Νέα

Ποια η γνώμη σας για τους υπερβολικα μοναχικούς?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Boldemort
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 204
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πως κρινετε αυτους που κάνουν μονοι τους διακοπες σε ξενο μερος για πανω απο 3-4 μέρες?

  • Πιστευω κάτι δεν πάει καλα με αυτους....

    Ψήφοι: 23 19,7%
  • Μια χαρα... αμα την βρισκουν , θα το εκανα και εγω

    Ψήφοι: 69 59,0%
  • Μια χαρα... αμα την βρισκουν , αλλα δεν θα το εκανα και εγω

    Ψήφοι: 19 16,2%
  • δξ/δα

    Ψήφοι: 6 5,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    117

Tamias

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2011
Μηνύματα
1.031
Like
3
Πόντοι
16
Στην επόμενη ζωή θα ήθελα να ζήσω τις τραγωδίες σας.

Είναι διαφορετικό πράγμα αυτός που είναι μόνος γιατί τον απέκλεισε η κοινωνία, από τον μοναχικό που βρίσκει θαλπωρή στο συναίσθημα της μοναξιάς, από τον άνθρωπο που έχει περιπετειώδες πνεύμα, είναι ανοιχτός σε νέες εμπειρίες και ονειρεύεται ταξίδια, εξερευνήσεις και άλλα που τα κάνεις χωρίς την παρέα σου αλλά δεν αισθάνεσαι μοναξιά.

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί προσπαθείτε να συμπεράνετε ποιο είναι το σωστό και ποιο το λάθος. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος σε αυτά τα πράγματα, αλλά τι αρέσει στον καθένα. Πρέπει να αισθάνεται ενοχές αυτός που πάει διακοπές μόνος του από επιλογή; Πρέπει να ντρέπεται που περνάει καλά; Εγώ σαν ενοχικός χαρακτήρας έχω ανάγκη από κοινωνική επιβεβαίωση αλλά δεν περίμενα από φυσιολογικούς ανθρώπους να έχουν τέτοιες ανησυχίες.

Συμφωνώ απολύτως!!
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Εγώ σαν ενοχικός χαρακτήρας έχω ανάγκη από κοινωνική επιβεβαίωση αλλά δεν περίμενα από φυσιολογικούς ανθρώπους να έχουν τέτοιες ανησυχίες.

οπότε να υποθέσω ότι και η επιλογή του nick σου , δεν ήταν και τόσο τυχαία ?  ;)
μ'αρέσουν πολύ οι άνθρωποι που έχουν αυτεπίγνωση γιατί μόνο έτσι βελτιώνονται

τέλοσπάντων , πιστεύω ότι είναι κάτι σαν αντανακλαστικό να αισθάνεται ενοχές κάποιος (υποτίθεται φυσιολογικός, αλλά αυνάν κατ'εμέ)
όταν αποκλίνει απο τις επιταγές της ομοιομορφίας, πρέπει να είναι κατάλοιπο του αγελαίου ενστίκτου.


 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
οπότε να υποθέσω ότι και η επιλογή του nick σου , δεν ήταν και τόσο τυχαία ?  ;)
μ'αρέσουν πολύ οι άνθρωποι που έχουν αυτεπίγνωση γιατί μόνο έτσι βελτιώνονται

τέλοσπάντων , πιστεύω ότι είναι κάτι σαν αντανακλαστικό να αισθάνεται ενοχές κάποιος (υποτίθεται φυσιολογικός, αλλά αυνάν κατ'εμέ)
όταν αποκλίνει απο τις επιταγές της ομοιομορφίας, πρέπει να είναι κατάλοιπο του αγελαίου ενστίκτου.
Εσύ αν δεν είσαι κοινωνιολόγος θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση. :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom