Νέα

Παζάρι για νέο διαμέρισμα με κατασκευαστή γίνεται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bordelman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 203K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
1. Εσυ θεωρεις οτι το 6% δεν ανταποκρινεται στα πραγματικα δεδομενα, ποσο ακριβως νομιζεις οτι ειναι για πες μας να γελασουμε?ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΟ?????????ΕΓΩ?????????????


1. Για κανε εσυ αλλη μια ασκηση΄
για 500.000 ευρω
Κερδος τραπεζας 6%κερδος τοκογλυφου 12-24%
κερδος κατασκευαστη 20-35%

ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩΩΩΩΩΩ
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΟ
[move][size=24pt]ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΑ ΑΠΟΥΛΗΤΑ;[/size][/move]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Καταρχην επειδη εγω μιλαω με στοιχεια, αυτο ειναι το σχολιο σου που λεει 6,5% και οχι 6! Παμε παρακατω, Το ποσοστο 6% ενοω πως ειναι το επιτοκιο που μπορει να παρει καποιος αμα κλεισει στην τραπεζα 500.000 για ενα χρονο δηλαδη το κερδος του.

Για απαντα μου εσυ τωρα,  οι ημιηπαιθριοι που πουλαγατε ητανε ή οχι απατη και αερας αφου αν παραδεχτω τη λογικη οτι τους μοιραζατε με τον οικοπεδουχο, παλι πουλαγατε το 50% μιας επιφανειας την οποια δεν ειχατε αγορασει ανεβαζοντας πλασματικα την αξια του ακινητου και αρα και το κερδος σας που στους ημιηπαιθριους ητανε μεγαλυτερο αποτι στην υπολοιπη κατασκευη! Αυτο πως λεγεται στη γλωσσα των μηχανικων?

ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΠΑΠΑΡΑ...Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ????????? (Αν κ δε γραφεις για 500.000 αλλα δεν εχει σημασια)
 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Κοιτα να δεις αμα θες να παιξουμε σοβαρα σοβαρεψου και εσυ! Στραβος εισαι και δεν βλεπεις 3 ποστ πιο πανω που τοχεις κανει και παραθεση οτι μιλαω συγκεκριμενα για 500.000?????????????????

Για απαντησε μου εσυ τωρα για τυς ημιηπαιθριους

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ???????ΜΕ 6 % ΚΑΘΑΡΑ...........????????????????
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
κομοδίνε πόσα απούλητα έχεις αυτή τη στιγμή;
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Ρε memosan, γιατί έχεις κολλήσει με το 20% δε μπορώ να καταλάβω. Άλλοι αισχροκερδοσκοπούν από 100 μέχρι 1000% - γιατί τα 'χεις πάρει στο κεφάλι με τη συγκεκριμένη κάστα?

Αν έχει ρίξει ο άλλος 800 χιλιάρικα, εσύ πόσα πιστεύεις πρέπει να βγάλει - για πες?

 

Επισκέπτης
επιδη εγω ειμαι ασχετος και το παραδεχομαι θελω μια βοηθεια
εχω ενα ακινητο που εχει εξαντλησει τον ΣΔ αλλα θελω να επεκτεινω το ενα μπαλκονι κατα 10 τ.μ. ετσι ωστε απο κατω να γινει ενας ακομη αποθηκευτικος χωρος
γινεται;


Τα μπαλκόνια μπορεί να είναι το 20% της δόμησης (ή μέχρι και το 40% αν δεν έχεις Η/Υ)
Αρα βλέπεις κατ αρχης αν έχεις εξαντλήσει το ποσοστό εξωστών

2. Βλέπει σε ακάλυτο, ή σε πρασια?

3. Εξαστάται και απο το πλάτος δρόμου

4. Τίθεται και θέμα πώς θα κατασκευαστει αφού θα πρέπει να αγκυρωθούν τα σίδερα (πιθανά μες στο.... σαλόνι σου)

Αν θες στειλε pm με όσες λεπτομέρειες ξέρεις...

Φυσικά δεν είμαι και στα καλύτερα μου και απαντω βιαστικά
Συγχωρήστε μου τα λάθη.
 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Κοιτα να δεις αμα θες να παιξουμε σοβαρα σοβαρεψου και εσυ! Στραβος εισαι και δεν βλεπεις 3 ποστ πιο πανω που τοχεις κανει και παραθεση οτι μιλαω συγκεκριμενα για 500.000?????????????????

Για απαντησε μου εσυ τωρα για τυς ημιηπαιθριους

ΜΕ ΡΩΤΑΣ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΡΑΒΟΣ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΔΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ??ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΡΩΤΗΣΗ::  ΠΟΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ??????
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
κομοδίνε κλώνος,
πόσα πουλήσατε μέσα στο 09;
ποσα μεσα στο 08;

ποιό ήταν το μέσο κέρδος (καθαρό) του 08 και 09;
 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
ρε τραβα σε οποια τραπεζα θες και πες θελω να βαλω μισο εκατομμυριο για ενα χρονο κλειστα να δεις τι θα σου πουνε ασχετε! Εγω παντως αυτο το επιτοκιο το εχω πετυχει στην Κυπρου για μικροτερο ποσο

Για τους ημιυπαιθριους θα απαντησεις επιτελους?

ΘΑ σου απαντησω ρε μουνι..αλλα αν στην Κυπρου αυριο δεν δινουν 6% καθαρο για 1 χρονο για μισο μυριο εγγυημενο θα εξαφανιστεις.Συμφωνοι?????????Και πριν εξαφανιστεις θα γραψεις ειμαι παπαρας ΟΚ???
 

Επισκέπτης
κομοδίνε κλώνος,
πόσα πουλήσατε μέσα στο 09;
ποσα μεσα στο 08;

ποιό ήταν το μέσο κέρδος (καθαρό) του 08 και 09;


Σιγα μη δώσω και εκκαθαριστικό σε κάποιον που όλο παπαροθεωρίες λέει και δεν έχει πει ΤΙΠΟΤΑ για τη δική του ζωή...
 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Καταρχην επειδη εγω μιλαω με στοιχεια, αυτο ειναι το σχολιο σου που λεει 6,5% και οχι 6! Παμε παρακατω, Το ποσοστο 6% ενοω πως ειναι το επιτοκιο που μπορει να παρει καποιος αμα κλεισει στην τραπεζα 500.000 για ενα χρονο δηλαδη το κερδος του.

Για απαντα μου εσυ τωρα,  οι ημιηπαιθριοι που πουλαγατε ητανε ή οχι απατη και αερας αφου αν παραδεχτω τη λογικη οτι τους μοιραζατε με τον οικοπεδουχο, παλι πουλαγατε το 50% μιας επιφανειας την οποια δεν ειχατε αγορασει ανεβαζοντας πλασματικα την αξια του ακινητου και αρα και το κερδος σας που στους ημιηπαιθριους ητανε μεγαλυτερο αποτι στην υπολοιπη κατασκευη! Αυτο πως λεγεται στη γλωσσα των μηχανικων?

ΑΠΑΝΤΗΣΗ : ΜΗΝ ξεχασεις να μου απαντησεις στο προηγουμενο.(Εννοοω το ΣΥΜΦΩΝΟΙ??)

Το κοστος ειτε του οικοπεδου ειτε στο ποσοστο της αντιπαροχης ειχε αμεση συναρτηση με τους η/υ χωρους.ΟΛΟΙ τους εκλειναν οπως και ολοι σχεδον οι ιδιωτες, αρα αναγκαστικα εμπαινες σε αυτη τη λογικη που τον μονο που δεν ωφελουσε την τελευταια δεκαετια ηταν οι επαγγελματιες κατασκευαστες και ακομα περισσοτερο τις μεγαλυτερες  κατασκευαστικες εταιρειες γιατι ησουν ερμαιο σε καθε παπαρα εκβιαστη γειτονα.
ΑΡΑ λοιπον ως τωρα υπολογιζοταν ακεραια στο κοστος του οικοπεδου.Απο εδω κ στο εξης η θα ανεβει η τιμη του διαμ/τος ή θα πεσει η τιμη του οικοπεδου.Σου επιτρεπω μονο συγκεκριμενες ερωτησεις σε παρακαλω πανω σε αυτα κ οχι γενικοτητες..
 

Επισκέπτης
Ρε memosan, γιατί έχεις κολλήσει με το 20% δε μπορώ να καταλάβω. Άλλοι αισχροκερδοσκοπούν από 100 μέχρι 1000% - γιατί τα 'χεις πάρει στο κεφάλι με τη συγκεκριμένη κάστα?

Αν έχει ρίξει ο άλλος 800 χιλιάρικα, εσύ πόσα πιστεύεις πρέπει να βγάλει - για πες?

3 χιλιάρικα το μήνα γιατι αλλιώς ο φίλτατος ζη΄λεύει και δεν αντέχει την αδικία.....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Σιγα μη δώσω και εκκαθαριστικό σε κάποιον που όλο παπαροθεωρίες λέει και δεν έχει πει ΤΙΠΟΤΑ για τη δική του ζωή...

πόσα ποστ πιο πριν είπα ότι έχω 5 σπίτια, 6 αυτοκίνητα και 2 εξοχικά;
σε ποσα άλλα είπα πόσα δηλώνω;

πόσα κιλά μαλάκες είστε τελικά;

προχθές δεν με κορόιδευες για αυτά που δηλώνω και για το μισθουλάκο που παίρνω;
οταν σας είπα τα νούμερα και το Ε9 αρχίσατε την κοροιδία για ψέμματα και λοιπά.

Τώρα μου λέτε ότι είμαι μόνο παπαροθεωρίες;
Πάρε τα παπαρια μου τώρα και μίλα με το κομοδίνο.

Μέμο χώσε αλύπητα. Τους χρειάζεται.
Τέλος από μένα.
 

Επισκέπτης
πόσα ποστ πιο πριν είπα ότι έχω 5 σπίτια, 6 αυτοκίνητα και 2 εξοχικά;
σε ποσα άλλα είπα πόσα δηλώνω;

πόσα κιλά μαλάκες είστε τελικά;

προχθές δεν με κορόιδευες για αυτά που δηλώνω και για το μισθουλάκο που παίρνω;
οταν σας είπα τα νούμερα και το Ε9 αρχίσατε την κοροιδία για ψέμματα και λοιπά.

Τώρα μου λέτε ότι είμαι μόνο παπαροθεωρίες;
Πάρε τα παπαρια μου τώρα και μίλα με το κομοδίνο.

Μέμο χώσε αλύπητα. Τους χρειάζεται.
Τέλος από μένα.


Οταν ρωτησα πως τα απεκτησες έκανες την πάπια...
τι δουλεια κάνεις?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Οταν ρωτησα πως τα απεκτησες έκανες την πάπια...
τι δουλεια κάνεις?
ψάξε δες τα ποστ μου ρε νούμερο.
όλα τα έχω πει....
σου ζήτησα κέρδος και πόσα πούλησες και μας το παίζεις παγώνι και μας είπες δε σας δίνω το εκκαθαριστικό.
Αει γαμήσου λέμε. Δεν συζητάω άλλο.
Εχω πει χίλιες φορές ποιός είμαι τι κάνω πόσα δηλώνω και τι έχω.
Στ αρχίδια έχω και το νετ και εσένα και κάθε μαλάκα κλώνο με το κόμπλεξ του εδώ μέσα.
Σου είπα ξανά ότι εδώ μέσα ξέρουν πολλοί ποιός είμαι τι κάνω και πως κάνω ότι κάνω.

γκουντ νάιτ εντ γκουντ λακ.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
αν πας αυριο με δεδομενη την πτωση των επιτοκιων απο τον οκτωβριο και δωθε θα παρεις σιγουρα το βασικο επιτοκιο ανεβασμενο για 0,25% καθε τριμηνο ανεξαρτητως ποσου! Αμα εισαι μαγκας και πας και με μισο μυριο cash θα παρεις τουλαχιστο αλλο μισο%. εγω που ουτως η αλλως τα λεφτα τα εβαλα το 2008 προ κρισης πηρα 6% για 300.000.  <Προφανως επειδη εισαι καραγκιοζης θα προσπαθησεις να πεις οτι το 5% που θα παρεις εσυ αυριο δεν ειναι το 6% που πηρα εγω περισυ! Ουτως η αλλως οι εποχη για την οποια αναφερομαστε παντως ητανε περισυ και το 2007!

Ηδη με εχεις ρωτησει 10 φορες και δεν μου εχεις δωσει ουτε μια απαντηση!
μην ασχολείσαι.
τελεία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom