Νέα

Πού είναι το ΛΑΟΣ; οέο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα eskiya
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 308
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.329
Κριτικές
6
Like
1.062
Πόντοι
376
ισως ναι.....αλλα εγω που δεν ειμαι ουτε αριστερος,ουτε επαναστατης,ουτε σαν φοιτητης πηγα ποτε σε πορειες κτλ,οταν ακουω το συνθημα:
"Ζει Ζει ο Τεμπονερας Ζει" ανατριχιαζω λιγο....

Εγώ όταν το ακούω στα τέτοια μου
Χωρίς παρεξήγηση, έτσι;
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.517
Κριτικές
4
Like
1.768
Πόντοι
266

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
πάντως απ ότι καταλαβαίνω από το ξεκίνημα του Πόστ σου ξεκίνησες σαν φανερός ΠΑΣΟΚος και λόγω ότι η εποχή είναι δύσκολη για την πλευρά αυτή το παίζεις στην ουσία κρυφόΠΑΣΟΚος.
στην αρχή γράφεις για την συγκυβέρνηση  ΝΔ και του τότε ΣΥΝ που συμμετείχε και το ΚΚΕ στον ΣΥΝ,
αν θυμάσαι το βάρος το μεγάλο για την παραπομπή του Ανδρέα την σήκωσαν τότε Δαμανάκη, (πρόεδρος του ΣΥΝ)Ανδρουλάκης,  Μπίστης, απλά ρωτάω που σήμερα βρίσκονται αυτοί? στο ΠΑΣΟΚ η ξεπλύνουν της αμαρτίες τους σε καμιά σπηλιά στο Άγιο όρος?.
έτσι για αρχή και έχουμε και συνέχεια.

Χωρίς καμμιά διάθεση να σε ειρωνευτώ Αρίωνα, τι θα πει "το μεγάλο βάρος της παραπομπής του Ανδρέα το σήκωσαν η Δαμανάκη, ο Μπίστης και ο Ανδρουλάκης;". Ο Χαρίλαος διαφωνούσε δηλαδή, η μήπως ήταν πολιτικά παροπλισμένος; Σου θυμίζω επίσης οτι και οι τρεις που αναφέρεις προέρχονται απο το ΚΚΕ, οτι η Δαμανάκη ΔΕΝ ήταν το ΄89 ακόμα πρόεδρος του Συνασπισμού, οτι ο Ανδρουλάκης ήταν το αγαπημένο παιδί του Χαρίλαου (άρα έχει ευθύνη που τον ανέδειξε)  και οτι ο Μπίστης εκείνη την εποχή ήταν με το Μπανιά και εκτός ενιαίου ΣΥΝ.
Κι εγώ δεν τους συμπαθώ, αλλά μην τα φορτώσουμε και όλα στο σημερινό ΣΥΝ για να βγάλουμε λάδι το Κόμμα! Το οποίο, όπως όλα τα κόμματα, βγάζει και τύπους σαν τον Μάκη Κοψίδη, που μέχρι προ τετραετίας ήταν εκπρόσωπος Τύπου του ΚΚΕ και τώρα προσχώρησε στο "ρεύμα Βενιζέλου". Θέλω να πω δηλαδή οτι δεν έχουν μόνο τα άλλα κόμματα το "προνόμιο" να παράγουν πουλητάρια, το ίδιο ισχύει και για το ΚΚΕ, καλώς η κακώς.
Πάντα φιλικά και με εκτίμηση
 

omorfopedo

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
437
Like
1
Πόντοι
1
δεν έχει σημασία αν τον σκότωσαν την ώρα του μαθήματος η την ώρα που βρισκότανε σε μια αγωνιστική κινητοποίηση, η ουσία είναι ότι ο άνθρωπος αυτός αγωνιζόταν για ένα καλύτερο αύριο στην εκπαίδευση.

χαχαχαχαχα! "καλυτερο αυριο στην εκπαιδευση" Μ.Χ.
ενας τραμπουκος ηταν! Αν δεν σκοτωνονταν ο ιδιος θα κοτωνε αυτος καποιον απο τους "αντιπαλους" πανω στην συμπλοκη...
Οπως εγινε με τον νεκρο οπαδο του ΠΑΟ
 

omorfopedo

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
437
Like
1
Πόντοι
1
...Και απ'ότι μου είχε πει κάποιος που είχε τύχει να είναι συμφοιτητής του και ολίγων κωλόπαιδο  :) ο Τσίπρας είχε ιδιαίτερες ικανότητες στη ρίψη!
ε, καλα αυτο ειναι γνωστο στη μικρη κοινωνια που ζουμε
το παιδι φαινεται οτι ειναι "retarded"
 

omorfopedo

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
437
Like
1
Πόντοι
1
με το ιδιο σκεπτικο,τους φοιτητες που πατησε και σκοτωσε το τανκς ...
ακομα ψαχνουν αυτοι οι "προοδευτικοι" για τους "λιωμενους" απο τις ερπυστριες του τανκς? χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!
Αυτα μονο κατι καθηκιτες τυπου "Ταμπονέρα" τα διδασκουν στα σχολεια
ηηηηηηημαρτον ρε!
 

omorfopedo

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
437
Like
1
Πόντοι
1
αλλα εγω που δεν ειμαι ουτε αριστερος,ουτε επαναστατης,ουτε σαν φοιτητης πηγα ποτε σε πορειες κτλ,οταν ακουω το συνθημα:
"Ζει Ζει ο Τεμπονερας Ζει" ανατριχιαζω λιγο....

Απο το κρυο θα ειναι...φορεσε κατι ζεστο...
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααα!
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
ακομα ψαχνουν αυτοι οι "προοδευτικοι" για τους "λιωμενους" απο τις ερπυστριες του τανκς? χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!
Αυτα μονο κατι καθηκιτες τυπου "Ταμπονέρα" τα διδασκουν στα σχολεια
ηηηηηηημαρτον ρε!

Και μόνο που χλευάζεις κάτι που η συντριπτική πλειοψηφία σέβεται, τη μνήμη νεκρών δηλαδή, σε καθιστά ανεπιθύμητο συνομιλητή.
 

omorfopedo

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
437
Like
1
Πόντοι
1
καλό θα ήταν για πράγματα που δεν γνωρίζεται να μην λέτε μακακίες, εγώ τα έζησα από κοντά.
Ανυπομονώ...
Μοιράσου μαζί μας τις γνώσεις σου...

"Ημουν κι εγω στην μανουρα και στα μουτζοπιασματα μεταξυ Καλαμποκα-Ταμπονερα"
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!
 

enipeas

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
133
Like
0
Πόντοι
1
Omorfopedo. Μήπως είσαι η κατηγορούμενη και δεν το ξέρουμε;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom