Νέα

Ποιο είναι το καλύτερο Smartphone που υπάρχει;;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 153
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος μαρκα ειναι η καλύτερη;;;

  • Apple

    Ψήφοι: 64 26,1%
  • Samsung

    Ψήφοι: 63 25,7%
  • LG

    Ψήφοι: 9 3,7%
  • Huawei

    Ψήφοι: 17 6,9%
  • Xiaomi

    Ψήφοι: 47 19,2%
  • Nexus

    Ψήφοι: 3 1,2%
  • Microsoft

    Ψήφοι: 2 0,8%
  • Motorola

    Ψήφοι: 4 1,6%
  • HTC

    Ψήφοι: 4 1,6%
  • SONY

    Ψήφοι: 8 3,3%
  • Nokia

    Ψήφοι: 2 0,8%
  • Blackberry

    Ψήφοι: 2 0,8%
  • Lenovo

    Ψήφοι: 6 2,4%
  • ZTE

    Ψήφοι: 2 0,8%
  • OnePlus

    Ψήφοι: 12 4,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    245

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.358
Πόντοι
33.988
Samsung galaxy s7 edge :heavymetalbig: :afro:
 

pipinoskistis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2009
Μηνύματα
22.178
Κριτικές
12
Like
2.698
Πόντοι
986
Το iphone 7 plus που γνωρίζω εγώ είναι εξαιρετικά σταθερό και απίστευτα γρήγορο. Βέβαια η επιλογή του έγινε με τη μεγαλύτερη δυνατή μνήμη.

Η Samsung είναι πρώτη σε παραχθείσα ποσότητα κινητών, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι η καλύτερη. Να έχουμε υπόψη ότι η ψηφοφορία των καταναλωτών δεν γίνεται με την ποσότητα, αλλά με το ύψος των χρημάτων που είναι διαθέσιμοι να καταβάλλουν. Η apple είναι η ενδέκατη μεγαλύτερη εταιρεία στον κόσμο σε έσοδο από πωλήσεις, η πρώτη με αντικείμενο τις πωλήσεις ηλεκτρονικών και η δεύτερη μεγαλύτερη εταιρεία στον κόσμο σε κέρδη, ενώ πρώτη είναι η Saudi Aramco! Μου είχε κάνει εντύπωση το γεγονός ότι όταν η Samsung παρήγαγε ίσως την καλύτερη οθόνη στον κόσμο, η apple κατέβαλλε κολοσσιαίο ποσό, προκειμένου να αγοράσει τα δικαιώματα.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.381
Πόντοι
2.786
Samsung by far. Η Apple πλέον είναι κάπου στο 2016-17. Ο Tim Cook δεν είναι Steve Jobs.
Όσο για τους τζίρους και τα κέρδη, είναι υψηλότερα γιατί η Apple πουλάει κινητά από 500-600 ευρώ κι απάνω, ενώ η Samsung έχει και των 100-150.

Αν δείτε τα τεμάχια σε πωλήσεις.... είναι χάσμα γεννεών!!! Αφήστε που η Apple είναι 3η πλέον σήμερα (την έχει ξεπεράσει κι η Huaway!) :grin:
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.689
Like
1.439
Πόντοι
216
Τους πρώτους μήνες του 1993 τα κινητά τηλέφωνα λειτουργούσαν μόνο στην Αττική και τα νησιά του Σαρωνικού. Το κόστος ήταν απαγορευτικό για τους περισσότερους. Οι συσκευές στοίχιζαν (σε αναγωγή σε ευρώ) από 700-1400€, το τέλος ενεργοποίησης 85€, το μηνιαίο πάγιο 40€ και το λεπτό ομιλίας 0,25€. Έτσι, τις πρώτες μέρες του Ιουλίου οι συνδρομητές ήταν μόλις 1.000.


Πηγή: Reporter.gr
Μακαρι να εμεναν τοσο ακριβες οι χρεωσεις για να το χρησιμοποιουσε με μετρο ο κοσμος
 

Ettore

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2017
Μηνύματα
13.223
Like
46.889
Το δικό μας, επειδή καλύπτει τις δικές μας ανάγκες!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Μακαρι να εμεναν τοσο ακριβες οι χρεωσεις για να το χρησιμοποιουσε με μετρο ο κοσμος
δεν θα συνεβαινε αυτο, απλα θα εβρισκαν οι γυναικες ενα τροπο να σκορπανε τα λεφτα τους, για αυτες ειναι βιολογικη αναγκη να μιλησουν. μιλανε 6 φορες παραπανω απο τους αντρες.

οπως ξοδευουν τα 10πλα σε ρουχα-παπουτσια-κομμωτηρια, ετσι καναν και για τα κινητα εκεινη την εποχη και δεν θα σταματουσαν ακομη και αν ακρυβαιναν και αλλο, η σπαταλη δεν τις πτωει. να ψωνιζουν θελουν και να συζητανε. πραγματα που ο αντρας τα κανει μονο οταν τα εχει αναγκη.
 

DirkDiggggler

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2018
Μηνύματα
139
Like
617
Πόντοι
81
Καλύτερο vfm: Xiaomi με διαφορά. Με 150 ευρώ βρίσκεις κινητό που στην πράξη ικανοποιεί πλήρως το 90% των χρηστών. Έχω αγοράσει πολλά Redmi Note κατά καιρούς σε φίλους και φίλες και όλοι ευχαριστημένοι. Πήρα για τον εαυτό μου ένα Mi8 με 210 ευρώ και για πρώτη φορά δεν ψάχνομαι για νέο κινητό μετά από 6+ μήνες.

Top of the class: Samsung Galaxy S20 Ultra. Μέχρι να βγει νέο iPhone απλά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο.

Καλύτερος γκομενομαγνήτης: Samsung Galaxy Ζ Flip. Όλες γουστάρουν να το χαζέψουν γιατί φαίνεται διαφορετικό από μακριά.

Τα iPhone είναι μια χαρά κινητά, απλά ποτέ δεν θα έδινα τόσα λεφτά για κάτι που μπορεί να μου σπάσει σχετικά εύκολα.
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.224
Κριτικές
95
Like
12.405
Πόντοι
18.036
Καλύτερο vfm: Xiaomi με διαφορά. Με 150 ευρώ βρίσκεις κινητό που στην πράξη ικανοποιεί πλήρως το 90% των χρηστών. Έχω αγοράσει πολλά Redmi Note κατά καιρούς σε φίλους και φίλες και όλοι ευχαριστημένοι. Πήρα για τον εαυτό μου ένα Mi8 με 210 ευρώ και για πρώτη φορά δεν ψάχνομαι για νέο κινητό μετά από 6+ μήνες.

Top of the class: Samsung Galaxy S20 Ultra. Μέχρι να βγει νέο iPhone απλά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο.

Καλύτερος γκομενομαγνήτης: Samsung Galaxy Ζ Flip. Όλες γουστάρουν να το χαζέψουν γιατί φαίνεται διαφορετικό από μακριά.

Τα iPhone είναι μια χαρά κινητά, απλά ποτέ δεν θα έδινα τόσα λεφτά για κάτι που μπορεί να μου σπάσει σχετικά εύκολα.

Συμφωνω σε ολα,εκτός απο το τελευταίο.Δεν σπάει ευκολα το iphone ισα ισα που το θεωρω αρκετα στιβαρό και ευκολο στη χρηση λογω και μικρου βολικου μεγεθους.
Το πρόβλημα ειναι τα μετριότατα χαρακτηριστικά του,που τα Xiaomi τα προσφερουν(ισως και ανωτερα ) με 200 ευρω.
Για μενα

εμφάνιση χαρακτηριστικά καινοτομία Samsung
VFM Xiaomi-Huawei
χαρακτηριστικά επιδόσεις Oneplus
εμφάνιση και πιο "τηλεφωνο"(οχι παντοφλα) iphone

Xωρίς να εχω πιάσει ποτέ στα χερια μου Oneplus,θεωρω κορυφαία όλων p30 pro-mate 20 pro με μπαταρίες τερατα,καμερες απιστευτες και γρηγορα οσο δεν παει...και Mi 9
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Είναι ντροπή να εχεις Samsung , εγω ουτε καν να το ακουμπήσω δε θελω
Μονο iphone ΤΕΛΟΣ
Usa εχει κ bullying στα σχολεια εαν εχεις κινεζικο κινητο
Τα samsung δεν είναι κινέζικα,Κορεάτικα είναι.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Αν εξαιρέσεις οτι η μπαταρία κράταγε 6 ώρες στην αναμονή και μόνο και οτι έκανες μπράτσο να το κουβαλάς η σακούλιαζε η τσέπη σε 3 μέρες, μια χαρά την έκανε τη δουλειά.
Είχε και λειτουργία να αδειάζει η μπαταρία!
 

stealthgas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2014
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
3
Like
494
Πόντοι
36
ετσι

γενικα οτιδηποτε αλλο εκτος iphone καλο ειναι να μην βγαινουν καν απο τις τσεπες ουτε οταν χτυπανε
αν δεν εχει μηλο στη πλατη αστο να σταματησει και πας καπου κρυφα και μιλας
:2funny:

Χα3
 

Kokneymar

Νέο Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Ενδιαφέρουσες ιστοσελίδες που μοιράζονται αξιόπιστες πληροφορίες.
 

The Somberlain

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2020
Μηνύματα
11
Like
2
Πόντοι
0
Ρε pocophone μέχρι να σβήσει ο ήλιος! Βγαίνει και το δεύτερο τώρα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom