Νέα

Νέο μαχητικό της Πολεμικής Αεροπορίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα piderof
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 286
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Επισκέπτης
αν θέλω μπορώ να πάω για μπεκάτσες με καλάσνικοφ ?  :grin:

Υπάρχουν ξαδελφάκια , νομιμότατα , που ρίχνουν φυσίγγια,
βγαίνουν με άδεια κυνηγετικού και είσαι κύριος !!!!


 
OP
OP
P

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
36
Πόντοι
66
Αν η Εθνική τους Πολεμική Βιομηχανία , βγάζει αεροπλάνα ,
σαν τα κυνηγετικά όπλα που βγάζουν τα τουρκικά εργοστάσια,
δεν φοβόμαστε τίποτε!
Τύπε δεν ξέρω τι λες εσύ, εγώ ξέρω ότι κάποιος που ενημερώνεται για το τι γίνεται στην άλλη πλευρά του Αιγαίου και βλέπει 5-10 χρόνια μπροστά (όταν δηλαδή θα είναι ώριμες οι συνθήκες για εξόρυξη υδρογονανθράκων) πρέπει τουλάχιστον να προβληματίζεται.

Τουρκικό μαχητικό 5ης γενιάς --->
Τουρκικό άρμα μάχης Altay 3ης γενιάς --->
Τουρκικό άρμα μεταφοράς προσωπικού --->
Τουρκικές φρεγάτες --->
Σχέδια για τουρκικό αεροπλανοφόρο (με παράλληλα σχέδια για αγορά F35C Lightning II Κάθετης προσγείωσης και απογείωσης) --->
 

kostas8000

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.222
Like
179
Πόντοι
16
διαβασα ολες τις αποψεις που γραφτηκαν και μαλλον τεχνιλογικα ειστε πολυ πισω,τωρα με τους νεους 3D εκτυπωτες δεν χρειαζομαστε ουτε ρωσσους ουτε αμερικανους ουτε κινεζους θα εκτυπωνουμε αβετα οτι μαχητικο μας καυλωσει και θα πηγαινουμε στον πολεμο πληρεις,τωρα αν μας αφησουν να εκτυπωσουμε και κα'να € να αγορασουμε και πετρελαιο για να πεταξει θα γινουμε οι κυριαρχοι του πλανητη     :sunglasses:



 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
Υπάρχουν ξαδελφάκια , νομιμότατα , που ρίχνουν φυσίγγια,
βγαίνουν με άδεια κυνηγετικού και είσαι κύριος !!!!



έλα ρε.....αυτά είναι δολοφόνοι...
δες τι κυκλοφορεί νόμιμα.
 

Επισκέπτης
Τύπε δεν ξέρω τι λες εσύ, εγώ ξέρω ότι κάποιος που ενημερώνεται για το τι γίνεται στην άλλη πλευρά του Αιγαίου και βλέπει 5-10 χρόνια μπροστά (όταν δηλαδή θα είναι ώριμες οι συνθήκες για εξόρυξη υδρογονανθράκων) πρέπει τουλάχιστον να προβληματίζεται.

Απλά αναρωτιέμαι ... αν δεν είναι σε θέση να φτιάξουν ένα σωστό δίκανο,
όπλο του οποίου οι πιο πρόσφατες πατέντες και βελτιώσεις ,
έχουν ηλικία ... 80 χρόνια ... τι σκατά αεροπλάνα θα φτιάχνουν ...

Αφού ασχολείσαι με το θέμα , θα θυμάσαι τα f16 στα οποία είχαν συμμετάσχει απλώς στη συναρμολόγηση οι τούρκοι .... που έπεφταν μόνα τους ....
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
3
Πόντοι
16
Απλά αναρωτιέμαι ... αν δεν είναι σε θέση να φτιάξουν ένα σωστό δίκανο,
όπλο του οποίου οι πιο πρόσφατες πατέντες και βελτιώσεις ,
έχουν ηλικία ... 80 χρόνια ... τι σκατά αεροπλάνα θα φτιάχνουν ...

Αφού ασχολείσαι με το θέμα , θα θυμάσαι τα f16 στα οποία είχαν συμμετάσχει απλώς στη συναρμολόγηση οι τούρκοι .... που έπεφταν μόνα τους ....

καλα χαλαρωσε, η ΤΑΙ περνει λεφτα απο το κρατος για ερευνα, αρκετα ωστε να μπορει να σχεδιαζει δικο της αεροπλανο (TFX) εστω με την SAAB μεσα. Οι Τουρκοι δε θα κανουν αμυντικη βιομηχανια σε μια μερα, αλλα βαζουν βασεις για να ειναι αμυντικα σχετικα ανεξαρτητοι. Εμεις μονο σφαιρες και G3 φτιαχνουμε. Αντε και κανα υποβρυχιο ελαφρα μπαταρισμενο
 

raikage

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2008
Μηνύματα
193
Like
16
Πόντοι
1
Τους Τούρκους ούτε να τους υποτιμάμε, ούτε και να τους υπερτιμάμε. Αυτό σαν υποσημείωση.
 

Επισκέπτης
Ρε τεράστιε piderof ... είχε πει ο 1personanongrata kurtinatis
την φοβερή ατάκα που έχεις υπογραφή ;;;;;
 

zippo

Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
73
Like
10
Πόντοι
0
το f-35 σε κλειστες αερομαχιες ειναι τελειωμενο απο mirage 2000 αλλα και απο f-16 το προβλημα ειναι ο εντοπισμος του. οποτε οποιο αεροσκαφως και να επιλεχτει πρεπει να εχει ρανταρ AESA δηλαδη ηλεκτρονικης σαρωσης
και οχι μηχανικης
 

f458

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.806
Like
16
Πόντοι
16
σουκοι -35!και με τους πιλότους που έχουμε θα είμαστε άπιαστοι!αλλά ποιος πολιτικός θα πει όχι στους Αμερικανούς;;;
 

zippo

Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
73
Like
10
Πόντοι
0
αγοραζοντας μεγαλων διαστασεων αεροσκαφως δηλαδη ρωσικα παρολο που ειναι ανωτερα και ποιο φθηνα κερδιζεις την ποιοτιτα του αλλα δυστηχως χανεις στην τιμη και αυτο γιατι οτι γλυτωνεις σε τιμη αγορας θα το πληρωσεις σε υποδομες
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376
URL]]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom