Νέα

Πώς να έχεις μεγαλύτερη "διάρκεια"

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Βοργιας
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 87
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ημεδαπος

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2017
Μηνύματα
885
Κριτικές
35
Like
7.014
Πόντοι
2.836
Συμφωνα με εναν απο τους καλυτερους επιστημονικους συγγραφεις στον κοσμο, τον Robert Sapolsky, το μυστικο για να μην τελειωσεις γρηγορα ειναι μια βαθια ανασα οταν νιωθεις να πλησιαζει η ωρα. Η βαθια ανασα ενεργοποιει το παρασυμπαθητικο συστημα, το οποιο ειναι το συστημα της χαλαρωσης, της χωνεψης, και γενικα της χαλαρης λειτουργιας του σωματος. Με τη βαθια ανασα αυτη, πεφτουν οι ρυθμοι και επιβραδυνεται η κορυφωση. Προσωπικα χρησιμοποιω αυτο τον τροπο, και επιπλεον λειτουργει αν την ωρα που πηδας τσιμπας τον εαυτο σου ποτε ποτε ωστε να φυγει η εστιαση της προσοχης απο το πεος στο σημειο που τσιμπησες.
φιλαρακι τι διαβάζω εσυ ξέρεις πολλα..
Παρασυμπαθητικο σύστημα του αυτόνομου νευρικού συστήματος που μεταβιβάζει μηνύματα μέσω του νευροδιαβιβαστη της ακετυλοχολινης..
Οντως θεωρητικά ισχύει αυτό με τις ανάσες αλλα αλλο να το κανεις με την κοπελιά σου με ηρεμία κατω απο ιδανικές συνθήκες κ αλλο με μια εκδιδομενη κυρια..
Με καποια που το εκανα μου λέει πως κανεις ετσι ξεφυσας σαν φυσερό..
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.570
Κριτικές
36
Like
34.917
Πόντοι
18.565
Ένας άλλος τρόπος για να καθυστερήσεις ακόμα περισσότερο την ώρα του αγώνα είναι όταν καταλαβαίνεις ότι έρχεται η ώρα να φέρνεις στο μυαλό σου την εικόνα του Βούτση να τρώει κουραμπιέ.
Εγγυημένα αποτελέσματα.
:heavymetalbig:
Η αν το κανεις με την γυναικα σου, την εικονα της πεθερας σου και να σκεπτεσαι οτι θα γινει και αυτη ετσι, σε λιγα χρονια :grin:
 

si1989

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2019
Μηνύματα
105
Like
152
Πόντοι
1
να τσιμπιεδαι την ώρα του σεξ;
ρε φίλος γίνεται Αυτό;
 

server

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2019
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Η αν το κανεις με την γυναικα σου, την εικονα της πεθερας σου και να σκεπτεσαι οτι θα γινει και αυτη ετσι, σε λιγα χρονια :grin:

Σ'εμένα που η πεθερά μου είναι GILFάρα αυτό θα έχει το αντίθετο αποτέλεσμα!
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.804
Κριτικές
20
Like
12.600
Πόντοι
4.546
Αυτά βοηθάνε αφεντικό ή μπά;
20717570.gif
  :sunglasses:

:thumbsup:
 

xristos2010

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.007
Like
5.104
Πόντοι
1.056
να τσιμπιεδαι την ώρα του σεξ;
ρε φίλος γίνεται Αυτό;

Ο Ασκητης εχει πει σε εκπομπες στην τηλεοραση αλλα  και σε ενα συνεδριο που υπαρχει στο youtube οτι η γυναικα του Ναπολεοντα κατα την διαρκεια του σεξ ειχε μαζι της ενα μικρο ξιφιδιο και τον τσιμπαγε για να μην τελειωνει γρηγορα...
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.106
Κριτικές
16
Like
1.725
Πόντοι
3.425
Οι αναπνοές όντως βοηθάνε. Σε εμένα πάντως, το γρήγορο χύσιμο σημαίνει εκνευρισμός. Αν είμαι χαλαρός τότε χύνω μόνο όταν θέλω.

Π
 

Toni_M_A_P

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2014
Μηνύματα
292
Κριτικές
7
Like
361
Πόντοι
281
Α. Κάνε περιτομή και περίμενε να ξεραθεί το κεφάλι του πέους, μετά δε τελειώνεις ούτε με προσευχές

Β. Φέρε στο μυαλό σου αποσπάσματα από ποστ του Σαβιδη στο μπου

Γ. Δούλεψε αναπνοές και Kegel
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.928
Κριτικές
26
Like
2.313
Πόντοι
6.955
Κανείς δεν έχει αγοράσει απο site του εξωτερικου τελικα?
 

BigDickGG

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2014
Μηνύματα
30
Κριτικές
2
Like
53
Πόντοι
0
Edging με Fleshlight επίσης.
 

Συνημμένα

  • fleshlight-fleshlight-pink-lady-stamina-training-u.jpg
    fleshlight-fleshlight-pink-lady-stamina-training-u.jpg
    25,9 KB · Εμφανίσεις: 36

telos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Νοε 2017
Μηνύματα
1.989
Κριτικές
19
Like
7.066
Πόντοι
3.446
Ασκησεις kegel.
 
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
603
Πόντοι
96
για μενα εξω απο αυτους που εχουν προβλημα με την Π.Ε. ολα ειναι θεμα προπονησης, αν τραβας μαλακια και εχεις φτασει να κανεις να χυσεις καμια ωρα στο γαμισι θα σε παρακαλανε να χυσεις. η ρουτινα παιζει μεγαλο ρολο στο σεξ κατα την γνωμη μου , αν σου κανει η γκομενα κατι που δεν περιμενεις την ωρα του σεξ μπορει να χυσεις αμεσα, ενω αν παιζει στο repeat καθε φορα το ιδιο εργο ισως να μην χυσεις και ποτε.

υπαρχει και το αντιθετο προβλημα αυτων που εχουν καθυστερημενη εκσπερματιση. πολυ κακο να θελεις να χυσεις και να μην μπορεις.
 

Toni_M_A_P

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2014
Μηνύματα
292
Κριτικές
7
Like
361
Πόντοι
281
για μενα εξω απο αυτους που εχουν προβλημα με την Π.Ε. ολα ειναι θεμα προπονησης, αν τραβας μαλακια και εχεις φτασει να κανεις να χυσεις καμια ωρα στο γαμισι θα σε παρακαλανε να χυσεις. η ρουτινα παιζει μεγαλο ρολο στο σεξ κατα την γνωμη μου , αν σου κανει η γκομενα κατι που δεν περιμενεις την ωρα του σεξ μπορει να χυσεις αμεσα, ενω αν παιζει στο repeat καθε φορα το ιδιο εργο ισως να μην χυσεις και ποτε.

υπαρχει και το αντιθετο προβλημα αυτων που εχουν καθυστερημενη εκσπερματιση. πολυ κακο να θελεις να χυσεις και να μην μπορεις.

Εχει και χειρότερα. Μου έτυχε και μάλιστα πρόσφατα να τελειώνω χωρίς εκσπερμάτωση. Και εφόσον η άλλη δε καταλαβαίνει τίποτα συνεχίζει. Και είμαι 5 λεπτά σε κατάσταση οργασμού (πέστο κ έτσι). Αν σου τύχει θα μαρτυρήσεις αλλά μετά θα γελάς γιατί η γκομενα θα σκαλώσει άγρια, στην περίπτωση μου είχε πάρει ένα ηλιθιο βλέμμα μεταξύ θαυμασμού και απορίας (τελείωσε; Δε τελείωσε;)
 

Rotoras83

Νέο Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2022
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπερα σε όλους!εχω πρόωρη εκσπερμάτωση από την αρχή της σεξουαλικης μου ζωής.έχω πάει και σε ουρολόγο πριν χρόνια και μου είχε προτείνει Emla κρέμα . Επειδή είναι τοπικό αναισθητικό πολλές φορές δεν το απολαμβάνω ή δεν έχω πολύ καλή στύση λόγω της τοπικής αναισθησίας.εάν έχει κάποιος κάποια άλλη θεραπεία που να έμεινε ευχαριστημένος ας με ενημερώσει
 

thanasis 2001

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2021
Μηνύματα
20
Like
22
Πόντοι
0
Γειά και χαρα. Ισως να είναι γνωστό το θέμα αυτο παγκοσμιώς.

Ισως να ενδιαφέρει μερικούς ίσως και να μην ενδιαφέρει.
Πολλά ξένα sites, blogs, περιοδικά κτλ έχουν ασχοληθει με το θέμα και "υποτίθεται" οτι τη γνώση αυτή την κατέχουν οι ξένοι.

Αναρωτιόμουν ομως::

Oι ξενούρες έχουν να προτείνουνε μερικούς τρόπους και τους περιγράφουν. Αλλοι προσεγγίζουν ψυχολογικά, άλλοι με σωματικές τεχνικές, αλλοι με αναπνοές, άλλοι με γιατοσόφια κτλ κτλ.

Ποιά είναι όμως η απάντηση στο θέμα αυτό απο εμάς; Πως η ελληνική σοφία απαντάει σε αυτό το θέμα; Ποιά είναι η πραγματικότητα που βιώνουμε με αυτό το θέμα; Τι έχει να πει ο έλληνας (η ελληνοφωνός) αγωνιστής για αυτό το θέμα;;

Ο λόγος που λοιπόν ανοίγω αυτο το θέμα είναι για να συγκεντρώσουμε σιγά σιγά την γνώση και σοφία που έχουμε διάσπαρτη ώστε να υπάρχει διαμοιρασμένη αλλα και (γιατί όχι) να αντιπαρατεθεί με την ήδη υπάρχουσα γνώση διατυπωμένη απο ξένα μέσα.
το να μπορεις να κρατηθεις καταρχας ειναι στον ανθρωπο και απο κει περα μπορεις να το δουλεψεις και να το βελτιωσεις
βλεπω λενε μερικοι φυσικη κατασταση και νομιζω ειναι λαθος, εγω εχω να κανω γυμναστικη απο το σχολειο και καπνιζω και τρωω οτι να ναι
αλλα στο σεξ αν το θελω μπορω να κρατησω και πανω απο μια ωρα αλλα οπως σου ειπα ειναι και στον ανθρωπο
αν θελεις να κρατιεσαι παραπανω πρεπει να το εξασκησεις και ισως δεις βελτιωση,επισης ενα κολπακι που εκανα ποιο παλια οταν ημουν μεσα στη γκομενα και δεν ηθελα να τελειωσω απασχολουσα με κατι το μυαλο μου συγκεκριμενα εγω εκανα πραξεις στο μυαλο μου και συνεχιζα να δινω
 

fstergios

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2023
Μηνύματα
28
Like
25
Πόντοι
0
μια καλη λυση ειναι να μην πιεζεις τα αρχιδια σου. Οι γερο πουτανες που ξερουν καλα να κανουν τον αντρα να χυνει το πρωτο που κανουν ειναι να χαιδευουν η να τριβουν τα αρχιδια ... :animatedballs:
μου εχει τυχει αυτο μολις αρχισε να μου τα χαιδευει τελειωσα για πλακα
 

petheropliktos

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2017
Μηνύματα
137
Like
416
Πόντοι
21
Χοντρικά 300ml τσίπουρο 3 ώρες πριν με συνοδεία θαλασσινών, και η κυρά απορούσε αν έχω πάρει κάτι.

Εξαρτάται βέβαια τον άνθρωπο, για εμένα στο τόσο τσίπουρο περίπου είναι που αφενός δεν κάνει να οδηγήσω ή να εκτελέσω κάποια σοβαρή υποχρέωση, αλλά συζητάω και χαμουρεύομαι κανονικά χωρίς να γίνομαι σούργελο ή να κινδυνεύω να μην μου σηκώνεται ή να ξεράσω ή να κοιμηθώ. Είναι κι ανάλογα την ημέρα βέβαια, ενώ και με τον καιρό βρίσκεις κάτι μικρά σφιξίματα στους μύες που σε σταματούν, φαντάζομαι είναι σαν αυτά τα κέγκελ που λένε παραπάνω. Περίπου σαν να προσπαθείς να βγάλεις ένα μικρό χαλαρό σκ@τό-όχι παραπάνω σφίξιμο μην σας φύγει και καμιά πορδή...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom