Νέα

Ο Μητροπολίτης Μόρφου εξηγεί επιστημονικά(!) πως δημιουργούνται οι gay

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ettore
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 397
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.518
Κριτικές
165
Like
25.389
Πόντοι
34.168
Όταν γεννιέμαι, είμαι μαύρος
Όταν μεγαλώσω, είμαι μαύρος
Όταν κάθομαι στον ήλιο, είμαι μαύρος
Όταν φοβάμαι, είμαι μαύρος
Όταν αρρωσταίνω, είμαι μαύρος
Κι όταν πεθαίνω, ακόμα είμαι μαύρος
Κι εσύ λευκέ άνθρωπε
Όταν γεννιέσαι, είσαι ροζ
Όταν μεγαλώνεις, γίνεσαι λευκός
Όταν κάθεσαι στον ήλιο, γίνεσαι κόκκινος
Όταν κρυώνεις, γίνεσαι μπλε
Όταν φοβάσαι, γίνεσαι κίτρινος
Όταν αρρωσταίνεις, γίνεσαι πράσινος
Κι όταν πεθαίνεις, γίνεσαι γκρι

Και αποκαλείς εμένα έγχρωμο...

Νίκος Εγγονόπουλος
Αμα σε λεμε ΜΑΥΡΟ παρεξηγιεσαι,
αμα σε λεμε ΕΓΧΡΩΜΟ παλι το ιδιο..

Αποφασισε επιτελους?
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
προφανως επιτηδες αγνοεις οτι οι παπαδες ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΠΟΛΕΜΟ εντος της κοινωνιας σε οποιον ΔΕΝ συμμεριζεται τα δικα τους "μυστηρια" με σκοπο να αποτρεπουν τον "μεσο" ανθρωπο να μην ...ξεσταρτιζει απο το παγκαρι της εκκλησιας.
Μονο αγαπη προς τον πλησιον και μαλιστα απο τους ιερωμενοςυ της ΔΕΝ ΘΥΜΙΖΕΙ αυτο.
Αντιθετα, εμπαθεια και φθονος για οσους εχουν κουραστει απο την δηθεν πνευματικη αναταση του φαρισαισμου τους.
Δεν εχουν δικαιωμα να υποχρεωσουν (και το ξερουν), οποτε δια της πλαγιας οδου πιεζουν για να μην χασουν την οικονομικη υποτηριξη απο την κοινωνια. Και ΠΙΕΖΟΥΝ με αχαρο, ακομψο και σιγουρα ΜΗ-ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ τροπο. Ολο πουστιες και απειλες για ...την κολαση.
τα περι αμυθητης περιουσιας της εκκλησιας και γεματου παγκαριου ειναι φαντασιωσεις και βλακεις κομμουνιστων, αθεων και λοιπων δημοκρατικων δυναμεων
αντι αλλων πολλων, μπορεις να ριξεις μια ματια σε αυτα τα 2

αν και δεν ειναι εργο της εκκλησιας, στην δεκαετια της κρισης (2009-2019)εφαγαν, ηπιαν, κοιμηθηκαν και ζεσταθηκαν χιλιαδες κατεστραμμενοι ελληνες και ξενοι, οι οποιοι εαν δεν υπηρχε η εκκλησια θα ειχαν φαγωθει μεταξυ τους και θα ειχε γινει κοινωνικη επανασταση
 

Marina_cd

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2019
Μηνύματα
483
Like
155
Πόντοι
1
οκ...εγώ παλι κατάλαβα οτι δεν θα έπρεπε οι άνθρωποι να χαρακτηρίζονται με βάση το χρώμα/φυλή/θρησκεία/σεξουαλικότητα....δηλαδή για παράδειγμα οταν ένας λέμε οτι είναι gay δεν σημαίνει κάτι αυτό...δεν μας λέει αν είναι καλός άνθρωπος,κακός,μορφωμένος,αμόρφωτος,δολοφονος,ψυχακιας,διάνοια.....τιποτα δεν σημαίνει...απλά οτι στο κρεβάτι του την βρισκει διαφορετικα απο εσενα τον straight..
 

Marina_cd

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2019
Μηνύματα
483
Like
155
Πόντοι
1
τώρα αν υπάρχουν gay/trans/cross που την πέφτουν και στις μύγες και ενοχλούν κόσμο και γενικά συμπεριφέρονται εριστικά και προκλητικά....ε οκ υπάρχουν και αυτοί...πόσους straight μαλάκες εχει εδω μέσα που συμπεριφέρονται άθλια?
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
οκ...εγώ παλι κατάλαβα οτι δεν θα έπρεπε οι άνθρωποι να χαρακτηρίζονται με βάση το χρώμα/φυλή/θρησκεία/σεξουαλικότητα....δηλαδή για παράδειγμα οταν ένας λέμε οτι είναι gay δεν σημαίνει κάτι αυτό...δεν μας λέει αν είναι καλός άνθρωπος,κακός,μορφωμένος,αμόρφωτος,δολοφονος,ψυχακιας,διάνοια.....τιποτα δεν σημαίνει...απλά οτι στο κρεβάτι του την βρισκει διαφορετικα απο εσενα τον straight..
αυτο ειναι σωστο
 

Marina_cd

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2019
Μηνύματα
483
Like
155
Πόντοι
1
δηλαδή εγώ σαν cross σύμφωνα με τα λεγόμενα σας και τα στερεοτυπα σας θα έπρεπε να είμαι αμόρφωτη,να την πέφτω σε κάθε αρσενικό,να πίνω ναρκωτικά,να εκδίδομαι....σε πληροφορώ τίποτα απο όλα αυτά δεν συμβαίνει...
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.863
Κριτικές
90
Like
33.763
Πόντοι
24.700
δηλαδή εγώ σαν cross σύμφωνα με τα λεγόμενα σας και τα στερεοτυπα σας θα έπρεπε να είμαι αμόρφωτη,να την πέφτω σε κάθε αρσενικό,να πίνω ναρκωτικά,να εκδίδομαι....σε πληροφορώ τίποτα απο όλα αυτά δεν συμβαίνει...

Για να το κλείνουμε σιγά σιγά το θέμα...

Όσο γελοίος είναι αυτός που ευκαίρως-ακαίρως διατυμπανίζει ότι είναι πούστης και προβάλει την πουστιά του, άλλο τόσο γελοίος είναι και αυτός, που ευκαίρως-ακαίρως διατυμπανίζει πως είναι γαμίκουλας και το προβάλει.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.769
Like
2.125
Πόντοι
456
Λένε για τους γύφτους ότι είναι βρομιάρηδες. Δεν σημαίνει ότι όλοι είναι βρομιάρηδες. Όμως υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα.
Το ότι μπορεί να βρεθεί ένας κάπου που δεν μυρίζει δεν σημαίνει ότι καταρρίπτεται το στερεότυπο.

Έτσι και για τους γκέι. Υπάρχουν κάποια στερεότυπα, βγαλμένα από εμπειρίες γενεών. Για παράδειγμα άμα σε προδώσει κάποιος λένε μου έκανε πουστιά.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.043
Like
21.151
Πόντοι
5.006
Ο Μητροπολίτης δεν είπε αυτό που γράφεις αλλά ότι κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης όλα τα συναισθήματα, οι ορμές και οι σκέψεις τις εγκύου μεταφέρονται στο βρέφος! Κατόπιν αυτού, η έγκυος που ευχαριστιέται να κάνει πρωκτικό σεξ κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης της μεταφέρει αυτή την επιθυμία της και στο αγέννητο αγόρι της!

Τυπε δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα αμα οι ορμες και οι σκεψεις της εγκυου μεταφεροταν στο βρεφος, τοτε ολοι μπουστηδες θα βγαιναμε....γιατι ως γνωστον οι περισσοτερες εγκυες ειναι γυναικες και αρα ειναι λογικο να εχουν ορμες και να σκεφτομαι πουτσους, μαλαπερδες, τον μπρατ πιτ, τον σακη τον ρουβα, τον σακη που εχει το βουλκανιζατερ στη λεωφορο βουλιαγμενης κτλ..δηλαδη πως το κοβεις, οι εγκυες να σκεφτονται τις βυζαρες της παμελα αντερσον?? :hi:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.043
Like
21.151
Πόντοι
5.006
τώρα αν υπάρχουν gay/trans/cross που την πέφτουν και στις μύγες και ενοχλούν κόσμο και γενικά συμπεριφέρονται εριστικά και προκλητικά....ε οκ υπάρχουν και αυτοί...

Αυτοι ειναι οι λεγομενοι μπουστηδες
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.518
Κριτικές
165
Like
25.389
Πόντοι
34.168
οκ...εγώ παλι κατάλαβα οτι δεν θα έπρεπε οι άνθρωποι να χαρακτηρίζονται με βάση το χρώμα/φυλή/θρησκεία/σεξουαλικότητα....δηλαδή για παράδειγμα οταν ένας λέμε οτι είναι gay δεν σημαίνει κάτι αυτό...δεν μας λέει αν είναι καλός άνθρωπος,κακός,μορφωμένος,αμόρφωτος,δολοφονος,ψυχακιας,διάνοια.....τιποτα δεν σημαίνει...απλά οτι στο κρεβάτι του την βρισκει διαφορετικα απο εσενα τον straight..
Δεν ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΜΕ καποιον..απο το χρωμα του..
απλα αναφερουμε τι ειναι....
Εγω ειμαι ΛΕΥΚΟΣ...
Ο ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ ΜΑΥΡΟΣ..

Αυτο δεν σημαινει κατι,απλα λεμε τι φυλη ειναι ο καθενας..

Δεν βλεπω να διαφωνουμε πουθενα..
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.043
Like
21.151
Πόντοι
5.006
Δεν ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΜΕ καποιον..απο το χρωμα του..
απλα αναφερουμε τι ειναι....
Εγω ειμαι ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ...
Ο ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ ΜΑΥΡΟΣ..

Αυτο δεν σημαινει κατι,απλα λεμε τι φυλη ειναι ο καθενας..

Δεν βλεπω να διαφωνουμε πουθενα..
 

Marina_cd

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2019
Μηνύματα
483
Like
155
Πόντοι
1
Δεν ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΜΕ καποιον..απο το χρωμα του..
απλα αναφερουμε τι ειναι....
Εγω ειμαι ΛΕΥΚΟΣ...
Ο ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΠΟ ΜΑΥΡΟΣ..

Αυτο δεν σημαινει κατι,απλα λεμε τι φυλη ειναι ο καθενας..

Δεν βλεπω να διαφωνουμε πουθενα..
όχι δεν διαφωνούμε
 

Επισκέπτης
Τυπε δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα αμα οι ορμες και οι σκεψεις της εγκυου μεταφεροταν στο βρεφος, τοτε ολοι μπουστηδες θα βγαιναμε....γιατι ως γνωστον οι περισσοτερες εγκυες ειναι γυναικες και αρα ειναι λογικο να εχουν ορμες και να σκεφτομαι πουτσους, μαλαπερδες, τον μπρατ πιτ, τον σακη τον ρουβα, τον σακη που εχει το βουλκανιζατερ στη λεωφορο βουλιαγμενης κτλ..δηλαδη πως το κοβεις, οι εγκυες να σκεφτονται τις βυζαρες της παμελα αντερσον?? :hi:

Άλλο να σκέπτεται η εγκυμονούσα κατά την διάρκεια της ερωτικής επαφής τον κώλο της και άλλο το μουνί της!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom