Νέα

Ποιο είναι το καλύτερο Smartphone που υπάρχει;;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 153
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος μαρκα ειναι η καλύτερη;;;

  • Apple

    Ψήφοι: 64 26,1%
  • Samsung

    Ψήφοι: 63 25,7%
  • LG

    Ψήφοι: 9 3,7%
  • Huawei

    Ψήφοι: 17 6,9%
  • Xiaomi

    Ψήφοι: 47 19,2%
  • Nexus

    Ψήφοι: 3 1,2%
  • Microsoft

    Ψήφοι: 2 0,8%
  • Motorola

    Ψήφοι: 4 1,6%
  • HTC

    Ψήφοι: 4 1,6%
  • SONY

    Ψήφοι: 8 3,3%
  • Nokia

    Ψήφοι: 2 0,8%
  • Blackberry

    Ψήφοι: 2 0,8%
  • Lenovo

    Ψήφοι: 6 2,4%
  • ZTE

    Ψήφοι: 2 0,8%
  • OnePlus

    Ψήφοι: 12 4,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    245

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.895
Κριτικές
38
Like
4.915
Πόντοι
2.696
Έχω ένα HTC Desire 310 και μου έπεσε κάτω μια μέρα,κι έκανα τη μαλακία να το τραβήξω με το πόδι για να το φτάσω επειδή είχε πέσει κάτω από τραπέζι!Έκανε μια χαρακιά στην εξωτερική οθόνη και μου ζήτησαν 80 ευρώ για επισκευή,ενώ το είχα πάρει 120 ευρώ!!!Το κρατάω μέχρι να πάρω άλλο με τα ίδια χρήματα.Αν είχα πάρει όπως σκεφτόμουν ένα άλλο που έκανε 270 ευρώ θα με είχε πιάσει η καρδιά μου!!!
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Έχω ένα HTC Desire 310 και μου έπεσε κάτω μια μέρα,κι έκανα τη μαλακία να το τραβήξω με το πόδι για να το φτάσω επειδή είχε πέσει κάτω από τραπέζι!Έκανε μια χαρακιά στην εξωτερική οθόνη και μου ζήτησαν 80 ευρώ για επισκευή,ενώ το είχα πάρει 120 ευρώ!!!Το κρατάω μέχρι να πάρω άλλο με τα ίδια χρήματα.Αν είχα πάρει όπως σκεφτόμουν ένα άλλο που έκανε 270 ευρώ θα με είχε πιάσει η καρδιά μου!!!
Εξυπνότερο δεν θα σε εκανε αλλά πιθανότατα δεν θα γδερνόταν η οθονη.Πολλες φορες αυτές τις κρυφες διαφορές πληρωνεις.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.895
Κριτικές
38
Like
4.915
Πόντοι
2.696
Εξυπνότερο δεν θα σε εκανε αλλά πιθανότατα δεν θα γδερνόταν η οθονη.Πολλες φορες αυτές τις κρυφες διαφορές πληρωνεις.

Απλώς δεν είχα βάλει μια προστατευτική ζελατίνα όπως έχω κάνει στη φωτογραφική μου μηχανή από τη στιγμή της αγοράς.Αν είχα βάλει δε θα είχα πρόβλημα τώρα.Δε νομίζω ότι θα άντεχε η οθόνη επειδή είχε διπλάσια τιμή το κινητό...
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
6
Πόντοι
16
1.παιδια πσοσοχη στα  SAR ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ,,η σαμσουνγκ ειναι πολυ καλη σε αυτο
2.ολα για τον πουτσο ειναι..αν δεν βγαζουν ουτε μερα!!! :helpplea: με φουλ χρηση σε στρημ μπαουσινγκ κ ναβιγκασιον..ν ατα βρασω να τα φαω....
αν εχει καποιος βρει κατι με αυτονομια μερας ας το προτεινει...μηνμου βαλετε αρλουμπες σπεκς,εχω αγορασει  ολα τα αιφονια απο 4 κ μετα ,καθως  s5 s6 ,με φουλ χρηση μιση μερα βγαζουν ,,,,,κ γραφουν 2 και πλεον στα σπεκς... :jerking:
για μενα αυτο ειναι το βασικο,,,δειαρκεια κι απεξαρτηση απο φορτιστες κ παουερ μπανκ κλπ ... :helpplea: οι ταχυτητες καμερες κι οθονες δεν χρειαζονται βελτιωση,ειναι ηδη πολυ καλες imop
 

kostasvts

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
680
Κριτικές
2
Like
34
Πόντοι
6
1.παιδια πσοσοχη στα  SAR ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ,,η σαμσουνγκ ειναι πολυ καλη σε αυτο
2.ολα για τον πουτσο ειναι..αν δεν βγαζουν ουτε μερα!!! :helpplea: με φουλ χρηση σε στρημ μπαουσινγκ κ ναβιγκασιον..ν ατα βρασω να τα φαω....
αν εχει καποιος βρει κατι με αυτονομια μερας ας το προτεινει...μηνμου βαλετε αρλουμπες σπεκς,εχω αγορασει  ολα τα αιφονια απο 4 κ μετα ,καθως  s5 s6 ,με φουλ χρηση μιση μερα βγαζουν ,,,,,κ γραφουν 2 και πλεον στα σπεκς... :jerking:
για μενα αυτο ειναι το βασικο,,,δειαρκεια κι απεξαρτηση απο φορτιστες κ παουερ μπανκ κλπ ... :helpplea:

1 μέρα μου βγάζει το Xperia compact 1 που έχω. Με παιχνίδια κτλ...
 

balkanexpress77

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2013
Μηνύματα
4.739
Like
6
Πόντοι
16
1 μέρα μου βγάζει το Xperia compact 1 που έχω. Με παιχνίδια κτλ...
κατσε γιατι κατ αρχας δεν το πιστευω
δηλ μιλας 2-3 ωρες ,κανεις νο λιμιτ μπραουσινγκ,βγαζεικ κανα 2-3 ωρες στρημ ,μην βαλω 4 ωρες,κι αν χρειαστει κ ναβιγκεισιον απο κανα 2 μισαωρα  ,κι αντεχει 24 ωρες?η εστω 14???
χλωμο το βλεπω...αλλα ακουω  :hi:
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.366
Κριτικές
3
Like
3.170
Πόντοι
786
1.παιδια πσοσοχη στα  SAR ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ,,η σαμσουνγκ ειναι πολυ καλη σε αυτο
2.ολα για τον πουτσο ειναι..αν δεν βγαζουν ουτε μερα!!! :helpplea: με φουλ χρηση σε στρημ μπαουσινγκ κ ναβιγκασιον..ν ατα βρασω να τα φαω....
αν εχει καποιος βρει κατι με αυτονομια μερας ας το προτεινει...μηνμου βαλετε αρλουμπες σπεκς,εχω αγορασει  ολα τα αιφονια απο 4 κ μετα ,καθως  s5 s6 ,με φουλ χρηση μιση μερα βγαζουν ,,,,,κ γραφουν 2 και πλεον στα σπεκς... :jerking:
για μενα αυτο ειναι το βασικο,,,δειαρκεια κι απεξαρτηση απο φορτιστες κ παουερ μπανκ κλπ ... :helpplea: οι ταχυτητες καμερες κι οθονες δεν χρειαζονται βελτιωση,ειναι ηδη πολυ καλες imop

Δες και Xiaomi Redmi Note 3 Pro. 5.5" με πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας. Μέση προς φτηνή κατηγορία.

Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-01-570.jpg
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
s7 edge .... μετα ολα τα υπολοιπα!!
 

astra85

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Οκτ 2010
Μηνύματα
949
Κριτικές
65
Like
1.198
Πόντοι
2.300
1.παιδια πσοσοχη στα  SAR ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ,,η σαμσουνγκ ειναι πολυ καλη σε αυτο
2.ολα για τον πουτσο ειναι..αν δεν βγαζουν ουτε μερα!!! :helpplea: με φουλ χρηση σε στρημ μπαουσινγκ κ ναβιγκασιον..ν ατα βρασω να τα φαω....
αν εχει καποιος βρει κατι με αυτονομια μερας ας το προτεινει...μηνμου βαλετε αρλουμπες σπεκς,εχω αγορασει  ολα τα αιφονια απο 4 κ μετα ,καθως  s5 s6 ,με φουλ χρηση μιση μερα βγαζουν ,,,,,κ γραφουν 2 και πλεον στα σπεκς... :jerking:
για μενα αυτο ειναι το βασικο,,,δειαρκεια κι απεξαρτηση απο φορτιστες κ παουερ μπανκ κλπ ... :helpplea: οι ταχυτητες καμερες κι οθονες δεν χρειαζονται βελτιωση,ειναι ηδη πολυ καλες imop
Το καλοκαιρι που μας περασε αγορασα ενα samsung S3 neo...Το πηρα καινουριο 170 ευρω...Οχι τιποτα το ιδιαιτερο σαν συσκευη μιας και δεν με νοιαζει, αλλα η μπαταρια του με ανοιχτα τα wifi συνεχεια και με πλοηγηση στο ιντερνετ πολλες ωρες με βγαζει ανετα 24ωρο...Ασε που εχει και απο τα χαμηλοτερα sar για το κεφαλι..
 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.843
Πόντοι
6.796
Έχει κάποιος nexus?
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
:wanker:
Αν ισχυει οτι έχουν μουφα μπαταρία..

Eπισης τύπε για το one plus X τι γνωμη έχεις;;
το 6p που έχω δουλέψει αρκετά έχει επική μπαταρία πάντως

Το Χ είναι ένα καλό oneplusone προσαρμοσμένο στο 2016 αλλά τίποτα παραπάνω...μία καλή επιλογή πάντως για μεσο χρήστη και σε μικροτερες ιντσες
 

sanexxx69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.090
Κριτικές
24
Like
594
Πόντοι
326
σε 20 μερες θα εχω ενα χιαομι μι5 στα χερια μου να δουμε τον snapdragon820   στην πραξη


αν δεν κανανε τη μαλακια με τα κλειδωμενο bootloader θα το χτυπαγα αλλα τωρα θα δω κατι αλλο
ξεκλειδωνουν αλλα εχει διαδικασια
 
OP
OP
Ampelale

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.843
Πόντοι
6.796

Συνημμένα

  • huawei-p9_1.jpg
    huawei-p9_1.jpg
    33,8 KB · Εμφανίσεις: 38

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
αν δεν κανανε τη μαλακια με τα κλειδωμενο bootloader θα το χτυπαγα αλλα τωρα θα δω κατι αλλο
ξεκλειδωνουν αλλα εχει διαδικασια
ναι αυτό είναι πρόβλημα αλλά πιστεύω θα λύνεται....ευτυχώς υπάρχει φόρουμ χρηστών και μεγάλη ελληνική κοινότητα πλέον
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
52
Πόντοι
366

sanexxx69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.090
Κριτικές
24
Like
594
Πόντοι
326
ναι αυτό είναι πρόβλημα αλλά πιστεύω θα λύνεται....ευτυχώς υπάρχει φόρουμ χρηστών και μεγάλη ελληνική κοινότητα πλέον

εχει μια διαδικασια και περιμενεις sms για να σου ξεκλειδωσει η συσκευη καπου 15 μερες ... μαλακιες δηλαδη

κριμα γιατι ειχε εξαιρετικες συσκευες mi2s, mi3, mi4 και αλλα ...

θα περιμενω να δω το One plus 3 και αν παιζει σε κινεζικη τιμη θα το παρω εκτος αν βαλουν μυαλο αυτοι στην xiaomi
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
εχει μια διαδικασια και περιμενεις sms για να σου ξεκλειδωσει η συσκευη καπου 15 μερες ... μαλακιες δηλαδη

κριμα γιατι ειχε εξαιρετικες συσκευες mi2s, mi3, mi4 και αλλα ...

θα περιμενω να δω το One plus 3 και αν παιζει σε κινεζικη τιμη θα το παρω εκτος αν βαλουν μυαλο αυτοι στην xiaomi
θα αργήσει το 3...το 2 δεν στάθηκε πάντως αντάξιο του flagshipkiller
 

tzakomo

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2011
Μηνύματα
437
Like
72
Πόντοι
1
Το καλύτερο Smartphone που υπάρχει για εμένα είναι εκείνο που καλύπτει τις ανάγκες του καταναλωτή με το μικρότερο δυνατό κόστος. Επιπλέον η τεχνολογία και η ανταγωνιστικότητα στα κινητά είναι τόσο μεγάλη αλλά και έχει φτάσει σε τέτοιο σημείο που οι δυνατότητες που υπάρχουν σε ακριβά μοντέλα τα βρίσκει κανείς με παρεμφερή δυνατότητες σε μοντέλα κινητών με το μισό κόστος.
πολυ σωστος απλα αν ψαχνεις κατι topπου να εχει διαρκεια ζωης 5 χρονια ανετα κ μεγαλη μεταπωληση κ κορυφια ποιοτητα apple ! 6SPLUS ΕΧΩ απλα δεν υπαρχει, εφυγα αποandroid  κ samsung πηγα σε iphone 5s κ τωρα αυτο , ΑΠΛΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΚΙΝΗΤΟ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom