Νέα

Παράδεισος...Πράγα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα PROFONDO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 552K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

CONSTANTLY

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2006
Μηνύματα
255
Like
0
Πόντοι
1
Μισο λεπτο αγαπητε φιλε, σεβαστα ολα αυτα που λες...αλλα ασε με να εχω αλλη αποψη για την ποιοτητα των τσεχων και ειδικα των γυναικων τους...! Εσυ 5 μερες εκει,εγω 5 χρονια τους καταλαβα αρκετα! Συμφωνω για αυτα που λες περι πανεμορφης πολης, κουλτουρας, πεζων...κλπ. (και εγω τα ζηλευω αυτα..) αλλα...χειροτεροι ανθρωποι στην ψυχη απο αυτους δεν υπαρχουν !!! Αν δεν υπαρχει συμφερον δεν κανουν τιποτα! Βασικα λεξεις οπως .."αγαπη"..."θυσια"...και παρεμφερη δεν υπαρχει περιπτωση να τα βιωσεις! Ουτε τα αντερα τους δεν αγαπανε αυτοι οι ανθρωποι! Δωστους λεφτα και αλκοολ & στις γυναικες τους τα ιδια, οπως και τζαμπα διακοπες...και μας δουλευουν...μετα.. ψιλο γαζι!!
Στο λεω αυτο γιατι η πρωην τσεχα που τα χα...ετσι μου λεγε οτι ειμαι η ζωη της, με αγαπαει, εχει ματια μονο για μενα ...και γω ο μαλακας καποια στιγμη την πιστεψα και την αγαπησα κιολας!! Και η οικογενεια της που τους γνωρισα και την κορη της με τον αντρα της επισης (που εκανα και δωρα ο μαλακας οποτε ανεβαινα εκει πανω..) τωρα που τελειωσε η σχεση μας επειδη δουλευει πορνη στην Γερμανια τωρα και Αγιο Δομινικο-μιλαμε πολλα λεφτα- ουτε ...που με ξερουν πλεον!!!! Και φαντασου οταν ειχα αρχισει να υποψιαζομαι κατι και για να την δοκιμασω της προτεινα να παιξουμε σε ...τσοντα με παρα πολυ καλα λεφτα, απαντησε οχι αγαπη μου εγω δεν ειμαι για τετοια!!! Μαλλον εννοουσε οτι ειναι για τα μπουρδελα της Γερμανιας ή τα ξενοδοχεια του Αγιου Δομινικου που στα πληρωνουν ολα αρκει να σε παρει ολο το ξενοδοχειο και οποιος πελατης γουσταρει...Το Μαιαμι αλλωστε ειναι τοσο κοντα εκει που ξεσκιζοντε να γαμανε ολοι οι Αμερικανοι !

Η γνωμη μου ειναι μετα απο ολα αυτα, οτι, πιο σιχαμενος & σκληρος λαος δεν υπαρχει!!!

Την θυμασε την πρωην υπουργο εξωτερικων των Ηνωμενων Πολιτειων, Μαλντιν Ολμπραιτ που ηταν τσεχα, ποσο σκληρη σταση ειχε απεναντι στους βομβαρδισμους της πρωην Γιουγκοσλαβιας και πως αντιδρουσε οταν βλεπαμε τα διαμελισμενα πτωματα των αμαχων και των παιδιων με κομμενα χερακια???

Λοιπον...ασχημος λαος! Τι περιμενεις οταν γαμιουντε ολες χωρις αναστολες και ειναι επαγγελμα για τις πιο πολλες εκει περα! Τετοια κουλτουρα ...να την βρασω!

Αν το δεις ομως αλλιως...και πεις αυτες ειναι μονο να τις πηδαμε και τιποτα αλλο, τοτε εισαι ωραιος! Ετσι θελουν και ετσι πρεπει! Απολαμβανεις λοιπον την πολη και γαμας οπου βρεθεις εκει!!

Θημυθειτε φιλοι μιλαμε για πουτανες και συμφεροντολογους! Μην ξεγελιεστε! Σας το λεω για να μην σας πιασουν κοροιδα ..οπως και εγινε με μενα καποια στιγμη, οπως και με αλλους 5-6 φιλους που καποιοι ζουν και εκει στην Τσεχια...

Αυτα..
ρε φιλε συγνωμη,σεβαστο κι σενα που ζουσες εκει,αλλα μια χωρα με την περιφημη βελουδινη επανασταση,οταν εμεις εδω στα βαλκανια εχουμε ξεσκιστει με τις αιματοχυσιες σε καθε επανασταση και μη,οταν αυτη η χωρα εβγαλε τον Χαβελ εναν απλο θεατρικο συγγραφεα για προεδρο και με τοσους αλλους διαννοουμενους οπως ο Καφκα και Μιλαν Κουντερα,δεν μπορεις να τα ισοπεδωνεις ολα σε μια στιγμη και να λες οτι ειναι ο χειροτερος λαος,δεν ξερω τι στραβωμα εφαγες εκει και πως τους αφουγκραστικες αλλα εγω δεν μπορω να πιστεψω ολα τα χειριστα που λες για αυτουσ.οσο για την μαντλιν ολμπραιτ αυτη στην σερβια μεγαλωσε,και δεν ξερω αν ητανε τσεχα,αλλα οτι μικρη πηγε σχολειο στην σερβια αυτο ειναι σιγουρο.
 

γιαννακης2

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
121
Like
0
Πόντοι
1
Φιλε μου καλε, τσεχα ηταν αυτη 100 τα εκατο ! Ξερεις τι μου λεγαν οι εκει ελληνες που μεναν για να καταλαβεις ποσο πουλανε τα παντα προκειμενου να εχουν συμφερον? Ειναι η μονη χωρα που για να μην κανει πολεμο με την Σλοβακια για τον χωρισμο τους, "πουλησε" εδαφη της για την βελουδινη επανασταση οπως λες...Το χουν κανει αλλες χωρες ετσι?  Εγω θα ελεγα οτι ολα βελουδινα τα κανουν, κολο βελουδινο στυνουν, μουνι βελουδινο ανοιγουν ...και ολα αυτα προκειμενου να περνανε καλα και καλυτερα στο μελλον! Προσεξε δεν τους κατηγορω, απλα αυτη ειναι η αποψη μου οπως τα ειδα και τα βιωσα εκει! Και εγω στην αρχη ημουν μαγεμενος με ολα αυτα και την χωρα γενικοτερα...και ξαναπηγαινω μονο και μονο για να πηδαω!...ομως καταλαβα ποια ειναι η αληθεια για αυτους τους ανθρωπους τελικα!

Οφειλω να πω οτι ειναι μια απο τις πιο ομορφες πολεις η Πραγα και οσοι ειδαν τα καστρα που εχουν στην Τσεχια ειναι το κατι ονειρικο!

Το στραβωμα που εφαγα φιλε μου, το φαγαν και αλλοι ελληνες που μεναν εκει και παντρευτηκαν τσεχες! Και θυμαμαι πολυ καλα οταν μου λεγαν για το ποσο μεγαλες πουτανες ειναι και τους κοιταζα με απορια...και αισθανομουν και θυμο γιατι μιλαγαν ετσι για αυτες!!! "θελεις να γινεις ο 7ος μου λεγαν?" Και εγω πανω στον μεγαλο ερωτα που βιωνα δεν τους πιστευα ουτε χιλιοστο!!

Να σας πω την περιπτωση που πηγαμε βολτα με την τσεχα γκομενα και την φιλη της σε ενα μεγαλο πολυκαταστημα και ηθελε να παρει μια τηλεοραση η φιλη της και επειδη δεν ειχε λεφτα...την ειδα αφου μιλαγε με τον πωλητη-στελεχος, να φευγουν και να ρχονται μετα απο κανενα μισαωρο και να τις δινει την τηλεοραση! (αφου γαμηθηκε μαζι του πανω σε κατι γραφεια, το τσεκαρα γιατι προσποιηθηκα οτι πηγα τουαλετα και την εκανα κρυφα και τους ειδα χωρις να με δουν!!!)

Ομως επιβεβαιωθηκαν 1000 τα εκατο και το ειδα και γω αλλωστε αυτο απο κοντα με τον καιρο! Οι γυναικες τους ειναι πανεμορφες,ονειρικες...αλλα...ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΥΤΑΝΕΣ με οτι συνεπαγεται αυτο!!! Πολλες ειχαν γκομενο σε αλλες χωρες και ταξιδευαν διακοπες (τρελαινονται για τετοια και καλη ζωη). Θα μου πειτε ποιες δεν τρελενονται? Παντως πηγαιντε σε ενα video-club να δειτε ποιες ειναι οι μεγαλυτερες πορνοσταρ ! Τσεχες , ουγγαρεζες κλπ στο top-ten! Ποιο top-ten..top-two !!

Θυμαμαι τα λογια του αφεντικου σε ενα στριπτιζαδικο (εχω γυρισει παρα πολλα), οταν τον ρωτησα τοσα χρονια στη δουλεια του ποιες νομιζει οτι ειναι οι μεγαλυτερες πουτανες που γνωρισε? Η απαντηση του ηταν ....οι Τσεχες !

Μην παρεξηγηθω, και γω Τσεχες ψαχνω να πηδαω, γουσταρω, κανουν απο τα ωραιοτερα γαμησια! Ομως ...μεχρι εκει...απλα σας εφιστω την προσοχη για το πως ειδα εγω τα πραγματα αρκετο διαστημα που ειχα επαφη με αυτην την χωρα και τις γυναικες της! Η προσωπικη εκτιμηση του καθενος μπορει φυσικα να διαφερει...



 

γιαννακης2

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
121
Like
0
Πόντοι
1
Να συμπληρωσω για αιματοχυσιες περι βαλκανιων κλπ...αν καναμε και εμεις ολα αυτα βελουδινα...τοτε ο Λεωνιδας με τους 300 θα επρεπε να ειναι βελουδινοι "αδερφικοι φιλοι" με τον Ξερξη χωρις να τσακωνονται οι κακοιμοιριδες! Και να αφηναμε να περναγε ο Βασιλιας των Περσων ετσι....βελουδινα!

Οχι σε αυτο ειμαι περηφανος που ειμαι Ελληνας!! Anyway...sorry ξεφυγαμε λιγο...
 

CONSTANTLY

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2006
Μηνύματα
255
Like
0
Πόντοι
1
Φιλε μου καλε, τσεχα ηταν αυτη 100 τα εκατο ! Ξερεις τι μου λεγαν οι εκει ελληνες που μεναν για να καταλαβεις ποσο πουλανε τα παντα προκειμενου να εχουν συμφερον? Ειναι η μονη χωρα που για να μην κανει πολεμο με την Σλοβακια για τον χωρισμο τους, "πουλησε" εδαφη της για την βελουδινη επανασταση οπως λες...Το χουν κανει αλλες χωρες ετσι?  Εγω θα ελεγα οτι ολα βελουδινα τα κανουν, κολο βελουδινο στυνουν, μουνι βελουδινο ανοιγουν ...και ολα αυτα προκειμενου να περνανε καλα και καλυτερα στο μελλον! Προσεξε δεν τους κατηγορω, απλα αυτη ειναι η αποψη μου οπως τα ειδα και τα βιωσα εκει! Και εγω στην αρχη ημουν μαγεμενος με ολα αυτα και την χωρα γενικοτερα...και ξαναπηγαινω μονο και μονο για να πηδαω!...ομως καταλαβα ποια ειναι η αληθεια για αυτους τους ανθρωπους τελικα!

Οφειλω να πω οτι ειναι μια απο τις πιο ομορφες πολεις η Πραγα και οσοι ειδαν τα καστρα που εχουν στην Τσεχια ειναι το κατι ονειρικο!

Το στραβωμα που εφαγα φιλε μου, το φαγαν και αλλοι ελληνες που μεναν εκει και παντρευτηκαν τσεχες! Και θυμαμαι πολυ καλα οταν μου λεγαν για το ποσο μεγαλες πουτανες ειναι και τους κοιταζα με απορια...και αισθανομουν και θυμο γιατι μιλαγαν ετσι για αυτες!!! "θελεις να γινεις ο 7ος μου λεγαν?" Και εγω πανω στον μεγαλο ερωτα που βιωνα δεν τους πιστευα ουτε χιλιοστο!!

Ομως επιβεβαιωθηκαν 1000 τα εκατο και το ειδα και γω αλλωστε αυτο απο κοντα με τον καιρο! Οι γυναικες τους ειναι πανεμορφες,ονειρικες...αλλα...ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΥΤΑΝΕΣ με οτι συνεπαγεται αυτο!!! Πολλες ειχαν γκομενο σε αλλες χωρες και ταξιδευαν διακοπες (τρελαινονται για τετοια και καλη ζωη). Θα μου πειτε ποιες δεν τρελενονται? Παντως πηγαιντε σε ενα video-club να δειτε ποιες ειναι οι μεγαλυτερες πορνοσταρ ! Τσεχες , ουγγαρεζες κλπ στο top-ten! Ποιο top-ten..top-two !!

Θυμαμαι τα λογια του αφεντικου σε ενα στριπτιζαδικο (εχω γυρισει παρα πολλα), οταν τον ρωτησα τοσα χρονια στη δουλεια του ποιες νομιζει οτι ειναι οι μεγαλυτερες πουτανες που γνωρισε? Η απαντηση του ηταν ....οι Τσεχες !

Μην παρεξηγηθω, και γω Τσεχες ψαχνω να πηδαω, γουσταρω, κανουν απο τα ωραιοτερα γαμησια! Ομως ...μεχρι εκει...απλα σας εφιστω την προσοχη για το πως ειδα εγω τα πραγματα αρκετο διαστημα που ειχα επαφη με αυτην την χωρα και τις γυναικες της! Η προσωπικη εκτιμηση του καθενος μπορει φυσικα να διαφερει...
με απογοητευσες παρα πολυ με αυτα που εγραψες αλλα εσυ ξερεις καλυτερα αφου εζησες εκει,το μονο που μπορω να κανω ειναι οταν παω κι εγω να κανω μια ερευνα σε βαθος και οχι μονο οτι αφορα τις γυναικες και τα μπουρδελα.τωρα οσοσν αφορα τα πουλημενα εδαφη δεν ειμαι πολιτικος αναλυτης και δεν ξερω παραπανω,αλλα τι επρεπε να κανει δηλαδη πολεμο για την τιμη των οπλων???δηλαδη πουλημενοι που δεν κανανε πολεμο,δεν σκοτωσανε και δεν σκοτωθηκανε???παρεμπιπτοντως χτες ητανε ημερα μνημης για τα σεπτεμβριανα το 1955 αλλα δυστηχως αυτο το θεμα ανοικει σε αλλο θρεντ και κανεις δεν το ανεφερε χτες,γιατι το αναφερω?δεν εχει σημασια.
 

CONSTANTLY

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2006
Μηνύματα
255
Like
0
Πόντοι
1
Να συμπληρωσω για αιματοχυσιες περι βαλκανιων κλπ...αν καναμε και εμεις ολα αυτα βελουδινα...τοτε ο Λεωνιδας με τους 300 θα επρεπε να ειναι βελουδινοι "αδερφικοι φιλοι" με τον Ξερξη χωρις να τσακωνονται οι κακοιμοιριδες! Και να αφηναμε να περναγε ο Βασιλιας των Περσων ετσι....βελουδινα!

Οχι σε αυτο ειμαι περηφανος που ειμαι Ελληνας!! Anyway...sorry ξεφυγαμε λιγο...
επισης με απογοητευεις που συσχετιζεις 2 ασχετα ιστορικα γεγονοτα χωρις κανενα νοημα,ενταξει δεν τους γουσταρεις τους τσεχους,κι εγω ειμαι περηφανος που ειμαι ελληνας αλλα δεν "στηριζω την ευρωπαικη προοπτικη της τουρκιας" οπως τα δυο μεγαλα κομματα που θα παρουνε 80% των ψηφων του υπερηφανου ελληνικου λαου.αλλα ασ το κλεισουμε εδω το θεμα,δεν οδηγει πουθενα.
 

γιαννακης2

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
121
Like
0
Πόντοι
1
Φιλε μου καλε, συγνωμη αν σε απογοητευω..αλλα σε καταλαβαινω γιατι και γω ειχα τοτε τις καλυτερες αποψεις στην αρχη...αλλα οσο τους γνωριζα τοσο τους σιχενομουνα!! Παντως κοιτα να περνας καλα και ευχαριστα γιατι σε αυτον τον τομεα η Πραγα ειναι μια απο τις καλυτερες πολεις ! Προσεχε μονο αυτα που εγραψα...για καλο δικο σου...
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
συντροφοι ο ερωτας με χτυπησε '' ΚΑΤΑΚΟΥΝΤΕΡΑ ''που λενε.
Απο μικρος με τραβαγαν οι γυναικες απο ουγκαρια αυστρια τσεχια πωλονια. Τα ζυγωματικα τους  Οι σταρενιες επιδερμιδες κτλ.Και δεν μιλαμε για σεξοτουρισμο ντε και καλα. Απλα να τις κοιταω. Στο αθλημα που ασχολουμε ( ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΡΦΩΘΩ )ειναι απο τις καλητερες που υπαρχουν. Τις λατρευω.
Που εντοπιζεται ακριβως η πουτανια τους? Με ενδιαφερει.
Υποτιμουν την Ελλαδα?
Ξερει κανεις πως ειναι στα Τσεχικα μια λεξη που εχουν για οποιον ειναι cool?

EΚΠΕΜΠΩ SOS
 

γιαννακης2

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
121
Like
0
Πόντοι
1
Να σου πω μερικες τσεχικες μπας και σε βοηθησουν:

Γλομπεος=πτακ
αιδοιο=πιπίνα
βυζομπαλα=κοζί
κολοσουφριδι=περντέλ
κολομερια=ζάντεκ
ματια=ότσι
στομα=πούσα
αυτι=ούσι (τωρα θα μου πεις τι να το κανεις το αυτι,σαμπως θα χυσεις ποτε εκει περα?)


Τι κανεις?= Γιάκσεμας?

Αν θες και αλλα...γραψε μου...
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16

οΚ αρχηγε, ενταξει.
Θα εκτιμουσα μια καλη γνωμη απο σενα, γιατι καταλαβα οτι εχεις σοβαρη αποψη.
Δεν ζηταω κανενα συγγραμμα. Μια αποψη.
Βεβαια προφανως εισαι μπαρουτοκαπνισμενος και βαριεσαι.
Εγω ομως ειμαι υπο την επειρια του προχθεσινου ξημερωματος που με βρηκε αγκαζε με δυο Τσεχες, σουπα και οι τρεις μεσα σε κεντρικο Εβερεστ, η μια να απαιτει Πιλς απο την Αλβανιδα Ταμια, η αλλη να προσπαθει να μου παρει παπι  στις τουαλετες και να μη μπορει να κεντραρει και εγω να προσπαθω να σταθω στο υψος μου , ανεπιτυχως τελικα
και μετα και οι δυο τους μαζι να βριζουν για το θεμα της Σουδιτιας στο 2ο Παγκοσμιο.
Επεσε τρελο γελιο γενικοτερα και ηθελα απλα τη λεξη που ζηταω γιατι αυτη μου ελεγαν συνεχεια.
Οποιος ξερει μπι μαι γκεστ...
 

γιαννακης2

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
121
Like
0
Πόντοι
1
Δεν χρειαζεται καμια λεξη...αρχηγε! Χωστες ενα "πτακ" στο "πουσα" τους, στην "πιπινα" τους και στο "περντελ" τους και θα ξεχασουν την λεξη..που ψαχναν! Και την Σουδιτια...μαζι βεβαια!
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Δεν χρειαζεται καμια λεξη...αρχηγε! Χωστες ενα "πτακ" στο "πουσα" τους, στην "πιπινα" τους και στο "περντελ" τους και θα ξεχασουν την λεξη..που ψαχναν! Και την Σουδιτια...μαζι βεβαια!

Νομιζω οτι σε παρεξηγησα αρχικα.
Τωρα μολις καταλαβα γιατι απαντησες με λακωνικοτητα στην αρχικη μου ερωτηση.
Το μηνυμα ειναι σαφες...'' Μη παραμυθιαζομαι.. μονο πτακ...πουσα...περντελ...ειναι γενικος η υποθεση "
RESPECT
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Για τουριστριες Τσεχες που ερχονται Ελλαδα ( Πλαταμωνα, Βολο και πιο κατω, Χαλκιδικη κλπ )?
Μοιρασε τη γνωση να γινει της Σουδιτιας  :bounce-glasses: :bounce-glasses: :piss: :ak: :uzi: :blowup:
Εχω και τεσσερα στρεματα με πετρινο σπιτι στον Παγασιτικο.
Παιζουν τετοια?
 

γιαννακης2

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
121
Like
0
Πόντοι
1
Κοιτα..εγω την γνωρισα χαλκιδικη,βραδυ και ξημερωμα την πηδαγα! Νομιζω Πλαταμωνα πρεπει να χει οπως και Ζακυνθο....Θυμαμαι στα πρακτορεια τους στην Τσεχια εβλεπα που στελναν σε αυτα τα μερη οπως και Κερκυρα αν θυμαμαι καλα...

Ολα παιζουν αν τις κερασεις 2-3 ποτακια και μαλιστα γρηγορα!
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Κοιτα..εγω την γνωρισα χαλκιδικη,βραδυ και ξημερωμα την πηδαγα! Νομιζω Πλαταμωνα πρεπει να χει οπως και Ζακυνθο....Θυμαμαι στα πρακτορεια τους στην Τσεχια εβλεπα που στελναν σε αυτα τα μερη οπως και Κερκυρα αν θυμαμαι καλα...

Ολα παιζουν αν τις κερασεις 2-3 ποτακια και μαλιστα γρηγορα!

Και παλι... R E SP E CT  :rockon: :rockon: :rockon:
 

solitonios

Τιμημένος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
2.011
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Eπίσης Τσέχες τουρίστριες σε Χανιά,Πρέβεζα,Ρόδο και Σάμο
 

towelie

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2007
Μηνύματα
11
Like
8
Πόντοι
0
Μάγκες καλησπέρα.Πρώτη φορά γράφω κάτι στο φόρουμ γιατί θέλω να μπω ένα μπράβο στον γιαννάκη.Ήμουν κι εγώ 6 μήνες στην Πράγα και έχω να πω κ εγώ μερικά πραγματάκια.
Οι Τσέχες είναι ακριβώς όπως τις περιγράφει ο γιαννάκης.Πηδιούνται εύκολα είτε για ένα ποτό είτε για οτιδήποτε.Δεν παίζει να βγεις με Τσέχα και να μην σου κάτσει ή το ίδιο βράδυ ή στο επόμενο ραντεβού.Όταν έχουν φίλους που τους πληρώνουν τις διακοπές γυρνούν όλο τον κόσμο και γενικά ψάχνουν όλες να βρουν έναν μεσοαστό Ευρωπαίο (ή Έλληνα ή Ισπανό ή Ιταλό) ή Άραβα να τον παντρευτούν να σηκωθούν να φύγουν από την χώρα τους.Γενικά δεν την παλεύουν με την χώρα τους και θέλουν να την κάνουν για θερμότερα κλίματα.Το έχουν απωθημένο!
Δεν είναι τυχαίο που όλες οι Τσέχες από 23-24 και πάνω που ψάχνονται να πηδηχτούν με ξένο ή να αποκατασταθούν πάνε στο Bombay ή στο Solidni Nejistota που είναι γνωστό ότι είναι μαγαζί που μαζεύει ξένους με λεφτά που κερνάνε ποτά κτλ κτλ.Γενικά μακριά από Τσέχες και Σλοβάκες.Μόνο για να πηδήξετε.Αν ποτέ βρεθείτε στην Πράγα πηγαίντε και στα κωλόμπαρα αλλά πηγαίντε και σε κανένα μπαράκι ντυμένοι καλά,πληρώστε το ποτό σας με το πιο βαρύ χαρτονόμισμα που έχετε και μπίνγκο.Πείτε και κανένα παραμύθι (από την εμπειρία μου κατάλαβα ότι γουστάρουν πολύ τους μηχανικούς γιατί είναι δουλειά με πρεστίζ και καλό μισθό και γενικά δεν γουστάρουν τους γιατρούς).Έχουν ψιλοχωριάτικη νοοτροπία και δίνουν πολύ σημασία στον τίτλο (π.χ. Dr,Eng,κτλ).Με παραμύθι και λίγα λεφτά σίγουρα θα γαμήσετε.Σε αυτό που τους βγάζω το καπέλο είναι στις επιδόσεις τους στο κρεβάτι και στο ότι (σε αντίθεση με τις Ελληνίδες) απολαμβάνουν το γαμήσι και δεν νομίζουν πως το μουνί τους είναι το σημαντικότερο πράγμα στον κόσμο και πως σου κάνουν χάρη που σου επιτρέπουν να τις πηδήξεις.Και μια τελευταία συμβουλή για όποιον έχει όρεξη και χρόνο.Επισκεφτείτε οπωσδήποτε Μπρνο,Οστράβα,Όλομουτς και γενικότερα μικρότερες πόλεις έστω και για ένα βράδυ και πηγαίντε στο μεγαλύτερο κλάμπ της πόλης.Στην Πράγα οι γυναίκες έχουν συνηθίσει λίγο πολύ τους τουρίστες.Στις μικρότερες όμως πόλεις και στα χωριά αν δουν μελαχρινό αγόρι λιώνουν.Αυτά προς το παρόν.
 

markhsios

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
215
Like
0
Πόντοι
1
Ρε παιδιά, εντάξει ωραία η Πράγα δεν λέω, αλλά να μην υπερβάλλουμε κιόλας σε πολλά σημεία.
Καταρχήν είναι όμορφη, αλλά σίγουρα όχι η ομορφότερη πόλη της Ευρώπης. Εμένα προσωπικά αυτό το μπαρόκ, γοτθικό στυλ δεν με ενθουσιάζει. Θεωρώ τις αναγεννησιακές Ρώμη(το ιστορικό κέντρο) και Φλωρεντία ομορφότερες και σαφώς εγγύτερα προς το αισθητικό πρότυπο που έχουμε συνηθίσει εμείς οι Μεσόγειοι.

Έπειτα, δεν λέω καλή η κουλτούρα και ο πολιτισμός, αλλά το να λέει κάποιος Έλληνας(με την παγκόαμια ιστορική κληρονομιά που άφησε η χώρα μας και οι κάτοικοί της διαχρονικά) ότι τον εντυπωσιάζουν αυτά τα πράγματα στην Πράγα είναι κάπου οξύμωρο. Ειδικά, αυτά τα ογκώδη, οργιώδη μπλοκ των εργατικών πολυκατοικιών, απομεινάρια του καθόλου μακρινού κομμουνιστικού παρελθόντος που βλέπεις να ορθώνονται στον δρόμο από το αεροδρόμιο μέχρι το κέντρο της πόλης σου δημιουργούν απέχθεια μαζί με ένα σφίξιμο στο στομάχι...

Κατά τα άλλα οι γυναίκες είναι πανέμορφες, είναι δεκτικές στο καμάκι και οι σεξ υπηρεσίες έχουν κορυφαίο value for money. Πηγαίνεις στο sweet paradise και γαμάς πολύ καλά μουνιά για 1 ώρα με 80-90 ευρώ, δηλ. πιο φτηνά και από την Ελλάδα.

Ωστόσο, το πρόβλημα είναι αν πας καθημερινές, όπως βρέθηκα εγώ, έξω κυκλοφορεί ελάχιστος κόσμος (μη τουρίστες δηλ.) και δεν σου δίνεται μεγάλη ευκαιρία να παίξεις λίγο μπάλα με τις ντόπιες. Εκτός βέβαια αν εγώ έκανα λάθος και πήγα σε πιο τουριστικά μπαρ.
Πάντως, δοθείσης της ευκαιρίας, θα μπορούσαμε να κάνουμε έναν κατάλογο με μπαρ, κλαμπ κτλ που συχνάζουν ντόπιες για μελλοντική αξιοποίηση, αφού σίγουρα θα ξαναβρεθούμε εκεί. Όσοι λοιπόν έχετε να προτείνετε κάτι γράψτε το.
A propos, μου έκανε μεγάλη εντύπωση πως οι Τσέχες, σε αντίθεση με τις άλλες Κεντρο ή βορειο Ευρωπαίες αντιδρούν πολυ θετικά στο eye-contact. Κοινώς, τις καρφώνεις στον δρόμο και ανταποδίδουν....Μόνο στην Ταιλάνδη συνάντησα κάτι αντίστοιχο (εκεί βέβαια σε χουφτώνουν και στον δρόμο, οπότε δεν είναι μάλλον συγκρίσιμα τα μεγέθη).

Τώρα, όσο για τον χαρακτήρα των γυναικών ειλικρινά δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, σκεφτείτε ομως ότι η σημερινή 25χρονη Τσέχα το 1990 που κατέρρευσε το κομμουνιστικό καθεστώς ήταν 8 χρονών παιδάκι και θυμάται πού καλά την εξαθλίωση που ζούσε τότε (φτώχια, τρόφιμα με δελτία κτλ), οπότε είναι λογικό τώρα να εκμεταλλεύεται τις καταστάσεις για να περνάει όσο καλύτερα μπορεί. Άλλωστε τα παιδικά τραύματα και απωθημένα στοιχειώνουν για πάντα τον χαρακτήρα και την συμπεριφορά μας.
Δεν είναι λοιπόν τυχαίο ότι τα ίδια λένε και για τις Ρωσίδες, Ουκρανίδες, Βουλγάρες, όσον αφορά την συμπεριφορά τους, όταν έχεις ζήσει σε πλήρη ανέχεια και εξαθλίωση, σε περιβάλλοντα εντελώς άγνωστα σε εμάς τους Δυτικοευρωπαίους, είναι λογικό να μην σε ενδιαφέρουν οι αγάπες και ο έρωτες.....]


 

naytaki78

Νέο Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2007
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
παιδια εξακολουθουν και εχουν ckz?ποτε μπαινει το ευρω ξερετε?να προλαβουμε!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom