Νέα

Πέθανε ο Ναΐμ Σουλεϊμάνογλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα diomides
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 55
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
334
Πόντοι
36
Mπα ο αλμπανος θα ζησει πολλα χρονια ,είναι χοντρόπετσος θα φαει πολλους από εμας ας ευγνομονει αυτην την φτωχη ελλαδα που του χαρισε πολλα.....
τυπε μια χαρα ζει στο αμερικα αυτος τωρα...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
αυτό με τις κατηγοριες βαρους στα αθλήματα δεν μου το εχει εξηγησει πιστικα καποιος.
γιατι να υπαρχει πχ κατηγορια κατω των 70 κιλων στην αρση βαρων που είναι αθλημα δυναμης και να μην υπαρχει κατηγορια κατω των 70 κιλων στον δισκο που είναι επισης αθλημα δυναμης και εκει να νικάνε μονο οι πραγματικα δυνατοι και όχι οι σχετικα με το βαρος τους δυνατοι.
δηλαδή αν γεννηθεί ανθρωπος 20 εκατοστα θα παει να στέκεται κατω από την μπαρα της αρσης βαρων με τα χερια ψηλα και θα σαρωνει όλα τα μεταλλια?
ο ναημ στο προκειμενο είναι καραμπινατη μορφη αδικιας διοτι ναι μεν μπορει να σηκωνε 150 κιλα αλλα τα σηκωνε πχ 80 εκατοστα αρα ξοδευε πολύ λιγοτερη ενεργεια από καποιον 1.70 που μπορει να σηκωσει 145 κιλα αλλα 100 εκατοστα ψηλα.
όπως δεν υπαρχουν κατηγοριες βαρους και υψους στο ακοντιο, στην σφαιρα, στο τρεξιμο , στο μπάσκετ, στις ιπποδρομιες, να μην υπαρχουν πουθενα.
αλλιως θελω και εγω κατηγορια κατω του 1.70 στο μπάσκετ να παρω και εγω κανα μεταλλιο και όχι να κονομάει μονο ο φασουλας που στην καριερα του εβαλε 1 τριποντο.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.683
Κριτικές
178
Like
39.157
Πόντοι
21.896
rip ο κορυφαιος  θρακιωτης γεωγραφικα που βγηκε αποο αυτον τον πλανητη
 

cgfucker

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.938
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
16
rip ο κορυφαιος  θρακιωτης γεωγραφικα που βγηκε αποο αυτον τον πλανητη

Και ο Δημόκριτος τι ήταν, Θρακιώτης δεν ήταν;

Δεν είμαι αρχαιόπληκτος, και όντως ο Σουλεϊμάνογλου ήταν τεράστιος αθλητής, αλλά αυτό που έγραψες ήταν υπερβολικό.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.284
Κριτικές
15
Like
5.785
Πόντοι
1.496
Και ο Δημόκριτος τι ήταν, Θρακιώτης δεν ήταν;

Δεν είμαι αρχαιόπληκτος, και όντως ο Σουλεϊμάνογλου ήταν τεράστιος αθλητής, αλλά αυτό που έγραψες ήταν υπερβολικό.
Συμφωνω κι εγω οτι ειναι υπερβολικο. Ο Φαν Νολι, κορυφαιος των γραμματων στην Αλβανια, ποιητης, συγγραφεας, πολιτικος, γεννηθηκε στην Ανατολικη Θρακη αλλα δε νομιζω να τον μνημονευει κανεις ως Θρακιωτη, υπερισχυσε η αλβανικη καταγωγη του. Ετσι και με τον Ναιμ. Μπορει να γεννηθηκε στη βουλγαρικη μερια της Θρακης αλλα λογιζεται ως Τουρκος, δε νομιζω να τον αναφερει κανεις ως Θρακιωτη. Αντιστοιχα με τον διασημο ηθοποιο του ελληνικου κινηματογραφου Τσαγανεα. Γεννηθηκε σε ελληνικη κοινοτητα της Ρουμανιας αλλα δεν αναφερεται συχνα αυτο, υπερισχυσε η εθνικη του καταγωγη.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.661
Like
20.403
Πόντοι
5.006
Συμφωνω κι εγω οτι ειναι υπερβολικο. Ο Φαν Νολι, κορυφαιος των γραμματων στην Αλβανια, ποιητης, συγγραφεας, πολιτικος, γεννηθηκε στην Ανατολικη Θρακη αλλα δε νομιζω να τον μνημονευει κανεις ως Θρακιωτη, υπερισχυσε η αλβανικη καταγωγη του. Ετσι και με τον Ναιμ. Μπορει να γεννηθηκε στη βουλγαρικη μερια της Θρακης αλλα λογιζεται ως Τουρκος, δε νομιζω να τον αναφερει κανεις ως Θρακιωτη. Αντιστοιχα με τον διασημο ηθοποιο του ελληνικου κινηματογραφου Τσαγανεα. Γεννηθηκε σε ελληνικη κοινοτητα της Ρουμανιας αλλα δεν αναφερεται συχνα αυτο, υπερισχυσε η εθνικη του καταγωγη.
υπαρχει αλβανος ποιητης!!!!!??????
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.284
Κριτικές
15
Like
5.785
Πόντοι
1.496
υπαρχει αλβανος ποιητης!!!!!??????
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
Ελληνικη παιδεια ελαβε και μετα αντι να ειναι ενας απλος Ελληνας δασκαλος σε ελληνικο σχολειο οπως δουλεψε αρχικα στις αρχες του προηγουμενου αιωνα, προτιμησε να παει στην Αλβανια και να το παιξει Αλβανος (ειπαμε γεννηθηκε σε χωριο της Θρακης), οποτε προφανως λογω μεγαλου ανταγωνισμου διεπρεψε και αναρριχηθηκε γρηγορα σε αξιωματα. Το ενδιαφερον ειναι οτι η ελληνικη αρβανιτικη οικογενεια του ουτε ηθελε να τον ξερει αφοτου εγινε Αλβανιαρης.
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.057
Κριτικές
7
Like
3.760
Πόντοι
736

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.822
Κριτικές
10
Like
462
Πόντοι
3.245
rip  ,Ναΐμ
 

Pazuzu

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2013
Μηνύματα
353
Κριτικές
2
Like
88
Πόντοι
1
Μεγάλη μορφή της άρσης βαρών. Καλό του ταξίδι 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom