Νέα

no limit sex αμστερνταμ-βρυξελλες-ντυσελντορφ sex-sex-sex

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tasosedess
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 144
  • Εμφανίσεις 33K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
παραθετω αυτουσιο το κειμενο συναγωνιστη που εγραψε για σουηδια πριν καιρο
μιας κι εδω ισχυουν τα ιδια πραματα 100%


Τα τελευταία χρόνια μένω στη Στοκχόλμη. Έχουμε και λέμε:
ΜΙΣΘΟΙ: Ένας μέσος μισθός (χωρίς πτυχίο) είναι περίπου 2500 ευρώ το μήνα. Υπολόγιζε όμως εφορία γύρω στο 30%. Αν βγάζεις 8000 το μήνα η εφορία φτάνει περίπου το 40%....Οπότε κάπου εκεί μέσα είναι η κλίμακα
ΚΟΣΤΟΣ ΖΩΗΣ: Περίπου 1000 ευρώ το μήνα. Αν μένεις με γκόμενα ή με συγκάτοικο αρκετά πιο λίγα. Αν μένεις μόνος σου και στο κέντρο που τα ενοίκια είναι υψηλά μπορεί και 1300 - 1500
ΑΣΦΑΛΕΙΑ: Όλοι οι Σουηδοί έχουν την ίδια. Γενικά έχει ένα πρόβλημα με το χρόνο που κανονίζονται κάποιες εξετάσεις οι οποίες δε θεωρούνται επείγουσες. Για παράδειγμα για μια εγχείρηση καταρράκτη μπορεί να περιμένεις 3-4 μήνες για να την κάνεις. Οπότε το σύστημα γενικά δε λειτουργεί τόσο τέλεια όσο νομίζεις γιατί προσπαθεί να βοηθά τους πάντες το ίδιο. Απο τη στιγμή όμως που νοσηλευτείς όλα είναι άψογα.
ΚΛΙΜΑ: Απάλευτο. Κρύο και βροχή πολλές μέρες το χρόνο. Το πιο δύσκολο όμως είναι το σκοτάδι το χειμώνα. Ουσιαστικά κάνεις να δεις ήλιο 2 μήνες. Ακόμη και οι Σουηδοί μου λένε ότι δεν το συνηθίζουν ποτέ και γενικά έχουν σαν όνειρο κάποια στιγμή στη ζωή τους να ζήσουν σε μια πιο ηλιόλουστη χώρα. Όταν θα περάσεις πάντως τον πρώτο σου χειμώνα εκεί θα διαπιστώσεις τι θα πει να ξυπνάς κουρασμένος μετά από 12ωρο ύπνο.
ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ: Όλα τέλεια. όλοι οι Σουηδοί δουλέυουν λίγο και γενικά είναι τεμπελάκοι. 40 ώρες την εβδομάδα είναι το ωράριο το οποίο τηρείται. Γενικά πάντως οι ρυθμοί ακόμα και στις μεγάλες πολυεθνικές είναι πολύ χαλαροί
ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ: Παρασκευή και Σάββατο γίνεται χαμός. Το μόνο κακό είναι ότι βγαίνουν σχετικα χωρίς (γύρω στις 8) γιατί τα περισσότερα μπαράκια κλείνουν στη 1. Μετά έχει club που πάνε μέχρι τις 5. Στα πιο κυριλέ club να έχετε υπόψη σας ότι παίζει πολύ πόρτα και γενικά το ντύσιμο καθώς και το να μιλάς Σουηδικά παίζει μεγάλο ρόλο.
ΓΚΟΜΕΝΕΣ: Πολύ καλές αλλά ξεχάστε το μύθο ότι οι μελαχρινοί μετράνε. Οι Σουηδοί γενικά αν και δεν το δείχνουν προς τα έξω είναι πολύ ρατσιστές και όχι τόσο με τους μαύρους ή μαυροκέφαλους όπως μας λένε αλλά με τους ξένους που δεν έχουν γίνει Σουηδοί. Παρόλο που μιλάνε όλοι αγγλικά και είναι πρόθυμοι να σου μιλήσουν (όχι σαν τους Γερμανούς), βλέπουν υποτιμητικά τους ξένους που δε μιλούν τη γλώσσα τους. Δεν έχουν δηλαδή σχεδόν κανένα πρόβλημα με ένα παιδί Πακιστανών που μεγάλωσε στη Σουηδία, έχει σουηδική εκπαίδευση και μιλάει σουηδικά άψογα. Έχουν ρατσισμό απέναντι στους νέους μετανάστες. Πέραν αυτού οι γκόμενες είναι απελευθερωμένες κυρίως γιατί όταν θα βγεις για να γνωρίσεις θα είναι τούρνα και δε θα ξέρουν τι κάνουν. Παρόλα αυτά δεν κάνουν καθόλου εύκολα σχέσεις και γενικά η όλοη μου εντύπωση είναι ότι είναι συναισθηματικά ανάπηροι. Τους λείπει η επαφή και το βλέπεις γιατί με το που μιλάς σε γκόμενα είναι πολύ πρόθυμη να σου μιλήσει χωρίς ίχνος ειρωνείας αλλά γενικά δε θέλουν πολλά μπλεξίματα και θέλουν την ησυχία τους, το οποίο δυστυχώς σε μια χώρα σαν τη Σουηδία που είναι γενικά μουντή και δύσκολη σε αποξενώνει ακόμη περισσότερο.

ΠΡΟΒΛΗΜΑ: Χωρίς σουηδικά μπορεί να μην έχεις σχεδόν κανένα πρόβλημα στην καθημερινή σου ζωή (σαν φοιτητής ή αν πας για διακοπές) αλλά γενικά οι εργασιακοί σου ορίζοντες περιορίζονται πάρα πολύ. Ακόμη και σε πολυεθνικές όπως η Ericsson μπορείς να βρεις δουλειά μόνο με αγγλικά αλλά δεν μπορείς να ανελιχθείς στην ιεραρχία σαν διοικητικός. Πρώτα βολεύονται οι Σουηδοί και μετά οι ξένοι. Και αυτό είναι πολύ πιο έντονο τώρα με την κρίση. Φίλοι μου έχουν κάνει 40 βιογραφικά για θέσεις χωρίς πολλές απαιτήσεις και δεν τους έχουν καλέσει ούτε για μια συνέντευξη απλά και μόνο επειδή δε μιλούν τη γλώσσα.

Αν έχετε άλλες απορίες για τη χώρα πείτε.....Ας γράψει κάποιος που ξέρει για Νορβηγία. Αν και ξέρω κάποια πράγματα ας στείλει κάποιος που μένει εκεί για να είναι πιο έγκυρες οι πληροφορίες
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16




εχοντας να βγαλω γουστα πανω απο μισο χρονο λογω του οτι δεν ειχα μια
πουλοντας χθες το αμαξι μου αποφασισα να κανω ενα φτηνο δωρακι στον εαυτο μου
η αιτια ειναι η ανεργια κ η κακη ποιοτητα ζωης

βρηκα μια αγγελια απο την lisa la rouse
για μια gangbang συνευρεση με bukkake παρτουζες anal κτλ απο 12-5 το απογευμα
σε μιση τιμη δηλαδη 50 ευρω για 5 ωρες καλα ειναι νομιζω
σαν γκομενα δεν ειναι κ πολυ του γουστου μου αλλα ειναι μια φτηνη λυση για extreme γουστα
η δουλεια θα γινει στο erotic cafe goorhoeve στο geel κοντα στην αμβερσα,60 χμ αποσταση


αυτη ηταν κ η τελευταια ανταποκριση απο  ολλανδια-βελγιο λογω αναχωρησης σε 10 μερες
 

Συνημμένα

  • 05-30-2012_fuck_party.jpg
    05-30-2012_fuck_party.jpg
    131,1 KB · Εμφανίσεις: 75

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
η ζωη και τα πραματα εχουν αλλαξει αρδην εδω την ολλανδια
αιτια ειναι η οικονομικη κριση που ξεκινησε αργα αργα απο την ενταξη στο ευρω το 2001
Απο τον μαρτιο λενε στην τηλεοραση θα ξεκινησει και στην πραγματικοτητα (δλδ τι ηταν μεχρι τωρα? δεν ηταν κριση??)
φυσικο επακολουθο κ ο ρατσισμος.
Εγω που μιλαω την γλωσσα αλλα και αγγλικα ,εχω διπλωμα κλαρκ και εμπειρια ,ειμαι 3 μηνες ανεργος,χωρις καποιο επιδομα....
Προορισμος προς αποφυγην για επιδοξους μεταναστες
Χωρα γυναικοκρατουμενη και σκυλοκρατουμενη,
σκυλοκρατουμενη λεω γιατι εχουν (ακουσον ακουσον) ειδικο τριψηφιο νουμερο να παρεις τηλ αν σε δουν να κακοποιεις η να παραμελεις ζωο.Εχουν ειδικα ξενοδοχεια και κλινικες για ζωα.Καθε ζωο εχει ιδιοκτητη και με μικροτσιπ που εχουν εμφυτεψει μεσα του ,σε βρισκουν ανα πασα στιγμη και εχεις σοβαρες επιπτωσεις σε οποισδηποτε περιπτωση
απεναντιας δεν υπαρχει ενδιαφερον για τον αντρα κυριως, μιας κι εχω τρεξει σε ενα σωρο υπηρεσιες και ολες απαντανε αρνητικα.
Γυναικοκρατουμενη λεω γιατι ειναι γεγονος πως το ισχυρο φιλο εδω ειναι η γυναικα.
Αν τηλεφωνησει στην αστυνομια για κακοποιηση της,κι εσυ βρεθεις απλα πιωμενος ,οχι μεθυσμενος,συλαμβανεσαι
αν δηλωσει στον εργασιακο της χωρο,σεξουαλικη παρενοχληση,απολυεσαι με συνοπτικες διαδικασιες,ειναι δεν ειναι αληθεια
αν χωρισεις ,δικαιουτε την μιση σου περιουσια,ασχετως αν την ειχες δημιουργησει πριν παντρευτειτε,ενω εσυ δεν δικαιουσε απο την δικη της
αν χωρισεις δικαιουτε την μιση σου συνταξη,ασχετα αν εχει κι αυτη δικη της,ενω εσυ δεν δικαιουσε απο δικη της
πολυ καθησαμε καιρος να την κανουμε απο δω
4 χρονια χαμενα γιατι ,αντι να εχω κανει ενα μικρο εστω κομποδεμα,ειμαι και μεσα μερικα χιλιαρικα...πως γινεται???? δεν ξερω
η ζωη ακριβαινει ενα 5-10 % τον χρονο χωρις να συμβαινει το ιδιο και στους μισθους των αλλοδαπων που μεσω των συνδικατων ,οι συμφωνιες που γιναν ειναι τελειως διαφορετικες με αυτες των γηγενων η μεταναστων δευτερης γενιας που μιλαν απταιστα την γλωσσα και εχουν και καποια εκπαιδευση
για να προσεγγισεις γυναικα εμφανισιμη εννοειτε και οχι κανα μπαζο 300 κιλα,αδυνατον αν δεν μιλας την γλωσσα απταιστα
το φυσιολογικο εδω ειναι η γυναικα να ειναι ηλικιακα μεγαλυτερη απο τον αντρα
Δλδ,φυσιολογικο συμφωνα με αυτους τους αχρηστους σαβουρογαμηδες ευνουχισμενους ξενερωτους ανεραστους αγαμητους ολλανδους ειναι¨
εγω που ειμαι 40 να εχω σχεση με καποια 43-44χρονη με 2-3 παιδια και να δουλευω να ζουν αυτοι ολοι και βεβαιως να μοιραζομαστε και τις δουλειες του σπιτιου,μια τα πιατα ο ενας μια ο αλλος κτλ

μακρια απο δω
τυπε τελικα η πολυπολιτισμικη κοινωνια δεν αποδιδει εκει? :2funny: :2funny:
και λενε εμας εδω τους ελληνες αγαπουληδες... :2funny: :2funny: :2funny:
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
παραθετω αυτουσιο το κειμενο συναγωνιστη που εγραψε για σουηδια πριν καιρο
μιας κι εδω ισχυουν τα ιδια πραματα 100%


Τα τελευταία χρόνια μένω στη Στοκχόλμη. Έχουμε και λέμε:
ΜΙΣΘΟΙ: Ένας μέσος μισθός (χωρίς πτυχίο) είναι περίπου 2500 ευρώ το μήνα. Υπολόγιζε όμως εφορία γύρω στο 30%. Αν βγάζεις 8000 το μήνα η εφορία φτάνει περίπου το 40%....Οπότε κάπου εκεί μέσα είναι η κλίμακα
ΚΟΣΤΟΣ ΖΩΗΣ: Περίπου 1000 ευρώ το μήνα. Αν μένεις με γκόμενα ή με συγκάτοικο αρκετά πιο λίγα. Αν μένεις μόνος σου και στο κέντρο που τα ενοίκια είναι υψηλά μπορεί και 1300 - 1500
ΑΣΦΑΛΕΙΑ: Όλοι οι Σουηδοί έχουν την ίδια. Γενικά έχει ένα πρόβλημα με το χρόνο που κανονίζονται κάποιες εξετάσεις οι οποίες δε θεωρούνται επείγουσες. Για παράδειγμα για μια εγχείρηση καταρράκτη μπορεί να περιμένεις 3-4 μήνες για να την κάνεις. Οπότε το σύστημα γενικά δε λειτουργεί τόσο τέλεια όσο νομίζεις γιατί προσπαθεί να βοηθά τους πάντες το ίδιο. Απο τη στιγμή όμως που νοσηλευτείς όλα είναι άψογα.
ΚΛΙΜΑ: Απάλευτο. Κρύο και βροχή πολλές μέρες το χρόνο. Το πιο δύσκολο όμως είναι το σκοτάδι το χειμώνα. Ουσιαστικά κάνεις να δεις ήλιο 2 μήνες. Ακόμη και οι Σουηδοί μου λένε ότι δεν το συνηθίζουν ποτέ και γενικά έχουν σαν όνειρο κάποια στιγμή στη ζωή τους να ζήσουν σε μια πιο ηλιόλουστη χώρα. Όταν θα περάσεις πάντως τον πρώτο σου χειμώνα εκεί θα διαπιστώσεις τι θα πει να ξυπνάς κουρασμένος μετά από 12ωρο ύπνο.
ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ: Όλα τέλεια. όλοι οι Σουηδοί δουλέυουν λίγο και γενικά είναι τεμπελάκοι. 40 ώρες την εβδομάδα είναι το ωράριο το οποίο τηρείται. Γενικά πάντως οι ρυθμοί ακόμα και στις μεγάλες πολυεθνικές είναι πολύ χαλαροί
ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ: Παρασκευή και Σάββατο γίνεται χαμός. Το μόνο κακό είναι ότι βγαίνουν σχετικα χωρίς (γύρω στις 8) γιατί τα περισσότερα μπαράκια κλείνουν στη 1. Μετά έχει club που πάνε μέχρι τις 5. Στα πιο κυριλέ club να έχετε υπόψη σας ότι παίζει πολύ πόρτα και γενικά το ντύσιμο καθώς και το να μιλάς Σουηδικά παίζει μεγάλο ρόλο.
ΓΚΟΜΕΝΕΣ: Πολύ καλές αλλά ξεχάστε το μύθο ότι οι μελαχρινοί μετράνε. Οι Σουηδοί γενικά αν και δεν το δείχνουν προς τα έξω είναι πολύ ρατσιστές και όχι τόσο με τους μαύρους ή μαυροκέφαλους όπως μας λένε αλλά με τους ξένους που δεν έχουν γίνει Σουηδοί. Παρόλο που μιλάνε όλοι αγγλικά και είναι πρόθυμοι να σου μιλήσουν (όχι σαν τους Γερμανούς), βλέπουν υποτιμητικά τους ξένους που δε μιλούν τη γλώσσα τους. Δεν έχουν δηλαδή σχεδόν κανένα πρόβλημα με ένα παιδί Πακιστανών που μεγάλωσε στη Σουηδία, έχει σουηδική εκπαίδευση και μιλάει σουηδικά άψογα. Έχουν ρατσισμό απέναντι στους νέους μετανάστες. Πέραν αυτού οι γκόμενες είναι απελευθερωμένες κυρίως γιατί όταν θα βγεις για να γνωρίσεις θα είναι τούρνα και δε θα ξέρουν τι κάνουν. Παρόλα αυτά δεν κάνουν καθόλου εύκολα σχέσεις και γενικά η όλοη μου εντύπωση είναι ότι είναι συναισθηματικά ανάπηροι. Τους λείπει η επαφή και το βλέπεις γιατί με το που μιλάς σε γκόμενα είναι πολύ πρόθυμη να σου μιλήσει χωρίς ίχνος ειρωνείας αλλά γενικά δε θέλουν πολλά μπλεξίματα και θέλουν την ησυχία τους, το οποίο δυστυχώς σε μια χώρα σαν τη Σουηδία που είναι γενικά μουντή και δύσκολη σε αποξενώνει ακόμη περισσότερο.

ΠΡΟΒΛΗΜΑ: Χωρίς σουηδικά μπορεί να μην έχεις σχεδόν κανένα πρόβλημα στην καθημερινή σου ζωή (σαν φοιτητής ή αν πας για διακοπές) αλλά γενικά οι εργασιακοί σου ορίζοντες περιορίζονται πάρα πολύ. Ακόμη και σε πολυεθνικές όπως η Ericsson μπορείς να βρεις δουλειά μόνο με αγγλικά αλλά δεν μπορείς να ανελιχθείς στην ιεραρχία σαν διοικητικός. Πρώτα βολεύονται οι Σουηδοί και μετά οι ξένοι. Και αυτό είναι πολύ πιο έντονο τώρα με την κρίση. Φίλοι μου έχουν κάνει 40 βιογραφικά για θέσεις χωρίς πολλές απαιτήσεις και δεν τους έχουν καλέσει ούτε για μια συνέντευξη απλά και μόνο επειδή δε μιλούν τη γλώσσα.

Αν έχετε άλλες απορίες για τη χώρα πείτε.....Ας γράψει κάποιος που ξέρει για Νορβηγία. Αν και ξέρω κάποια πράγματα ας στείλει κάποιος που μένει εκεί για να είναι πιο έγκυρες οι πληροφορίες
αυτο για καποιους τενεκεδες που λενε οτι πανε μπροστα χωρες μονο και μονο επειδη εχουν επιμειχθει... :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
αυτο για καποιους τενεκεδες που λενε οτι πανε μπροστα χωρες μονο και μονο επειδη εχουν επιμειχθει... :2funny: :2funny:

τύπε πάνε μπροστά, αλλά μόνο για την πάρτη τους
με λίγα λόγια ο φίλος μας λέει ότι οι Σουηδοί γαμάνε εύκολα, δε δουλεύουν πολύ και πληρώνονται πολλά, βρίσκουν εύκολα δουλειά και ανελίσσονται γρήγορα. Όλοι οι άλλοι ΔΟΝ ΠΟΥΛΟΝ...
 

Rythm

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2008
Μηνύματα
11.713
Like
0
Πόντοι
166
με γυναικα στην λατ αμερικη????
σα να παω ιαπωνια κ εχω κ σουσι απο την ελλαδα μαζι μου.....


Χαζος εισαι ρε????Λες κι εγω θελω να παω με αντρα....    :P

Απλα μιας κι εχεις κοννε νακανονισεις κ για μενα κι εκει ουτε γνωριζομαστε καν....    :birdman:
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
οσο για το παρτυ πηγα,περασα καλα ,εκατσα 3,5 ωρες
εχυσα 3 φορες,βαρεθηκα ,εφυγα
καλα ειναι αλλα 2 φορες τον χρονο παρτυ κ ολον τον υπολοιπο χρονο μιζερια,μουχλα,κρυο κτλ
δεν λεει
πρεπει να ζουμε καλα as most as possible....
αυτο που ζουμε ειναι η ζωη μας......δεν ειναι προβα για να δουμε πως ειναι κ την αλλη φορα να ξερουμε τι να κανουμε....
ΟΧΙ
αυτη ειναι η ζωη μας κ οπως την βγαλουμε
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
Χαζος εισαι ρε????Λες κι εγω θελω να παω με αντρα....    :P

Απλα μιας κι εχεις κοννε νακανονισεις κ για μενα κι εκει ουτε γνωριζομαστε καν....    :birdman:
γυναικες......
εγω να εξυπηρετησω κ μετα ουτε να γνωριζομαστε εεεε?
πως θα το ξεπληρωσεις?
 

Rythm

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2008
Μηνύματα
11.713
Like
0
Πόντοι
166
γυναικες......
εγω να εξυπηρετησω κ μετα ουτε να γνωριζομαστε εεεε?
πως θα το ξεπληρωσεις?


Τελικα παιζει και στην Ιαπωνια να ειναι καλυτερο το σουσι απο Ελλαδα ε????    :birdman:


Περα απο την πλακα...Διαβασα αυτα που εγραψες για Ολλανδια....Γυναικες βρισκουν ευκολα δουλεια εκει????
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
Τελικα παιζει και στην Ιαπωνια να ειναι καλυτερο το σουσι απο Ελλαδα ε????    :birdman:


Περα απο την πλακα...Διαβασα αυτα που εγραψες για Ολλανδια....Γυναικες βρισκουν ευκολα δουλεια εκει????
χωρις πλακα
ηλικια σου
εμφανιση σου
γνωσεις-πτυχια
ξενες γλωσσες?
 
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
χωρις πλακα
ηλικια σου
εμφανιση σου
γνωσεις-πτυχια
ξενες γλωσσες?

εχουν αξια απο αει κ τει τα πτυχια εκει η απλα πρεπει να δειξεις τις γνωσεις σου μεσα απο intreviews κ καποια περιοδο δοκιμαστικη?

απο γλωσσες περα απο αγγλικα ζητανε κ γερμανικα?
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
εχουν αξια απο αει κ τει τα πτυχια εκει η απλα πρεπει να δειξεις τις γνωσεις σου μεσα απο intreviews κ καποια περιοδο δοκιμαστικη?

απο γλωσσες περα απο αγγλικα ζητανε κ γερμανικα?
εξαρταται
καποια πτυχια εχουν περαση κ αρκουν τα αγγλικα
καποια αλλα εχουν μαυρη τυχη

αν εισαι γκομενα εμφανισιμη,χαμογελας ευκολα,ντυνεσαι ελαφρια,οχι πορνο ομως κτλ(Οπως συμβαινει κ στην ελλαδα) σε αντιμετωπιζουν παντα θετικοτερα
το ξαναπα οι ολλανδοι ειναι αγαμητοι μουνοδουλοι
 
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
εξαρταται
καποια πτυχια εχουν περαση κ αρκουν τα αγγλικα
καποια αλλα εχουν μαυρη τυχη

αν εισαι γκομενα εμφανισιμη,χαμογελας ευκολα,ντυνεσαι ελαφρια,οχι πορνο ομως κτλ(Οπως συμβαινει κ στην ελλαδα) σε αντιμετωπιζουν παντα θετικοτερα
το ξαναπα οι ολλανδοι ειναι αγαμητοι μουνοδουλοι


αγαμητοι?κ τις ολλανδεζες που ειναι καυλιαρες κ ανοιχτομυαλες ποιος τις γαμαει?γουσταρουν ξενους κ μεσογιακους?
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
αγαμητοι?κ τις ολλανδεζες που ειναι καυλιαρες κ ανοιχτομυαλες ποιος τις γαμαει?γουσταρουν ξενους κ μεσογιακους?
ετσι ειναι μονο στις διακοπες
στην καθημερινοτητα τους ειναι αλλιως
αν την γνωρισεις σαν τουριστρια πιθανως θα περασεις καλα
αν πας ολλανδια δεν εχεις καμμια θεση στον κυκλο της
σε ποσοστα 90% ισχυουν αυτα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom