Νέα

Ποιά η ζωή που κάνετε σήμερα και ποιά η ζωή που έχετε ονειρευτεί

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.578
Κριτικές
62
Like
39.927
Πόντοι
8.530
Πλην αγγλικών,ποια γλώσσα μπορείς σε 2 χρόνια να τη μιλάς καλά;

Μπορείς να μάθεις σε 2 χρόνια καλά γερμανικά,σουηδικά,ολλανδικά κλπ;Ειδικά αν πας και σε μεγαλύτερη ηλικία;
Ένα δικιο το έχεις...πολλοί άνθρωποι δεν έχουν και έφεση σε ξένες γλώσσες και αν πάνε και σε μεγάλη ηλικία τοτε...άστα να πάνε Μπάνε.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
11.990
Like
15.585
Πόντοι
3.656
Ένα δικιο το έχεις...πολλοί άνθρωποι δεν έχουν και έφεση σε ξένες γλώσσες και αν πάνε και σε μεγάλη ηλικία τοτε...άστα να πάνε Μπάνε.

Καλά,γλώσσες γερμανικά,σουηδικά και τέτοια,ούτε σε 10 χρόνια δε μαθαίνονται

Ιταλικά,ισπανικά κάτι μπορεί να μάθεις
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.665
Κριτικές
15
Like
11.254
Πόντοι
3.846
Πλην αγγλικών,ποια γλώσσα μπορείς σε 2 χρόνια να τη μιλάς καλά;

Μπορείς να μάθεις σε 2 χρόνια καλά γερμανικά,σουηδικά,ολλανδικά κλπ;Ειδικά αν πας και σε μεγαλύτερη ηλικία;
Ιταλικά πανεύκολα.

Τώρα αν μένεις στη χώρα, γερμανικά και άλλες γλώσσες τουλάχιστον σε επίπεδο για κουβέντα γίνεται μέσα σε 2 χρόνια.
Εφόσον φυσικά ασχοληθείς.
Αλλιώς φταίει και ο άλλος που δεν πάει να μάθει λίγο.
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.304
Like
10.817
Πόντοι
3.556
Καλά,γλώσσες γερμανικά,σουηδικά και τέτοια,ούτε σε 10 χρόνια δε μαθαίνονται

Ιταλικά,ισπανικά κάτι μπορεί να μάθεις
Ο kman ελεγε πως οι περισσοτεροι παλιοι Ελληνες βαριοταν να μαθουν και ζουσαν αποκομμενοι απο τους ντοπιους, περνωντας ολη μερα στα καφενεια
Το βλεπα και με Βουλγαρους αυτο στην Αγγλια
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.708
Κριτικές
18
Like
15.314
Πόντοι
4.546
Ήθελα μια απλή ζωή από μικρός, με παιδιά και οικογένεια, χωρίς υπερβολές να ζω αξιοπρεπώς, αλλά η μοίρα μου επιφύλασσε διαφορετικό δρόμο...

Έτσι κατάντησα....
1687202875654.png
 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.932
Κριτικές
27
Like
4.240
Πόντοι
1.446
τυπε θα γινουμε μεγαλοεπιχειρηματιες σαλεπιτζηδες και θα ανοιξουμε ουρανοξυστη μπακαλικο :wanker::wanker::wanker:
Και θα παίζει Δώρο Γεωργιάδη μέσα στο μαγαζί να τραγουδάει αν ήμουν πλούσιος
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.665
Κριτικές
15
Like
11.254
Πόντοι
3.846
Καλά,γλώσσες γερμανικά,σουηδικά και τέτοια,ούτε σε 10 χρόνια δε μαθαίνονται

Ιταλικά,ισπανικά κάτι μπορεί να μάθεις
Αηδίες.
Έμαθα γερμανικά σε 3 χρόνια.
Όλα μαθαίνονται αν έχεις λίγο όρεξη.
Οκ δε μιλάμε για γιαπωνέζικα ή αραβικά.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.908
Κριτικές
1
Like
5.411
Πόντοι
2.356
Κάτσε ρε φίλε βάζεις ότι ο απλός κοσμακης που δουλεύει για ενα κομμάτι ψωμί είναι ίδιος με τα καθήκια τους πολιτικούς που έχουν κάνει τα χίλια 2 κλέβουν τη οικονομια και όχι μόνο,πχ ο Κούλης μας γάμησε 4 χρόνια,έκλεψε τη οικονομικά της χώρας,αθώωσε παιδεραστές και βιαστές όπως το φιλιπιδη και το Λιγνάδη,έβαλε πρόστιμο στους γέρους ότι αν δε κάνουν το εμβόλιο θα πληρώνουν πρόστιμο 100 ευρώ το μήνα,στους φοιτητές το ν+2 που λέει ότι δε μπορείς να πας σε ΙΕΚ άμα δε μπορείς να τελειώσεις το πανεπιστήμιο και αυτό γιατί η κεραπεος τα παίρνει από τους σχολάρχες των ιδιωτικών ιεκ έτσι ώστε να μπορεί ο άλλος να πάει μόνο σε ιδιωτικό ιεκ,επίσης ο Κούλης είναι η αιτία που πέθαναν τόσοι στα Τέμπη θες και άλλα?είναι δυνατόν να συγκρίνεις το καθήκι Κούλη με τον απλό κόσμο?δε θα πω για το Σαμαρά που έφερε εδώ πέρα όλους τους μετανάστες που έχουν βλάψει τη χώρα μας οι Αλβανοί που όλο σκοτώνουν και βιάζουν,οι Πακιστανοί και Αφγανοί που έχουν ακουστεί περιπτώσεις να βιάσουν όχι τοσο πολύ όσο οι Αλβανοί αλλά ναι.Η το Πάγκαλο και το Βενιζέλο που στα μνημόνια κλέψανε πάρα πολλά από τη οικονομία της χώρας μας για να κάνουν τις σάπιες περιουσίες τους,ξ δεξιά ΠΑΣΟΚ και ΝΔ μας κατάστρεψε,δε μπορείς λοιπόν να συγκρίνεις το κόσμο έξω που δουλεύει για 600 ευρώ και πάει με το σταυρό στο χέρι ότι είναι ίδιος με τα ρεμαλια και καθήκια του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ.
Άρχοντα,

έχεις κλείσει τα 12; :think:
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.656
Like
2.010
Πόντοι
216
Παντα απο μικρος γαμαγα πουτανες αλλα κυνηγαγα τις μη πουτανες
Το ονειρο μου ηταν να κοψω τα μπουρδελα και να γαμαω αβερτα μουνια εκτος
Γαμησα καποιες ΟΚ αλλα παντα στα μπουρδελα γυριζα
Ωσπου μια μερα καταλαβα οτι οι πουτανες ειναι απλα ανωτερες απο τις μη πουτανες
Στη γυναικεια πυραμιδα οι πουτανες ειναι οι Αλφα
Γιαυτο ολες τις κραζουν και τις φθονουν
Επισης ειναι πολυ πιο ομορφες και καυλιαρες
Επισης ειναι πολυ πιο ευκολο να τις γαμησεις, χωρις να σου πινουν το μεδουλι
Πιο τιμιες, αφου ολες οι γυναικες πουτανες ειναι, αλλα τουλαχιστον η πουτανα στο λεει
Οποτε καταλαβα οτι εχω ηδη εκπληρωσει τα ονειρα μου απο τα 15 που ξεκινησα τα μπουρδελα
Σταματησα εντελως να ασχολιεμαι με "μη πουτανες" και πλεον εχω το κεφαλι μου ησυχο
Πολλοι θα με χαρακτηρισουν ναυαγιο, αλλα κι εγω αυτους κοροϊδευω, οταν βλεπω τι τραβανε με τις γυναικες και τις γκομενες κι εγω απλα με ενα δεκαρικακι καθαριζω
Και με μωρα που αν τα δεις εξω σου φευγει το κεφαλι
Κι εχω ολη την υπολοιπη μερα να κανω οτι γουσταρω χωρις μια καριολα να μου τα πρηζει
Ζω το ονειρο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom