Νέα

Πηγαίνετε μόνοι σας σε bar ή club ή ακόμα και για καφέ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MariosFFX
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 834
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πηγαίνετε μόνοι σας σε bar ή club ή ακόμα και για καφέ?

  • Bar

    Ψήφοι: 45 18,0%
  • Club

    Ψήφοι: 14 5,6%
  • Καφέ

    Ψήφοι: 65 26,0%
  • Όλα τα παραπάνω

    Ψήφοι: 42 16,8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 116 46,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    250

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.133
Κριτικές
62
Like
40.702
Πόντοι
8.530
Γιατι να βαλω φουστα ρε αρχοντα ντε και καλα για να μην τραυματισω την αισθητικη του κοσμου;
Αυτα ειναι για αυτους με αλλα γουστα
Φορμιτσα απλα και ανδρικα!
Αυτό θέλω να σου πω ρε παικτη .
ΦΟΡΜΕΣ ΦΟΡΑΝΕ ΟΙ ΓΚΟΜΕΝΕΣ....ιδίως οι βαριεστημενες...σε συνδυασμό με σπορτεξ.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.630
Κριτικές
25
Like
9.847
Πόντοι
4.746
Άμα είναι σε παρέα,δύσκολα.Ή μπορεί να του μιλήσει κάποιος και μετά να τον αγνοεί εντελώς,το'χω δει κι αυτό
Αυτο λεμε ρε τυπε δεν θα του κατσικωθεις ισα ισα να περναει η ωρα .Αν εισαι μονος σου δινεται η ευκαιρια να γμωριζεις νεους ανθρωπους μπορει να ταιριαζεται θα το δεις αυτο αν δεις οτι ο αλλος δεν εχει ορεξη κοβεις λασπη.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.233
Like
15.866
Πόντοι
3.656
Κι εγώ εννοώ καφετέριες Πλ.Αριστοτελους η Λ Νίκης.
Φυσικά και Μητροπόλεως .

Να κάτσω μονος εκεί,ποτέ

Οι τουρίστριες κάθονται περιξ του Λευκου Πύργου,ομπρέλες Ζογγολόπουλου κλπ
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.133
Κριτικές
62
Like
40.702
Πόντοι
8.530
Να κάτσω μονος εκεί,ποτέ

Οι τουρίστριες κάθονται περιξ του Λευκου Πύργου,ομπρέλες Ζογγολόπουλου κλπ
Μόνος αλωνιζω στο κέντρο. . .
Η Ελλάδα ανήκει στην Δύση και οι μουρδελιαρηδες της στο Αν.Μπλοκ!
 

brdla1000

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2018
Μηνύματα
124
Κριτικές
4
Like
312
Πόντοι
1
Ο καφές και το ποτό είναι διαφορετικά πράγματα:
Αν δουλεύεις με υπολογιστή μπορείς να πηγαίνεις σε καφέ που πάνε κι άλλοι για δουλειά. Δε δείχνεις μίζερος και μπορείς να πιάσεις κουβέντα με καμιά άλλη που κάνει το ίδιο, ξέρω και μια περίπτωση ζευγαριού που γνωρίστηκε έτσι και είναι μαζί χρόνια. Στην Αθήνα υπάρχουν πολλά ωραία μέρη για να το κάνεις αυτό. Nα πας για ποτό μόνος σου βράδυ είναι κάπως μίζερο, το έχω κάνει σε ταξίδια για δουλειά επειδή ήθελα να πιω κάτι πριν γυρίσω στο ξενοδοχείο. Ένιωθα λίγο μόνος αλλά δεν είχα εναλλακτική. Αν πιάσεις την κουβέντα με κανέναν άσχετο έχει πλάκα, παλιά στο UK έπιασα κουβέντα με έναν παλιό παίκτη ράγκμπι (έπαιξε μέχρι RFU), ήπιαμε 2-3 μπύρες και μου έλεγε ιστορίες από την καριέρα του. Στην Αθήνα αν θέλω να πάω οπωσδήποτε μόνος κάπου θα πάω μια στο τόσο σε κανένα στριπ, αν και πλέον έχουν παρακμάσει.

Για πες κανένα καλό καφέ όπου μπορώ να πάω με λάπτοτ και να γνωριστώ...
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.135
Like
3.194
Πόντοι
456
Βγαίνετε έξω μόνοι για ποτό καφέ;
Σήμερα της εθνικής εορτής καθώς δεν είχα επιλογές από παρέα για να βγω, αποφάσισα να κατέβω στην πόλη μου μόνος. Αφού περπάτησα αρκετή ώρα μπήκα σε ένα καλό καφέ της πόλης σε περίοπτη θέση του μαγαζιού με θέα. Ήταν νωρίς και δεν είχε ξεκινήσει η παρέλαση. Οπότε βρήκα εύκολα την καλύτερη θέση στο σχετικά άδειο μαγαζί. Τα συναισθήματα στην αρχή ήταν ανάμεικτα επειδή καθόμουν μόνος. Κάτι σαν άγχος μη με θεωρήσουν περιθωριοποιημένο ή ακόμα χειρότερα μήπως με λυπούνται. Έτσι παρατηρούσα τυχόν επικριτικά βλεμματα ή οίκτου από τους άλλους. Όμως όχι, στην πραγματικότητα κανένας δεν ενδιαφέρεται, και αυτή η αδιαφορία ήταν ωφέλιμη ώστε ώρα με την ώρα να συνηθίζω να είμαι μόνος ανάμεσα στον κόσμο χωρίς να έχω τον τρόμο της περιθωριοποίησης. Βέβαια η πόλη μου δεν είναι απρόσωπη όπως κάποια μεγαλούπολη και έχω μία κάποια υπόληψη και έτσι δεν αισθανόμουν μόνος. Μετά τον σκόπελο του αρχικού τρόμου της περιθωριοποίησης άρχισα να σχολιάζω μέσα μου τις κορασίδες που περνούσαν από μπροστά μου. Παρόλο που ήμουν μόνος ένιωθα πιο ανεξάρτητος και επιθυμητός σε αυτές. Να επισημάνω ότι τα άτομα που βγαίνω τα σαββατόβραδα είναι ναυάγια αλλά δεν έχω άλλες επιλογές. Και εγώ πρέπει να είμαι λίγο σαν αυτούς αλλά έχω περισσότερες δυνατότητες λόγω της υπόληψης που προανέφερα. Και μάλλον έχω περισσότερες πιθανότητες για γνωριμία μόνος παρά μαζί με τους φίλους μου. Δεν ψάχνω απαραίτητα για πρόθυμες με εμένα γυναίκες γυναίκες. Ψάχνω εκείνη για την οποία θα είμαι εγώ πρόθυμος να κάνω κάτι μαζί της με αμοιβαίο βέβαια ενδιαφέρον από τη μεριά της. Σιγά σιγά όταν κάθεται κάποιος μόνος σε μπαρ ή καφέ παρατηρεί καλύτερα τον κόσμο. Διαπιστώνω ότι οι "επιθυμητές" είναι αεράτες και σίγουρες και είναι ακριβώς εκείνες με δεμένο τον γάιδαρο τους, δηλαδή έχουν ήδη κάποιον σύζυγο ή συντροφο και απλά βγαίνουν για την επιβεβαίωση. Από την άλλη κάποιες "μαγκωμένες" με κάπως μίζερη αύρα είναι οι απολύτως ελεύθερες που ψάχνονται και στην προσπάθεια τους να αναδειχτούν υιοθετούν μία μάλλον αμυντική στάση μέχρι να αφήσουν ένα παραθυράκι σε αυτόν που τους ενδιαφέρει πραγματικά. Και εγώ ψάχνω αυτήν την χαραμάδα που ενίοτε μισοανοίγει μισοκλείνει. Μιλάω για τις περιπτώσεις που δεν ψάχνονται για ευκαιριακή σχέση αλλά για πιο μακροχρόνια.
Εσείς βγαίνετε μόνοι σας για ποτό ή καφέ; Σας είναι τρομακτικό ή ενίοτε σας δίνει μία αίσθηση του ελεύθερου μοναχικού λύκου που έχει την ελπίδα να ξεμοναχιάσει κάποια ωραία περίπτωση για κάτι όμορφο;
Πολύ όμορφο κείμενο :hi:

Να πω και του στραβού το δίκιο ειδικά για καφέ αν είσαι με παρέα και κάθεται κάποιος δίπλα μόνος του αισθάνεσαι άβολα με την παρέα επειδή σου δίνει την εντύπωση πως κρυφακούει.

Εξωτερικό που είχα ζήσει για ένα διάστημα έβγαινα για ποτό μόνος μου αλλά εκεί οι άνθρωποι είναι πιο ανοιχτοί, μπορούσες να πεις και μια κουβέντα με κανέναν άγνωστο ή με καμιά γυναίκα. Ίσως σαν λαός δεν είμαστε τόσο φιλικοί τελικά.
Εδώ το αποφεύγω.
Αλλά και γυναίκες που ξέρω εδώ δεν βγαίνουν μόνες τους έξω. Και επί τούτου δηλαδή, να βγουν για να γνωρίσουν κάποιον, ισχύει ότι και με εμάς. Ή δεν τους τη πέφτει κανένας ή αυτός που θα μιλήσει δεν τους ενδιαφέρει οπότε κάθονται σπίτι.
Για αυτές είναι ακόμη χειρότερα επειδή τις βλέπουν οι άλλες γυναίκες με παιδιά ή άντρα και τους ρίχνουν και κάτι ματιές όλο δηλητήριο ενώ αυτές κάθονται μόνες σαν αγγούρια. Αισθάνονται άσχημα.
Τουλάχιστον εμείς οι άντρες δεν είμαστε έτσι.
 

JohnP7

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2024
Μηνύματα
14
Κριτικές
3
Like
173
Πόντοι
0
Από Αθήνα γνωρίζει κανείς καφέ (για καθημερινές πρωινά) που να γίνεται παιχνίδι; Τίποτα στα ΒΠ ή έστω Περιστέρι ή Μπουρνάζι; Έ
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.233
Like
15.866
Πόντοι
3.656
Πολύ όμορφο κείμενο :hi:

Να πω και του στραβού το δίκιο ειδικά για καφέ αν είσαι με παρέα και κάθεται κάποιος δίπλα μόνος του αισθάνεσαι άβολα με την παρέα επειδή σου δίνει την εντύπωση πως κρυφακούει.

Εξωτερικό που είχα ζήσει για ένα διάστημα έβγαινα για ποτό μόνος μου αλλά εκεί οι άνθρωποι είναι πιο ανοιχτοί, μπορούσες να πεις και μια κουβέντα με κανέναν άγνωστο ή με καμιά γυναίκα. Ίσως σαν λαός δεν είμαστε τόσο φιλικοί τελικά.
Εδώ το αποφεύγω.
Αλλά και γυναίκες που ξέρω εδώ δεν βγαίνουν μόνες τους έξω. Και επί τούτου δηλαδή, να βγουν για να γνωρίσουν κάποιον, ισχύει ότι και με εμάς. Ή δεν τους τη πέφτει κανένας ή αυτός που θα μιλήσει δεν τους ενδιαφέρει οπότε κάθονται σπίτι.
Για αυτές είναι ακόμη χειρότερα επειδή τις βλέπουν οι άλλες γυναίκες με παιδιά ή άντρα και τους ρίχνουν και κάτι ματιές όλο δηλητήριο ενώ αυτές κάθονται μόνες σαν αγγούρια. Αισθάνονται άσχημα.
Τουλάχιστον εμείς οι άντρες δεν είμαστε έτσι.

Γυναίκα δεν είναι το ίδιο.Αν βγει μόνη της,θα βρεθεί κάποιος/κάποιοι να τις μιλήσουν.Εννοείται αν δεν είναι μόνιμα σκυμμένη στο κινητό.Αυτές έχουν πρόβλημα αν είμαστε εμεις μόνοι,εμεις δεν έχουμε.Ίσα ίσα που μας βολεύει και περισσότερο να είναι η άλλη μόνη της

Απλά οι γυναίκες έχουν άλλο κόμπλεξ,πώς θα δικαιολογήσουν στους δικούς τους ότι ενέδωσαν σε κάποιον άγνωστο.Γιατί το να γνωρίζουν στην Ελλάδα άγνωστους είναι ταμπού.Ντροπή.΄Όνειδος
 

xxx_male

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.853
Like
6.968
Πόντοι
1.056
Έχω βγει μόνος μου ουκ ολίγες φορές… και έχω καταλήξει σε απείρου κάλλους σκηνικά…!

Έχω ταξιδέψει μόνος χωρίς να έχω κλείσει τίποτα, ούτε καν τον προορισμό δεν είχα αποφασίσει…

Όλα μέσα στο μυαλό σας είναι.!!!

Ότι σκέφτεσαι και ότι πιστεύεις για τον εαυτό σου το εκπέμπεις…!!

Αυτό που εκπέμπεις είναι και αυτό που προσελκύεις τελικά.!!!

Νόμος απαράβατος…

Φτιάξε πρώτα το έσω σου και θα προσελκύσεις πολλά..!! :hi:
 

DickWinters

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2022
Μηνύματα
383
Like
943
Πόντοι
81
ας το ανοιγες το ρημαδι σου να μιλουσες...
επιλογη σου ηταν να το ζησεις ετσι.
ειχατε ενα ΡΗΜΑΔΙ ΚΟΙΝΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ οσοι ησασταν εκει
Τυπε το λαθος σου ηταν οτι δεν ανοιξες συζητηση .Το θεμα ειναι ευκολο πιανεις συζητηση για το συγκροτημα την μουσικη και αν ειναι γκομενακι μπαινεις πιο βαθια και που μενεις κλπ
Νταξει τυποι, δεν είναι όσο εύκολο το λέτε, και δεν ξέρω κιόλας αν έχετε βρεθεί ποτέ σε τέτοιο φεστιβαλικό μέρος.

Εκεί πέρα πας με παρέα και φεύγεις με παρέα. Ειναι πολυ περίεργο να εισαι μονος σου.

Και επειδή οι περισσότεροι πάνε αποφασισμένοι να περάσουν καλά, και όντως περνάνε καλά, οι παρέες αυτές ίσως δείχνουν ακόμα πιο κουρδισμένες απ' ότι είναι στην πραγματικότητα. Κι αν είσαι μόνος και το βλεπεις αυτο σε φερνει σε πολύ αμηχανη θεση.

Σε άλλου τυπου live, κλειστού χώρου, μάξιμουμ 2000-3000 άτομα, θα μπορούσα να πάω μόνος. Βλέπω κάποιους που το κάνουν.


Πάντως για ποτό, τίποτα τζαζ και μπλουζ μπαράκια είναι πιο εύκολα για loners. Είναι πχ ένα (δεν έχω πάει) κοντά στα μπουρδέλα που διωχνει τις παρέες από 4 άτομα και ζηταει να μιλάνε ολοι χαμηλόφωνα. Εκεί πέρα περίεργοι θεωρούνται οι κοινωνικοί.

Almagesti Classic Bar
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
367
Like
679
Πόντοι
81
Φόρμες και σπορτεξ φοράνε πλεμπογκομενες και καγκουρες.
Λες και θα σκίσουνε ξύλα η θα σκάψουν...δεν θα νιώθουν άνετα αν βάλουν ένα τζην;
Ναι αλλά αν βγεις έτσι έξω δεν χρειάζεται να μιλήσεις,θα σου μιλήσουν,θα σε κεράσουν κιόλας και ίσως σου κάνουν και καμιά πάσα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20240325_174247.jpg
    IMG_20240325_174247.jpg
    249,7 KB · Εμφανίσεις: 15

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.527
Κριτικές
22
Like
6.703
Πόντοι
3.346
Βγαίνετε έξω μόνοι για ποτό καφέ;
Σήμερα της εθνικής εορτής καθώς δεν είχα επιλογές από παρέα για να βγω, αποφάσισα να κατέβω στην πόλη μου μόνος. Αφού περπάτησα αρκετή ώρα μπήκα σε ένα καλό καφέ της πόλης σε περίοπτη θέση του μαγαζιού με θέα. Ήταν νωρίς και δεν είχε ξεκινήσει η παρέλαση. Οπότε βρήκα εύκολα την καλύτερη θέση στο σχετικά άδειο μαγαζί. Τα συναισθήματα στην αρχή ήταν ανάμεικτα επειδή καθόμουν μόνος. Κάτι σαν άγχος μη με θεωρήσουν περιθωριοποιημένο ή ακόμα χειρότερα μήπως με λυπούνται. Έτσι παρατηρούσα τυχόν επικριτικά βλεμματα ή οίκτου από τους άλλους. Όμως όχι, στην πραγματικότητα κανένας δεν ενδιαφέρεται, και αυτή η αδιαφορία ήταν ωφέλιμη ώστε ώρα με την ώρα να συνηθίζω να είμαι μόνος ανάμεσα στον κόσμο χωρίς να έχω τον τρόμο της περιθωριοποίησης. Βέβαια η πόλη μου δεν είναι απρόσωπη όπως κάποια μεγαλούπολη και έχω μία κάποια υπόληψη και έτσι δεν αισθανόμουν μόνος. Μετά τον σκόπελο του αρχικού τρόμου της περιθωριοποίησης άρχισα να σχολιάζω μέσα μου τις κορασίδες που περνούσαν από μπροστά μου. Παρόλο που ήμουν μόνος ένιωθα πιο ανεξάρτητος και επιθυμητός σε αυτές. Να επισημάνω ότι τα άτομα που βγαίνω τα σαββατόβραδα είναι ναυάγια αλλά δεν έχω άλλες επιλογές. Και εγώ πρέπει να είμαι λίγο σαν αυτούς αλλά έχω περισσότερες δυνατότητες λόγω της υπόληψης που προανέφερα. Και μάλλον έχω περισσότερες πιθανότητες για γνωριμία μόνος παρά μαζί με τους φίλους μου. Δεν ψάχνω απαραίτητα για πρόθυμες με εμένα γυναίκες γυναίκες. Ψάχνω εκείνη για την οποία θα είμαι εγώ πρόθυμος να κάνω κάτι μαζί της με αμοιβαίο βέβαια ενδιαφέρον από τη μεριά της. Σιγά σιγά όταν κάθεται κάποιος μόνος σε μπαρ ή καφέ παρατηρεί καλύτερα τον κόσμο. Διαπιστώνω ότι οι "επιθυμητές" είναι αεράτες και σίγουρες και είναι ακριβώς εκείνες με δεμένο τον γάιδαρο τους, δηλαδή έχουν ήδη κάποιον σύζυγο ή συντροφο και απλά βγαίνουν για την επιβεβαίωση. Από την άλλη κάποιες "μαγκωμένες" με κάπως μίζερη αύρα είναι οι απολύτως ελεύθερες που ψάχνονται και στην προσπάθεια τους να αναδειχτούν υιοθετούν μία μάλλον αμυντική στάση μέχρι να αφήσουν ένα παραθυράκι σε αυτόν που τους ενδιαφέρει πραγματικά. Και εγώ ψάχνω αυτήν την χαραμάδα που ενίοτε μισοανοίγει μισοκλείνει. Μιλάω για τις περιπτώσεις που δεν ψάχνονται για ευκαιριακή σχέση αλλά για πιο μακροχρόνια.
Εσείς βγαίνετε μόνοι σας για ποτό ή καφέ; Σας είναι τρομακτικό ή ενίοτε σας δίνει μία αίσθηση του ελεύθερου μοναχικού λύκου που έχει την ελπίδα να ξεμοναχιάσει κάποια ωραία περίπτωση για κάτι όμορφο;
Δεν υπαρχει αυτο.. μονο στις ταινιες, στο μπαρακι μονος και μετα πηδαει το καλυτερο νιμου του μαγαζιου :confused:
Στην πραγματικοτητα αν βγεις μονος νομιζω ειναι ντροπη, εστω μια γλαστρα φιλη παρε μαζι και ας αλλαξεις και δυο κουβεντες το διωρο.
Αλλο βεβαια αν εισαι καπου για δουλεια η κατι αλλο..τοτε ναι ενδιαμεσα εαν εχεις χρονο πας για ενα καφεδακι μιση ωριτσα οχι παραπανω.
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.268
Κριτικές
95
Like
12.563
Πόντοι
18.036
Δεν υπαρχει αυτο.. μονο στις ταινιες, στο μπαρακι μονος και μετα πηδαει το καλυτερο νιμου του μαγαζιου :confused:
Στην πραγματικοτητα αν βγεις μονος νομιζω ειναι ντροπη, εστω μια γλαστρα φιλη παρε μαζι και ας αλλαξεις και δυο κουβεντες το διωρο.
Αλλο βεβαια αν εισαι καπου για δουλεια η κατι αλλο..τοτε ναι ενδιαμεσα εαν εχεις χρονο πας για ενα καφεδακι μιση ωριτσα οχι παραπανω.
Ε οχι και ντροπή φιλε μου,γιατί;Ενταξει δεν λέμε να βγεις μονος σου βραδυ σε κυριλέ εστιατόριο Παραμονη Χριστουγεννων,εκεί οντως κι εγω ντρέπομαι.
Αλλά για καφεή ποτό ή και φαγητό γιατί οχι,ιδίως πρωί με απογευμα.

Προς ΜΑΓΟΣ ΟΖ
1.Δεν είναι δυνατόν να μαθεις αν οι αλλοι σε θεωρούν περιθωριοποιημένο οταν σε βλέπουν μονο σου,ειναι πρακτικά αδύνατο.Εκτός αν ερθει ο σερβιτόρος και σου πει "μολις συζητούσαμε με τον μπάρμαν ποσο ναυάγιο είσαι":2funny:
2.Πίστεψε με κανενας δεν σε προσέχει,ουτε ποιος εισαι ουτε τι φοράς ουτε τιποτα.Ο καθένας κοιταει τη δουλειά του και την καμπούρα του.Απαρατηρητοι περνάμε και στα μπαράκια και στην ζωη ολοκληρη.

Γενικά
Καφε ναι,φαγητό μεσημέρι απογευμα μετα τη δουλειά ναι,χαλαρό ποτό μπύρα ναι
Εστιατόριο βραδυ με κόσμο παρέες διπλα να κάθονται οχι ντρέπομαι
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.829
Κριτικές
15
Like
11.538
Πόντοι
3.846
Έχω βγει μόνος μου ουκ ολίγες φορές… και έχω καταλήξει σε απείρου κάλλους σκηνικά…!

Έχω ταξιδέψει μόνος χωρίς να έχω κλείσει τίποτα, ούτε καν τον προορισμό δεν είχα αποφασίσει…

Όλα μέσα στο μυαλό σας είναι.!!!

Ότι σκέφτεσαι και ότι πιστεύεις για τον εαυτό σου το εκπέμπεις…!!

Αυτό που εκπέμπεις είναι και αυτό που προσελκύεις τελικά.!!!

Νόμος απαράβατος…

Φτιάξε πρώτα το έσω σου και θα προσελκύσεις πολλά..!! :hi:
Τα πιο πολλά ταξίδια πέρυσι μόνος τα έκανα.
Πήγα Αίγυπτο, Ταυλανδη μόνος εκτός Ευρώπης.
Είναι θέμα πόσο νιώθεις άνετος με τον εαυτό σου.
Γενικά στο εξωτερικό προσαρμοζομαι εύκολα, οπότε δεν νιώθω μειονεκτικά να κινούμαι μόνος.
Αλλά πάντα γνωρίζω κόσμο ή γκόμενες και περνάω καλά.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.233
Like
15.866
Πόντοι
3.656
Τις στιγμες που περνουσα μονος ειναι αυτες που ανακαλω στο νου σαν ωραια αναμνηση .Τις στιγμες τις ζω μονος πιο εντονα .Αυτο εχει να κανει με τον χαρακτηρα.

Άλλοι λένε το αντίθετο

Πχ την τάδε στιγμή μακάρι να την μοιραζόμουν με κάποιον παρά μόνος
 

jojolie56

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2021
Μηνύματα
133
Like
200
Πόντοι
21
Πάντα μόνος. Το πολύ πολύ να έχω παρέα το σκύλο μου.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.133
Κριτικές
62
Like
40.702
Πόντοι
8.530
Νταξει τυποι, δεν είναι όσο εύκολο το λέτε, και δεν ξέρω κιόλας αν έχετε βρεθεί ποτέ σε τέτοιο φεστιβαλικό μέρος.

Εκεί πέρα πας με παρέα και φεύγεις με παρέα. Ειναι πολυ περίεργο να εισαι μονος σου.

Και επειδή οι περισσότεροι πάνε αποφασισμένοι να περάσουν καλά, και όντως περνάνε καλά, οι παρέες αυτές ίσως δείχνουν ακόμα πιο κουρδισμένες απ' ότι είναι στην πραγματικότητα. Κι αν είσαι μόνος και το βλεπεις αυτο σε φερνει σε πολύ αμηχανη θεση.

Σε άλλου τυπου live, κλειστού χώρου, μάξιμουμ 2000-3000 άτομα, θα μπορούσα να πάω μόνος. Βλέπω κάποιους που το κάνουν.


Πάντως για ποτό, τίποτα τζαζ και μπλουζ μπαράκια είναι πιο εύκολα για loners. Είναι πχ ένα (δεν έχω πάει) κοντά στα μπουρδέλα που διωχνει τις παρέες από 4 άτομα και ζηταει να μιλάνε ολοι χαμηλόφωνα. Εκεί πέρα περίεργοι θεωρούνται οι κοινωνικοί.

Almagesti Classic Bar
Πήγα προπερσι στην συναυλία Scorpions -Alice Cooper ολομόναχος.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.133
Κριτικές
62
Like
40.702
Πόντοι
8.530
Ναι αλλά αν βγεις έτσι έξω δεν χρειάζεται να μιλήσεις,θα σου μιλήσουν,θα σε κεράσουν κιόλας και ίσως σου κάνουν και καμιά πάσα.
Αρνούμαι μετά βδελυγμιας να πέσω στο επίπεδο της πλεμπας με συριζοειδη βαριεστημενη αμφίεση .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom