπλα του γιατί απλά είναι και το μοναδικό κόμμα που είναι δίπλα στους και μπροστά στους αγώνες της εργατικής τάξης.
 

enipeas

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
133
Like
0
Πόντοι
1
Αποδείχτηκε ότι η Ρόζα (που πήγε μετά από 90 χρόνια να την τιμήσει η Αλέκα) είχε δίκιο και το κόμμα τον Μπολσεβίκων άδικο. Και όταν λέμε κόμμα τον Μπολσεβίκων εννοούμε όλα τα καλόπαιδα. (Λένιν Τρότσκυ, κλπ.)
 

enipeas

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
133
Like
0
Πόντοι
1
Αφού ήσουν μέλος γιατί είσαι τώρα φίλος, σε ρίξαν στη μισθοδοσία;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Αποδείχτηκε ότι η Ρόζα (που πήγε μετά από 90 χρόνια να την τιμήσει η Αλέκα) είχε δίκιο και το κόμμα τον Μπολσεβίκων άδικο. Και όταν λέμε κόμμα τον Μπολσεβίκων εννοούμε όλα τα καλόπαιδα. (Λένιν Τρότσκυ, κλπ.)

Η Αλέκα να τιμήσει τη Ρόζα Λούξεμπουργκ; Ωχ, τη βλέπω να τιμάει και τον Παντελή Πουλιόπουλο σιγά σιγά!    :)
 

Επισκέπτης
Οι φασίστες στην ελλάδα δεν θα υπήρχαν ούτε για δείγμα, αν δεν έκανε τόσα λάθη διαχρονικά, η ηγεσία του ΚΚΕ.
όταν λέμε για της ηγεσίες του τότε ΚΚΕ δεν σημαίνει ότι τα λάθη του τότε πιστώνονται στο σήμερα γιατί τότε υπήρχαν και μέλη από ΠΓ , ΚΕ μέχρι και κάτω στης ΚΟΒ και στελέχη του μετέπειτα λεγόμενου ΚΚΕ εσ. και επειδή στο ΚΚΕ οι αποφάσεις παίρνονται από όλους και όχι από έναν αυτοί που αργότερα το παίξανε ροζ δεν σημαίνει ότι εξαγνίστηκαν. 
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
όταν λέμε για της ηγεσίες του τότε ΚΚΕ δεν σημαίνει ότι τα λάθη του τότε πιστώνονται στο σήμερα γιατί τότε υπήρχαν και μέλη από ΠΓ , ΚΕ μέχρι και κάτω στης ΚΟΒ και στελέχη του μετέπειτα λεγόμενου ΚΚΕ εσ. και επειδή στο ΚΚΕ οι αποφάσεις παίρνονται από όλους και όχι από έναν αυτοί που αργότερα το παίξανε ροζ δεν σημαίνει ότι εξαγνίστηκαν. 

Βάστα με να σε βαστώ, να μας κράξουν και τους δυο.....    :2funny:
 

enipeas

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
133
Like
0
Πόντοι
1
Αριων με αυτά που γράφεις μου φαίνεται ότι ούτε έχεις περάσει έξω από την πόρτα κομματικής οργάνωσης του ΚΚΕ. Η εσωκομματική δημοκρατία στο κόμμα είναι άγνωστο πράγμα.
 

Επισκέπτης
Αφού ήσουν μέλος γιατί είσαι τώρα φίλος, σε ρίξαν στη μισθοδοσία;
δεν έχω μάθει να συνομιλώ με άτομα που βρίσκονται σε κατάσταση ηλιθιότητας.
όσο για εσένα που λες για μοίρασμα μισθών και τα σχετικά γιατί δεν πας να τα πάρεις μιας και τα γνωρίζεις?  και όταν πιάσεις στην τσέπη σου μερικά λεφτά θα έχεις την δυνατότητα να γραφτείς σε κανένα ιδιωτικό ΕΕΕΕΚ να σου φύγει η αγκύλωση που έχεις.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.900
Πόντοι
366
Αριων με αυτά που γράφεις μου φαίνεται ότι ούτε έχεις περάσει έξω από την πόρτα κομματικής οργάνωσης του ΚΚΕ. Η εσωκομματική δημοκρατία στο κόμμα είναι άγνωστο πράγμα.

Έχει όμως δημοκρατικό συγκεντρωτισμό.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom