Νέα

Νόβακ Τζόκοβιτς fans

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Annapurna
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 142
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
19.704
Κριτικές
164
Like
81.738
Πόντοι
46.223
djokovic.jpg
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
19.704
Κριτικές
164
Like
81.738
Πόντοι
46.223

"Το τρόπαιο στο σπίτι του λύκου"​


Κάτι παραπάνω από δύο μήνες, μετά την τελευταία του εμφάνιση στο tour, ο Νόβακ Τζόκοβιτς επέστρεψε δριμύτερος και πανηγύρισε τον 37ο Masters τίτλο της καριέρας του με τον οποίον συνδύασε και το ιστορικό επίτευγμα του year end No1 για 7η φορά.

Ο 34χρονος Σέρβος, μετά από έναν σπουδαίο τελικό, πήρε εκδίκηση από τον Ντανίλ Μεντβέντεφ για την πρόσφατη ήττα στον τελικό του US Open, κατακτώντας για 6η φορά το Paris Masters.
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.008
Κριτικές
94
Like
46.308
Πόντοι
17.311
καπου ειδα οτι ειναι ψεκασμενος και αυτος.
ισχυει?
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
4
Like
7.208
Πόντοι
2.586
Και εγώ θαυμαστής του Νόλε (να πάει να γαμηθεί ο Τσιτσίπ).
 

Crucifix4

Μέγας
Εγγρ.
15 Νοε 2014
Μηνύματα
3.907
Κριτικές
63
Like
7.444
Πόντοι
4.766
Ο πιο συμπαθής τενίστας από εποχές Bjorn Borg και μετά...
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
19.704
Κριτικές
164
Like
81.738
Πόντοι
46.223
Κορυφαία τριάδα οι Federer, Nadal και Djokovic.

Αυτά που έχουν καταφέρει και οι τρείς τους είναι αξιοθαύμαστα σε έναν απίστευτα απαιτητικό χώρο όπως το τέννις.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Αν μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις, τότε μπορούμε εύκολα να καταλάβουμε από την παρακάτω φωτογραφία γιατί ο δεύτερος Μεντβέντεφ θα γίνει κάποτε ο σταθερά πρώτος, στη θέση του Τζόκοβιτς.
Ο Μεντβέντεφ, και όχι ο Τσιτσιπάς, για ευνόητους λόγους. Όσοι θυμούνται την ανάλογη φωτογραφία από το Ρολάν Γκαρός, μπορούν να (συγ)κρίνουν και να καταλάβουν τη διαφορά στο ήθος και στο sportsmanship.
Κατά τ' άλλα, ο Τζόκοβιτς παραμένει πάντα άρχοντας και cool τύπος, παντός καιρού.

Novak-Djokovic_Daniil-Medvedev_Paris_2021-830x552.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν mod:
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
19.704
Κριτικές
164
Like
81.738
Πόντοι
46.223

O Djoko όμως στηρίζει τον Στέφανο αναγνωρίζοντας το τεράστιο του ταλέντο ενώ ο Medvedev να μεν είναι ένας εξαιρετικός παίκτης πλήν όμως βαρετός να τον παρακολουθείς.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
O Djoko όμως στηρίζει τον Στέφανο αναγνωρίζοντας το τεράστιο του ταλέντο ενώ ο Medvedev να μεν είναι ένας εξαιρετικός παίκτης πλήν όμως βαρετός να τον παρακολουθείς.
Νομίζω ότι ο Τζόκοβιτς στηρίζει κάθε αξιόλογο και ταλαντούχο παίκτη χωρίς διακρίσεις. Στο μέλλον όμως, ο Τσιτσιπάς με τον Μεντβέντεφ θα κοντράρεται και ο Τζόκοβιτς θα τους βλέπει από τον καναπέ του σαλονιού του και θα κάνει κέφι κρατώντας την πραγματική γνώμη για τον εαυτό του. Όχι ότι δεν είναι ταλαντούχος παίκτης, ο Τσιτσιπάς, όμως για να γίνει κανείς μεγάλος (για να μην πώ legend), χρειάζονται πολλά περισσότερα στοιχεία, κυρίως χαρακτήρα και ηθικού αναστήματος. Οπωσδήποτε, το μέλλον θα δείξει.
Προσωπικά, πάντως, μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση η στάση του Τσιτσιπά τον Ιούνιο στον τελικό του Ρολάν Γκαρός, όταν ο Τζόκοβιτς έπεσε στην πλευρά του και χτύπησε και εκείνος σφύριζε κλέφτικα αντί να βάλει ένα χεράκι να τον βοηθήσει. Όλα ΄έχουν τη σημειολογία τους. Βάζω και τη σχετική εικόνα.

3152436-64604448-2560-1440.jpg
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.233
Κριτικές
4
Like
7.208
Πόντοι
2.586
Ο Τσιτσιπάς μετά την ήττα στον τελικό του Roland Garros δεν έχει επανέλθει. Το πήρε πολύ βαριά σαν να έχασε την ευκαιρία της ζωής του.
Ε αν έτσι το νιώθει έτσι θα γίνει.

Βέβαια είναι κ κάπως έτσι γιατί όλοι οι "μεγάλοι" έπαιρναν Roland Garros στα 20-κάτι τους. Ίσως εκεί να κατάλαβε πως δεν είναι ένας από αυτούς.
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
19.704
Κριτικές
164
Like
81.738
Πόντοι
46.223
Νομίζω ότι ο Τζόκοβιτς στηρίζει κάθε αξιόλογο και ταλαντούχο παίκτη χωρίς διακρίσεις. Στο μέλλον όμως, ο Τσιτσιπάς με τον Μεντβέντεφ θα κοντράρεται και ο Τζόκοβιτς θα τους βλέπει από τον καναπέ του σαλονιού του και θα κάνει κέφι κρατώντας την πραγματική γνώμη για τον εαυτό του. Όχι ότι δεν είναι ταλαντούχος παίκτης, ο Τσιτσιπάς, όμως για να γίνει κανείς μεγάλος (για να μην πώ legend), χρειάζονται πολλά περισσότερα στοιχεία, κυρίως χαρακτήρα και ηθικού αναστήματος. Οπωσδήποτε, το μέλλον θα δείξει.
Προσωπικά, πάντως, μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση η στάση του Τσιτσιπά τον Ιούνιο στον τελικό του Ρολάν Γκαρός, όταν ο Τζόκοβιτς έπεσε στην πλευρά του και χτύπησε και εκείνος σφύριζε κλέφτικα αντί να βάλει ένα χεράκι να τον βοηθήσει. Όλα ΄έχουν τη σημειολογία τους. Βάζω και τη σχετική εικόνα.

3152436-64604448-2560-1440.jpg

Συμφωνώ μαζί σου.

Η εικόνα αυτή μου δημιούργησε και μένα αρνητική εντύπωση.

Προσωπικά επειδή παίζω πολύ τέννις όταν κάποιος αντίπαλός μου αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα πάντα τρέχω κοντά του ειδικότερα δε αν πρόκειται και για φίλο μου.

Θεωρώ όμως ότι ο Στέφανος σε αυτή τη συγκεκριμένη στιγμή δεν το έκανε επίτηδες αλλά η ψυχρή αντίδρασή του οφειλόταν περισσότερο στην γενικότερη απειρία του να διαχειριστεί το τεράστιο άλμα που έχει κάνει στη καριέρα του, κοινώς αθλητική ανωριμότητα.
 

Zesty

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2020
Μηνύματα
364
Like
407
Πόντοι
21
Ο Τσιτσιπάς μετά την ήττα στον τελικό του Roland Garros δεν έχει επανέλθει. Το πήρε πολύ βαριά σαν να έχασε την ευκαιρία της ζωής του.
Ε αν έτσι το νιώθει έτσι θα γίνει.

Βέβαια είναι κ κάπως έτσι γιατί όλοι οι "μεγάλοι" έπαιρναν Roland Garros στα 20-κάτι τους. Ίσως εκεί να κατάλαβε πως δεν είναι ένας από αυτούς.
Απο εκεινο το παιχνιδι και μετα κατερρευσε , δεν νομιζω να επανελθει.

Μακαρι να μας διαψευσει.
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
19.704
Κριτικές
164
Like
81.738
Πόντοι
46.223
Όλοι οι παίκτες κάποια στιγμή κάνουν κοιλιά.

Αν δεν έκανε κοιλιά και συνέχιζε την ξέφρενη πορεία του ίσως να ήταν και νούμερο 2 τώρα.

Στην αρχή του χρόνου έπαιζε πολύ καλά.

Θα επανέλθει διότι είναι πολύ νέος ακόμα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Zesty

Zesty

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2020
Μηνύματα
364
Like
407
Πόντοι
21
Το ευχομαι πραγματικα να επανελθει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom