Νέα

Πώς γίνεσαι κακό παιδί;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα diogenis_c
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 158
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πώς γίνεσαι κακό παιδί;

  • Πας για kick boxing, γυμναστηριο, κυνήγι κλπ

    Ψήφοι: 12 13,3%
  • Κάνεις κακό σε όποιον σε παίρνει

    Ψήφοι: 12 13,3%
  • Άμα δεν το 'χεις από μικρός άστο καλύτερα

    Ψήφοι: 41 45,6%
  • Δεν αξίζει τον κόπο, έχεις το θεό βοήθεια

    Ψήφοι: 6 6,7%
  • Άλλο (γράψτε από κάτω)

    Ψήφοι: 6 6,7%
  • Γαμώντας στα μπουρδέλα

    Ψήφοι: 14 15,6%
  • Αγοράζεις μηχανή 1000άρα, κάνεις κόντρες

    Ψήφοι: 4 4,4%
  • Ασχολείσαι με ναρκωτικά

    Ψήφοι: 13 14,4%
  • Γίνεσαι τζογαδόρος, παίζεις καζίνο, χρηματιστήριο

    Ψήφοι: 4 4,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    90

Aria Gray

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2019
Μηνύματα
9
Like
4
Πόντοι
0
Προσωπικά, μου αρέσουν τα "κακά παιδιά". Outlaws με αντισυμβατικό τρόπο σκέψης που αμφισβητούν και απορρίπτουν τα δόγματα και τις επιταγές της κοινωνίας. Τώρα το πως γίνεσαι κακό παιδί? Δεν γίνεσαι. Γεννιέσαι. Είναι έμφυτο.
 
OP
OP
D

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
Οπως ειπαν κ πολλοι αλλοι δεν γινεσαι, γεννιεσαι. Το μονο στο οποιο μπορει να βελτιωθει καποιος ειναι να μην ειναι αφελης κτλπ τα οποια συνηθως τα μαθαινει επειτα απο στραπατσα με τον καιρο εκτος κ αν εχει καποιον παικτη διπλα του να του ανοιξει τα ματια.

Παντως και καλο παιδι να εισαι δεν ειναι κακο. Αν εχεις λιγο μυαλο μπορεις να βγαλεις χρημα (με μεγαλυτερο κοπο) ενω οσον αφορα τις γκομενες υπαρχουν κ μερικες που γουσταρουν και τα καλα παιδια. Τις αλλες απλα τις ξεγραφεις.
Γαμησέ τα εγώ τις άλλες θέλω. Πάντως σε γενικές γραμμές καλά τα λες.
 
OP
OP
D

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
Τύπε, αν όταν ήσουν στο Λύκειο δεν έδερνες παιδάκια δημοτικού για να τους πάρεις τα πατατάκια, μουνίκακας γεννήθηκες-μουνίκακας θα πεθάνεις.
μουνίκακας γίνεσαι όταν είσαι το παιδάκι στο δημοτικό που του έπαιρναν τα πατατάκια και το έδερναν...
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
195
Πόντοι
166
Τύπε, αν όταν ήσουν στο Λύκειο δεν έδερνες παιδάκια δημοτικού για να τους πάρεις τα πατατάκια, μουνίκακας γεννήθηκες-μουνίκακας θα πεθάνεις.
εγώ τύπε κάρφωνα τους νταίδες και μετά γέλαγα χαιρέκακα κοιτόντας από τα κάγκελα του σχολείου καθώς τους αποβάλλανε διαπαντός. Μετά διέδιδα τη φήμη ότι άλλαξαν σχολείο για να μην τους πετύχω πουθενά.
 
OP
OP
D

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
ουφ και πάλι ουφ...με βάζεις να γράφω...
Πάντως thanks που γράφεις στα σοβαρά γιατί το θρεντ σηκώνει και καλαμπούρι.

πίσω απο κάθε μύθο υπάρχει μια αλήθεια λες. ναι υπάρχει πιθανώς, αλλά σε ποιο ποσοστό γυναικών (στη δική μας περίπτωση) αφορά και τι γυναίκες είναι αυτές. και ποιος λέει ότι δεν υπάρχουν αλλες τόσες και περισσότερες που ψάχνουν νορμάλ άντρες...
Για γάμο όμως ... χα χα.

έχω βγάλει αρκετά λεφτά χωρίς να "δουλέψω" κανέναν. με την εργασία μου, το μυαλό μου και τα ρίσκα μου ενίοτε. και γνωρίζω πολλούς άλλους σαν και εμένα. όχι κροίσους αλλά ευκατάστατους.
Οκ, δεν θα πλατιάσω, στο νου μου έχω τον έμπορα - μεσάζοντα (που φέρνει φτηνά από κίνα και πουλάει όπου σε πιάσει), τον τραπεζίτη (που δίνει δάνεια αγύριστα στους φίλους του, τον εργολάβο δημοσίου που υπερκοστολογεί κλπ.) Μάλλον δουλεύεις σε αξιοκρατικό περιβάλλον του εξωτερικού με νόμους θα υποθέσω.

άλλο κακό παιδί και άλλο μάγκας (με την καλή έννοια). γιατί τα συγχέεις? δεν κάθομαι καν να εξηγήσω διαφορές. πολύ συχνά δε ο μαλάκας-κακός είναι και ψευτόμαγκας.
όταν λέω μάγκας εννοώ στις σχέσεις, στη δουλειά, στον τρόπο που αντιμετωπίζει κάποιος τη ζωή. γιατί να είναι το ίδιο πράγμα με το κακός?
Ναι, είναι θέμα ορισμού (δες προηγούμενες φωτογραφιες για το τι εννοούσα κακό παιδί).

οι μάγκες αρχηγοί των 15μελών θα πάνε σπίτια τους σε λίγο...
Δεν το βλέπω να αλλάζει αυτό ποτέ στην Ελλάδα, πέρασε μια ζωή κι αυτοί εκεί :)

αν και διαφωνώ ως προς το μάγκες. κάντο εντεταλμένοι και ξαναμιλάμε επί αυτού.
Είχε και μπάρμπα απ' την Κορώνη το κωλόπαιδο.

αν έχεις φίλες γνώρισε φίλες τους.
Ε ναι, αυτό το κάνω.

βγες μόνος για ποτό. (έτσι γίνεται το καλύτερο καμάκι)
οκ, τώρα σίγουρεύτηκα ότι δε ζεις Ελλάδα. Αυτά έχουν νόημα στα νησιά το καλοκαίρι ή στο εξωτερικό (πχ γερμανία, ισπανία). Μιλάω για μη πληρωμένες.

αν είσαι μόνος και κάνεις ΜΟΝΟ 2-3 γνωριμίες το χρόνο, σκέψου γιατί συμβαίνει αυτό. μάλλον γιατί δεν προσπαθείς αρκετά ή κάνεις κάτι ΠΟΛΥ στραβά.
Τι παραπάνω να κάνω κι εγώ, ένα σαββάτο βράδυ περιμένω την έξοδο και μερικές διακοπές.

ομοίως αν σου βγαίνει η πίστη - οπως λες - να τις πλησιάσεις και να κάνεις καμάκι. ούτε καταλαβαίνω τι σημαίνει αυτό. την γνωρισες, της μίλησες, της έδειξες με τον καταλληλότερο τρόπο (εξαρταται αυτό) ότι την διεκδικείς. ο πολύς χρόνος που κολλάει?
Επειδή κάνω γνωριμίες από παρέες, δεν μιλάω για καμάκι σε μπαρ κλπ που την πέφτεις γρήγορα και άτσαλα σε όσες περισσότερες βρεις. Για να βρεθείς σε κύκλο με φίλες φίλων δεν θα πρέπει να έχεις την νοοτροπία του πέφτουλα, αλλιώς δε σε καλούνε. Κάνω φάσεις από εκεί αλλά πετυχαίνω τύπισσες που ψάχνουν γάμο, που σου κάθονται 1-2 μήνες να δουν αν θα τις παντρευτείς και μετά ψάχνουν αλλού. Τις άλλες, τα πιο απελευθερωμένα, δεν τα 'χω. Μπορεί και να μην κάνω κάτι καλά, δεκτόν.

:hi:
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.038
Like
1.465
Πόντοι
216
Πολλές υποθέσεις κάνεις, αν κρίνω κι εγώ από τα λεγόμενα σου κάτι θα ξέρεις παραπάνω :huh:

Οι υποθέσεις μου τύπε είναι τα γραφόμενά σου.
Αν τα γραφόμενά σου δεν ήταν μπουρδολογίες δε θα σε δούλευαν κάτω απ' το ποστ σου.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.463
Like
21.375
Πόντοι
5.506
μουνίκακας γίνεσαι όταν είσαι το παιδάκι στο δημοτικό που του έπαιρναν τα πατατάκια και το έδερναν...


Aν δεν είχες μεγάλο αδερφό που ήταν συνδυασμός Χουλκ με Μαικ Ταισον να απειλήσεις ήσουν σε μειονεκτική θέση.  :S :S
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.517
Κριτικές
1
Like
30.278
Πόντοι
8.006
Aν δεν είχες μεγάλο αδερφό που ήταν συνδυασμός Χουλκ με Μαικ Ταισον να απειλήσεις ήσουν σε μειονεκτική θέση.  :S :S
Εγω παντως ποτέ δεν επαιρνα πατατακια στο σχολειο, μου εδινε παντα η μανα μου σαντουιτς το οποιο δεν ηταν ιδιαιτερα δελεαστικο για τους νταηδες
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.236
Κριτικές
49
Like
22.171
Πόντοι
24.596
Εγω παντως ποτέ δεν επαιρνα πατατακια στο σχολειο, μου εδινε παντα η μανα μου σαντουιτς το οποιο δεν ηταν ιδιαιτερα δελεαστικο για τους νταηδες
τυπε ειχα συμμαθητη στο δημοτικο που ερχοταν η μανα του να τον βαλει να κατουρησει και τον ταιζε εξω απο τα καγκελα :zombie: :S :S :S
 

Profilaktika

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.806
Like
253
Πόντοι
36

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.205
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Εσυ που θες να γινεις κακο παιδι φαντάζομαι εισαι κάπως έτσι ε:

 

Συνημμένα

  • tenor.gif
    tenor.gif
    2,6 MB · Εμφανίσεις: 14

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
Το χρήμα πάει στα κακά παιδιά και όσα πάνε με το σταυρό στο χέρι θα τη βγάλουνε στην απέξω.

μύθος... και έχω δει την ιστορία να επαναλαμβάνετε και στην ζωή
πχ αν είχες μια καλή μπίζνα και χρειαζόσουν βοήθεια η συνεργασία θα εμπιστευόσουν έναν τσόγλανο η ένα καλό παιδί ? ;)
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.235
Κριτικές
4
Like
7.211
Πόντοι
2.586
Γαμησέ τα εγώ τις άλλες θέλω. Πάντως σε γενικές γραμμές καλά τα λες.

Δεν αξιζει. Οι αλλες το παιζουν δυσκολες και νοιωθουμε και εμεις καλυτερα γιατι τις "ριξαμε" αλλα μετα σου βγαζουν την πιστη. Αν δεν εισαι στα "αρχιδια" σου θα βασανιζεσαι μετα. Και δεν ειναι κακο να εισαι αυτος που εισαι, πολλοι το εκτιμουν. Αυτο τα "κακα" παιδια κερδιζουν ισχυει μονο μεχρι ενα επιπεδο.
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Μαλλον δεξια κλαψομουνις λοοζερ ανεργος , ο αλλος εχει μουναρα και πακετο χρημα 

Αμα θες να γινεις κακο παιδι παρε μαθημα απο τον φωτογραφο του Diva , ειχε τσαμπα μουνια για παρτουζες , χρημα που του φερνανε αλλοι χωρις κοπο , βιλλα και σκαφος αλλα τα γαμησε ολα και θα ειναι κορυδαλλο για αρκετο καιρο . Δυστυχώς τα κακα παιδια ειναι και στοκοι ...  :S
χου ιζ δατ γκαη?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom