Νέα

Οι δημόσιοι υπάλληλοι γαμανε περισσοτέρο?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ikaros86
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 48
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Jybe

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2011
Μηνύματα
732
Like
2
Πόντοι
6
κι εγώ αυτούς που ανέφερα, δεν τους ανέφερα τυχαία,
ειδικά οι αστυνομικοί και οι στρατιωτικοί είναι γνωστό στους κύκλους των τραπεζικών ότι αποτελούν την πιο αφερέγγυα κατηγορία πελατών (από αυτούς που μπορούν και δανείζονται). Όποιον τραπεζικό ρωτήσεις θα στο επιβεβαιώσει.
Ειδικότερα οι αστυνομικοί οι οποίοι έχουν και μία ροπή προς την άσωτη ζωή, (πουτάνες τζόγος, κλπ, κλπ).

μηχανες, πειραγμενα αυτοκινητα....
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.752
Κριτικές
183
Like
3.129
Πόντοι
8.535
κι εγώ αυτούς που ανέφερα, δεν τους ανέφερα τυχαία,
ειδικά οι αστυνομικοί και οι στρατιωτικοί είναι γνωστό στους κύκλους των τραπεζικών ότι αποτελούν την πιο αφερέγγυα κατηγορία πελατών (από αυτούς που μπορούν και δανείζονται). Όποιον τραπεζικό ρωτήσεις θα στο επιβεβαιώσει.
Ειδικότερα οι αστυνομικοί οι οποίοι έχουν και μία ροπή προς την άσωτη ζωή, (πουτάνες τζόγος, κλπ, κλπ).
ναι ρε συμφωνω...τους ξερω κ τους καραβαναδες τι κουμασια ειναι... ;)
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
15
Πόντοι
616
ΛΙΑΣΤΕΣ ΝΤΟΜΑΤΕΣ

Τώρα αν γαμάνε, δεν το ξέρω
αυτό που σίγουρα όμως ξέρω,
είναι πως είναι πρώτοι ξύστες
της τεμπελιάς πως είναι μύστες !

ολημερίς τα ξύνουνε
βράδι τα ξεκουράζουνε
καθημερνά τα λιάζουνε
και θέση τους αλλάζουνε !

Με τόσο φόρτο εργασίας
σε υπερεσίες δημοσίας
είναι κανείς να απορεί
πως ο υπάλληλος γαμεί !

:grin:

 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.752
Κριτικές
183
Like
3.129
Πόντοι
8.535
ΛΙΑΣΤΕΣ ΝΤΟΜΑΤΕΣ

Τώρα αν γαμάνε, δεν το ξέρω
αυτό που σίγουρα όμως ξέρω,
είναι πως είναι πρώτοι ξύστες
της τεμπελιάς πως είναι μύστες !

ολημερίς τα ξύνουνε
βράδι τα ξεκουράζουνε
καθημερνά τα λιάζουνε
και θέση τους αλλάζουνε
!

Με τόσο φόρτο εργασίας
σε υπερεσίες δημοσίας
είναι κανείς να απορεί
πως ο υπάλληλος γαμεί !

:grin:
:2funny: :2funny: :2funny:στην δευτερη στροφη εχεις γραψει ιστορια... :rockon: :rockon:
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
15
Πόντοι
616
Παίζουνε σύστημα ΜΟυρίνιο !

Αργά και άμυνα και βλέπουμε !  :2funny:
 

asstraffic

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουλ 2010
Μηνύματα
53
Like
0
Πόντοι
0
Τελικά οι Δ.Υ. απέκτησαν κακή φήμη.....Να σας πληροφορήσω όμως ότι οι υπάλληλοι των ΔΕΚΟ δεν είναι Δ.Υ. , και ειδικά των μετοχοποιημένων. Τους πήρε κι αυτούς η μπάλλα......όλοι στο ίδιο σακί.
Δεν πληρώνουμε εμείς τους υπαλλήλους των ΔΕΚΟ, τους πληρώνει η ΔΕΚΟ από τα έσοδά της (όσες έχουν τελικά), ...ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑ ΕΙΣΠΡΑΤΤΟΥΝ ΚΥΡΙΩΣ ΟΙ ΜΕΤΟΧΟΙ...και δεν πληρώνονται από το Δημόσιο. Αρκεί να σας πω μιας και είπαν κάποιοι για την ΕΥΔΑΠ (και παίρνω αυτή γιατί το νερό τελικά είναι το φθηνότερο αγαθό σε σχέση με το ρεύμα και το τηλέφωνο).... ότι το Δημόσιο της χρωστά μερικά εκατομμύρια Ευρώ από απλήρωτους λογαριασμούς, αλλά όταν το Δημόσιο δεν την πληρώνει για το νερό που χαλάει....θεωρώντας ότι ανήκει κατά πλειοψηφία στο Δημόσιο και μετά γίνονται τα χρέη ατμός από ρυθμίσεις του Δημοσίου, τότε δεν γίνεται δουλειά. Φταίνε οι κρατούντες, κι όχι ο κοσμάκης που δουλεύει.
Όταν θα αποκρατικοποιηθεί, ο ιδιώτης για να εισπράξει αυτά τα χρέη του Δημοσίου, δεν θα βάλει φόρο στο Κράτος, θα αυξήσει τα τιμολόγια, και από 20 ευρώ το νερό όπως λέει ένας φίλος εδώ, θα το πληρώνουμε όπως σε μερικούς Δήμους (όπου υπάρχουν οι λεγόμενες Δημοτικές Επιχειρήσεις) κανένα 50άρι το λιγότερο ΟΛΟΙ! Για τους υπαλλήλους δεν ξέρω τί θα γίνει, δεν μπορώ να το ξέρω, θα είναι και αυτοί θύματα όπως των υπαλλήλων άλλων ΔΕΚΟ όπου θα πληρώνουν τις αμαρτίες του Δημοσίου.....κι όχι των ΔΕΚΟ που εργάζονται. Απολύσεις; ελπίζω όχι, έστω μετατάξεις, γιατί είναι μεροκαματιάρηδες και οικογενειάρχες πιστεύω όπως και του Δημοσίου και του Ιδιωτικού Τομέα.
Και αν κάποιοι δεν μπήκαμε στο Δημόσιο....δίκαια ή άδικα.....ε ας μην είμαστε εμπαθείς με το κόσμο που δουλεύει εκεί ή στις ΔΕΚΟ λέγοντας έτσι χωρίς σκέψη "ΝΑ ΑΠΟΛΥΘΟΥΝ".
Αυτά και συγνώμη αν εξακολούθησα κι εγώ να είμαι offtopic......και για να γίνω σχετικός με το θέμα που ανοίχτηκε.......
Ελπίζω να μη λέμε σε λίγο καιρό.........
ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΤΡΟΧΟΣ....ΘΑ ΓΑΜΗΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ!!!...... Είτε Δ.Υ., είτε υπάλληλος ΔΕΚΟ, είτε του Ιδιωτικού Τομέα
Το ξανατροποποίησα παίδες!
 
OP
OP
ikaros86

ikaros86

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2010
Μηνύματα
40
Κριτικές
28
Like
34
Πόντοι
10
κι εγώ αυτούς που ανέφερα, δεν τους ανέφερα τυχαία,
ειδικά οι αστυνομικοί και οι στρατιωτικοί είναι γνωστό στους κύκλους των τραπεζικών ότι αποτελούν την πιο αφερέγγυα κατηγορία πελατών (από αυτούς που μπορούν και δανείζονται). Όποιον τραπεζικό ρωτήσεις θα στο επιβεβαιώσει.
Ειδικότερα οι αστυνομικοί οι οποίοι έχουν και μία ροπή προς την άσωτη ζωή, (πουτάνες τζόγος, κλπ, κλπ).

Όντως φίλε για τους αστυνομικούς ισχίει.Έχω έναν γνωστό μπάτσο που να φανταστείς έχει στο pc του ένα αρχείο EXCEL όπου αποθηκεύει τα καθημερινά του έξοδα,μέχρι και την τσίχλα θα γράψει μέσα!  :2funny: :2funny:
 

Larson

Μέγας
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
40
Like
3.395
Πόντοι
4.587
Ρε μην λετε μ@λ@κιες!

Αυτοι που γαμανε περισσοτερο ειναι οι ταριφες! ΜΑΚΡΑΝ!  :rockon:
Μεγάλες πουτανόφατσες. Πριν μία εβδομάδα, βράδυ σταμάτησα στο φανάρι Γ΄ Σεπτεμβρίου και Καποδιστρίου, εκεί που μαζεύονται οι αραπίνες και τη πέφτουν στους διερχόμενους. Ένας ταξιτζής είχε σταματίσει μπρος στις μαύρες, είχε βγεί έξω και έκανε ότι κούτσαινε. Το κόλπο είχε πιάσει. Όλες οι αραπίνες είχανε πέσει επάνω του για τις πρώτες βοήθειες :pipa2: :pipa2: :pipa2: :pipa2:
 

Larson

Μέγας
Εγγρ.
19 Νοε 2009
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
40
Like
3.395
Πόντοι
4.587
Με τις μειώσεις που φάγανε (και θα φάνε) και τις πολυδιαφημισμένες απολύσεις...τρώνε και θα συνεχίσουν να τρώνε τον πούλο τα επόμενα χρόνια, οπότε οι εργένηδες Δ.Υ. θα τα κόψουν τέτοια έξοδα μαχαίρι... :grin:
Οι Δ.Υ. ποτέ δεν πεθαίνουν, πάντα θα γαμούν και θα δέρνουν  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom