Νέα

ο γαμος μας " κοβει " επαγγελματικα .. ; ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα prokos 00
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 54
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
P

prokos 00

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2019
Μηνύματα
371
Like
1
Πόντοι
1
Πάντως στη δουλειά μου, όλοι οι προϊστάμενοι και διευθυντές είναι παντρεμένοι. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο.
ισως ειναι ενα απο  τα  κριτηρια επιλογης για προαγωγη  συμφωνα με τα δικα τους ψυχομετρικα τεστ .....
 
OP
OP
P

prokos 00

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2019
Μηνύματα
371
Like
1
Πόντοι
1
οπως  και να εχει  να  πω , πως το ερωτημα  μου αναφερεται  κυριως σε ελευθερους επαγγελματιες και οχι μισθωτους .
ο μισθωτος  οσο  ειναι στη δουλεια ενα  στανταρ μισθο  θα παρει .
ο Ε.Ε  ομως  πρεπει να καλπαζει  αν θελει να επιβιωσει .. .αυτοι που ανεφερα ειναι Ε.Ε.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Αυτό που έχεις στο μυαλό σου σε κόβει και σε ράβει τύπε. Ούτε ο γάμος ούτε ο αρραβώνας ούτε η σχέση.
Μόνον ο τρόπος που σκέφτεσαι.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.393
Like
22.742
Πόντοι
6.256
για να το λες αυτο  περασες δυσκολα παιδικα χρονια .
τουλαχιστον μην την πατησουν αλλοι  και  εχουν αντιστοιχα  παιδικα  τραυματα φιλε  μου .

Ρε μαλακα Σουκερ ποσο αυτιστικος εισαι τελικα;
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.106
Κριτικές
16
Like
1.725
Πόντοι
3.425
Σωστος. Διαβαστε καλα το τι εγραψε ο ανθρωπος μηπως και καταλαβετε ορισμενοι καποια βασικα πραγματα περι του γαμου.

Ώπα, αυτά δεν είναι τα βασικά πράγματα περί του γάμου.

Όπως και όλα στη ζωή, κάποια είναι καλά και κάποια όχι. Ο γάμος είναι μία χαρά, εφόσον θέλεις να κάνεις οικογένεια.

Π
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.674
Πόντοι
4.655
Εξαρτάται τον τομέα που εργαζόμαστε Παίδες.
Τίποτα δεν είναι στανταρ
Κάποιες φορές βοηθάει ο γάμος και κάποιες όχι.
Φυσικά μπαίνει εδώ το εξής θέμα.
Μιλάμε για μία σχέση αληθινή που έγινε επειδή θέλουμε ή απλά προέκυψε παιδί ή κοινωνική υποχρέωση.
Τεράστιο θέμα με πολλές παραμέτρους
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.290
Κριτικές
1
Like
760
Πόντοι
96
  Εξαρταται , ως χωρισμενος πιστευω οτι ο γαμος από ερωτα σε βαζει να κανεις θυσιες αρα......

  Παντως τα προσωπικα προβληματα σε επηρεαζουν επαγγελματικα . Ισως οι τυποι νοιωθουν πιο καλα στην ζωη τους και "πετανε" επαγγελματικα .

  θελει και λιγο τυχη η ζωή.

Υγ υπαρχουν και ρεμαλια που τα εστρωσε επαγγελματικα ο γαμος .
 

alafroiskiotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2017
Μηνύματα
556
Like
1.998
Πόντοι
206
Ρε παιδιά σε ολα σχεδόν τα forum που πάει να γίνει μια σοβαρή κουβέντα πετάγονται 1-2 και τη γαμάνε , Ελεω προσωπικών προηγούμενων διαφόρων
Αφήστε ρε παιδιά να παίξουμε μπαλίτσα .....
 

steveman7

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Δεκ 2017
Μηνύματα
163
Κριτικές
207
Like
10.607
Πόντοι
30.573
Εγώ πάντως δεν εχω ακούσει έναν παντρεμενο να λέει είμαι ευχαριστημένος απιστία εκατέρωθεν ρουτίνα καταπίεση διαζύγια διατροφές χρέη και τώρα ακούω ότι δεν πατάνε καν στο σπίτι.
Τέτοια να ακούω και να καταλήγω στον στίχο του σύγχρονου αοιδου-τραπερ Toquel:τρώω τα λεφτά μου στις πουτανες και τα σνικερς!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom