Νέα

Οι ANONYMOUS ισχυρίζονται ότι η ΝΑSA ανακάλυψε εξωγήινη ζωή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Διαγραμμένο μέλος 136408
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 328
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ποια πρωτοτυπία ρε τυπε? Οι περισσοτεροι, ιδίως στην Ελλαδα, αντιγραφες απο αλλους κανουν. Τα ξερω τα πραγματα απο μεσα καλυτερα απο εσενα, ασε μην πας να μου την βγεις.

Και η δημοσιευση δεν έχει καμια σχεση με την αποδοχή. Πολλες φορες γινεται για να αυξηθει το βιογραφικο του δηθεν επιστημονα. Δεν τα ξερεις καλα τα πραγματα. Εισαι πολυ αθώος.

Σου λεει ο άλλος εχω κανει 80 δημοσιευσεις και ειναι 45 χρονων. Ωπα ρε γελοιε, ποτε τις εκανες, ποιο θεμα ειχαν, σε ποια περιοδικα έγιναν? Μηπως σε Βουλγαρικα και Κονγκολεζικα?

Ρωτηστε εναν επιστημονα ποσες δημοσιευσεις εχει. Ενας σοβαρος δημοσιευει 1 - 2 επιστημονικες εργασιες το χρονο. Εαν με τον αριθμο που σας πει και την ηλικια του βγαινουν 5-10 το χρόνο, τοτε οι περισσοτερες ειναι για τον πουτσο!
δεν παει ετσι ασχετε, εγω εχω 2 και είμαι 36, ο αδερφος μου εχει 23.
αν ο άλλος ανακαλυπτει ένα φαρμακο κάθε μερα μπορει κάθε μερα να βγαλει δημοσιευση.
μπορει άλλος να βγαλει σε 1 μερα 25 δημοσιεύσεις αν ανακαλυψε 25 νεα ειδη φυτοπλαγκτου.
χρονικος περιορισμος δεν υπαρχει. μπορει να συμμετεχεις σε 3 ομαδες και στο ιδιο συνεδριο την ιδια μερα να αποκτησεις 3 νεες δημοσιεύσεις.
σοβαρη είναι μια εργασια αν εβγαλε πχ ένα καινουριο φαρμακο που σωζει ζωες, όχι αν κρατησε 5 χρονια για να γραψει μια αναλυση για τα ποιηματα του ελυτη.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
επισης υπαρχει και διεθνης δεικτης που δειχνει ποσο καλο είναι το αντιστοιχο περιοδικο, άλλο να εχεις 5 δημοσιεύσεις στο nature και άλλο να εχεις 25 σε ένα βουλγαρικο περιοδικο
 

Νικ Ο Ντικ

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2015
Μηνύματα
595
Κριτικές
2
Like
83
Πόντοι
6
Ποια πρωτοτυπία ρε τυπε? Οι περισσοτεροι, ιδίως στην Ελλαδα, αντιγραφες απο αλλους κανουν. Τα ξερω τα πραγματα απο μεσα καλυτερα απο εσενα, ασε μην πας να μου την βγεις.

Και η δημοσιευση δεν έχει καμια σχεση με την αποδοχή. Πολλες φορες γινεται για να αυξηθει το βιογραφικο του δηθεν επιστημονα. Δεν τα ξερεις καλα τα πραγματα. Εισαι πολυ αθώος.

Σου λεει ο άλλος εχω κανει 80 δημοσιευσεις και ειναι 45 χρονων. Ωπα ρε γελοιε, ποτε τις εκανες, ποιο θεμα ειχαν, σε ποια περιοδικα έγιναν? Μηπως σε Βουλγαρικα και Κονγκολεζικα?

Ρωτηστε εναν επιστημονα ποσες δημοσιευσεις εχει. Ενας σοβαρος δημοσιευει 1 - 2 επιστημονικες εργασιες το χρονο. Εαν με τον αριθμο που σας πει και την ηλικια του βγαινουν 5-10 το χρόνο, τοτε οι περισσοτερες ειναι για τον πουτσο!


Η Ελλαδα εχει παρα πολλους καλους επιστημονες που ανηκουν στην βαση για πολλες μελετες οι οποιες ξεκινουν και γινονται στο εξωτερικο λογω χρηματων και εξοπλισμου που δυστυχως εδω δεν υπαρχει. Απο εκει και περα δεν κανουν οι Ελληνες επιστημονες αντιγραφες και το πλασσαρουν σαν δικο τους. Απλα ο καθε επιστημονας εδω ακολουθει και δοκιμαζει μια μελετη η οποια τον εξυπηρετει, τον βολευει, κρινει οτι του δινει καλυτερα αποτελεσματα και γιατι οχι να αμοιβεται και γιαυτο. Π.χ υπαρχουν τοσα ιδια φαρμακα με αλλη ονομασια και ο καθε γιατρος δινει διαφορετικα. Πληρωνεται για να τα πλασσαρει αλλα δεν σημαινει οτι δεν δοκιμασε και τα αλλα.

Απο εκει και περα για το υπολλοιπο περιεχομενο του μηνυματος σου θα σου πω οτι παντου υπαρχουν και τα κομματοσκυλα και οι εργατοπατερες που κανουν μονο δημοσιευσεις για να φτιαξουν ονομα. Αυτοι καταληγουν στην πολιτικη αμεσα ή εμμεσα.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.509
Like
13.462
Πόντοι
3.656
Οι επιστήμονες έχουν καταντήσει οι χειρότεροι υπερόπτες ασχέτως εάν το κρύβουν.

Έχουν το υφάκι του ξερόλα. Πήρε ο άλλος ένα πτυχίο Φυσικής ή Γεωλογίας και στο παίζει Χαισενμπεργκ.

Και διαλαλούν την αθεια τους με προκλητικό τρόπο σε κάθε κουβέντα. Είναι της μόδας η αθεια, σε κατατάσσει στους μορφωμένους. Ολοι είναι μορφωμενοι και θέλουν να το δείχνουν.

Δεν λεώ ότι υπάρχει Θεός. Δεν με ενδιαφέρει για την ακρίβεια. Αλλά η πίστη ενός θρησκευόμενου μου φαίνεται πιο ειλικρινής από την δήθεν αθεια του πανεπιστήμονα. Σπαζομαι αφάνταστα από δηλώσεις του τύπου "είμαι άθεος". Σώπα ρε μεγάλε, σώπα ρε μορφωμένε φιλόσοφε που έβγαλες μια σχολή διοικησης επιχειρήσεων και μας το παίζεις και άθεος.

Πληροφόρησέ μας λοιπόν ποια είναι τα επιτεύγματα του Θεού ή της θρησκείας συγκρινόμενα με τα επιτεύγματα της Επιστήμης που περιέγραψα παραπάνω. Ποια διδαχή της Επιστήμης κατέρριψε η Θρησκεία.  Ενώ οι διδαχές τις θρησκείας δεν συμφωνούν με τις γνώσεις των παιδιών του Δημοτικού
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Πληροφόρησέ μας λοιπόν ποια είναι τα επιτεύγματα του Θεού ή της θρησκείας συγκρινόμενα με τα επιτεύγματα της Επιστήμης που περιέγραψα παραπάνω. Ποια διδαχή της Επιστήμης κατέρριψε η Θρησκεία.  Ενώ οι διδαχές τις θρησκείας δεν συμφωνούν με τις γνώσεις των παιδιών του Δημοτικού

σε αλλο πεδιο του ανθρωπου απευθυνεται η θρησκεια

σε αλλο η επιστημη

ειναι μη συγκρισιμα πραγματα
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
δεν παει ετσι ασχετε, εγω εχω 2 και είμαι 36, ο αδερφος μου εχει 23.
αν ο άλλος ανακαλυπτει ένα φαρμακο κάθε μερα μπορει κάθε μερα να βγαλει δημοσιευση.
μπορει άλλος να βγαλει σε 1 μερα 25 δημοσιεύσεις αν ανακαλυψε 25 νεα ειδη φυτοπλαγκτου.
χρονικος περιορισμος δεν υπαρχει. μπορει να συμμετεχεις σε 3 ομαδες και στο ιδιο συνεδριο την ιδια μερα να αποκτησεις 3 νεες δημοσιεύσεις.
σοβαρη είναι μια εργασια αν εβγαλε πχ ένα καινουριο φαρμακο που σωζει ζωες, όχι αν κρατησε 5 χρονια για να γραψει μια αναλυση για τα ποιηματα του ελυτη.
1) Δεν σε προσεβαλλα

2) Εαν εχεις 2 η 102 σταρχιδια μου δεν σε ρωτησα δεν με ενδιαφερει μην προσπαθεις να μας το παιξεις μορφωμενος. Εξαλλου οι 2 δεν ειναι πολλες για να εξεγειρεσαι αρα μαλλον θελεις να μας το παιξεις καποιος. Απαντησες όπως απανταει καποιος που τον ρωτουν εαν το Saet εξω ειναι δικο του και απανταει όχι, την Ferrari μου την εχω σε παρκινγκ.

3) Εαν νομιζεις ότι μπορουν να γινονται 25 δημοσιευσεις την ημερα και αυτες να αξιζουν ολες, τοτε εμπρος ξεκινα, μπες στα κολπα, γλειφε καθηγητες για να σε βαζουν 4ο ονομα χωρις να εχεις κανει τιποτα και ολα καλα. Θα πας μπροστα.
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
επισης υπαρχει και διεθνης δεικτης που δειχνει ποσο καλο είναι το αντιστοιχο περιοδικο, άλλο να εχεις 5 δημοσιεύσεις στο nature και άλλο να εχεις 25 σε ένα βουλγαρικο περιοδικο
οκ ειπαμε μην μου τα λες εμενα αυτα, τα ξερω καλυτερα
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.044
Like
25.645
Πόντοι
5.506
Ο μενιος απο το ακαντεμυ εχει πολλες δημοσιευσεις...το ροντεο τον παιζει καθε μερα
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
και το χειροτερο όταν τους λες 15 χρονων κοιτα μοιαζεις με τους πιθηκους όχι με τα λιονταρια, οι πίθηκοι είναι κοντινότεροι συγγενείς σου εχετε πιο προσφατα κοινους προγονους,

με υφος από την θρησκευτικη κατηχηση σου απαντουν όχι η γενεση λεει την αληθεια, δεν θελω να εχω πιθηκο παππου, αλλα μας λεει η μαμα και ο παπας προτιμουμε εκεινα, λες και είναι η αληθεια θεμα προτίμησης. λες και τα απολιθώματα και τις χημικες αναλυσεις dna και πρωτεϊνων τις εφτιαξε ο σατανας.

η απατη πρεπει να τελειωσει, πλεον δεν λυπάμαι κανενα παπα και καμμια εκκλησια ας πανε να σκοτωθουν με τους μουσουλμάνους όπως εφαγαν και αυτοι τους αρχαιους
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Η Ελλαδα εχει παρα πολλους καλους επιστημονες που ανηκουν στην βαση για πολλες μελετες οι οποιες ξεκινουν και γινονται στο εξωτερικο λογω χρηματων και εξοπλισμου που δυστυχως εδω δεν υπαρχει. Απο εκει και περα δεν κανουν οι Ελληνες επιστημονες αντιγραφες και το πλασσαρουν σαν δικο τους. Απλα ο καθε επιστημονας εδω ακολουθει και δοκιμαζει μια μελετη η οποια τον εξυπηρετει, τον βολευει, κρινει οτι του δινει καλυτερα αποτελεσματα και γιατι οχι να αμοιβεται και γιαυτο. Π.χ υπαρχουν τοσα ιδια φαρμακα με αλλη ονομασια και ο καθε γιατρος δινει διαφορετικα. Πληρωνεται για να τα πλασσαρει αλλα δεν σημαινει οτι δεν δοκιμασε και τα αλλα.

Απο εκει και περα για το υπολλοιπο περιεχομενο του μηνυματος σου θα σου πω οτι παντου υπαρχουν και τα κομματοσκυλα και οι εργατοπατερες που κανουν μονο δημοσιευσεις για να φτιαξουν ονομα. Αυτοι καταληγουν στην πολιτικη αμεσα ή εμμεσα.
Τυπε οι Ελληνες επιστημονες ειναι απο τους ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΥΣ σε ευρωπαικο επιπεδο. Σιγουρα υπαρχουν και αξιοι αλλα συνηθως αυτοι παραγκωνιζονται. Στην Ελλαδα επιπλεουν οι φελλοι σε ολα τα επιπεδα.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Τυπε οι Ελληνες επιστημονες ειναι απο τους ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΥΣ σε ευρωπαικο επιπεδο. Σιγουρα υπαρχουν και αξιοι αλλα συνηθως αυτοι παραγκωνιζονται. Στην Ελλαδα επιπλεουν οι φελλοι σε ολα τα επιπεδα.
ναι πχ νανοπουλος, καφατος... ξερολα
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
ε αμα τα ξες τι μας λες αν κανεις πανω από 2 δημοσιεύσεις το χρονο είναι μαπα?
Ρε τυπε, δημοσιευσεις σε καλα περιοδικα δεν βγαινουν παραπανω! Τι να κανουμε!! Εαν τα δημοσιευεις σε Αλβανικα περιοδικα μπορεις να κανεις και 25 την ημερα. Σε σοβαρα περιοδικα δεν μπορεις!!

Δεν ειναι απλο πραγμα η δημοσιευση, δεν ειναι αρπα κολα. Θελει μετρησεις για μηνες, ξεψαχνισμα βιβλιογραφιας, συναντησεις, γραψιμο κτλ. Εαν πραγματοποιεις εργασια καθε 15 μερες τοτε ή εισαι εξωγηινος ή για τον πουτσο!

Μιλαω για θετικες επιστημες, αλλα δε νομιζω και οι υπολοιπες να διαφερουν τοσο πολυ.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ωωωπ τι ειδα πριν λιγο 600 δημοσιεύσεις ο νανοπουλος, απατεωνας κομματοσκυλο θα είναι που βγαζει 10-20 δημοσιεύσεις το χρονο.
ο καφατος που διδασκει 3 δεκαετιες στην ελλαδα την δεκαετια του 70 ηταν ο πρωτος που κλωνοποιησε σπονδυλωτο ζωο, δεν εγινε βεβαια τοσο ντορος τοτε όπως με το πρωτο θηλαστικο την δεκαετια του 90
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
ωωωπ τι ειδα πριν λιγο 600 δημοσιεύσεις ο νανοπουλος, απατεωνας κομματοσκυλο θα είναι που βγαζει 10-20 δημοσιεύσεις το χρονο.
ο καφατος που διδασκει 3 δεκαετιες στην ελλαδα την δεκαετια του 70 ηταν ο πρωτος που κλωνοποιησε σπονδυλωτο ζωο, δεν εγινε βεβαια τοσο ντορος τοτε όπως με το πρωτο θηλαστικο την δεκαετια του 90
Ο Νανοπουλος ειναι ειδικη περιπτωση ασε...και δεν ειναι σε ολες αυτες πρωτο ονομα.

Εγω μιλαω για τους κοινους θνητους που το παιζουν καθηγηταδες στους φοιτητες. Και στο εξωτερικο δεν πιανουν μία. Μηδενικη διεθνη αναγνωριση. Για ψαξε το λιγο και με τους δικους σου.

Ασε με τωρα...
 
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
603
Πόντοι
96
Η επιστήμη έχει μια αλαζονεία ότι τα ξέρει όλα.

ναι οντος φιλε ειναι ποιο λογικο να επλασε ο θεος τον ανθρωπο απο χωμα και νερο..... και μετα γιατι βαρεθηκε μονος του ο αδαμ ειπε να του κοψει τα πλευρα και να φτιαξει και την ευα για να του πριζει τα @@
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
όχι δεν μου λεει κατι. δουλευει σε πολλα ξενα ερευνητικα κεντρα και εχει τιμηθεί και στην ελλαδα, στην ελλαδα ξεκινησε τις σπουδες του. το ζορι σου είναι αν δουλευει με καποια εδρα σε ελληνικο πανεπιστημιο? μπορει να ειχε πολλους καθηγητες αντιθετου κομματος και για αυτό να μην τον δεχτηκαν.
ο καφατος 30 χρονια επέστρεψε και δουλευει ελλαδα, το ότι τον νανοπουλο καποια στιγμη δεν του δωσανε θεση δεν ξερω ποτε ηταν και αν ηταν ηδη φτασμένος, και με αλλους μεγαλους εχει γινει στην χωρα τους και κατέληξαν συνηθως ΗΠΑ, από την ναζιστικη γερμανια πχ εφυγαν πολλοι εβραιοι επιστήμονες, τι σημαινει αυτό ότι δεν προχωρουσαν τις επιστημες και εκει?
 

Νικ Ο Ντικ

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2015
Μηνύματα
595
Κριτικές
2
Like
83
Πόντοι
6
Τυπε οι Ελληνες επιστημονες ειναι απο τους ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΥΣ σε ευρωπαικο επιπεδο. Σιγουρα υπαρχουν και αξιοι αλλα συνηθως αυτοι παραγκωνιζονται. Στην Ελλαδα επιπλεουν οι φελλοι σε ολα τα επιπεδα.


Δεν ειναι απο τους χειροτερους. Εισαι υπορβολικος. Εχουμε πολυ καλους επιστημονες που αλλους τους εχει φαει η αφανεια και αλλοι απλα κανουν την δουλεια τους και περνανε απαρατηρητοι στο ευρη κοινο. Γιαυτο ειπα οτι πολλες μελετες ξεκινανε απο Ελληνικα μυαλλα αλλα εμεις δεν το γνωριζουμε και τεσπα δεν εχει και σημασια γενικοτερα. Η μελετη ειναι το ολο θεμα σε αυτες τις περιπτωσεις.

Ωστοσο συμφωνω οτι επιπλεουν οι φελλοι και ειναι αυτοι που τους γνωριζουμε και τους βλεπουμε και εχουν και βιβλια σε βιβλιοθηκες χωρις καμια επιστημονικη καταρτιση που να εχουν κανει η ιδιοι. Ολοι αυτοι γραφουν βιβλια με τις πληροφοριες των αφανων. Υπαρχουν ανθρωποι που εχουν το facebook για να επικοινωνουν με φιλους που βρισκονται χιλιομετρα μακρια και υπαρχουν και αυτοι που εχουν facebook για να σε ενημερωσουν οτι μολις χεσανε. Ετσι ειναι αυτα και δυστυχως οχι μονο στην Ελλαδα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom