Νέα

Ο ΟΦΗ παράρτημα του Βάζελου...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TranceMedia
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 67
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

monimo sex

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
694
Like
3
Πόντοι
6
dimstar , εννοουσα για τον nik30 για το edit.

Γιατι δεν μπορω να κανω edit ρεεεεε :idiot:
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
τι εννοεις να κανω edit το δικο μου?
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.104
Like
139
Πόντοι
16
<<Φιλοι>> ολυμπιακοι δεν εχετε με τιποτα αλλο να ασχοληθειτε απ το να ασχολειστε με το ετος ιδρυσης του Παναθηναικου. Τοσα χρονια γιατι δεν λεγατε τιποτα.
Αλλα δεν ειναι τυχαιο που τωρα το θυμιθηκαν το θεμα αυτο ο πετρακης και μπαρμπης και δεν ξερω γω ποιος αλλος...  και αρχισε η προπαγανδα!!!
Μαγκες  ξυπνατε την βδομαδα που ερχεται εχετε κρισημο ματς στην ευρωπη και σεις  :jerking:
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
μπραβο ρε μαγκα μουτσο!!το επιασες το νοημα!!!
στο επικοινωνιακο κομματι τα παει μια χαρα ο γαυρος!!
σιγουρα καποια σκοπιμοτητα ειχε το θεμα με το ετος ιδρυσης
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.104
Like
139
Πόντοι
16
μπραβο ρε μαγκα μουτσο!!το επιασες το νοημα!!!
στο επικοινωνιακο κομματι τα παει μια χαρα ο γαυρος!!
σιγουρα καποια σκοπιμοτητα ειχε το θεμα με το ετος ιδρυσης

Απλα ρε φιλαρακο πιστευω οτι θελουν ν αρχιζουν να αμαυρώνουν και να δημιουργουν αρνητικο κλημα  ΑΠΟ ΤΩΡΑ  γυρω απ το  γεγονος του εορτασμου των 100 ΧΡΟΝΩΝ του Παναθηναικου.
Εμας ξερεις ειναι σε 2 χρονια ενω του ολυμπιακου ψιλοαργει...
 

jimis

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
360
Like
525
Πόντοι
81
εγω λεω να μιλησουμε για το νο 1 παραρτημα του γαυρου ΕΠΟ και τον υπεροχο προεδρο της ΓΚΑΓΚΑΤΣΗ
 

monimo sex

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
694
Like
3
Πόντοι
6
Ετσι ειναι !
Τους τσουζει που θα γιορτασουμε τα 100 χρονια μας και συντομα θα αποκτησουμε Αθλητικο Κεντρο !
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.565
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.078
Πόντοι
14.565
Ένα άλλο ενδιαφέρον στοιχείο είναι ότι ο ΠΑΟ υιοθέτησε το πράσινο χρώμα και το τριφύλλι ως έμβλημα το 1918. Ακόμα και τότε βέβαια δεν ονομαζόταν ΠΑΟ, αλλά ΠΠΟ (Πανελλήνιος Ποδοσφαιρικός Όμιλος).
Το παρόν όνομα, Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος αποφασίστηκε στη Γενική Συνέλευση στις 15 Μαρτίου 1924!
 

dimstar

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
78
Like
0
Πόντοι
0
Να μιλησουμε ρε φιλαράκι αλλα να μιλήσουμε και για τον Δεδε που ηταν πιο πρίν, τον Δαυιδ, το Ρουμπή, τον Ροτσα από το...Αιγάλεω(!!!), τον Βουρακη, τον Ζλατάνο, τον Απόλλωνα, την Δ. Δράμας, την Κόρινθο, το Μαρκό, τον ΟΦΗ, τον Αγ. Νικόλαο, τα μηδενικά συμβόλαια που εχανε το κρατος δεκαδες εκατομμυρια από φοροδιαφυγή, και όλο αυτό το πράσινο συστημα που υπάρχει.
Απλά από μοναδικός παίκτης ο Βαρδινογιάννης σιγα σιγά εχασε ενα μερίδιο της κυριαρχίας του και ειναι φυσικό να ζοριζεται οπως και εσείς που βλέπεται οτι δεν παιζεται μονοι σας πια...Και ειλικρινα τώρα αξίζατε αυτα τα χρόνια να παρετε πρωτάθλημα από τον Ολυμπιακό??Μιλα αντικειμενικα...
Με 7 αγων. κεκλεισμένων παιζαμε πριν 2 χρόνια κ ο Ντουσαν σας πήρε νταμπλ, και αν δεν ήταν ο Βασσάρας δε θα βγαίνατε ουτε Τσ. Λιγκ, το θυμασαι???
Αν καπου λέω ψέματα πες μου....
Α, και ας κανει καποιος ενα σκαναρισμα το ερμο το καταστατικο να το δω κι εγω... ;)
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.565
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.078
Πόντοι
14.565
Ένα άλλο ενδιαφέρον στοιχείο είναι ότι ο ΠΑΟ υιοθέτησε το πράσινο χρώμα και το τριφύλλι ως έμβλημα το 1918. Ακόμα και τότε βέβαια δεν ονομαζόταν ΠΑΟ, αλλά ΠΠΟ (Πανελλήνιος Ποδοσφαιρικός Όμιλος).
Το παρόν όνομα, Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος αποφασίστηκε στη Γενική Συνέλευση στις 15 Μαρτίου 1924!

Αναρωτιέμαι μήπως κάποιος γνωρίζει ποιά ήταν τα χρώματα της φανέλας πριν το 1918. Έχω ακούζει για κάτι σε ροζάκι ή πορτοκαλί, αλλά δεν είμαι σίγουρος.
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.104
Like
139
Πόντοι
16
Αναρωτιέμαι μήπως κάποιος γνωρίζει ποιά ήταν τα χρώματα της φανέλας πριν το 1918. Έχω ακούζει για κάτι σε ροζάκι ή πορτοκαλί, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

εγω σου λεω οτι οταν ξεκινησε  φοραγε κοκκινο !!!!
εχει ομως σημασια τι χρωμα φανελας, καλτσες ή σοβρακα φοραγε πριν 100 χρονια?!!!
 

jimis

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
360
Like
525
Πόντοι
81
Να μιλησουμε ρε φιλαράκι αλλα να μιλήσουμε και για τον Δεδε που ηταν πιο πρίν, τον Δαυιδ, το Ρουμπή, τον Ροτσα από το...Αιγάλεω(!!!), τον Βουρακη, τον Ζλατάνο, τον Απόλλωνα, την Δ. Δράμας, την Κόρινθο, το Μαρκό, τον ΟΦΗ, τον Αγ. Νικόλαο, τα μηδενικά συμβόλαια που εχανε το κρατος δεκαδες εκατομμυρια από φοροδιαφυγή, και όλο αυτό το πράσινο συστημα που υπάρχει.
Απλά από μοναδικός παίκτης ο Βαρδινογιάννης σιγα σιγά εχασε ενα μερίδιο της κυριαρχίας του και ειναι φυσικό να ζοριζεται οπως και εσείς που βλέπεται οτι δεν παιζεται μονοι σας πια...Και ειλικρινα τώρα αξίζατε αυτα τα χρόνια να παρετε πρωτάθλημα από τον Ολυμπιακό??Μιλα αντικειμενικα...
Με 7 αγων. κεκλεισμένων παιζαμε πριν 2 χρόνια κ ο Ντουσαν σας πήρε νταμπλ, και αν δεν ήταν ο Βασσάρας δε θα βγαίνατε ουτε Τσ. Λιγκ, το θυμασαι???
Αν καπου λέω ψέματα πες μου....
Α, και ας κανει καποιος ενα σκαναρισμα το ερμο το καταστατικο να το δω κι εγω... ;)

3-4 πρωταθληματα κλεψατε τουλαχιστον με τους διαιτητες σας (12 παικτες και 2 οι  εποπτες 14) μονο ετσι κερδιζετε ...αφου ειχες ομαδαρα ολα αυτα τα χρονια γιατι δεν προλαβαινατε να μετρατε πουτσες στην ευρωπη?εκει δεν υπαρχουν διαιτησιες .οσο για αυτους που λες πιο πανω θα ψαξω να βρω ενα βιβλιο να σου δειξω μια ζωη ειστε η ομαδα της πουστιας και τιποτα αλλο. αληθεια τοσα χρονια που ειχαμε οπως λεσ τα ηνια πως και δεν πηραμε 9 στα δεκα πρωταθληματα οπως εσεις που εχετε ομαδαρα (ξερεις την ομαδαρα της 7αρας) .ο
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.565
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.078
Πόντοι
14.565

Ναι, πρόκειται για το γνωστό αστείο φυλλαδιάκι-λιβελογράφημα που κυκλοφορούσε στις τάξεις των Τρελών Αγοριών (Mad Βoys). Το να επιχειρήσει να απαντήσει κανείς σ' αυτό είναι περίπου σαν να προσπαθεί να αντικρούσει τα επιχειρήματα ορισμένων που υποστηρίζουν ότι οι Έλληνες κατάγονται απ' το Σείριο και έκαναν υπεραντλαντικά ταξίδια με διαστημόπλοια πολλά χιλιάδες χρόνια πριν. Αν αυτό είναι το επίπεδο και οι πηγές ορισμένων, τί να πεί κανείς...
Υ.Γ. Για την ημερομηνία ίδρυσης του Πάο που παρέθεσα παραπάνω απ' το επίσημο site της ομάδας δε βλέπω να απαντάει κανείς...
 

jimis

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
360
Like
525
Πόντοι
81
φυλλαδιακι ?βιβλιο--- αν το χεις ανοιξει οι πηγες του ειναι απο δημοσιευματα αφημεριδων της εποχης . περιμενω το δικο σας βιβλιο εκδοτηε συγγραφεας μπαρμπης
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.565
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.078
Πόντοι
14.565
Είπαμε... και τα βιβλία αυτών που υποστηρίζουν ότι οι Έλληνες είναι εξωγήινοι γεμάτα πηγές είναι.
 

monimo sex

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
694
Like
3
Πόντοι
6
Για την ημερομηνία ίδρυσης του Πάο που παρέθεσα παραπάνω απ' το επίσημο site της ομάδας δε βλέπω να απαντάει κανείς...

Αγορι μου για κουλαρε !
Καποιος θα το βαλει !
Να εισαι σιγουρος !
Αν ειχα σκανερ θα το ειχα βαλει ηδη !!!!!
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.565
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.078
Πόντοι
14.565
Όταν το φτιάξεις στείλ' το και στο site της ομάδας σου.
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.104
Like
139
Πόντοι
16
Αγορι μου για κουλαρε !
Καποιος θα το βαλει !
Να εισαι σιγουρος !
Αν ειχα σκανερ θα το ειχα βαλει ηδη !!!!!

α ρε μονιμε... χαρα στο κουραγιο σου ρε φιλε!!! που ασχολεισαι...
οσο και να προσπαθησεις... δεν θα τους πεισεις!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom