Νέα

ΟΤΕ TV vs NOVA

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 183
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

kavlotikos

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2014
Μηνύματα
1.217
Like
9
Πόντοι
16
Τα λεπτά προς κινητά δεν μας αφορούν ιδιαίτερα δεδομένου του ότι εντάξει μια κάρτα των 600' κλπ την βάζουμε όλοι και την βγάζουμε κλαιν.. Τώρα αν σου δίνει και λεπτά το πακέτο καλοδεχούμενα.. Αυτό το λέω κυρίως για το πακέτο της forthnet
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
Φιλε, με οικογενεια και μικρα παιδια οι 2 ωρες ειναι πολυτελεια.. πιστεψε με. Τωρα στο κοστος, προφανως θελεις να υπερβαλεις, αλλα το αντικειμενικό κόστος ειναι μεγαλυτερο απο την τιμη που πουλάνε (μπαινουν μεσα, και ειναι ευκολο να το δεις αν ριξεις μια ματια στους ετησιους ισολογισμους τους). Δικαιώματα προβολών, μισθοί, infrastucture, επενδυνσεις σε τεχνολογιες, κτλ κοστιζουν. Όποια και να ειναι η κατασταση μας σαν μισθοί, η θλιβερη πραγματικότητα ειναι πως όλες οι εταιρίες ειναι ακρως οικονομικές.
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
Φιλε, με οικογενεια και μικρα παιδια οι 2 ωρες ειναι πολυτελεια.. πιστεψε με. Τωρα στο κοστος, προφανως θελεις να υπερβαλεις, αλλα το αντικειμενικό κόστος ειναι μεγαλυτερο απο την τιμη που πουλάνε (μπαινουν μεσα, και ειναι ευκολο να το δεις αν ριξεις μια ματια στους ετησιους ισολογισμους τους). Δικαιώματα προβολών, μισθοί, infrastucture, επενδυνσεις σε τεχνολογιες, κτλ κοστιζουν. Όποια και να ειναι η κατασταση μας σαν μισθοί, η θλιβερη πραγματικότητα ειναι πως όλες οι εταιρίες ειναι ακρως οικονομικές.
οκ σωστα μιλας....υπερβαλλω
μακαρι να εχουν ολοι 60? ευρω να πληρωνουν που εχουν 2,3 παιδια και μισθο 1000....
αναλογικα παιρνουν παρα πολλα...
εγω εχω χρονο...δυο ωρες στο μπαρ δεν τρεχει μια αντεχω να δω ενα παιχνιδι,εχω πολυ καλο προγραμμα στο κινητο και πληρωνω μια "περιουσια" ΜΟΝΟ για ιντερνετ που καποτε μας υποσχεθηκαν θα ειναι δωρεαν...
καταλαβαινεις????
αλλαξα γνωμη 7 ευρω ειναι πολλα
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
Δεν ειναι 60. Εγω εχω οτε και εχω ολα τα αθλητικα που με ενδιαφερουν με 42 ευρω, μαζι με τηλεφωνα και ιντερνετ. Αντιστοιχα αλλος που τον ενδιαφερει το πρωταθλημα εχει νοβα σπορ πακ με τηλεφωνο ιντερνετ με 39.90. Οποτε η τηλεοραση ναι μου κοστιζει 18 ευρω το μηνα. Καλό ειναι να παραπονιομαστε, αλλα να ειμαστε και ρεαλιστες.
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.723
Κριτικές
28
Like
2.504
Πόντοι
6.265
το διπλανο μου μπαρ.....

το διπλανο σου μπαρ ειναι ξενο συνδρομητικο πακετο σαν το sky πχ?

αλλο ειπαμε αλλο λες

και αντε αν εισαι 18-20 ετων οκ
αν εισαι παραπανω σιγα μην τρεχεις καθε σ/κ και τεταρτες τριτες σε καφετεριες και μπαρ μεσα στην καπνιλα για να δεις ενα ματς
το βλεπεις σπιτι σου αραχτος

το δευτερο με χιλια
την περασα και εγω αυτην την περιοδο του εξω και τωρα σπιτι με διαφορα
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
εγω εχω κ τα 2.οτε στο σπιτι μου κ νοβα ειχα πριν κ εχω στους δικους μου.τα ιδια ειναι ουσιαστικα αλλα εξαρταται τι σε ενδιαφερει.
αμα εισαι των σπορ παρε οτε.αν θες ελληνικο πρωταθλημα παρε νοβα.
Αν θες κ τα 2,βαλε ip tv κ τα χεις και τα 2 σπασμενα με 20 ευρω το μηνα...αυτο θα κανω εγω.
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
βαλε ip tv κ τα χεις και τα 2 σπασμενα με 20 ευρω το μηνα...αυτο θα κανω εγω.
προσοχη στον σερβερ, γιατι φιλαρακια φαγανε τα κεφαλια τους. Πηγανε σε public server και σε καθε ντερμπι καιγονταν καρτες και 20ευρα...
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
προσοχη στον σερβερ, γιατι φιλαρακια φαγανε τα κεφαλια τους. Πηγανε σε public server και σε καθε ντερμπι καιγονταν καρτες και 20ευρα...
Απο κει που ψωνιζω ειναι εμπιστος.ειχα κ πριν σπασμενη νοβα και την ειχα 2,5 χρονια.οταν επεφτε ο σερβερ  με εβαζε σε αλλον αμεσως και κανενα θεμα.
Μετα γυρισανε το σημα και ηθελε hd αποκωδικοποιητη και δεν ηθελα να δωσω λεφτα και εβαλα κανονικη με τηλεφωνο κ τα σχετικα.
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.723
Κριτικές
28
Like
2.504
Πόντοι
6.265
Aυτα εχουν φαει πολυ κυνηγι και απο οτι θυμαμαι ειχαν μονο Nova
και στο τελος με τα κλεισηματα που θα τρως θα σου βγει ιδια τιμη με το να παιρνες κανονικο
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
Ναι οντως. Πρεπει να ειναι παρα πολυ πριβε ο σερβερ για να ειναι ασφαλης στο iptv. Όλο και κάποιος πελατης μπορει να στραβωσει, και για εκδικηση να δωσει τα λινκ στα διαφορα φορουμ και να τους καψει όλους.
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Ναι οντως. Πρεπει να ειναι παρα πολυ πριβε ο σερβερ για να ειναι ασφαλης στο iptv. Όλο και κάποιος πελατης μπορει να στραβωσει, και για εκδικηση να δωσει τα λινκ στα διαφορα φορουμ και να τους καψει όλους.
Αυτα ειναι κλειστα.Δεν εχεις λινκ εσυ.Σου τα περναει αυτος μεσω teamviewer
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
Το ξερω  :) Κάποτε τα εκανα και εγω για αλλους. Οπως και το "κλειδωμα" του ρουτερ, της mac του ρουτερ και του υπολογιστη, με mag254 κτλ κτλ. :rockon: Και εκει με βασικες γνωσεις τα παιρνεις ευκολα. Προσοχη οταν παρεις και απεφυγε όσο μπορεις τις μεγαλες συνδρομες.
 

koleou

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2006
Μηνύματα
631
Κριτικές
9
Like
229
Πόντοι
26
Ξερει κανεναs αν το IPTV,ειναι με ελληνικη περιγραφη.....[οτε τv]
 

sanexxx69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.090
Κριτικές
24
Like
594
Πόντοι
326
Ποια στριμινγκ για τον πουτσο εικονα
αντε μεχρι κανα Laptop ειναι ανεχτη η εικονα αλλα για τηλεοραση ειναι σαν να βλεπεις αγωνα στον αντ1

εγω ολες τις μπαλες premier league βασικα που με απασχολει τα βλεπω σε stream και σε HD ! .. Φυσικα με Sopcast
HDMI απο PC στη TV ... και μια χαρα
 

koleou

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2006
Μηνύματα
631
Κριτικές
9
Like
229
Πόντοι
26
Γεια σαs εχει κανειs καμια πληροφορια ,για ip tv με οτε και νοβα.....
 

kaki_epiroi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2012
Μηνύματα
910
Κριτικές
6
Like
1.142
Πόντοι
366
Το ΟΤΕ πάντως δεν το βλέπω να έχει καλές ταινίες... Ολο τις ιδιες και τις ιδιες... Η νοβα απο ταινίες τι λέει;
 
Εγγρ.
23 Φεβ 2018
Μηνύματα
46
Like
10
Πόντοι
0
Το ΟΤΕ πάντως δεν το βλέπω να έχει καλές ταινίες... Ολο τις ιδιες και τις ιδιες... Η νοβα απο ταινίες τι λέει;

εχω βαλει nova cinema εδω και 2 μηνες περιπου

αρκετα ευχαριστημενος

εχει 4 διαφορετικα καναλια με ταινιες nova cinema 1,2,3,4

παιζει καθε βδομαδα μεσα απο μια γκαμα 10 ταινιων αλλα αλλαζουνε μετα κα8ε βδομαδα

για μενα αξιζει πολυ στα 27 ευρω περιπου τον μηνα

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom