Νέα

Πως κατεβαζω γυναικες απο Ουκρανια και Ρωσια στην Ελλαδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα WORLD TRAVELER
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 219
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.652
Κριτικές
15
Like
11.222
Πόντοι
3.846
Πολύ επίκαιρη ερώτηση καθώς λόγω του ιού δεν επιτρέπονται οι Ουκρανέζες στην Ελλάδα.
Αλλά να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς κάτι παραπάνω.

Λοιπόν έχω γνωρίζει Ουκρανέζα φοιτήτρια που είχα σκίσει πριν μήνες στην Κύπρο (άρα μιλάμε για υπάρκτό πρόσωπο και όχι γνωριμίες με φαντάσματα μέσω ίντερνετ όπως κάνουν κάποια ναυάγια) και θέλει να κατέβει για διακοπές Αθήνα. Προφανώς θέλει φιλοξενία και βόλτα τριγύρω με αντάλλαγμα γαμήσι. Και δεν μιλάμε να την παντρευτούμε, για 4-5 μέρες θέλει να έρθει.
Παίζει κάποιος τρόπος να μπορέσει να μπει Ελλάδα; Πχ αν έρθει μέσω Πολωνίας ή άλλης χώρας που μπορεί να πάει με λεωφορείο;
Ή μόλις δούν στο Βενιζέλος ότι έχει καταγωγή απο Ουκρανία και δεν είναι μόνιμη κάτοικος της χώρας από την οποία ταξίδεψε θα φάει μπλοκ;
Καμία προσωρινή βίζα πώς μπορεί να βγάλει;
 

Brets

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2018
Μηνύματα
29
Like
129
Πόντοι
0
Πολύ επίκαιρη ερώτηση καθώς λόγω του ιού δεν επιτρέπονται οι Ουκρανέζες στην Ελλάδα.
Αλλά να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς κάτι παραπάνω.

Λοιπόν έχω γνωρίζει Ουκρανέζα φοιτήτρια που είχα σκίσει πριν μήνες στην Κύπρο (άρα μιλάμε για υπάρκτό πρόσωπο και όχι γνωριμίες με φαντάσματα μέσω ίντερνετ όπως κάνουν κάποια ναυάγια) και θέλει να κατέβει για διακοπές Αθήνα. Προφανώς θέλει φιλοξενία και βόλτα τριγύρω με αντάλλαγμα γαμήσι. Και δεν μιλάμε να την παντρευτούμε, για 4-5 μέρες θέλει να έρθει.
Παίζει κάποιος τρόπος να μπορέσει να μπει Ελλάδα; Πχ αν έρθει μέσω Πολωνίας ή άλλης χώρας που μπορεί να πάει με λεωφορείο;
Ή μόλις δούν στο Βενιζέλος ότι έχει καταγωγή απο Ουκρανία και δεν είναι μόνιμη κάτοικος της χώρας από την οποία ταξίδεψε θα φάει μπλοκ;
Καμία προσωρινή βίζα πώς μπορεί να βγάλει;

Ακόμα και να βγάλει βίζα, δε θα μπορέσει να συμπληρώσει PLF και να μπει στην Ελλάδα. Από Ρωσία επιτρέπονταν μέχρι πρότινος (δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι) 500 άτομα ανά εβδομάδα, χωρίς να υπάρχουν απευθείας πτήσεις. Η Ουκρανία έχει ακόμα κλειστά τα σύνορα από όσο ξέρω :(
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
Πολύ επίκαιρη ερώτηση καθώς λόγω του ιού δεν επιτρέπονται οι Ουκρανέζες στην Ελλάδα.
Αλλά να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς κάτι παραπάνω.

Λοιπόν έχω γνωρίζει Ουκρανέζα φοιτήτρια που είχα σκίσει πριν μήνες στην Κύπρο (άρα μιλάμε για υπάρκτό πρόσωπο και όχι γνωριμίες με φαντάσματα μέσω ίντερνετ όπως κάνουν κάποια ναυάγια) και θέλει να κατέβει για διακοπές Αθήνα. Προφανώς θέλει φιλοξενία και βόλτα τριγύρω με αντάλλαγμα γαμήσι. Και δεν μιλάμε να την παντρευτούμε, για 4-5 μέρες θέλει να έρθει.
Παίζει κάποιος τρόπος να μπορέσει να μπει Ελλάδα; Πχ αν έρθει μέσω Πολωνίας ή άλλης χώρας που μπορεί να πάει με λεωφορείο;
Ή μόλις δούν στο Βενιζέλος ότι έχει καταγωγή απο Ουκρανία και δεν είναι μόνιμη κάτοικος της χώρας από την οποία ταξίδεψε θα φάει μπλοκ;
Καμία προσωρινή βίζα πώς μπορεί να βγάλει;

Τύπε, επειδή τα έχεις λίγο μπερδεμένα. Δεν προβλέπεται καμία προσωρινή βίζα.

Από Σένγκεν χώρα δεν παίζει κανονικά κανένας έλεγχος διαβατηρίων στα σύνορα.

Αλλά λόγω Κόβιντ θα πρέπει όλοι όσοι μπαίνουν στην χώρα να έχουν συμπληρωμένη την φόρμα PLF και να έχουν τεστ μοριακό 72 ωρών όσοι έρχονται από Πολωνία και Βουλγαρία. Στην Βουλγαρία μπαίνουν κανονικά οι Ουκρανοί με φόρμα και τεστ, στην Πολωνία όχι αλλά παίζουν ακόμη οι παπαροβίζες για αγροτικές δουλειές που έχουν όμως καραντίνα 14 ημερών.

Πάνω στην φόρμα και στο τεστ πρέπει να αναγράφεται το όνομα στα Αγγλικά και ο αριθμός διαβατηρίου. Οπότε θεωρητικά μπορούν να κάνουν διασταύρωση με το διαβατήριο αν και δε νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο στα Ελληνικά αεροδρόμια με εξαίρεση τα οδικά σύνορα από Βουλγαρία όπου λόγω μαϊμού πιστοποιητικών πρέπει να τα ψάχνουν καλλίτερα.

Αν δουν στα Ελληνικά σύνορα Ουκρανικό διαβατήριο τότε την στέλνουν σούμπιτο πίσω με την πρώτη διαθέσιμη πτήση της εταιρείας που την έφερε.

Επίσης οι αεροπορικές θέλουν να δουν διαβατήριο για να μπεις στο αεροπλάνο. Τώρα αν δουν στην Βαρσοβία Ουκρανικό διαβατήριο δεν ξέρω τι θα κάνουν και αν θα επιτρέψουν την επιβίβαση γιατί σε περίπτωση επιστροφής-πακέτο από την Ελλάδα η αεροπορική είναι υποχρεωμένη να φάει το εισιτήριο.

Αλλά μην μασάς, ο Δημητράκαρος μας έδειξε τον τρόπο όταν πήγε Ελσίνκι για να καταθέσει τα 3 χιλιάρικα στην Τράπεζα.

Θα πει στο Ελ Βεν ότι ο θείος της νοσηλεύεται στη Δ' Πνευμονολογική Κλινική του Σωτηρία δωμάτιο 12.

Και τσουπ, θα την αφήσουν να μπει.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.652
Κριτικές
15
Like
11.222
Πόντοι
3.846
Πολύ επίκαιρη ερώτηση καθώς λόγω του ιού δεν επιτρέπονται οι Ουκρανέζες στην Ελλάδα.
Αλλά να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς κάτι παραπάνω.

Λοιπόν έχω γνωρίζει Ουκρανέζα φοιτήτρια που είχα σκίσει πριν μήνες στην Κύπρο (άρα μιλάμε για υπάρκτό πρόσωπο και όχι γνωριμίες με φαντάσματα μέσω ίντερνετ όπως κάνουν κάποια ναυάγια) και θέλει να κατέβει για διακοπές Αθήνα. Προφανώς θέλει φιλοξενία και βόλτα τριγύρω με αντάλλαγμα γαμήσι. Και δεν μιλάμε να την παντρευτούμε, για 4-5 μέρες θέλει να έρθει.
Παίζει κάποιος τρόπος να μπορέσει να μπει Ελλάδα; Πχ αν έρθει μέσω Πολωνίας ή άλλης χώρας που μπορεί να πάει με λεωφορείο;
Ή μόλις δούν στο Βενιζέλος ότι έχει καταγωγή απο Ουκρανία και δεν είναι μόνιμη κάτοικος της χώρας από την οποία ταξίδεψε θα φάει μπλοκ;
Καμία προσωρινή βίζα πώς μπορεί να βγάλει;

Τύπε, επειδή τα έχεις λίγο μπερδεμένα. Δεν προβλέπεται καμία προσωρινή βίζα.

Από Σένγκεν χώρα δεν παίζει κανονικά κανένας έλεγχος διαβατηρίων στα σύνορα.

Αλλά λόγω Κόβιντ θα πρέπει όλοι όσοι μπαίνουν στην χώρα να έχουν συμπληρωμένη την φόρμα PLF και να έχουν τεστ μοριακό 72 ωρών όσοι έρχονται από Πολωνία και Βουλγαρία. Στην Βουλγαρία μπαίνουν κανονικά οι Ουκρανοί με φόρμα και τεστ, στην Πολωνία όχι αλλά παίζουν ακόμη οι παπαροβίζες για αγροτικές δουλειές που έχουν όμως καραντίνα 14 ημερών.

Πάνω στην φόρμα και στο τεστ πρέπει να αναγράφεται το όνομα στα Αγγλικά και ο αριθμός διαβατηρίου. Οπότε θεωρητικά μπορούν να κάνουν διασταύρωση με το διαβατήριο αν και δε νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο στα Ελληνικά αεροδρόμια με εξαίρεση τα οδικά σύνορα από Βουλγαρία όπου λόγω μαϊμού πιστοποιητικών πρέπει να τα ψάχνουν καλλίτερα.

Αν δουν στα Ελληνικά σύνορα Ουκρανικό διαβατήριο τότε την στέλνουν σούμπιτο πίσω με την πρώτη διαθέσιμη πτήση της εταιρείας που την έφερε.

Επίσης οι αεροπορικές θέλουν να δουν διαβατήριο για να μπεις στο αεροπλάνο. Τώρα αν δουν στην Βαρσοβία Ουκρανικό διαβατήριο δεν ξέρω τι θα κάνουν και αν θα επιτρέψουν την επιβίβαση γιατί σε περίπτωση επιστροφής-πακέτο από την Ελλάδα η αεροπορική είναι υποχρεωμένη να φάει το εισιτήριο.

Αλλά μην μασάς, ο Δημητράκαρος μας έδειξε τον τρόπο όταν πήγε Ελσίνκι για να καταθέσει τα 3 χιλιάρικα στην Τράπεζα.

Θα πει στο Ελ Βεν ότι ο θείος της νοσηλεύεται στη Δ' Πνευμονολογική Κλινική του Σωτηρία δωμάτιο 12.

Και τσουπ, θα την αφήσουν να μπει.
Να λείπουν λίγο τα περιττά σχόλια.

Ρωτάω για πληροφορίες, δεν έχω μπέρδεμα ούτε λέω ότι πρέπει στάνταρ να παίζει κάποια βιζα.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
Να λείπουν λίγο τα περιττά σχόλια.

Ρωτάω για πληροφορίες, δεν έχω μπέρδεμα ούτε λέω ότι πρέπει στάνταρ να παίζει κάποια βιζα.

Τύπε, πως ερμηνεύεται η ερώτηση "Καμία προσωρινή βίζα πώς μπορεί να βγάλει;";

Όπως κατανοώ εγώ την Ελληνική γλώσσα σημαίνει ότι υπάρχει κάποιο έγγραφο που λέγεται "προσωρινή βίζα" και ρωτάς πως μπορεί να εκδοθεί.

Και εγώ σου απάντησα ότι τα έχεις λίγο μπερδεμένα γιατί δεν υπάρχει τέτοιο έγγραφο.

Και ούτε μπορεί να υπάρξει γιατί η βίζα (θεώρηση εισόδου) δεν μπορεί να είναι ούτε προσωρινή ούτε μόνιμη αλλά έχει μία συγκεκριμένη χρονική διάρκεια.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.652
Κριτικές
15
Like
11.222
Πόντοι
3.846
Πολύ επίκαιρη ερώτηση καθώς λόγω του ιού δεν επιτρέπονται οι Ουκρανέζες στην Ελλάδα.
Αλλά να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς κάτι παραπάνω.

Λοιπόν έχω γνωρίζει Ουκρανέζα φοιτήτρια που είχα σκίσει πριν μήνες στην Κύπρο (άρα μιλάμε για υπάρκτό πρόσωπο και όχι γνωριμίες με φαντάσματα μέσω ίντερνετ όπως κάνουν κάποια ναυάγια) και θέλει να κατέβει για διακοπές Αθήνα. Προφανώς θέλει φιλοξενία και βόλτα τριγύρω με αντάλλαγμα γαμήσι. Και δεν μιλάμε να την παντρευτούμε, για 4-5 μέρες θέλει να έρθει.
Παίζει κάποιος τρόπος να μπορέσει να μπει Ελλάδα; Πχ αν έρθει μέσω Πολωνίας ή άλλης χώρας που μπορεί να πάει με λεωφορείο;
Ή μόλις δούν στο Βενιζέλος ότι έχει καταγωγή απο Ουκρανία και δεν είναι μόνιμη κάτοικος της χώρας από την οποία ταξίδεψε θα φάει μπλοκ;
Καμία προσωρινή βίζα πώς μπορεί να βγάλει;

Λοιπόν επανέρχομαι στο θέμα μας.
Η Ουκρανεζα καβλιτσα κατάφερε και πήρε πολωνική βίζα.

Με ενημέρωσε ότι από βδομάδα θα πάει με λεωφορείο στην Πολωνία και από εκεί έχει σκοπό να πάρει αεροπλάνο για Αθήνα.
Ξέρω ότι όσοι έρχονται από Πολωνία χρειάζονται να έχουν αρνητικό covid test.
Πέρα από αυτό,.μπορεί να έχει κάποιο άλλο θέμα στην είσοδο στην χώρα; Προφανώς στο PLF θα δηλώσει ότι μένει Πολωνία τις τελευταίες βδομάδες.
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.106
Πόντοι
456
Έχουν έρθει τα πάνω κάτω στις δυο χώρες εδώ και μήνες και το νηματάκι στάσιμο :coffee:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.652
Κριτικές
15
Like
11.222
Πόντοι
3.846
Προφανώς κανεις δεν μπορεσε να κατεβάσει καμία
Κύπρο έχουν φέρει πολλές Ουκρανες. Υπάρχει πρόγραμμα φιλοξενίας για τους ντόπιους και βλέπεις τα μουνια με κάτι πιθηκες.
Μια χαρά τους πήγε η φάση.
 

xxx_male

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.771
Like
6.722
Πόντοι
1.056
Κύπρο έχουν φέρει πολλές Ουκρανες. Υπάρχει πρόγραμμα φιλοξενίας για τους ντόπιους και βλέπεις τα μουνια με κάτι πιθηκες.
Μια χαρά τους πήγε η φάση.
Αγγλία ακριβώς το ίδιο…
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
11.967
Like
15.555
Πόντοι
3.656
Κύπρο έχουν φέρει πολλές Ουκρανες. Υπάρχει πρόγραμμα φιλοξενίας για τους ντόπιους και βλέπεις τα μουνια με κάτι πιθηκες.
Μια χαρά τους πήγε η φάση.

100 χρόνια μπροστά οι τζύπριοι

Εδώ έχει πρόγραμμα φιλοξενιας μόνο για πακηδες
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.718
Κριτικές
10
Like
2.080
Πόντοι
3.187
Ολοι οσοι ειμαστε λατρεις των ρωσιδων και των ουκρανων και επισκεφτομαστε συχνα αυτες τις χωρες για σεξοτουρισμο και θελουμε να προχωρισουμε σε περαιτερω κατασταση και να μην περιοριστουμε σε παιχνιδι μονο εκει αλλα να φερουμε κοπελες στην ελλαδα

Σιγουρα ο kman ο slaviani o tasos και πολλοι ακομη να το εχουμε επιδιωξει και να θελουμε να κατεβασουμε κοπελες στην ελλαδα για να γαμαμε ποιοτικοτερα αλλα και να ενυσχησουμε τις δηπλωματικες σχεσεις και τον τουρισμο στην ελλαδα
Μάθε ρώσικα και μετά όλα γίνονται.
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.718
Κριτικές
10
Like
2.080
Πόντοι
3.187
σε τι υπερτερούν Από την Μέση ελληνίδα?
Σε όλα μα όλα. Εμφάνιση, επίπεδο, συμπεριφορά, κλπ κλπ.... Η μέση ελλεινίδα αν είναι λιγάκι ... συμπαθητκή είναι ψώνιο κολλημενη με το μπαμπα της, της αρέσει να περνάει πάντα το δικό της και γενικά είναι ένα κακομαθημένο καριολάκι.
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.106
Πόντοι
456
Κύπρο έχουν φέρει πολλές Ουκρανες. Υπάρχει πρόγραμμα φιλοξενίας για τους ντόπιους και βλέπεις τα μουνια με κάτι πιθηκες.
Μια χαρά τους πήγε η φάση.
Για κάποιο λόγο η Ελλάδα της ανάπτυξης και της σωστής πλευράς της ιστορίας δεν είναι τόσο ελκυστική για τις κοπέλες, όσο για παράδειγμα η τουρκία με τη διαλυμένη οικονομία και έναν δικτάτορα για κυβερνήτη όπως μας τα παρουσιάζουν:confused:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.652
Κριτικές
15
Like
11.222
Πόντοι
3.846
Για κάποιο λόγο η Ελλάδα της ανάπτυξης και της σωστής πλευράς της ιστορίας δεν είναι τόσο ελκυστική για τις κοπέλες, όσο για παράδειγμα η τουρκία με τη διαλυμένη οικονομία και έναν δικτάτορα για κυβερνήτη όπως μας τα παρουσιάζουν:confused:
Πού κολλάει η Τουρκία στην κουβέντες
Διάβασες κάπου ότι πάνε ουκρανες εκεί σε κύματα;
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.106
Πόντοι
456
Πού κολλάει η Τουρκία στην κουβέντες
Διάβασες κάπου ότι πάνε ουκρανες εκεί σε κύματα;
Κουβέντα κάνουμε παικταρά μου! Πιο πολύ μοιρολατρικά μίλησα για τα χάλια της ελλάδος και όχι για να μειώσω τη κύπρο που είναι καλός προορισμός ανατολικών κοριτσιών!
Όσο για τη τουρκία άστο! Όλοι ξέρουμε τι παίζει και από τις δυο χώρες.
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.483
Like
65.096
Πόντοι
11.956
Όπως κατεβάζεις τις ταινίες έτσι μπορείς να τις κατεβάσεις...η όπως κατεβάζεις τις τσόντες....τώρα πως τις ανεβάζεις δεν ξέρω !!!!!!
 

vladgr

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
547
Like
172
Πόντοι
6

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.718
Κριτικές
10
Like
2.080
Πόντοι
3.187
Νομίζω οτι δεν έρχονται απευθειας από Ρωσία/Ουκρανία/Πολωνία. Πρώτα πάνε Γερμανία για εκπαίδευση και μετά αφού πάρουν το πτυχίο τους εφορμούν
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.333
Κριτικές
8
Like
10.991
Πόντοι
3.786
Για τους επίδοξους νταβατζήδες και πελάτες αυτών:

- Η Ρωσίδα δεν έχει ανάγκη να βγει στο κλαρί. Έχουν περάσει 34 χρόνια από το 1990 αν δεν το έχετε καταλάβει. Το βιοτικό τους επίπεδο έχει ανέβει, βρίσκουν δουλειά στη χώρα τους και αν και σαν γυναίκες είναι τεράστιες gold diggers τα λεφτά του μέσου Έλληνα δεν τους λένε κάτι. Στην Ελλάδα θα έρθουν για τουρισμό (τώρα λόγω πολέμου ούτε αυτό) και ενδιαφέρονται μόνο για γάμο με πλούσιους. Όσοι φαντασιώνεστε να έχει σταματήσει ο χρόνος στο 1990, καληνύχτα και καλή τύχη.

- Οι Ουκρανές (οι περισσότεροι άντρες δε μπορούν να φύγουν από τη χώρα) έχουν πολλές διευκολύνσεις για να μεταβούν σε χώρα της ΕΕ. Ας πούμε δεν ισχύει για αυτούς ότι αν φέρουν ένα αυτοκίνητο από την πατρίδα τους πρέπει να το επιστρέψουν σε 6 μήνες. Οι περισσότερες πάνε στην Πολωνία που είναι δίπλα και φτάνουν εκεί εύκολα. Κάποιες από αυτές θα βγουν στο κλαρί αν χάσουν σπίτι ή συγγενείς ,δε νομίζω όμως να γίνει και καμιά πλημμύρα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom