Νέα

Οδηγίες για City Tours

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sakoulas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 224
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Οποιος το ψυριζει και μεγαλοσχημα συμβουλευει να εισαι σιγουρος οτι δεν το παιζει. Και ο λογος δεν ειναι οτι φοβαται, ούτε ότι δεν έχει.

Είσαι σωστός, αλλά απόλυτος καμιά φορά. Υπάρχουν επιχειρήματα και για τους άλλους, απλώς δεν ξέρουν πως ότι και αν κάνουν, αν θέλουν οι άλλοι να τους βρουν, τότε θα τους βρουν, είτε είναι οι μπάτσοι, είτε οι νταβάδες, είτε η γυναίκα τους. Και είναι απλό,έχουν περισσότερα μέσα για να ψάξουν να σε βρουν αν το θέλουν.Στην δράση υπάρχει πάντα η αντίδραση, συνθήκη απαράβατη. Αλλά ο νταβάς για ποιον άλλο λόγο να ψάξει να σε βρει, αν είσαι εντάξει με τις υποχρεώσεις σου απέναντί του? Βεβαίως υπάρχουν και οι λόγοι που υπονοείς ανοικτα παραπάνω.
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.532
Κριτικές
209
Like
4.458
Πόντοι
9.035
Συναγωνιστές, όπως σε όλα τα πράγματα στη ζωή (και πόσο μάλλον στα αυστηρά προσωπικής φύσης) χρειάζεται να παίρνουμε τουλάχιστο τα στοιχειώδη μέτρα αυτοπροστασίας.

Τουτέστιν η χρήση προσωπικού κινητού για ct κλπ, όταν είναι πιθανό το κινητό ή ο λογαριασμός του να πέσει σε τρίτα χέρια, είναι κατά την προσωπική μου γνώμη σημαντικότατη αμέλεια. Συχνά διαβάζουμε ή μαθαίνουμε για ροζ ιστορίες,  οικογενειακές ή προσωπικές τραγωδίες, κλπ, και καλό είναι να μην επιδιώκουμε να βρεθούμε και προσωπικά πρωταγωνιστές σε τέτοιες καταστάσεις.

Είναι (για εύκολο παράδειγμα) σαν να χρησιμοποιεί κάποιος αντί για nickname το πραγματικό του όνομα, email, κλπ εδώ. Να μην ξεχνάμε ότι οι συγκεκριμένες δραστηριότητες (που είναι πρακτικά και παράνομες, έξω από την προσωπική τους αξία) αφορούν κύρια οικονομικά καλοστεκούμενους ανθρώπους και άρα πιθανούς στόχους εκμετάλλευσης. Να μην ξεχνάμε ότι με ένα απλό τηλεφώνημα στο 118ΧΧ μπορούμε να μάθουμε το ονοματεπώνυμο του χρήστη ενός τηλεφωνικού αριθμού που δεν έχει δηλωθεί ως απόρρητος (δηλαδή σχεδόν το 100% των μη καρτοκινητών). Δεν είναι αυτό ένα σημαντικό ρίσκο;

Πιθανό σε κάποιους συναγωνιστές που σήμερα είναι ελεύθεροι, ωραίοι, οικονομικά ανεξάρτητοι, ή συναναστρέφονται με τεχνολογικά αγράμματους, και έχουν σήμερα μειωμένα ρίσκα αυτά να ακούγονται κάπως υπερβολικά αλλά κανείς δεν γνωρίζει τι τους επιφυλάσσει το αύριο (γάμος, κοινωνικός περίγυρος, επαγγελματικές σχέσεις) και καλό είναι από σήμερα να λαμβάνουν κάποια στοιχειώδη προληπτικά μέτρα.

Υπάρχουν τόσες "κερκόπορτες" στην σημερινή ψηφιακή εποχή και ποιός ο λόγος να κάνουμε τη ζωή πιο εύκολη σε κάποιους που πιθανά κακόβουλα θέλουν να αξιοποιήσουν προσωπικά στοιχεία;

Φυσικά για κάποιους που το ct και όλα τα παρελκόμενα έχουν γίνει καθημερινός τρόπος ζωής να είναι ενοχλητικό να έχουν δύο κινητά όταν το 2ο (το “κρυφό”) πρακτικά είναι αυτό που χρησιμοποιούν συχνότερα. Αυτό όμως δεν μειώνει την αξία της «προστασίας» για όλους τους υπόλοιπους που είναι και η συντριπτική πλειοψηφία των συναγωνιστών.

Δεν προσπαθώ να πείσω για τη χρήση «εξωτικών» τρόπων αυτοπροστασίας, αλλά αναφέρομαι στα αυτονόητα και άμεσα προσιτά σε όλους μας.

Εντέλει ο καθένας μας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του, αλλά προσωπικά βρίσκω μάλλον ανεύθυνο να προτρέπουμε συναγωνιστές να εφησυχάζουν και να είναι πιθανά ευάλωτοι σε θέματα προσωπικής ασφάλειας.

Η αλληλοβοήθεια δεν αφορά μόνον την ανταλλαγή πληροφοριών για κοπέλες, αλλά το γενικότερο «ξεστράβωμα» όλων μας, όσο μπορούμε και θέλουμε φυσικά…
;) ;) ;)
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
στα αυτονόητα και άμεσα προσιτά σε όλους μας.

Η αντίρρησή μου έχει να κάνει με την περισπούδαση διατυμπάνιση των αυτονόητων σε όποιον έχει στοιχειώδη λογική. Προφανως οσα λες ισχυουν. Επισης τραβαω χοντρο ζόρι με οποιον συμβουλευει σε thread για CT, ενω δεν εχω δει ουτε μια γαμημενη κριτκή ή ουσιαστική συνεισφορα στο θεμα.
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.532
Κριτικές
209
Like
4.458
Πόντοι
9.035
Η αντίρρησή μου έχει να κάνει με την περισπούδαση διατυμπάνιση των αυτονόητων σε όποιον έχει στοιχειώδη λογική. Προφανως οσα λες ισχυουν. Επισης τραβαω χοντρο ζόρι με οποιον συμβουλευει σε thread για CT, ενω δεν εχω δει ουτε μια γαμημενη κριτκή ή ουσιαστική συνεισφορα στο θεμα.
Φίλε μου αντιλαμβάνομαι τον τρόπο σκέψης σου, να μου επιτρέψεις μόνο ένα σχόλιο (αν και είμαστε εκτός θέματος) :
Δεν χρειάζεται να ασχολούμαστε ή να απαντάμε στον οποιονδήποτε ασχολείται με θέματα που είναι κατά την προσωπική κρίση μας ασήμαντα, ειδάλλως θα ξοδεύουμε μεγάλο κομμάτι του χρόνου μας με "χαζομάρες". :thumbsup:
 

tresurert

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2009
Μηνύματα
10.663
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Όποιος εχει κόλλημα να δίνει το κινητό του, ας πάρει SIM απο καποια γειτονικη χωρα οπου δε θα χρειαζονται ταυτοτητες...
Όποιος εχει κόλλημα να δίνει το κινητό του, ας μου στειλει ΡΜ να του δωσω το δικο μου να δινει !!!
 

tresurert

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2009
Μηνύματα
10.663
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Εσύ πρόσεχέ τα και τον ΣΤΡΑΤΗΓΟ πάνω από όλα, για να μας ενημερώνεις σωστά και αντικειμενικά!!!!!...Δεν μου είπες το Σάββατο πριν πας στο Στελλάκι....εκκλησούλα πήγες?....Αρχηγέ μου να ξέρεις, παρότι δεν σε ξέρω σε εκτιμώ πολύ.
Στην Εκκλησια που εψελνε η Anna Η Σερβα  !!!
Thanks !!!
 

dekaoxto

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2009
Μηνύματα
176
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε tresurert, αυτή η μουνάρα ποιά είναι??
http://[URL unfurl="true"]www.bourdela.tv/smf/index.php?action=dlattach;topic=34.0;attach=203127;image[/img[/URL]]

Καλα, έχω μείνει αφωνος..χειροκροτώ το γούστο σου φίλε μου!Είσαι άψογος! :headbang3: :headbang3:
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
Φίλε tresurert, αυτή η μουνάρα ποιά είναι??
http://[URL unfurl="true"]www.bourdela.tv/smf/index.php?action=dlattach;topic=34.0;attach=203127;image[/img[/URL]]

Καλα, έχω μείνει αφωνος..χειροκροτώ το γούστο σου φίλε μου!Είσαι άψογος! :headbang3: :headbang3:
[/quote]

Ο φιλος Τρεζ εχει πολυ γουστο. Προσεξε οτι το μωρο φερνει και το μαξιλαρι του σε συναντησεις με τον Τρεζ. Sleep over που λεμε  :2funny:
 

stranger1

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2009
Μηνύματα
51
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Επειδή την πάτησα εγώ, μην την πατήσετε και εσείς! www. molesco.com είναι απάτη! Δοκιμάστε να ανοίξετε 2-3 asccount σε κάποιο webmail και δοκιμάστε να κλείσετε τά ίδια κορίτσια για τις ίδιες ημέρες σε διαφορετικά μέρη. Θα σας πουν ναι! Άσε που όποτε και να ζητήσετε οποιαδήποτε, είναι διαθέσιμη ! Μόλις τους πεις ότι θέλω την τάδε εκεί, μπαίνουν στο gr.skyscanner.com και σας λένε με ποια πτήση δήθεν θα έρθει αυτό που ζητήσατε! θα σας πάρουν τα φράγκα και μετά εξαφανίζονται! Προσοχή ! Δεν είναι πλάκα! Διαδώστε το !
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Επειδή την πάτησα εγώ, μην την πατήσετε και εσείς! www. molesco.com είναι απάτη! Δοκιμάστε να ανοίξετε 2-3 asccount σε κάποιο webmail και δοκιμάστε να κλείσετε τά ίδια κορίτσια για τις ίδιες ημέρες σε διαφορετικά μέρη. Θα σας πουν ναι! Άσε που όποτε και να ζητήσετε οποιαδήποτε, είναι διαθέσιμη ! Μόλις τους πεις ότι θέλω την τάδε εκεί, μπαίνουν στο gr.skyscanner.com και σας λένε με ποια πτήση δήθεν θα έρθει αυτό που ζητήσατε! θα σας πάρουν τα φράγκα και μετά εξαφανίζονται! Προσοχή ! Δεν είναι πλάκα! Διαδώστε το !
φιλε,



γραψε το ιδιο ποστ και στην ημερησια ενημερωση για γραμμες μεσων μαζικης μεταφορας, μηπως και το δει κανενας εισπρακτορας και τη γλιτωσει..
 

dekaoxto

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2009
Μηνύματα
176
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Ο φιλος Τρεζ εχει πολυ γουστο. Προσεξε οτι το μωρο φερνει και το μαξιλαρι του σε συναντησεις με τον Τρεζ. Sleep over που λεμε  :2funny:
XAXAXAXA!!!Πολύ ωραία η τυπισσα!!Έχω και αδυναμία στις ξανθές...ποιά είναι??
 

FlyingLicker

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2008
Μηνύματα
173
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
Ποια επιχειρηματα ρε σεις? Αν καποιος ειναι δεσμευμενος (και η γυναικα του εχει προβλημα) κρυβεται. Ποσο πολυπλοκο ειναι? Αν δεν ειναι δεσμευμενος επισης επιλεγει ποσο θα φαινεται το ονομα και το τηλεφωνο του. Εχω αναγκη τον καθε τυχαιο που στο κατω κατω δεν ξερω και αν εχει χρησιμοποιησει ποτε τουριστρια, να μου ανακοινωνει οτι τα καρτοκινητα θα γινουν ονομαστικα?  Σιγα το μυστικο που πρεπει να διαβασω και σχετικο thread στο μπουρδελα!

Επισης σιγα ρε μαγκα που θα μου πεις να μην δινω ΠΟΤΕ το τηλεφωνο μου. Τοσα χρονια μεσα στην μαλακια ζουσα, ευτυχως τωρα βρηκα το σημειο να παιρνω και οδηγιες. Κουπονια ομως για να γαμαμε καμια χοντρη μ εκπτωση να δινω ε?

Τοσα χρονια παντως δεν εχω λαβει ποτε μηνυμα σε κινητο απο πρακτορειο city tour που να μην αφορα συγκεκριμενη συναντηση, εχω λαβει mail ομως αλλα και sms απο διαφορες καμενες που τους εδωσα εγω το ελευθερο.

Σωστος ,,,, συμφωνω
 

Επισκέπτης
Τώρα που τα καρτοκινητά γίνονται πλέον επώνυμα , τι κάνουμε;
Έχετε καμιά ιδέα;
 

Geopa

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
5.861
Κριτικές
34
Like
39
Πόντοι
1.666
Τώρα που τα καρτοκινητά γίνονται πλέον επώνυμα , τι κάνουμε;
Έχετε καμιά ιδέα;

Βασικά το ερώτημα σου έχει απαντηθεί από μία πλευρά συναγωνιστών.....ΣΤΙΣ ΑΡΧΙΔΑΡΕΣ ΜΑΣ!!!!! :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
κάτσε να γίνουν πρώτα...στη ελλάδα είμαστε

διαφορετικά, κάτι θα βρεθεί...στην ελλάδα είμαστε

στην χειρότερη....θα κόψουμε το γαμήσει με επαγγελματίες  :grin:
 

Koukouloforos

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
179
Like
31
Πόντοι
1
Ρε παιδια, μια ερωτηση:
Οταν λεει outcall, ερχονται και στο σπιτι σου, οπως oi callgirls? (η μονο σε ξεχοδοχειο?)
 

agharal

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.810
Like
0
Πόντοι
16
outcall= ερχονται και στο μερος σου.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Outcall Στο incall ρε....

τριφασικό βραχυκύκλωμα και τα μυαλά στα κάγκελα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom