Νέα

Ποιά η ζωή που κάνετε σήμερα και ποιά η ζωή που έχετε ονειρευτεί

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

maclaud

Μέγας
Εγγρ.
29 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.730
Κριτικές
26
Like
595
Πόντοι
4.475
Ηθελα να εχω ωραια παιδικα χρονια λιπόσαρκα πόδια κ το πετυχα..
Ηθελα να σπουδασω καταβροχθίσω το φαγητό αυτο που ηθελα με τρελα και το πετυχα ..
Ηθελα να αγαπησω και να αγαπηθω κακογαμηθώ και το πετυχα..
Ηθελα να ειμαι ποθητη υπέρβαρη και να κυκλοφορω τους πιο ωραιους λεχρίτες γκομενους και το πετυχα..
Ηθελα να περασω τελεια φοιτητικα χρονια τα μαθήματα τσιμπουκώνοντας τους καθηγητές μου και το πετυχα..
Ηθελα να ειμαι 25 χρονων και ανεξαρτητη ψωλομαζώχτρα και το πετυχα...
Ηθελα να φυγω ψωνίζομαι στο εξωτερικο και το πετυχα..

Για να δουμε τι θα φερει η συνεχεια..to be continued !
 

Manos 91

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
2
Like
178
Πόντοι
6
Πλέον, στα 25 μου, είμαι άνεργος, χωρίς σχέση, έχοντας κάνει 3 αποτυχημένες σχέσεις στο παρελθόν, με λίγους φίλους(αλλά γνήσιους),και αρκετά αποκομμενος από πολλούς ανθρώπους, ίσως λόγω του ότι συνεχίζω να είμαι αυθεντικός.Ωστοσο,έχω την οικογένειά μου,έχω σπίτι να μένω, φαγητό να τρωγω,κρεβάτι να κοιμάμαι.Η ζωή που ονειρευόμουν; Πολλές γυναίκες, δικό μου σπίτι, και μία δικιά μου επιχείρηση.Πρεπει να ευχαριστούμε τον Θεό για αυτά που έχουμε στην ζωή μας, κάποιοι άλλοι έχουν πολύ λιγότερα από αυτά που εμείς θεωρούμε δεδομένα..
 

left_eris

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2017
Μηνύματα
114
Like
95
Πόντοι
1
:rockon: χρονια παιδικα μια χαρα
χρονια εφηβικα τελεια
τα φοιτητικά ακομα καλυτερα
Στρατος οι καλυτερες στιγμες της ζωης μου..

Ήθελα μια γυναικαρα με σωστά πεθερικά κ να κανω μια οικογένεια χωρίς βιασυνες..κ να ειμαι οικονομικά καλα! αλλα τελικα τα ονειρα δεν γινεται να βγουν όλα..

οικογενεια απο μικρος μικρος!ετων 24 παρακαλω.. πολυ γρήγορα χωρις να ειμαι σιγουρος οτι με την γυναικα που ειμαι αυτο τοσο μικρο διάστημα αξιζει να προχωρήσω τοσο σοβαρα μενει εγκυος!!!τι να κάνω???με επιασε η αξιοπρεπεια μου κ ειπα να αναλαβω τις ευθυνες!κ τι καταφερα?? σκατα πεθερικα που δεν ειναι πουθενα διπλα μας κ μια γυναικα με ψυχολογικα προβληματα ωρες ωρες κ αυτο λογο των γονιων της που δεν μιλανε ούτε σε εκείνη!κ εννοείτε πως ουτε το εγγόνι τους το εχουν δει ακομα
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.022
Like
1.033
Πόντοι
96
βρε ας ειχα 3 διαμερισματα να τα νοικιαζω 800 ευρω το ενα μαυρα και να καθομαι να γαμαω ελλεινιολες ολη μερα και να πηγαινω διακοπες..δε ζηταω πολλα με 2χιλιαρικα το μηνα μια χαρα
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.897
Κριτικές
15
Like
11.664
Πόντοι
3.846
βρε ας ειχα 3 διαμερισματα να τα νοικιαζω 800 ευρω το ενα μαυρα και να καθομαι να γαμαω ελλεινιολες ολη μερα και να πηγαινω διακοπες..δε ζηταω πολλα με 2χιλιαρικα το μηνα μια χαρα
2χιλ δεν φτάνουν να καλύψουν ανάγκες και να βγάζεις και γούστα.
Τη χούφτα σου θα πηδάς.
Όχι να γαμας γκόμενες και να κάνεις διακοπές κιόλας.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.343
Like
15.990
Πόντοι
3.656
2χιλ δεν φτάνουν να καλύψουν ανάγκες και να βγάζεις και γούστα.
Τη χούφτα σου θα πηδάς.
Όχι να γαμας γκόμενες και να κάνεις διακοπές κιόλας.

Αν δεν έχεις νοίκια και παιδιά,μια χαρά είναι τα 2 χιλ
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.008
Πόντοι
10.336

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.485
Κριτικές
8
Like
11.403
Πόντοι
3.786
δεν έχω γνωρίσει πολλούς ανθρώπους που να έχουν πετύχει όλους τους στόχους που είχαν θέσει στα νιάτα τους. Όταν είσαι νέος τα θέλεις όλα και λεφτά, και μουνιά ,και αμάξια κτλ κτλ κτλ. Μεγαλώνοντας προσγειώνεσαι στην πραγματικότητα και αλλάζουν οι προτεραιότητές σου.

Κάποιους στόχους τους πέτυχα, κάποιους όχι. Δε βαριέσαι... καλά να περνάμε.
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.389
Like
3.694
Πόντοι
456
τι 4 χιλιαρικα ρε μάγκες που ξημεροβραδιαζόμαστε για βασικό; αν είχαμε τέτοια φράγκα σιγά μην γράφαμε εδώ, θα γαμούσαμε καμιά ψευτοινφλουένσερ σε νησί
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.661
Like
14.750
Πόντοι
3.656
τυποι εγω παντα ηθελα να ασχοληθω με τον χωρο των επιχειρησεων και του εμποριου :confused::confused::confused:
και τα καταφερα :wanker::wanker::wanker:


1687044931359.jpeg
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.962
Like
3.818
Πόντοι
456
Καλό είναι να θυμόμαστε και τι γλιτώσαμε, πέρα από το τι δε πετύχαμε ακόμη κι αν δεν κάναμε ούτε το 10% απ' ότι θέλαμε
Ώρες ώρες τα βάζω κάτω και από θαύμα δεν είμαι ναρκομανής, νεκρός, μπλεγμένος άσχημα γενικότερα. Οι συναναστροφές μου από παιδί ήταν κάδος μέχρι πριν 3 χρόνια που ευτυχώς συνέβησαν κάποια γεγονότα και άλλαξα 180 μοίρες στροφή για όσα πίστευα και τη κοσμοθεωρία που είχασ το κεφάλι μου. Υπερεαυαισθησίες, όλοι αξίζουν και λοιπές παιδικές πίπες μαζί με άγνοια φόβου παραλίγο να φέρουν τραγικά και μη αναστρέψιμα μπλεξίματα. Τέλος καλό - όλα καλά. Όχι ότι δεν μπορεί να προκύψει τίποτα κουφό ανα πάσα στιγμή αλλά άλλο να πηγαίνεις και γυρεύοντας.

Στο δια ταύτα να προσπαθήσουμε να βγάλουμε περισσότερα χρήματα γτ στην εποχή μας πράγματα που άλλες γενιές είχαν αυτονόητα, ένα τυπικό κωλόσπιτο 50τμ , τσιγάρα και καμιά μπύρα στο καφενείο πρέπει να το ιδρώσει το κωλί (βαλε και λογαριασμούς, ακρίβεια ακρως δυσανάλογη με τις απολαβές κλπ). Δεν φυτρώνει πουθενά λεφτά ούτε χαρίζει κανένας, ειδικά μετά τον κοβιντ έουν σκληρύνει τα πάντα σε απίστευτο βαθμό όσον αφορά τις ανθρώπινες σχέσεις, πόσο μάλλον ειδικά στο οικονομικό κομμάτι.
 

TonyDOP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2018
Μηνύματα
173
Like
3.280
Πόντοι
441
Όντας στα 28 προς 29, τα έχω καλά με τον εαυτό μου για το τώρα (σχέση που πάει σε γάμο, καλή δουλειά). Μετανιώνω όμως για πράγματα που δεν έκανα νεότερος. Θα ήθελα ίσως να είχε κάνει ορισμένες ''τρέλες'' περισσότερο. Αυτό είναι που σκέφτομαι τώρα, δίχως να σκάσω κιόλας βέβαια. Υγεία να έχουμε και προχωράμε.
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.389
Like
3.694
Πόντοι
456
Όντας στα 28 προς 29, τα έχω καλά με τον εαυτό μου για το τώρα (σχέση που πάει σε γάμο, καλή δουλειά). Μετανιώνω όμως για πράγματα που δεν έκανα νεότερος. Θα ήθελα ίσως να είχε κάνει ορισμένες ''τρέλες'' περισσότερο. Αυτό είναι που σκέφτομαι τώρα, δίχως να σκάσω κιόλας βέβαια. Υγεία να έχουμε και προχωράμε.
θα ελεγα να δοκιμάσεις να τα κάνεις γτ τα απωθημένα μένουν για πάντα και πονάνε
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.962
Like
3.818
Πόντοι
456
Όντας στα 28 προς 29, τα έχω καλά με τον εαυτό μου για το τώρα (σχέση που πάει σε γάμο, καλή δουλειά). Μετανιώνω όμως για πράγματα που δεν έκανα νεότερος. Θα ήθελα ίσως να είχε κάνει ορισμένες ''τρέλες'' περισσότερο. Αυτό είναι που σκέφτομαι τώρα, δίχως να σκάσω κιόλας βέβαια. Υγεία να έχουμε και προχωράμε.
Κοντά σιμά είμαστε ηλικιακά. Καλύτερα που δεν έκανες τρέλες έχω να πω. Σε υγιές επίπεδο καλό είναι να κάνεις μαλακίες με φίλους και γενικά ότι μαλακία προκύπτει και γλιτώνεις στο τέλος πάντα γλυκιά ανάμνηση θα είναι.

Καμιά φορά δεν είναι όπως φανταζόμαστε οι μαλακίες.. Μπορεί να τα έχω υπεραναλύσει και να τα έχω μεγεθύνει κιόλας στο κεφάλι μου κάπως. Μεγάλη κουβέντα τέλος πάντων..
 

TonyDOP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2018
Μηνύματα
173
Like
3.280
Πόντοι
441
θα ελεγα να δοκιμάσεις να τα κάνεις γτ τα απωθημένα μένουν για πάντα και πονάνε

Δεν είναι ακριβώς απωθημένα, αν και ότι όπως το έγραψα, και εγώ αυτό θα καταλάβαινα. Είναι κυρίως μία επιλογή ζωής, για την οποία ναι μεν νοιώθω δικαιωμένος, αλλά ίσως να μου λείπει το κομμάτι ότι δεν δοκίμασα κάποια πράγματα. Τα οποία λόγω ηλικίας τώρα σαφώς και δε μπορούν να γίνουν.
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.022
Like
1.033
Πόντοι
96
Συμπερασμα,αμα εχεις λεφτα,ερχοντε και οι σχεσεις που πανε σε γαμο,αμα ζεις με 600 και 700,δεν εχεις ουτε σχεση,αυτο κατι λεει για το ποσο σαπιες ειναι οι γυναικες σε αυτη τη χωρα.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.897
Κριτικές
15
Like
11.664
Πόντοι
3.846
Συμπερασμα,αμα εχεις λεφτα,ερχοντε και οι σχεσεις που πανε σε γαμο,αμα ζεις με 600 και 700,δεν εχεις ουτε σχεση,αυτο κατι λεει για το ποσο σαπιες ειναι οι γυναικες σε αυτη τη χωρα.
Σάπιες οι γυναίκες επειδή δεν θέλουν να μπλέξουν με παλτά;
Δε σέβεσαι εσύ τον εαυτό σου πρώτα που μπήκες σε ένα λούκι και δεν μπορείς να αξιώσεις από τη δουλειά σου έναν σοβαρό μισθό.
Και περιμένεις να σε σεβαστούν οι άλλοι;

Και όχι δεν φταίει η χώρα.
Σε καμία χώρα πιθανόν δεν θα ασχολιόταν σοβαρή γυναίκα μαζί σου αν βγάζεις κάτω ή κοντά στον βασικό.
 

Μάγος του ΟΖ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2022
Μηνύματα
613
Like
1.310
Πόντοι
206
Συμπερασμα,αμα εχεις λεφτα,ερχοντε και οι σχεσεις που πανε σε γαμο,αμα ζεις με 600 και 700,δεν εχεις ουτε σχεση,αυτο κατι λεει για το ποσο σαπιες ειναι οι γυναικες σε αυτη τη χωρα.
Μη διαβάλλουμε τόσο τις γυναίκες καλύτερα. Είναι οικειοθελής φυλακή η στείρα γενίκευση. Ναι είναι δύσκολες οι σχέσεις, αλλά όταν μαλώνουν δύο, φταίνε και οι δύο. Η Έλλαδα είναι πολύ καλύτερη σε σύγκριση με το εξωτερικό στο θέμα της οικογένειας. Εδώ υπάρχει ακόμα το δέσιμο μεταξύ των μελών της οικογένειας. Υποψίαζομαι ότι είναι πολύ σκληρά τα πράγματα έξω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom