Νέα

Πέθανε ο Σωκράτης Κόκκαλης ο νεότερος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 236
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ringneck

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2018
Μηνύματα
75
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
0
Γαμημενο κωλοπαιδο, σου ευχομαι απο καρδιας αν ποτε αποκτησεις κανα μπασταρδο να το θαψεις πριν ψοφησεις. Ουστ στο διαολο σκατοψυχε...
Όχι και ετσι ρε lefteris38.Αν είναι να ψοφήσει ας ψοφήσει αυτός.Απο τους ηλίθιους πρέπει να απαλλαγούμε και γρήγορα πριν κάνουν απογόνους.
 

mailakos

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
1.033
Κριτικές
4
Like
799
Πόντοι
96
Δεν μπορεσε να ξεφυγει απο τον εαυτο του ηταν καλο παιδι αλλα πολλες φορες τα πλουτη σου κανουν κακο
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
Οταν ακουσα το γεγονος, σκεφτηκα μόνο "περιεργα" πραγματα  (ενώ γενικως δεν εχω τασεις συνωμοσιολογίας).

Ο Κοκκαλης jr προφανως και δεν ηταν μελος της Κοζα Νοστρα, ουτε ειχε παρε-δωσε με μυστικες υπηρεσιες κλπ... Ωστοσο, ο μπαμπας του ειναι ενα μεγαλο κεφάλαιο (για να μην πω βιβλίο), που κανεις εξ ημων δεν ξερει τις λεπτομερειές του. Και σιγουρα ειχε ανοιχτους λογαριασμους.

Καποιες φορες, αμαρτιες γονεων παιδευουσι τεκνα... 

(Φυσικα, ο βιολογικος θανατος παραμενει το πιο πιθανο ενδεχομενο αντικειμενικά)

το θεμα ειναι οτι στην Ελλαδα εχουμε επιχειρηματιες απο τα λιντλ οπως κοκκαλη , μαρινακη και μελισανιδη που γινανε απο την απατεωνια και την κλεψια του δημοσιου. Αυτο το παιδι πασχιζε να κανει κατι με ιντραλοτ στην αμερικη αλλα αποτι φαινονται απο τα αποτελεσματα δεν φτουρουσε η ιντραλοτ . Αμα κανεις διευθυντη τον γιο σου με το ετσι θελω απο το να βαλεις ικανους στο τιμονι αυτο γινεται . Τωρα απο τι πεθανε μπορει απο αγχος μπορει απο κοκα γιατι ολοι της οικογενειας εχουν περασει απο εκει , σιγουρα ο μεγαλος γιος υστερα ο θεωδοριδης με δουκισσα μπορει να ειχε περασει και ο γερος παλαιοτερα ...
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537

Μια γενική παρατήρηση:

Ο φθόνος των φτωχών προς του έχοντες (είτε είναι αυτοδημιούργητοι, είτε πορφυρογέννητοι) είναι φυσιολογική, ανθρώπινη αντίδραση και θα πρέπει να εκφράζεται απροκάλυπτα...

Δεν είναι υγιής μια κοινωνία που αρνείται να αμφισβητήσει την ακραία οικονομική ανισότητα.
 
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
603
Πόντοι
96
Μια γενική παρατήρηση:

Ο φθόνος των φτωχών προς του έχοντες (είτε είναι αυτοδημιούργητοι, είτε πορφυρογέννητοι) είναι φυσιολογική, ανθρώπινη αντίδραση και θα πρέπει να εκφράζεται απροκάλυπτα...

Δεν είναι υγιής μια κοινωνία που αρνείται να αμφισβητήσει την ακραία οικονομική ανισότητα.

ρε φιλε μας δουλευεις... εδω λεμε οτι βαζουν ταμπελες σε ανθρωπους με γνωμονα τον πλουτο και χωρις καμια αποδειξη προσβαλοντας εναν ανθρωπο που δεν ειναι στην ζωη πλεον... πλουσιος = κοκκακιας αν ελεγε ομως καποιος φτωχομπινες = χασισακιας θα ειχαν πεσει 1000 να τον φανε....
 

ringneck

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2018
Μηνύματα
75
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
0
ρε φιλε μας δουλευεις... εδω λεμε οτι βαζουν ταμπελες σε ανθρωπους με γνωμονα τον πλουτο και χωρις καμια αποδειξη προσβαλοντας εναν ανθρωπο που δεν ειναι στην ζωη πλεον... πλουσιος = κοκκακιας αν ελεγε ομως καποιος φτωχομπινες = χασισακιας θα ειχαν πεσει 1000 να τον φανε....
Άριστος.Συμφωνω απόλυτα. :hi:
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537
ρε φιλε μας δουλευεις... εδω λεμε οτι βαζουν ταμπελες σε ανθρωπους με γνωμονα τον πλουτο και χωρις καμια αποδειξη προσβαλοντας εναν ανθρωπο που δεν ειναι στην ζωη πλεον... πλουσιος = κοκκακιας αν ελεγε ομως καποιος φτωχομπινες = χασισακιας θα ειχαν πεσει 1000 να τον φανε....

Η κοκαϊνη ειναι μια σχετικα ακριβη ουσια, που σε κανει να νιωθεις καλα και σου δινει ενεργεια. Αν δεν σε νοιαζει το κοστος, δεν χανεις τπτ να παιρνεις πού και πού...

Τα πλουσιοπαιδα μπορουν να παιρνουν καλη κοκα, συνεχεια (απο 15 ετων) => Πολλα εξ αυτων εθιζονται.

Προκειται για στερεοτυπα που, οπως ολα τα στερεοτυπα, δεν προεκυψαν απ' το πουθενα αλλά μεσα απ' τη ζωη.
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.767
Like
29.371
Πόντοι
6.056
Μια γενική παρατήρηση:

Ο φθόνος των φτωχών προς του έχοντες (είτε είναι αυτοδημιούργητοι, είτε πορφυρογέννητοι) είναι φυσιολογική, ανθρώπινη αντίδραση και θα πρέπει να εκφράζεται απροκάλυπτα...

Δεν είναι υγιής μια κοινωνία που αρνείται να αμφισβητήσει την ακραία οικονομική ανισότητα.

Αν μου επιτρέπεις η ζήλια είναι υγιής αντίδραση, ο φθόνος είναι αρρώστια. Ενα μεγάλο ποσοστό τον Ελλήνων φθονεί τον διπλανό του μόνο και μόνο γιατί μπορει να εχει 5 φράγκα παραπάνω, εξου και το να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα.
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537
Αν μου επιτρέπεις η ζήλια είναι υγιής αντίδραση, ο φθόνος είναι αρρώστια. Ενα μεγάλο ποσοστό τον Ελλήνων φθονεί τον διπλανό του μόνο και μόνο γιατί μπορει να εχει 5 φράγκα παραπάνω, εξου και το να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα.

Μπορω ν' αποσυρω τη λεξη "υγιης" και να πω "φυσιολογικη".

Παντως υγιης ειναι σιγουρα η ΕΚΦΡΑΣΗ του συναισθηματος (εφοσον υπαρχει).
Γιατι να εχουμε ταμπου και να βραζουμε μεσα στο ζουμι μας; Ας μιλαμε ευθεως:

Ολοι θα θελαμε να εχουμε γεννηθει στη θεση του μακαριτη, αλλά ατυχησαμε.

Δεν μας νικησε σε μια παρτιδα σκακι ή στο αλμα επι κοντω. Μας νικησε στη ΖΩΗ, απ' τη μερα που γεννηθηκε.

Το θεωρειτε ΟΚ?

Εγω οχι.
 

kostasvenos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2018
Μηνύματα
61
Like
2
Πόντοι
0
Γαμημενο κωλοπαιδο, σου ευχομαι απο καρδιας αν ποτε αποκτησεις κανα μπασταρδο να το θαψεις πριν ψοφησεις. Ουστ στο διαολο σκατοψυχε...

αν ειναι δυνατον !!!! τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα !!! μετα λεει τους αλλους σκατοψυχους !!!
που ειναι η αστυνομια του σαιτ να τον συλλαβει !! ελεος!!! ντροπη !!!! φαουλ !!! κοκκινη και εξω !!!!
 

topgun83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2010
Μηνύματα
2.085
Κριτικές
8
Like
2.874
Πόντοι
736
Kosamf εγώ το θεωρώ οκ,  γιατί να μας πειράζει κάτι εντελώς random? Οκ με την ίδια λογική ζηλεύουμε τον οιοδήποτε κερδίζει το Τζόκερ και πάει λέγοντας.  Δε γαμιεται?  Και τι έγινε?  Αν αναλογιστουμε πόσοι έχουν γεννηθεί σε πολύ χειρότερη μοίρα από εμάς δε θα υπάρχει λόγος να ζηλεύουμε τα γεννημένα  (ευνοημενα) πλουσιοπαιδα.  Άλλωστε μιας μεγαλής μερίδας του τη βλέπουμε καθε μέρα την κατάληξη. .
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
179
Πόντοι
16
Μπορω ν' αποσυρω τη λεξη "υγιης" και να πω "φυσιολογικη".

Παντως υγιης ειναι σιγουρα η ΕΚΦΡΑΣΗ του συναισθηματος (εφοσον υπαρχει).
Γιατι να εχουμε ταμπου και να βραζουμε μεσα στο ζουμι μας; Ας μιλαμε ευθεως:

Ολοι θα θελαμε να εχουμε γεννηθει στη θεση του μακαριτη, αλλά ατυχησαμε.

Δεν μας νικησε σε μια παρτιδα σκακι ή στο αλμα επι κοντω. Μας νικησε στη ΖΩΗ, απ' τη μερα που γεννηθηκε.

Το θεωρειτε ΟΚ?

Εγω οχι.


τουλάχιστον ΟΛΟΙ θα εχουμε την τυχη του δλδ 2 μετρα γη

οποτε είναι και αυτό μια παρηγορια  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Kosamf εγώ το θεωρώ οκ,  γιατί να μας πειράζει κάτι εντελώς random? Οκ με την ίδια λογική ζηλεύουμε τον οιοδήποτε κερδίζει το Τζόκερ και πάει λέγοντας.  Δε γαμιεται?  Και τι έγινε?  Αν αναλογιστουμε πόσοι έχουν γεννηθεί σε πολύ χειρότερη μοίρα από εμάς δε θα υπάρχει λόγος να ζηλεύουμε τα γεννημένα  (ευνοημενα) πλουσιοπαιδα.  Άλλωστε μιας μεγαλής μερίδας του τη βλέπουμε καθε μέρα την κατάληξη. .
Ζηλεύουμε μέχρι θανάτου τους φίλους μας και όσους αισθανόμαστε εγγύτερα. Οι άλλοι δεν μας νοιάζουν όσα λεφτά και αν έχουν. Αν ο κολλητός μας όμως κερδίσει το τζόκερ θα γίνουμε κάστανο...
 

kostasvenos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2018
Μηνύματα
61
Like
2
Πόντοι
0
μην σκας τρολακιας εγγραφη 7/7/2018 μπαχαλακιας

σωπα ρε φιλε !!!! τι ειναι η 7-7-18 ??? παγκοσμια ημερα εγγραφης τρολ στο bourdela.com ???
δηλαδη οποιος λεει τα πραγματα με το ονομα τους ειναι τρολ ????? δεν αντεχετε αληθειες εδω μεσα ???
σωπα ρε φιλεεεε !!!
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.783
Κριτικές
25
Like
1.786
Πόντοι
2.537
Kosamf εγώ το θεωρώ οκ,  γιατί να μας πειράζει κάτι εντελώς random? Οκ με την ίδια λογική ζηλεύουμε τον οιοδήποτε κερδίζει το Τζόκερ και πάει λέγοντας.  Δε γαμιεται?  Και τι έγινε?  Αν αναλογιστουμε πόσοι έχουν γεννηθεί σε πολύ χειρότερη μοίρα από εμάς δε θα υπάρχει λόγος να ζηλεύουμε τα γεννημένα  (ευνοημενα) πλουσιοπαιδα.  Άλλωστε μιας μεγαλής μερίδας του τη βλέπουμε καθε μέρα την κατάληξη. .

Δεν ζηλευω τους φιλους μου που εχουν καλυτερο σπιτι, καλυτερο κινητο, καλυτερα ρουχα (σσ σχεδον ολοι). Γενικως, δεν θα κατσω να σκασω για διαφορα υλικα αγαθα, γιατι πολλά απ' αυτα δεν μου χρειαζονται καν...

Ωστοσο, σκεψου οτι υπαρχουν ατομα που μεγαλωνουν με την προοπτικη να κανουν Ο,ΤΙ θελουν και ατομα που μεγαλωνουν με την προοπτικη να "μαθουν μια τεχνη" και να βγαζουν το μεροκαματο. Δλδ, ουτε καν να περασουν σ' ενα πανεπιστημιο, οπως πχ, εγω.

Ειναι σαν ο ενας να γεννιεται ελευθερος και ο αλλος δουλος. Δεν υπαρχει Δημοκρατια και αρχιδιές, οταν ο ενας μεγαλωνει ως γιος του Κοκκαλη και ο αλλος ως ανθρωπος που πρεπει να δουλεψει 10ωρο για να μην πεθανει.

Εμενα μ΄ενοχλει η διαφορά στην ουσια της ζωης και στο περιθωριο που εχει ο καθενας να μαθει γραμματα, να ταξιδεψει, να δοκιμασει το ταδε κρεας και το δεινα ουισκι, να κανει παρεα με σημαντικα ατομα λογω της καταγωγης του κλπ κλπ...
Οχι τι μαρκα ειναι το αμαξι του.

ΥΓ- Αν και δεν θα ελεγα οχι σε μια κοκκινη Ferrari. Ας μην ειμαστε υποκριτες.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.356
Like
26.137
Πόντοι
5.506
Ρε τυποι καλα τα λετε αλλα αφηστε και καποιον να πεθανει με την ησυχια του...
Τι σημασια εχει πως πεθανε?
Νεο παιδι ηταν
 

kostasvenos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2018
Μηνύματα
61
Like
2
Πόντοι
0
Ρε τυποι καλα τα λετε αλλα αφηστε και καποιον να πεθανει με την ησυχια του...
Τι σημασια εχει πως πεθανε?
Νεο παιδι ηταν

Ρε τυποι καλα τα λετε αλλα αφηστε και καποιον να πεθανει με την ησυχια του...
Τι σημασια εχει πως πεθανε?
Νεο παιδι ηταν

χαιρομαι που συμφωνεις μαζι μου φιλε !!! και εγω συμφωνω μαζι σου !!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom