Νέα

Ο Μητροπολίτης Μόρφου εξηγεί επιστημονικά(!) πως δημιουργούνται οι gay

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ettore
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 397
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
η πληρης φυλετικη και σεξουαλικη απελευθερωση ειναι θεμα χρονου
αυτη τη στιγμη το κινημα αγωνιζεται για τα δικαιωματα των γκευ και των τρανς
δυστυχως αλλες ομαδες πληθυσμου ειμαστε πληρως αποκλεισμενοι
αυνανιστες, πολυγαμικοι, αποτεμνοφιλικοι, objectοφιλικοι, telephone scatology θα ειμαστε οι επομενοι που θα διεκδικησουμε δικαιωματα
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.375
Κριτικές
8
Like
27.287
Πόντοι
6.536
Αν νομίζετε ότι όλο αυτό το ενδιαφέρον και η "αγάπη" από εταιρείες,ΜΚΟ,κόμματα κτλ για τους gay και σια είναι ανιδιοτελές και ειλικρινές,είστε σε λάθος δρόμο. :hi:
 

gepapa

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2015
Μηνύματα
55
Like
18
Πόντοι
0
η πληρης φυλετικη και σεξουαλικη απελευθερωση ειναι θεμα χρονου
αυτη τη στιγμη το κινημα αγωνιζεται για τα δικαιωματα των γκευ και των τρανς
δυστυχως αλλες ομαδες πληθυσμου ειμαστε πληρως αποκλεισμενοι
αυνανιστες, πολυγαμικοι, αποτεμνοφιλικοι, objectοφιλικοι, telephone scatology θα ειμαστε οι επομενοι που θα διεκδικησουμε δικαιωματα

Σιγά σιγά και όλα θα γίνουν ...  με σάλιο και υπομονή γαμεί ο ελέφαντας το μυρμήγκι
 

Marina_cd

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2019
Μηνύματα
483
Like
155
Πόντοι
1
Αν νομίζετε ότι όλο αυτό το ενδιαφέρον και η "αγάπη" από εταιρείες,ΜΚΟ,κόμματα κτλ για τους gay και σια είναι ανιδιοτελές και ειλικρινές,είστε σε λάθος δρόμο. :hi:
Προσωπικά Marquis de Sade δεν θέλω να με αντιπροσωπεύσει κανένας..ούτε ΜΚΟ , ούτε "Κοινότητες" , ούτε παρελάσεις...το μόνο που ζητάω-όπως και πολλά άλλα άτομα που γνωρίζω και δεν φαίνονται- είναι το δικαίωμα μου ,εκτός των άλλων, να έχω την εμφάνιση που θέλω και την σεξουαλική ζωή που θέλω...ακριβώς όπως κάνεις κι εσύ. Το σεβασμό γνωρίζω οτι τον κερδίζεις, άσχετα αν είσαι gay,straight,bi,cross,trans......
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.375
Κριτικές
8
Like
27.287
Πόντοι
6.536
Προσωπικά Marquis de Sade δεν θέλω να με αντιπροσωπεύσει κανένας..ούτε ΜΚΟ , ούτε "Κοινότητες" , ούτε παρελάσεις...το μόνο που ζητάω-όπως και πολλά άλλα άτομα που γνωρίζω και δεν φαίνονται- είναι το δικαίωμα μου ,εκτός των άλλων, να έχω την εμφάνιση που θέλω και την σεξουαλική ζωή που θέλω...ακριβώς όπως κάνεις κι εσύ. Το σεβασμό γνωρίζω οτι τον κερδίζεις, άσχετα αν είσαι gay,straight,bi,cross,trans......

Συμφωνώ μαζί σου.Τον σεβασμό τον κερδίζεις με τις πράξεις σου ασχέτως εμφανίσεως και σεξ.προσανατολοσμού!
Το δικαίωμα σου στην εμφάνιση κτλ είναι η θα πρέπει(επειδή ζούμε σε ημιδυτική χώρα) να είναι αυτονόητο.
Όλα αυτά τα pride etc είναι εις βάρος σας νομίζω.

 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
Προσωπικά Marquis de Sade δεν θέλω να με αντιπροσωπεύσει κανένας..ούτε ΜΚΟ , ούτε "Κοινότητες" , ούτε παρελάσεις...το μόνο που ζητάω-όπως και πολλά άλλα άτομα που γνωρίζω και δεν φαίνονται- είναι το δικαίωμα μου ,εκτός των άλλων, να έχω την εμφάνιση που θέλω και την σεξουαλική ζωή που θέλω...ακριβώς όπως κάνεις κι εσύ. Το σεβασμό γνωρίζω οτι τον κερδίζεις, άσχετα αν είσαι gay,straight,bi,cross,trans......
τη σεξουαλικη ζωη που θελεις δεν νομιζω να στην περιοριζει κανεις στην ελλαδα του 2019
εαν ησουν στο ιραν θα σε πετουσαν απο τις ταρατσες
εδω δε νομιζω να εχεις παραπονο για την εκφραση της σεξουαλικης σου ζωης

τωρα οσον αφορα στην εμφανιση, εκει υπαρχουν καποιοι περιορισμοι
τους οποιους στους βαζει η κοινωνια, καλως η κακως
ας πουμε πιστευεις οτι ειναι σωστο μια τρανσεξουαλ με τη δικη σου εμφανιση να ειναι δασκαλα δημοτικου και να πηγαινει ετσι στη δουλεια της;
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.375
Κριτικές
8
Like
27.287
Πόντοι
6.536
Από την άλλη ο προσδιορισμός σε ξεχωριστές κατηγορίες (bi,trans etc)νομίζω είναι δίκαιος και ξεμπερδεύει τα πράγματα.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
20.375
Κριτικές
8
Like
27.287
Πόντοι
6.536
τη σεξουαλικη ζωη που θελεις δεν νομιζω να στην περιοριζει κανεις στην ελλαδα του 2019
εαν ησουν στο ιραν θα σε πετουσαν απο τις ταρατσες
εδω δε νομιζω να εχεις παραπονο για την εκφραση της σεξουαλικης σου ζωης

τωρα οσον αφορα στην εμφανιση, εκει υπαρχουν καποιοι περιορισμοι
τους οποιους στους βαζει η κοινωνια, καλως η κακως
ας πουμε πιστευεις οτι ειναι σωστο μια τρανσεξουαλ με τη δικη σου εμφανιση να ειναι δασκαλα δημοτικου και να πηγαινει ετσι στη δουλεια της;

Φίλε θα μείνεις έκπληκτος στο συγκεκριμένο με το Ιράν.Οι ομοφυλόφιλοι εκτελούνται παραυτα ενώ οι τραβεστί είναι αποδεκτοί χωρίς καμμία συνεπεια(έχουν υπερχιλιετη παρουσία στην χώρα αυτή,από την εποχή των Αχαιμενιδων)!
 

Marina_cd

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2019
Μηνύματα
483
Like
155
Πόντοι
1
τη σεξουαλικη ζωη που θελεις δεν νομιζω να στην περιοριζει κανεις στην ελλαδα του 2019
εαν ησουν στο ιραν θα σε πετουσαν απο τις ταρατσες
εδω δε νομιζω να εχεις παραπονο για την εκφραση της σεξουαλικης σου ζωης

τωρα οσον αφορα στην εμφανιση, εκει υπαρχουν καποιοι περιορισμοι
τους οποιους στους βαζει η κοινωνια, καλως η κακως
ας πουμε πιστευεις οτι ειναι σωστο μια τρανσεξουαλ με τη δικη σου εμφανιση να ειναι δασκαλα δημοτικου και να πηγαινει ετσι στη δουλεια της;
Τώρα αν σου πω οτι λατρεύω τα παιδιά και αυτά εμένα?..και βέβαια θα μπορούσα να με φανταστώ δασκάλα αλλά όχι με τα εσώρουχα που βλέπεις στη φώτο...θα ντυνόμουνα ανάλογα σοβαρά...δηλαδή εγώ μόνο το επάγγελμα της πόρνης μπορώ να κάνω?
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
Τώρα αν σου πω οτι λατρεύω τα παιδιά και αυτά εμένα?..και βέβαια θα μπορούσα να με φανταστώ δασκάλα αλλά όχι με τα εσώρουχα που βλέπεις στη φώτο...θα ντυνόμουνα ανάλογα σοβαρά...δηλαδή εγώ μόνο το επάγγελμα της πόρνης μπορώ να κάνω?
πιστευεις οτι εαν καποιο παιδακι δημοτικου σε εβλεπε δεν θα ειχε αποριες, δεν θα μπερδευοταν;
δεν θα ρωτουσε γιατι η κυρια μου ειναι διαφορετικη απο τις αλλες;
τι απαντησεις μπορουν να δοθουν στο παιδι;
η ελευθερια η δικη σου σταματαει εκει που ξεκιναει η ελευθερια του αλλου
κατα τη γνωνη μου λοιπον υπαρχουν καποια επαγγελματα που εκ των πραγματων δεν μπορει να κανει μια τρανς

δε σου λεει κανεις οτι κανεις μονο για πορνη, σε μια δουλεια π.χ. γραφειου, μια χαρα θα ησουν φανταζομαι
 

Katz

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Οκτ 2017
Μηνύματα
472
Κριτικές
32
Like
3.220
Πόντοι
2.591
στις δημοκρατιες δεν εχει δικαιωμα λογου μονο οποιος εκλεγεται
εχουν ολοι
το να πεις αυτοι εδω θα εχουν δικαιωμα να μιλανε και αυτοι εκει δεν θα εχουν το δικαιωμα να μιλανε ειναι φασιστικο
δικαιωμα να μιλανε εχουν ΟΛΟΙ
δικαιωμα να αποφασιζουν εχουν αυτοι που εκλεγονται
το οτι ενοχλει καποιους ο λογος των παπαδων δεν σημαινει οτι θα πρεπει οι παπαδες να σκασουν για να παψουν να ενοχλουνται αυτοι οι καποιοι
ειναι σαν να λεω εγω οτι ενοχλουμαι απο το γκει πραιντ (που οντως ενοχλουμαι) και απο του χρονου θελω να σταματησει
επισης η ελλαδα δεν εχει καμια σχεση με το θεοκρατικο ιραν, εκτος της θρησκευτικης ορκωμοσιας των πολιτειακων αρχοντων και των βουλευτων, του αγιασμου σε στρατοπεδα και σχολεια και της παρουσιας παπαδων στις παρελασεις, δεν εχει καποια αλλη εμπλοκη η εκκλησια στη δημοσια ζωη

Στην τελευταία παράγραφο ουσιαστικά λες ο ίδιος το πόσο παρών είναι η Εκκλησία στη καθημερινή ζωή. Μην ξεχνάς και τη Πρωτοχρονιά που χτυπάν τα κουδούνια να μπουν στο σπίτι σου να το αγιάσουν - φυσικά περιμένοντας και κάποιο φιλοδώρημα. Αν είναι έτσι στα σχολεία και στους παραπάνω οργανισμούς να πηγαίνουν εκπρόσωποι όλων των θρησκειών. Η Εκκλησία στην Ελλάδα μετά το 1912 και εκμεταλλεύοντας την προπαγάνδα περί κρυφού σχολειού άδραξε την ευκαιρία και μετατράπηκε το νεόσυστατο κράτος μαζί με την Εκκλησία. Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με τον Χριστιανισμό με τους παπάδες έχω. Εδώ πέρα ο Φίλης μία πρόταση για το μάθημα των θρησκευτικών έκανε και πέσαν να τον φάνε, ο πρωήν πρωθυπουργός κωλοτούμπας χέρι χέρι με την Εκκλησία - ούτε ο Σύριζα ούτε το ΚΚΕ θα μπορούσε να διαχωρίσει την Εκκλησία απο την ανάμιξε της στη λειτουργία ενός υποτιθέμενου κοσμικού κράτους. (Να σημειώσω ότι δεν ψηφίζω ούτε Σύριζα ούτε ΚΚΕ). Τώρα ο φίλος παρακάτω σωστά το έθεσε με τον σχετικό νόμο στη Γερμανία. Όσοι είναι χριστιανοί ας συντηρήσον την Εκκλησία μέσω της φορολογικής τους δήλωσης, τα άλλα είναι αρλούμπες. Γιατί εχώ που δεν έχω καμία σχέση με την Εκκλησία δεν μου αρέσει να τους πληρώνω με το έτσι θέλω για να υπάρχουν.
 

Katz

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Οκτ 2017
Μηνύματα
472
Κριτικές
32
Like
3.220
Πόντοι
2.591
Στην τελευταία παράγραφο ουσιαστικά λες ο ίδιος το πόσο παρών είναι η Εκκλησία στη καθημερινή ζωή. Μην ξεχνάς και τη Πρωτοχρονιά που χτυπάν τα κουδούνια να μπουν στο σπίτι σου να το αγιάσουν - φυσικά περιμένοντας και κάποιο φιλοδώρημα. Αν είναι έτσι στα σχολεία και στους παραπάνω οργανισμούς να πηγαίνουν εκπρόσωποι όλων των θρησκειών. Η Εκκλησία στην Ελλάδα μετά το 1912 και εκμεταλλεύοντας την προπαγάνδα περί κρυφού σχολειού άδραξε την ευκαιρία και μετατράπηκε το νεόσυστατο κράτος μαζί με την Εκκλησία. Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με τον Χριστιανισμό με τους παπάδες έχω. Εδώ πέρα ο Φίλης μία πρόταση για το μάθημα των θρησκευτικών έκανε και πέσαν να τον φάνε, ο πρωήν πρωθυπουργός κωλοτούμπας χέρι χέρι με την Εκκλησία - ούτε ο Σύριζα ούτε το ΚΚΕ θα μπορούσε να διαχωρίσει την Εκκλησία απο την ανάμιξε της στη λειτουργία ενός υποτιθέμενου κοσμικού κράτους. (Να σημειώσω ότι δεν ψηφίζω ούτε Σύριζα ούτε ΚΚΕ). Τώρα ο φίλος παρακάτω σωστά το έθεσε με τον σχετικό νόμο στη Γερμανία. Όσοι είναι χριστιανοί ας συντηρήσον την Εκκλησία μέσω της φορολογικής τους δήλωσης, τα άλλα είναι αρλούμπες. Γιατί εχώ που δεν έχω καμία σχέση με την Εκκλησία δεν μου αρέσει να τους πληρώνω με το έτσι θέλω για να υπάρχουν.


Επίσης το γκέι πράηντ καλό είναι που υπάρχει γιατί χιλιάδες σπουδαίες προσωπικότητες βασανίστηκαν και εκτελέστηκαν λόγω του σεξουαλικού τους προσανατολισμού. Δες Όσκαρ Γουάηλντ, Άλαν Τούρινκ και ένα σώρο άλλοι. Επίσης η ΛΟΑΤΚΙ κοινότητα δεν συντηρείται με το έτσι θέλω από τους φόρους μας.
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
Αν δεν σε βαφτίσουν δε σώζεσαι και αν δε σε διαβάσουν καίγεσαι αιώνια. Αυτά τα παθαίνουν ακόμη και όσοι δεν πιστεύουν στο χριστιανισμό. Να τα λέμε κι αυτά.

Δηλαδη εσυ τωρα αυτο το εγραψες και ΔΕΝ το πιστευες;
καλαμπουρακι ε;

 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36

parthenos1970

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
21
Like
4
Πόντοι
0

Γιά τίς σαρκικές διαστροφές ἐντός τοῦ γάμου, Ἁγίου Παϊσίου Ἁγιορείτου
Διήγησις τοῦ π. Σάββα Ἁγιορείτη περί τοῦ Ἁγίου Παϊσίου: «Μοῦ διηγήθηκε κάποια κυρία ἀπό τήν Θεσσαλονίκη, ὅτι κάποτε ὁ Ὅσιος Παΐσιος ἔδωσε δυναμικό τέλος σ’ ἕνα φορτικό καί ἄκρως ἐφάμαρτο συζυγικό της βάσανο. Εἶχαν διαφορετικό Πνευματικό ἐκείνη καί ὁ σύζυγός της. Ὁ δικός της Πνευματικός ἦταν πατερικός καί εὐσυνείδητος καί ὑπεδείκνυε τίς θεοχάρακτες γραμμές καί προϋποθέσεις τοῦ τίμιου γάμου.

Ὁ Πνευματικός τοῦ συζύγου της ἦταν νεωτεριστής καί μεταπατερικός καί ἔλεγε στό σύζυγό της τό γνωστό καί βλάσφημο καί ἀμοραλιστικό λόγιο ὅτι "ὁ Θεός ἀφήνει ἐλεύθερες τίς κρεβατοκάμαρες καί δέν ἀσχολεῖται μέ τό τί κάνουν οἱ σύζυγοι κατά τήν σχέση, ἀλλά μέ τήν καρδιά…". Ὁ σύζυγος ἀπαιτοῦσε νά μεταβληθεῖ ἡ σύζυγός του σέ χοιρώδη καί λασπώδη κρεάτινη μάζα καί διαρκῶς τήν πίεζε νά ἐνδώσει, μέ εὐλογία τοῦ Πνευματικοῦ του, στήν παρά φύσιν θεομίσητη καί βδελυρή ἁμαρτία!!! Ἐκείνη ἀκολουθοῦσε τήν ὑπόδειξη τῆς φωνῆς τοῦ Θεοῦ μέσω τοῦ καλοῦ της Πνευματικοῦ καί οὐδέποτε διανοήθηκε νά προβεῖ σέ ἕνα τέτοιο παθογενές ἀνοσιούργημα..

Κάποτε ἀπελπισμένη κατέφυγε στήν Ἱερά Μονή Ἁγίου Ἰωάννου τοῦ Θεολόγου Σουρωτῆς καί συνάντησε τόν ἐκεῖ παρεπιδημοῦντα Γέροντα τῆς ἀδελφότητος Ὅσιο καί Θεοφόρο πατέρα Παΐσιο τόν Ἁγιορείτη. Τοῦ ἐκμυστηρεύθηκε τό πρόβλημά της καί ζήτησε τήν βοήθειά του. Ὁ Ὅσιος, κατά μαρτυρία τῆς γυναίκας, ἔγινε κατά τό κοινῶς λεγόμενο «ἡφαίστειο» ἀπό ἱερά ἀγανάκτηση. Ὑπέδειξε στή γυναίκα νά μήν ἐνδώσει οὔτε καί μέ ἀπειλή θανάτου στίς σιχαμερότερες καί θανασιμότερες ἁμαρτίες πού ἔχει νά παρουσιάσει ὀ ἐκπεσών ἄνθρωπος. Ἐξήγησε ὅτι μέσω αὐτῶν τῶν ἁμαρτιῶν ἐπεισέρχεται ὁ διάβολος στό γάμο καί φυγαδεύεται ὁ Παράκλητος. Γίνονται οἱ ἄνθρωποι ὑποκτηνώδη ὄντα, πού ἔπρεπε νἀ ἐντρέπονται τά φυσιολογικά κτήνη καί νά διδάσκονται ἀπ’ αὐτά. Ἐξήγησε ἀκόμη ὅτι εἶναι ἀναίρεση τοῦ σκοποῦ τοῦ γάμου πού διασώζει τό κατά φύσιν καί ἀναγάγει στό ὑπερ φύσιν, καί ὅτι οἱ βδελυρές καί πυρίκαυστες οὐρανόθεν στά Σόδομα αὐτές πράξεις εἶναι οἱ προσφιλέστερες στόν διάβολο, γιατί ὁδηγοῦν τόν κατ’ εἰκόνα καί ὁμοίωσιν Θεοῦ πλασθέντα ἄνθρωπο στήν κατακόρυφη πτωτική κατεύθυνση τοῦ διεστραμμένου δαίμονα καί ὄχι στήν ὑπερυψωθεῖσα θριαμβευτική θέση, πού ὑπέδειξε ἡ τεθεωμένη ἀνθρώπινη φύση πού προσέλαβε ὁ Χριστός, ἤτοι στά δεξιά τοῦ Πατρός… Ὀνόμασε τίς πράξεις αὐτές μάστιγα τῆς ἐποχῆς καί παθογένεια γιά τά διαζύγια, τήν ψυχική διάσπαση τῶν συζύγων, καί ἰδίως γιά τήν διαστροφή καί κατρακύλα τῶν σημερινῶν παιδιῶν, πού εἰσροφοῦν δαιμονική ἐνέργεια ἀπό τά κυριαρχικά δικαιώματα πού ἔχει ὁ διάβολος ἐπί τοῦ γενετικοῦ ὑλικοῦ ἀπό τό ὁποῖο προέρχονται καί ἀπό τίς χαίνουσες πνευματικές πληγές, πού ὐπάρχουν ἀθεράπευτες στίς ψυχές τῶν γονέων τους..

Ἐκεῖνο πού ἔκανε ἰδιαίτερη ἐντύπωση στήν κυρία ἐκείνη, ἦταν ἡ ἐπιμονή τοῦ Ὁσίου Παϊσίου νά καταγγείλει τόν «Πνευματικό» τοῦ συζύγου της στόν Ἐπίσκοπο του γιά νά τόν καθαιρέσει. Τῆς εἶπε ἐπί λέξει: «Νά πᾶς νά τό πεῖς στό Δεσπότη γιά νά τόν ξυρίσει!!!».

Διαπιστώνουμε τήν ξεκάθαρη, σύμφωνη μέ ὅλους τούς Ἁγίους Πατέρες, θέση τοῦ Ἁγίου Παϊσίου, ἐνάντια στίς ὅποιες σαρκικές διαστροφές εἴτε ἐκτός, εἴτε ἐντός τοῦ γάμου. Αὐτές καθιστοῦν τό γάμο ἕναν «νομιμοφανή» σοδομισμό μέ καταστροφικές συνέπειες τόσο στούς συζύγους, πού ἄν δέν μετανοήσουν κολάζονται, ὄσο καί στά τέκνα τους. Διαπιστώνουμε ἐπίσης τήν ἁγιοπατερική στάση του ἀπέναντι ἐκείνων τῶν «Πνευματικῶν», τῶν χωρίς Ἅγιο Πνεῦμα, πού συμβουλεύουν ὀλέθρια τά πνευματικά τους τέκνα «χαϊδεύοντας» τά πάθη τους. Ὅπως μᾶς διδάσκει ἡ Ἁγιοπατερική Γραμματεία ὁ Πνευματικός ἔχει ἐξουσία νά συγχωρεῖ ἐκεῖνα πού συγχωροῦνται σύμφωνα μέ τόν νόμο τοῦ Θεοῦ καί ὄχι τά πάντα. Ἡ ἐθελοτυφλία καί ἡ ἄνομη κακή συγχώρηση αὐτῶν πού ἁμαρτάνουν ἀμετανόητα κολάζει τόσο τόν ἐξομολογούμενο  ὅσο καί τόν Πνευματικό του.

Ὁ Κύριος νά μᾶς δίνει σύνεση καί νά μᾶς εὐλογεῖ ὅλους δι’ εὐχῶν τοῦ Ἁγίου Του, Ὁσίου Παϊσίου τοῦ Ἁγιορείτου».
 
OP
OP
Ettore

Ettore

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2017
Μηνύματα
13.247
Like
46.947
πιστευεις οτι εαν καποιο παιδακι δημοτικου σε εβλεπε δεν θα ειχε αποριες, δεν θα μπερδευοταν;
δεν θα ρωτουσε γιατι η κυρια μου ειναι διαφορετικη απο τις αλλες;
τι απαντησεις μπορουν να δοθουν στο παιδι;
η ελευθερια η δικη σου σταματαει εκει που ξεκιναει η ελευθερια του αλλου
κατα τη γνωνη μου λοιπον υπαρχουν καποια επαγγελματα που εκ των πραγματων δεν μπορει να κανει μια τρανς

δε σου λεει κανεις οτι κανεις μονο για πορνη, σε μια δουλεια π.χ. γραφειου, μια χαρα θα ησουν φανταζομαι

Αυτή η δασκάλα αποκαλύπτει την τρανς ταυτότητά της και οι μαθητές είχαν μία υπέροχη αντίδραση.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom