Νέα

Ποιές κοστίζουν περισσότερο, οι πουτάνες ή οι γκόμενες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 116K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποιές κοστίζουν περισσότερο;;;

  • Τάνες

    Ψήφοι: 95 20,3%
  • Γκόμενες

    Ψήφοι: 374 79,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    469

Επισκέπτης
το ιδιο ακριβως ερωτημα πρεπει να εχει τεθει καμια 100στη φορες  :S
 

Trapshooter

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Οκτ 2015
Μηνύματα
857
Κριτικές
12
Like
9.867
Πόντοι
1.336
Η τελευταία μου σχέση διήρκεσε 7 χρόνια.. η προηγούμενη 5 χρόνια κτλ.. το ποιοτικό σεξ είναι τα πρώτα 2-3 έτη της σχέσης και όντως δε συγκρίνετε με το πληρωμένο αλλά και πάλι υπάρχουν τα συν και τα πλην του.. μετα τα 2-3 έτη ειναι σεξ παντρεμένων σχεδόν

Επίσης το καψουροσεξ εχει και αυτό τη χάρη του αλλά τελειώνει σύντομα.. Το να βρείς τη τέλεια γυναίκα που σε κρατάει για πάντα καυλωμένο ειναι λαχείο.. συνήθως συμβαίνει σε αυτούς που έχουν πάει με λίγες και κάποια που ειναι πιο μουνάρα κάνει τη διαφορά..

Το θέμα ειναι οτι ειτε σε σχέση ειτε πληρωμένο ειτε καψούρης ειτε σεξ με συναισθήματα κτλ πάντα το χέρι μπαίνει στη τσέπη και μετά βλέπεις οτι για τη κάθε περίπτωση χάλασες πολλά λεφτά.. το να αποτιμάς τα πάντα στη ζωή με χρήμα προφάνως ειναι λάθος αλλά το νήμα που άνοιξα αποσκοπεί στο να καταλάβουμε οτι πάντα στο τέλος ο άνδρας πληρώνει τα περισσότερα οτι και να γίνει και οταν κάνει το επόμενο βήμα οικονομικά ειναι χαμένος..

ok συναισθηματικά κερδίζεις με τις γκόμενες αλλά μακάρι να είχα κάποια χρήματα που χάλασα με πολλές απο αυτές τώρα και τους επιστρέφω ολα τα συναισθήματα.. (σορρυ αν τα λεω μπερδεμένα και γινομε δυσνοητος, εχω πιεει κάτι ουισκια)   :hi:

Και εγω το ιδιο θέλω ...
 

STAVROS6969

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.857
Like
447
Πόντοι
36
Οι γκόμενες/γυναίκες έχουν κρυφά, έμμεσα κόστη που τις κάνει μακροπρόθεσμα πιο ακριβές από τις πουτάνες. Κάτσε και αναλογίσου λίγο όσα χρήματα ξόδεψες για να γίνεις πιο αρεστός στις γυναίκες και να γυρίσουν να σε δουν. Το αμάξι που αγόρασες, τα καλά ρούχα, το ακριβό άρωμα, η συνδρομή στο γυμναστήριο, τα ποτά έξω μέχρι να τη γνωρίσεις κλπ κλπ. Αντίθετα στην πουτάνα μπορεί να πας με το λεωφορείο, με σκισμένα ρούχα, χωρίς να βγαίνεις συχνά έξω και το πιθανότερο είναι να σε δεχτεί.  :grin:    :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

xprncseeker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2015
Μηνύματα
558
Κριτικές
10
Like
254
Πόντοι
296
Ναι πέρναγα πολύ καλά.. γάμαγα μια φορά τη γκόμενα και την επόμενη γάμαγα μια πουτάνα και είχα ποικιλία σε όλα..   :rockon:

Αφού και γκόμενα που είχες και πάλι τά σκαγες και στις πουτάνες τότε το ερώτημα τι νόημα έχει? Εσύ για πες μας είχες υπολογίσει πόσα σού τρωγε η γκόμενα και πόσα η πουτάνα?  :)
 

marios1891

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2010
Μηνύματα
57
Κριτικές
1
Like
87
Πόντοι
0
σας παρακολουθει ενας τεραστιος δασκαλος του διαδυκτιου.....τιμη σας!!!
 

griniarhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
793
Κριτικές
1
Like
1.328
Πόντοι
206
Οι γκομενες είναι ακριβωτερες,θελει συζητηση;
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.051
Κριτικές
52
Like
16.601
Πόντοι
10.686
Για μένα τα πράγματα είναι ξεκάθαρα!Με τις πουτάνες υπάρχει ποικιλία με εναλλαγή παραστάσεων κι εμπειριών,και περιορίζεται ο κίνδυνος της ανίας και της βαρεμάρας που αναπόφευκτα θα προκύψει με την γκόμενα μετά από κάποιο χρονικό διάστημα,μικρότερο ή μεγαλύτερο,(μην ξεχνάμε και το ρητό που λέει ''κάθε γκόμενα έχει τα γαμήσια της''), λείπει όμως η χαρά της ''κατάκτησης'',όσο πλασματική και επίπλαστη κι αν αποδεικνύεται όταν ξεθυμάνει η καψούρα... Τώρα,όσον αφορά το κόστος χρήσης μιας γκόμενας ή μιας πουτάνας,στην πρώτη περίπτωση αναλαμβάνεις τα πάγια έξοδα είτε γαμάς είτε όχι,κι ο λόγος έξοδα/γαμήσια μεγαλώνει με το πέρασμα του χρόνου,εις βάρος της ποιότητας όμως,στη δεύτερη περίπτωση ο παραπάνω λόγος παραμένει σταθερός,και η ποιότητα μεταβλητή.Απλά στην πρώτη περίπτωση κάποιος αναλαμβάνει να χορηγεί αποκλειστικά μια γκόμενα για να τη χαίρεται μόνο αυτός (ή έτσι να νομίζει τελοσπάντων... ;) ),στη δεύτερη περίπτωση τα έξοδα μιας πουτάνας τα αναλαμβάνουν από κοινού οι πελάτες της...
 

zadren

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2015
Μηνύματα
10.444
Κριτικές
17
Like
2.483
Πόντοι
2.756
Η βασικη διαφορα του σεξ επί πληρωμη και του δωρεάν σεξ είναι ότι συνηθως το πληρωμενο σεξ κοστιζει λιγοτερο.

Και στις δυο περιπτωσεις ισχυει το εξης...

Τη στιγμη που σταματας να πληρωνεις,  συγχρονως σταματας και να γαμας...Ειτε αυτη λεγεται πουτανα ειτε γκομενα. Και σιγα σιγα αυτο αρχιζει και να ισχυει και για τις συζυγους  ;) 



ΥΓ  Το τζαμπε γαμησι με γκομενες, θελει προυπηρεσια...Αυτη κοστιζει. Και κοστιζει πολυ σε χρημα και σε χρονο... Και επειδη η  πειρα είναι μια χτενα που την αποκταμε οταν ειμαστε πια φαλακροι, ας γαμησουμε καμια πουτανα τωρα που μπορουμε ακομα...
 

zigfried

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.521
Like
4
Πόντοι
16
Η διαφορα είναι ότι τις γκομενες τις πληρωνεις για να μεινουν, ενώ τις τανες για να φυγουν.
Τωρα το τι είναι πιο ακριβο εξαρτάται από παρα πολλα πραγματα
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.569
Κριτικές
61
Like
39.310
Πόντοι
21.555
ΟΙ ΓΚΟΜΕΝΕΣ !!
 

doc_lin

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
17 Ιαν 2008
Μηνύματα
841
Κριτικές
63
Like
6.539
Πόντοι
21.335
Η βασικη διαφορα του σεξ επί πληρωμη και του δωρεάν σεξ είναι ότι συνηθως το πληρωμενο σεξ κοστιζει λιγοτερο.

Και στις δυο περιπτωσεις ισχυει το εξης...

Τη στιγμη που σταματας να πληρωνεις,  συγχρονως σταματας και να γαμας...Ειτε αυτη λεγεται πουτανα ειτε γκομενα. Και σιγα σιγα αυτο αρχιζει και να ισχυει και για τις συζυγους  ;) 



ΥΓ  Το τζαμπε γαμησι με γκομενες, θελει προυπηρεσια...Αυτη κοστιζει. Και κοστιζει πολυ σε χρημα και σε χρονο... Και επειδη η  πειρα είναι μια χτενα που την αποκταμε οταν ειμαστε πια φαλακροι, ας γαμησουμε καμια πουτανα τωρα που μπορουμε ακομα...

:kneel: :kneel:
 

AssMaster

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
282
Κριτικές
61
Like
926
Πόντοι
6.810
Στον καπιταλισμό ζούμε. Ολα στη ζωη κοστιζουν.Και οι γυναικες πληρωνουν για να γαμηθουν.Κωμωτηρια ρουχαδικα και ενα σωρο αλλα μαγαζια που ειναι για γυναικες δεν θα ειχαν δουλεια
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.830
Κριτικές
8
Like
1.363
Πόντοι
216
Πουτανα vs Γυναικα

Σε γενικές γραμμές:

Σε γενικές γραμμές:

Αν πήγαινες με καμια γυναίκα μπορεί να ήξερες την διαφορά και δεν θα καθόσουν να γράψεις ολόκληρη ανάλυση ...

Τέτοια φιλοσοφικά ερωτήματα τα έχουν συνήθως άτομα που δεν έχουν κάνει ποτέ σχέση ολοκληρωμένη με γυναίκα ...

Τα επιχειρήματα που παραθέτεις είναι όλα για τον  :jerking:
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Φυσικα ακριβοτερες ειναι οι γκομενες,οι τανες κοστιζουν πολυ λιγοτερο και το κυριοτερο οτι γαμας οταν θελεις ,τις γκομενες τις πληρωνεις και μετα το σεξ με διαφορους τροπους οποιος λεει οτι γαμει τσαμπα η λεει ψεματα η δεν καταλαβαινει τι γινεται.Πολυ σπανιο να σου τυχει γυναικα τσαμπα,ειναι η φιλοσοφια της αυτη ,δηλ. αφου μπορει να βρει μαλακα να της τα χωνει γιατι να κατσει τσαμπα??τωρα μερικοι λενε εγω δεν πληρωνω ,ενω κερνανε ποτα καφεδες δωρακια κ.τ.λ.δηλ. εχεις γκομενα που την ξεσκιζεις και οταν πατε για καφε (ας πουμε το φτηνοτερο)
ο καθενας τα δικα του??? πατε για σουβλακια και της λες 2 με πιτα εσυ 3 καλαμακια εγω και κανετε την διααιρεση??αυτα δεν γινονται σε κανενα μερος του κοσμου πολυ περισσοτερο στην ελλαδα ,μην τρελαθουμε .Οσο για το οτι την εχεις για παρεα μετα το σεξ ,τι λετε δηλ??για ποδοσφαιρο ??για την κριση??
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Φυσικα ακριβοτερες ειναι οι γκομενες,οι τανες κοστιζουν πολυ λιγοτερο και το κυριοτερο οτι γαμας οταν θελεις ,τις γκομενες τις πληρωνεις και μετα το σεξ με διαφορους τροπους οποιος λεει οτι γαμει τσαμπα η λεει ψεματα η δεν καταλαβαινει τι γινεται.Πολυ σπανιο να σου τυχει γυναικα τσαμπα,ειναι η φιλοσοφια της αυτη ,δηλ. αφου μπορει να βρει μαλακα να της τα χωνει γιατι να κατσει τσαμπα??τωρα μερικοι λενε εγω δεν πληρωνω ,ενω κερνανε ποτα καφεδες δωρακια κ.τ.λ.δηλ. εχεις γκομενα που την ξεσκιζεις και οταν πατε για καφε (ας πουμε το φτηνοτερο)
ο καθενας τα δικα του??? πατε για σουβλακια και της λες 2 με πιτα εσυ 3 καλαμακια εγω και κανετε την διααιρεση??αυτα δεν γινονται σε κανενα μερος του κοσμου πολυ περισσοτερο στην ελλαδα ,μην τρελαθουμε .Οσο για το οτι την εχεις για παρεα μετα το σεξ ,τι λετε δηλ??για ποδοσφαιρο ??για την κριση??
κοιταξε να δεις.ισως αρκετες να πληρώνουν  και τα δικα τους.επισης μπορούν  να δείξουν  κατανόηση  Όταν δεν έχει ο άλλος και να κάνουν κάτι πιο οικονομικό.άραγμα σπίτι ας πουμε και ταινια.δεν έχω πολύ εμπειρία.απλά υποθετω
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
κοιταξε να δεις.ισως αρκετες να πληρώνουν  και τα δικα τους.επισης μπορούν  να δείξουν  κατανόηση  Όταν δεν έχει ο άλλος και να κάνουν κάτι πιο οικονομικό.άραγμα σπίτι ας πουμε και ταινια.δεν έχω πολύ εμπειρία.απλά υποθετω
Σπανιο και δυσκολο,πρεπει να εισαι Ο γκομενος η να ειναι πολυ μπαζο και παλι δυσκολο το βλεπω,εγω προσωπικα απο παρα πολλους φιλους  δεν ξερω κανεναν ,τι κατανοηση? να σε λυπαται που την γαμας και πληρωνει τα δικα της?? 1 στις 1000 ειναι αυτο και παλι πρεπει να ειναι σε ληθαργο για να το κανει
Το πρωτο πραγμα που ζητανε οι γυναικες σε ολες τις συζητησεις τους ειναι - να μην ειναι τσιγκουνης, δεν αντεχω την τσιγκουνια- οποτε το τσαμπα δεν ισχυει ,δεν το αντεχει ο γυναικειος εγωισμος της
 

ANTONISBASILEIOU

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2015
Μηνύματα
409
Κριτικές
6
Like
20
Πόντοι
1
Σε όλα τα θέματα παίζει ρόλος ο τοπος και ο χρόνος. Βάζοντας στο τόπο την Ελλάδα και το χρόνο το σήμερα ακριβότερες είναι οι μόνιμες (γυναίκα, γκόμενα) αναλογικά με την απόλαυση που παρέχουν διαχρονικά
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Νομίζω ότι γίνεται απόπειρα να συγκριθούν ανόμοια πράγματα.

Οι πουτάνες χρησιμοποιούνται για να σου προσφέρουν σεξουαλικές μόνο υπηρεσίες. Τελεία !!!

Οι γκόμενες, υποτίθεται τουλάχιστον, σου προσφέρουν και κάποια άλλα πράγματα πέρα απο το σεξ.
Το αν τα θέλει, και το αν τα χρειάζεσαι κάποιος είναι προσωπικό του θέμα.

Αλλη η δουλειά του Ναύτη και άλλη του καντηλανάφτη λοιπόν, και δεν έχει νόημα να αναρωτιώμαστε ποιος στοιχίζει περισσότερο.

Είμαι όμως από αυτούς που πιστεύουν ότι μέσα από τις σχέσεις με τις γυναίκες ο άντρας δεν ικανοποιεί μόνο τις σεξουαλικές του ανάγκες αλλά και κάποιες άλλου τύπου ανάγκες.

Αυτό που συνοπτικά έχω εγώ να πώ είναι ότι κάποιος άνθρωπος, οι ικανότητες και το μυαλό του οποίου μάλλον δεν αμφισβητούνται, και τον έλεγαν Αριστοτέλη Ωνάση, είχε πεί ότι ''Αν δεν υπήρχαν οι γυναίκες όλα τα λεφτά του κόσμου δεν θα είχαν καμία αξία'' Και του Αριστοτέλη μάλλον δεν του έλειπε το σέξ !!   :2funny: :2funny:

Αρα σε κάτι άλλο αναφερόταν όσον αφορά τις γυναίκες, και προσωπικά όπως ήδη έγραψα πιστεύω ότι έστω καθ' υπερβολήν, αλλά σε κάποιο βαθμό είχε δίκιο.

Τα παραπάνω τα αναφέρω για να στοιχειοθετήσω την άποψή μου ότι άλλο πράγμα οι πουτάνες και άλλο πράγμα οι γκόμενες μια και από τις γκόμενες  δεν παίρνουμε, η τουλάχιστον δεν περιμένουμε οι άντρες να πάρουμε  μόνο σέξ, ασχέτως αν κάποιοι από εμάς το παίζουν σκληροί αντρακλαράδες και δεν το παραδέχονται, η απλά δεν το κατανοούν.

 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Σπανιο και δυσκολο,πρεπει να εισαι Ο γκομενος η να ειναι πολυ μπαζο και παλι δυσκολο το βλεπω,εγω προσωπικα απο παρα πολλους φιλους  δεν ξερω κανεναν ,τι κατανοηση? να σε λυπαται που την γαμας και πληρωνει τα δικα της?? 1 στις 1000 ειναι αυτο και παλι πρεπει να ειναι σε ληθαργο για να το κανει
Το πρωτο πραγμα που ζητανε οι γυναικες σε ολες τις συζητησεις τους ειναι - να μην ειναι τσιγκουνης, δεν αντεχω την τσιγκουνια- οποτε το τσαμπα δεν ισχυει ,δεν το αντεχει ο γυναικειος εγωισμος της
ρε φίλε.και αυτή με κάποιον πρεπει  να κάνει σεξ.αν δεν κάνει  συμβιβασμούς δεν πρόκειται  να γίνει κάτι.Δηλαδή δεν υπάρχουν  άτομα που βρίσκονται  Μόνο για σεξ και μετά σπίτι τους ξεχωριστά ο καθένας?θεωρώ πως μια κοπέλα που ισως δεν είναι τόσο όμορφη και αν έχει και αυτή λιγο μυαλό θα έκανε αρκετούς  συμβιβασμούς.Αφού καλύτερα  να πάρει κάτι από το να μη πάρει τίποτα.βέβαια θεωρίες είναι όλα.στατιστικά  τι ισχύει  είναι  άλλο θεμα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom