Νέα

Πώς γίνεσαι κακό παιδί;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα diogenis_c
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 158
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πώς γίνεσαι κακό παιδί;

  • Πας για kick boxing, γυμναστηριο, κυνήγι κλπ

    Ψήφοι: 12 13,3%
  • Κάνεις κακό σε όποιον σε παίρνει

    Ψήφοι: 12 13,3%
  • Άμα δεν το 'χεις από μικρός άστο καλύτερα

    Ψήφοι: 41 45,6%
  • Δεν αξίζει τον κόπο, έχεις το θεό βοήθεια

    Ψήφοι: 6 6,7%
  • Άλλο (γράψτε από κάτω)

    Ψήφοι: 6 6,7%
  • Γαμώντας στα μπουρδέλα

    Ψήφοι: 14 15,6%
  • Αγοράζεις μηχανή 1000άρα, κάνεις κόντρες

    Ψήφοι: 4 4,4%
  • Ασχολείσαι με ναρκωτικά

    Ψήφοι: 13 14,4%
  • Γίνεσαι τζογαδόρος, παίζεις καζίνο, χρηματιστήριο

    Ψήφοι: 4 4,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    90
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Τι έχει; Μήπως πρέπει να την αναπτύξω περισσότερο; Είχα στο μυαλό μου να βάλω κάποιο άθλημα ανταγωνιστικό που προάγει την αντοχή και το πώς να κουμαντάρεις με το σώμα τον άλλον (στο σεξ αλλά και στις αναμετρήσεις παίζουν ρόλο αυτά και φαίνεται από μακριά αν τα έχεις ή όχι).

Ότι δηλαδή αν γίνεις κορμάρα,θα γίνεις αυτομάτως κακό παιδί.
Είναι πολύ καλό να γυμνάζεσαι,αλλά για την υγεία σου,όχι για τις γυναίκες,και για να γίνεις κακό παιδί.

Νέος Sad Man θα μας βγεις εσύ.
 

Pozem

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2018
Μηνύματα
10
Like
0
Πόντοι
0
Αν θεωρείς τον ευατό σου καλό παιδί τότε η λύση είναι απλή.
Να κάνεις πάντα το αντίθετο από αυτό που σου έρχεται αυθόρμητα. :hi:
 
OP
OP
D

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.080
Πόντοι
456
Ότι δηλαδή αν γίνεις κορμάρα,θα γίνεις αυτομάτως κακό παιδί.
Είναι πολύ καλό να γυμνάζεσαι,αλλά για την υγεία σου,όχι για τις γυναίκες,και για να γίνεις κακό παιδί.
Έλα μωρέ, πόσοι και πόσοι δεν στέλνουνε τα παιδιά τους στο καράτε για να αποκτήσουν αυτοπεποίθηση και για να δέρνουνε τα άλλα παιδιά? Οι μπράβοι συνέχεια γυμναστήριο είναι. Μια χαρά επιλογή έβαλα.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Απλή η απορία. Σχεδόν όλοι συμφωνούμε ότι οι γκόμενες γουστάρουν μόνο τα κακά παιδιά και τα καλά τα έχουν για φίλους ή στην καλύτερη για γάμο (και πάλι μετά ονειρεύονται τα κακά παιδιά).
Εκτός του γκομενικού υπάρχει και το πολύ πιο σοβαρό θέμα της επιβίωσης. Το χρήμα πάει στα κακά παιδιά και όσα πάνε με το σταυρό στο χέρι θα τη βγάλουνε στην απέξω.
Παρόμοιες απορίες έχουν και οι γυναίκες. Πώς να γίνουνε πουτάνες γιατί όλοι με αυτές θέλουνε να πάνε.

Το ερώτημα είναι αν μπορεί κάποιος να αυτοβελτιωθεί σε αυτό τον τομέα και πώς.

Μου έλεγε γνωστός μου, παππούς σε ηλικία, πόσες φορές έχει κάνει κακό σε άλλους με περηφάνια. Εσύ μου λέει φαίνεται ότι δεν έχεις κάνει τίποτα.
Σε κόβουνε οι άλλοι αμέσως αν είσαι καλός ή κακός και συμπεριφέρονται ανάλογα (πχ αν θα σου κάνουνε πουστιά ή όχι). Πλέον το καλός θεωρείται ρετσινιά, όπως το παρθένα για τις γυναίκες. Για ηθική και θείες δίκες δεν ξέρω αν ισχύουν, εγώ μια χαρά τα βλέπω τα κωλόπαιδα να μαζεύουνε το χρήμα και το μουνί.

Δεν γινεσαι, ή το εχεις μεσα σου ή δεν το εχεις.
 

nikos77778

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2019
Μηνύματα
257
Like
4
Πόντοι
1
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :idiot: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
Παλιά έκλεβα πράγματα από σούπερ μάρκετ όταν πήγαινα μαζί με την τότε γκόμενα μου, μόνο και μόνο επειδή της άρεσαν τα κακά αγόρια και ήθελα να αποδείξω ότι δεν μασάω. Γενικά μικροκλοπές έχω κάνει σε καταστήματα και έχω κάνει και τσιλιαδόρος αρκετές φορές. Θα ήθελα να κάνω περισσότερα πράγματα στο τομέα της παρανομίας, αλλά φοβάμαι ότι θα χρειαστεί να γίνω αδίστακτος και δεν θέλω να προκαλέσω πόνο σε ατομα που δεν το αξιζουν. Αν ο άλλος είναι μουνόπανο του κερατά δεν έχω θέμα να του κάνω ζημιά, αλλά αν είναι σωστός άνθρωπος δεν μου πάει καρδιά να κάνω κάτι.
Ανάλογα με τα όρια του καθένα, μπορεί να φτάσει να κάνει χοντρές παρανομίες ή πιο ελαφρά παραπτώματα.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Έλα μωρέ, πόσοι και πόσοι δεν στέλνουνε τα παιδιά τους στο καράτε για να αποκτήσουν αυτοπεποίθηση και για να δέρνουνε τα άλλα παιδιά? Οι μπράβοι συνέχεια γυμναστήριο είναι. Μια χαρά επιλογή έβαλα.

Άρα κατα την λογική σου,γυμνασμένος=κακό παιδί και αγύμναστος=καλό.
Σωστά?
 

nikos77778

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2019
Μηνύματα
257
Like
4
Πόντοι
1
β. οι κακοί είναι φυλακή. το είχε πει και ο αείμνηστος γιαννόπουλος όταν ήταν υπουργός δικαιοσύνης (κάνε το σταυρό σου μη μας ξαναβγελι ανάλογος). δυστυχώς οι πολύ κακοί είναι έξω αλλά αυτό είναι άλλο ζήτημα...
υποεννοεις οτι οι πολιτικοι ειναι καλοι ?
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.226
Κριτικές
49
Like
22.135
Πόντοι
24.596
Παλιά έκλεβα πράγματα από σούπερ μάρκετ όταν πήγαινα μαζί με την τότε γκόμενα μου, μόνο και μόνο επειδή της άρεσαν τα κακά αγόρια και ήθελα να αποδείξω ότι δεν μασάω. Γενικά μικροκλοπές έχω κάνει σε καταστήματα και έχω κάνει και τσιλιαδόρος αρκετές φορές. Θα ήθελα να κάνω περισσότερα πράγματα στο τομέα της παρανομίας, αλλά φοβάμαι ότι θα χρειαστεί να γίνω αδίστακτος και δεν θέλω να προκαλέσω πόνο σε ατομα που δεν το αξιζουν. Αν ο άλλος είναι μουνόπανο του κερατά δεν έχω θέμα να του κάνω ζημιά, αλλά αν είναι σωστός άνθρωπος δεν μου πάει καρδιά να κάνω κάτι.
Ανάλογα με τα όρια του καθένα, μπορεί να φτάσει να κάνει χοντρές παρανομίες ή πιο ελαφρά παραπτώματα.
τυπε καμια γρια θα σιδερωνες ετσι για την φαση  :think::S :S :S
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
Παράδειγμα από την τηλεόραση:

filo5-696x454.jpg


Αριστερά, καλό παιδί για γάμο. Δεξιά, κακό παιδί για γαμήσι.
κωλοπαιδα είναι και τα δυο
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
Παλιά έκλεβα πράγματα από σούπερ μάρκετ όταν πήγαινα μαζί με την τότε γκόμενα μου, μόνο και μόνο επειδή της άρεσαν τα κακά αγόρια και ήθελα να αποδείξω ότι δεν μασάω. Γενικά μικροκλοπές έχω κάνει σε καταστήματα και έχω κάνει και τσιλιαδόρος αρκετές φορές. Θα ήθελα να κάνω περισσότερα πράγματα στο τομέα της παρανομίας, αλλά φοβάμαι ότι θα χρειαστεί να γίνω αδίστακτος και δεν θέλω να προκαλέσω πόνο σε ατομα που δεν το αξιζουν. Αν ο άλλος είναι μουνόπανο του κερατά δεν έχω θέμα να του κάνω ζημιά, αλλά αν είναι σωστός άνθρωπος δεν μου πάει καρδιά να κάνω κάτι.
Ανάλογα με τα όρια του καθένα, μπορεί να φτάσει να κάνει χοντρές παρανομίες ή πιο ελαφρά παραπτώματα.
ρε κουτσαβακι εκλεβες για να αποδειξεις στη γκομενα ότι εισαι κακο παιδι εγω πιστευω εδώ ανηκεις σε άλλη κατηγορια των αγαπουληδων και για να σε ερωτευτεί η γκομενα θα εφτανες μεχρι τον φονο.
κακο παιδι δεν εισαι τυπε κατά τα λεγομενα σου και ουτε θα γινεις μιας και δεν γεννήθηκες κακο παιδι.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
ρε κουτσαβακι εκλεβες για να αποδειξεις στη γκομενα ότι εισαι κακο παιδι εγω πιστευω εδώ ανηκεις σε άλλη κατηγορια των αγαπουληδων και για να σε ερωτευτεί η γκομενα θα εφτανες μεχρι τον φονο.
κακο παιδι δεν εισαι τυπε κατά τα λεγομενα σου και ουτε θα γινεις μιας και δεν γεννήθηκες κακο παιδι.

Σωστος.

 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
Απλή η απορία. Σχεδόν όλοι συμφωνούμε ότι οι γκόμενες γουστάρουν μόνο τα κακά παιδιά και τα καλά τα έχουν για φίλους ή στην καλύτερη για γάμο (και πάλι μετά ονειρεύονται τα κακά παιδιά).
Εκτός του γκομενικού υπάρχει και το πολύ πιο σοβαρό θέμα της επιβίωσης. Το χρήμα πάει στα κακά παιδιά και όσα πάνε με το σταυρό στο χέρι θα τη βγάλουνε στην απέξω.
Παρόμοιες απορίες έχουν και οι γυναίκες. Πώς να γίνουνε πουτάνες γιατί όλοι με αυτές θέλουνε να πάνε.

Το ερώτημα είναι αν μπορεί κάποιος να αυτοβελτιωθεί σε αυτό τον τομέα και πώς.

Μου έλεγε γνωστός μου, παππούς σε ηλικία, πόσες φορές έχει κάνει κακό σε άλλους με περηφάνια. Εσύ μου λέει φαίνεται ότι δεν έχεις κάνει τίποτα.
Σε κόβουνε οι άλλοι αμέσως αν είσαι καλός ή κακός και συμπεριφέρονται ανάλογα (πχ αν θα σου κάνουνε πουστιά ή όχι). Πλέον το καλός θεωρείται ρετσινιά, όπως το παρθένα για τις γυναίκες. Για ηθική και θείες δίκες δεν ξέρω αν ισχύουν, εγώ μια χαρά τα βλέπω τα κωλόπαιδα να μαζεύουνε το χρήμα και το μουνί.
επρεπε να βαλεις και τους ντριφτακηδες τους γκαζοφονιαδες ως κακα παιδια
 

citizen(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2008
Μηνύματα
792
Like
1.948
Πόντοι
206
Κωλόπαιδο γεννιέσαι δεν γίνεσαι.
 
OP
OP
D

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.080
Πόντοι
456
Άρα κατα την λογική σου,γυμνασμένος=κακό παιδί και αγύμναστος=καλό.
Σωστά?
Συνήθως το "κακό παιδί" είναι γυμνασμένο (πχ παίζει ποδόσφαιρο). Για το ανάποδο, αν ο καλός είναι αγύμναστος ντε και καλά δεν το νομίζω. Υπάρχουν πχ πολλοί γυμνασμένοι στα γυμναστήρια που είναι "καλά παιδιά".
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.832
Κριτικές
8
Like
1.370
Πόντοι
216
Συνήθως το "κακό παιδί" είναι γυμνασμένο (πχ παίζει ποδόσφαιρο). Για το ανάποδο, αν ο καλός είναι αγύμναστος ντε και καλά δεν το νομίζω. Υπάρχουν πχ πολλοί γυμνασμένοι στα γυμναστήρια που είναι "καλά παιδιά".

Ρε τυπε αφου δεν το εχεις ?? Τι το παιδευεις ??
Πως θα γινεις κακο παιδι αφου ολος ο περιγυρος σου σε ξερει σαν βλακουλη ??? Το πολυ πολυ να γινεις ενας κομπλεξικος κακουλης αλλα παλι σαν βλακα θα σε εχει ο περιγυρος σου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom