Νέα

Ποιά μάρκα προφυλακτικά προτιμάτε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα AntifitCondom
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 131K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Ποιά μάρκα προφυλακτικών προτιμάτε;

  • DUO

    Ψήφοι: 47 22,4%
  • Durex

    Ψήφοι: 145 69,0%
  • Soft Condoms

    Ψήφοι: 1 0,5%
  • Playboy

    Ψήφοι: 3 1,4%
  • Billy Boy

    Ψήφοι: 3 1,4%
  • Again

    Ψήφοι: 19 9,0%
  • Versace

    Ψήφοι: 3 1,4%
  • Romed

    Ψήφοι: 1 0,5%
  • Trojan

    Ψήφοι: 21 10,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    210

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
Να κανω μια ερωτηση . επειδη το εργαλειο ειναι αρκετα χοντρο και με πολυ πετσα καθε φορα που ωαζω προφυλακτικο η σχεδον παντα , αλλιωνετε το σχημα του πεους και γενικα εχω μια αισθηση κλεισουρας και ζορισματος και βεβαια αυτο εχει επιπτωση στην αποδοση μου . ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν προφυλακτικα μεγαλυτερου μεγεθους ως προς το παχος και οχι το μηκος . και αν ναι πως τα ζηταμε?

Τα ζητάς ως 'sleeping bag' (λ.χ. στου Δημητριάδη, στη Βουλιαγμένης, ή στον Κλαουδάτο). Τα καλύτερα είναι τα TERRA.  :cheesy:

Υ.Γ. Προσοχή στο φερμουάρ, μην πιάσεις κατα λάθος κανένα αρ...  ;)
 

ingr2

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουν 2006
Μηνύματα
188
Like
0
Πόντοι
1
Έχοντας δοκιμάσει πολλές μάρκες (Stop, Again, Trojan, Duo, Durex)
έχω καταλήξει στα Duo & Durex, με ελαφρά προτίμηση στα Duo.

Πάντως θέλει λίγο προσοχή στο τρόπο που το βγάζεις από το χαρτάκι (νύχια, δόντια, αιχμηρά αντικείμενα κλπ) και αν χρησιμοποιείς πρόσθετα λιπαντικά, γιατί μπορεί να αλλιώσουν το latex, με αποτέλεσμα να σπάσει.

Α, προσοχή και στην ημερομηνία λήξης.
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
Τα ζητάς ως 'sleeping bag' (λ.χ. στου Δημητριάδη, στη Βουλιαγμένης, ή στον Κλαουδάτο). Τα καλύτερα είναι τα TERRA.  :cheesy:

Υ.Γ. Προσοχή στο φερμουάρ, μην πιάσεις κατα λάθος κανένα αρ...  ;)

καλό συνάδερφε  :grin: :grin: ;)
 

xiale

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
106
Like
4
Πόντοι
1
duo sensitive  και τίποτα άλλο
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Χρησιμοποιώ εδώ και πολλααά χρόνια TROJAN χωρίς ποτέ να έχω κανένα πρόβλημα...
Νομίζω όμως, ότι εκτός από την ποιότητα του προφυλακτικού... ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΚΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ... ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΩΣ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΟ ΦΑΚΕΛΑΚΙ Κ ΤΟ ΦΟΡΑΤΕ...  8)
 

roi34

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
23
Like
0
Πόντοι
0
βασικα ,επειδη αυτο που μας απασχολει βασικα ειναι μηπως σπασει,να θυμασται οτι σπαει το προφυλακτικο οχι τοσο αν το (τραυματισεις με το νυχι η αν το πιεσεις)αλλα σπαει οταν το βαλεις πολυ εφαρμοστα κ δεν αφηνεις χωρο απο μπροστα,δηλαδη μην νιωθεις το πουλι σου σαν σαλαμι πιεσμενο.τα durex εχουν λιγο πιο μεγαλο δαχτυλιδι,56mm(to γραφουν πισω αντι για 52mm )για οσους τα θελουν λιγο πιο μεγαλα,κ ειναι κ πιο μπολικα.
 

hot_alkis

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
70
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Ρε παιδια να ρωτησω κατι α)εκτος από τα durex υπάρχει τίποτα σε ποιο μεγάλο από τα 56μμ και αν ναι σε ποια μαρκα?
β) Σας έχει τύχει με προφυλακτικό να μην μπορείτε να γαμήσετε για μεγάλη περίοδο? Η ερώτηση είναι σοβαρή και περιμένω άμεσα τις απαντήσεις σας. Συνήθως γαμάω την γυναίκα μου χωρις, προφυλακτικό αλλά μου έχει κάτσει ένα καλό πιπινη και δεν μπορω να τα γαμησω χωρις προφυλακτικο. Δεν ξέρω που είναι το πρόβλημα, ακόμα και με cialys όταν όμως την πήρα χωρις προφυλακτικό και χωρις βοηθήματα απέδωσα κανονικά τα δέοντα
 

Stardust_73

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
618
Like
7
Πόντοι
6
Προσωπικα επειδη δεν μου δημιουργουν προβλημα αισθησης χρησιμοποιω οτι βρω (απο τα επωνυμα εννοειται).
Ως τωρα μου χουν σπασει 3, ολα DUO!!
 

Επισκέπτης
29 γαμιάδες συνιστούν durex .... με καπότα πάντως γαμάω , γαμάω , γαμάω και χύνω μετά το μισάωρο στάνταρ .
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
59
Πόντοι
6
Ρε παιδια να ρωτησω κατι α)εκτος από τα durex υπάρχει τίποτα σε ποιο μεγάλο από τα 56μμ και αν ναι σε ποια μαρκα?
β) Σας έχει τύχει με προφυλακτικό να μην μπορείτε να γαμήσετε για μεγάλη περίοδο? Η ερώτηση είναι σοβαρή και περιμένω άμεσα τις απαντήσεις σας. Συνήθως γαμάω την γυναίκα μου χωρις, προφυλακτικό αλλά μου έχει κάτσει ένα καλό πιπινη και δεν μπορω να τα γαμησω χωρις προφυλακτικο. Δεν ξέρω που είναι το πρόβλημα, ακόμα και με cialys όταν όμως την πήρα χωρις προφυλακτικό και χωρις βοηθήματα απέδωσα κανονικά τα δέοντα

Ναι μου έχει τύχει. Δεν είναι απλά θέμα ψυχολογικό αλλά και αίσθησης γι' αυτό και παίζει ρόλο τι προφυλακτικό σου κάνει!Εγώ πάντω με Durex jeans γαμάω με διάρκεια και γενικότερα χρησιμοποιώ μόνο Durex
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.440
Κριτικές
37
Like
111
Πόντοι
4.837
Όπως απάντησα και παλιότερα, εγώ βολεύομαι καλύτερα με τα DUO. Αλλά βασικά, τι τρωγόμαστε με τις καπότες; ΜΟΥΝΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ!!!
 

kaiaphas

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.105
Like
81
Πόντοι
16
Καμια λογο προβληματος!
 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Εμπιστεύομαι περισσότερο τα Trojans (ταείχα συνηθίσει από Αμερική) και τα Durex (τα έμαθα στην Αγγλία). Πολύ καλά κατασκευασμένα. Πιο άνετα, αν έχετε μεγάλη περίμετρο, νομίζω πώς είναι τα Trojan.

Duo έχει τύχει επίσης να δοκιμάσω, και τα έχω βρεί άνετα. Δεν ξέρω την ποιότητα και την ασφάλεια στην κατασκευή και στην απόδοσή τους.
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.440
Κριτικές
37
Like
111
Πόντοι
4.837
Και φυσικά... καπότες ΚΟΚΚΟΡΑΣ!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom