Νέα

Ποια είναι η χειρότερη ταινία που έχετε δει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα poly omorfos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 445
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
ρε φίλε αυτό το παιδάκι στο άβαταρ έχει παίξει σε καμιά ταινία; :think:


από τις χειρότερες το barry lyndon του κιούμπρικ εντελώς προσωπική άποψη αυτή, καταλαβαίνω ότι στους περισσότερους θα άρεσε.
από τις 2-3 ταινίες συνολικά που τις έχω βγάλει πριν τελειώσουν :hmm:
Μπορεις σε καποια φαση να την ξαναβαλεις και να την ξαναδεις.
Εχω αλλαξει αποψη για πολλες ταινιες με αυτον τον τροπο.  :cheesy:
Αν και την συγκεκριμενη δεν την εχω δει.
 

violi x.x.

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Φεβ 2008
Μηνύματα
411
Κριτικές
12
Like
2
Πόντοι
1.225
'' Η κόμμησα της Κέρκυρας '' (Κοκορίκο και μαλακίες...)
Γενικώς η Βλαχοπούλου δεν με τρέλαινε ποτέ.Πολύ ''μιούζικαλ'' για εμένα...
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Μπορεις σε καποια φαση να την ξαναβαλεις και να την ξαναδεις.
Εχω αλλαξει αποψη για πολλες ταινιες με αυτον τον τροπο.  :cheesy:
Αν και την συγκεκριμενη δεν την εχω δει.
το έχω στα υπ'όψιν γιατί μου κάνει εντύπωση που την θεώρησα τόσο χάλια (και ο κιούμπρικ δεν είναι ούτε κανένας τυχαίος ούτε και "βαρύς")
σωστός πάντως, παίζει μεγάλο ρόλο σε τι φάση είσαι όταν βλέπεις μια ταινία
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Δεν θελω να φανω κακος αλλα, γιατι πατε να δειτε ταινιες που δεν σας ενδιαφερουν και δεν εχετε την διαθεση η την ικανοτητα να τις σκεφτειτε και να σας προβληματισουν?
Δηλαδη ποσο μαλακες ειστε εσεις που πηγατε να δειτε μια ταινια επειδη ακουσατε οτι ειχε καποιο νοημα, και ειπατε να το παιξετε λιγο κουλτουρα αφου ειχατε πηξει τοσο καιρο στα αμερικανικα ποπ κορν και κοκα κολα.
Δηλαδη τι περιμενεις να δεις? γρηγορες σκηνες, κλαμα, και στο τελος ενα  <<βαθυ>> νοημα του τυπου <<we can change>> or <<save planet earth>>
Ειναι σαν να πηγαινω εγω για να δω κρικετ και μετα να κλαιγομαι ποσο μαλακια ηταν.  :idiot:

:2funny:

Εντάξει Μάριε πηγαίνουμε γυρεύoντας όντως. :grin:

Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι όλες οι "ποιοτικές" ταινίες είναι αναγκαστικά καλές.  :helpplea:
 

sadragino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2010
Μηνύματα
279
Κριτικές
20
Like
207
Πόντοι
511
Hostel 2 μακραν....Αρρωστο σεναριο,απαισιες σκηνες...Τελευταια εμαθα οτι βγηκε και 3 αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να το δω...εχω δει συχαμενες ταινιες αλλα αυτη ηταν η μοναδικη που πηγα να ξερασω...
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Hostel 2 μακραν....Αρρωστο σεναριο,απαισιες σκηνες...Τελευταια εμαθα οτι βγηκε και 3 αλαλ δεν υπαρχει περιπτωση να το δω...εχω δει συχαμενες ταινιες αλλα αυτη ηταν η μοναδικη που πηγα να ξερασω...

Το Hostel 1 καλό ήταν (αν και είχε μια αηδιαστική σκηνή στο τέλος με το μάτι).  :S Το 2 ήταν μια κακή επανάληψη του πρώτου.

Sadragino αν θες να δεις σίχαμα κοίτα κάποιο από τα Saw (εγώ είχα δει το 2).  Εκεί να δεις αρρωστημένη βία.  :helpplea:
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
:2funny:

Εντάξει Μάριε πηγαίνουμε γυρεύωντας όντως. :grin:

Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι όλες οι "ποιοτικές" ταινίες είναι αναγκαστικά καλές.  :helpplea:
Σαφως και οχι. Την ποιοτικη ταινια με μια ασυναρτησια τις χωριζει μια λεπτη κοκκινη γραμμη που αναλογα με την οπτικη σου γωνια εκεινην την στιγμη, αλλες τις εκθειαζεις και αλλες σου ειναι αδιαφορες.



Hostel 2 μακραν....Αρρωστο σεναριο,απαισιες σκηνες...Τελευταια εμαθα οτι βγηκε και 3 αλαλ δεν υπαρχει περιπτωση να το δω...εχω δει συχαμενες ταινιες αλλα αυτη ηταν η μοναδικη που πηγα να ξερασω...
Χμμμμ
Που να δεις πραγματικα ωμες ταινιες τοτε.
Το 3 παντως ειναι μαπα, ουτε σαν δραση δεν λεει, και το σεναριο ειναι επιεικως για τον πουτσο.
Ειδικα στην τελικη σκηνη εριξα χοντρο γελιο και μουτζωσα τον εαυτο μου που την ειδα.
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Μπορεις σε καποια φαση να την ξαναβαλεις και να την ξαναδεις.
Εχω αλλαξει αποψη για πολλες ταινιες με αυτον τον τροπο.  :cheesy:
Αν και την συγκεκριμενη δεν την εχω δει.

Eγώ πάντως αν στα πρώτα 10 λεπτά η ταινία δεν μου αρέσει, τη σταματάω. Παλιά τις κοιτούσα ως το τέλος μπας και το σώσει ο σκηνοθέτης. Ε κάποια στιγμή αποφάσισα να μην χάνω τον χρόνο μου άσκοπα.  :grin:
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Σαφως και οχι. Την ποιοτικη ταινια με μια ασυναρτησια τις χωριζει μια λεπτη κοκκινη γραμμη που αναλογα με την οπτικη σου γωνια εκεινην την στιγμη, αλλες τις εκθειαζεις και αλλες σου ειναι αδιαφορες.

:thumbsup:

Ναι και το γούστο στις ταινίες είναι πολύ προσωπικό ούτως ή άλλως.
 

koproskilo

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2011
Μηνύματα
5
Κριτικές
8
Like
3
Πόντοι
0
Ροδα, τσαντα και κοπανα (το καινουριο). Οχι οτι τα παλια ήταν τιποτα αριστουργήματα, αλλά ταινία που έβλεπες ολόκληρες σκηνές γυρισμένες αποκλειστικά για να διαφημίσουν χορηγούς δεν νομίζω οτι έχει ξαναυπάρξει. Για να μην πώ για την συνοχή που ήταν εντελώς ανύπαρκτη, τους μαθητές που δεν πρέπει να είχαν σχέση με ηθοποιία και το βρισίδι του χαρακτήρα της καθαρίστριας που ξεπερνούσε τόσο πολύ τα όρια ωστέ αντί να γελάς αντιθέτως εκνευριζόσουν.
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Φίλε διαφωνώ,υπάρχουν κ μερικά στανταράκια που όλοι θα τα πούνε ταινιάρες,π.χ.:

:2funny:

:2funny:

PZ ταινία είναι όντως αυτή;  :think:

Πάντως η ατάκα στο 1.05 τα σπάει.....   :cheesy:

"Διορίστηκε Θεός και δεν μου το είπανε;"  :grin:

theos2.jpg


 

therion1985

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2011
Μηνύματα
697
Κριτικές
43
Like
5
Πόντοι
16
Λουφα και παραλλαγη σειρηνες στην στερια,θα επρεπε να ονομαστει μουφα και παραλλαγη.Αθλια ταινια,βαρετη,ανυπομονουσα να τελειωσει.ευτυχως την κατεβασα απο ιντερνετ και δεν εδωσα 9 ευρω στο σινεμα.Και ας βαλουμε περα την υποθεση,που δεν ηταν κάτι το ιδιαιτερο,και ας δουμε το μερος του γελιου.Γελιο 0.Ατακες λιγες και μετριες.Για την ακριβεια πουθενα δεν γελασα.Ξερω οτι στις περισσοτερες ελληνικες ταινιες,δεν θα δω καποιο ιδιαιτερο σεναριο,αλλα θα εχει τουλαχιστον γελιο,ετσι για να πω οτι κατι ειδα και περασε ευχαριστα η ωρα μου.Η συγκεκριμενη ταινια ουτε γελιο δεν ειχε κριμα.
Α επισης οι ποντιοι του Ευστρατιαδη.Χειροτερη ολης της 20 ετιας.Κρυο χιουμορ ,απο ανεκδοντα ποντιακα,τα οποια τα εχουμε ακουσει 1 εκατομμυριο φορες,οπως γιατι υπαρχει ενας κουβας νερος εξω απο το κρεοπωλειο;Μα για να πλενουν τα ποδια τους οι μύγες πριν παν στο κρέας. :headbang:Την εκλεισα στα 40 λεπτα.Και πολυ ειδα!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
:huh: :huh:
Η μοναδικη γαματη ταινια του Μαλικ.

Καλή ήταν, απλά είχε την ατυχία να προβληθεί κοντά με τη Διάσωση του Στρατιώτη Ράυαν και φαινόταν "λίγη"...
Ωστσόσο συνδυάζε αρκετά καλά και κουλτουριάρικα στοιχεία και δράση και βλέπεται ευχάριστα ακόμη και σήμερα.
 

MUAY THAI

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2011
Μηνύματα
797
Like
2
Πόντοι
6
1) Κυνόδοντας η χειρότερη ταινία όλων των εποχών διαγαλαξιακά. Αισθάνθηκα σαν να ψήφισα πασοκ όταν την είδα

2) Το δέντρο της ζωής. Πόσα λεφτά να πήρε ο Πιτ για να παίξει σε αυτή την επική μούφα???

3) Σειρήνες στη στεριά. God bless Internet γιατί αν είχα δώσει 9 ευραίους θα ήταν ικανά να με κάνουν να τη κατατάξω ψηλότερα από τον Κυνόδοντα...αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι μπα ούτε αυτο θα ήταν ικανό

4) Κυνόδοντας..το ξαναέγραψα το ξέρω αλλά ρε γαμώτο ήταν τεράστια ΜΑΛΑΚΙΑ. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

therion1985

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2011
Μηνύματα
697
Κριτικές
43
Like
5
Πόντοι
16
γιατι ρε παιδια; o Κυνοδοντας μου αρεσε.Ηταν κατι το πρωτοτυπο για ελληνικη ταινια,και δεν το βλεπεις καθε μερα.Μονο το τελος με χαλασε,γιατι περιμενα να δω την κορη να βγει απο το πορτ παγκαζ να μαθει τον εξω κοσμο,και η ταινια τελειωσε εκει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom