Νέα

Γιαγιά γάτα έφαγε το εγγόνι της - κανιβαλισμός γατών.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

dinos34

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2016
Μηνύματα
1.317
Κριτικές
17
Like
1.006
Πόντοι
1.026
Ναι τον έχω ακουστά όπως επίσης έχω ακουστα ότι στην αρχαία
Ελλάδα πηδάγανε νεαρά αγοράκια ,είχανε σκλάβους και πολλά
άλλα. Το θέμα είναι ότι τώρα έχουμε 2017μ.χ. και όχι 2017π.χ.
και επειδή έχουμε προοδέψει σαν είδος πλέον τους ανάπηρους δεν
τους πετάμε στον καιάδα ,δεν πηδάμε αγοράκια ,ούτε έχουμε σκλάβους.

Ολο το ποστ σου ειναι στερεότυπα. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ.

 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Εγραψα ότι είσαι μαλάκας γιατί τιμώρησες την γάτα για κάτι που δεν εφταιγε.Το έγραψες και μόνος σου ότι έκανες μαλακία.

Και ναι δεν εχω γράψει καμιά κριτική γιατί έτσι γουστάρω.Αλλά και ΠΟΤΕ δεν έχω ζητήσει βοήθεια ή γνώμη ή οτιδήποτε σχετικά με πουτάνες.Γιατί ,αν θελεις το πιστευεις,υπάρχει και κόσμος που μπαίνει για χαβαλέ στο φόρουμ.Εχεις τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης που ρώταγε για ποιο λόγο μπαίνουμε στο φόρουμ;Αν ναι τότε καταλαβαίνεις και τι απάντησα.
 

Επισκέπτης
Ναι έκανα μαλακία γιατί δεν το ήξερα (όπως και πιστεύω πολλοί - η συμπεριφορά της γάτας ήταν όντως παράξενη για τα δικά μας δεδομένα), αλλά κι εσύ έτσι όπως το πόσταρες αν ήμουν διαφορετικός χαρακτήρας (μέσω πληκτρολογίου φυσικά) θα μπορούσε να γίνει εδώ μέσα της Κορέας (όπως σε άλλα θέματα). Το θεωρώ λήξαν το όποιο θέμα και προχωράμε παρακάτω.


Οσες φορες βρηκα αδεσποτο γατακι τεζα στην αυλη οι υπολοιπες γατες δεν το πλησιαζαν καν οχι να το φανε  :S :S :S
Ήτανε δικό τους;
Αν μπορείς να ξέρεις κάτι τέτοιο που δεν είναι κι εύκολο.....

Θα τον τράβαγα βίντεο αλλά δεν θέλω να με δούνε οι γείτονες.
Πάντως αξίζει, θαχει πολύ αρβάλα ειδικά αν το ανέβαζες σε κανενα Youtube!!

Οπως κ να εχει,τωρα που τα αλλα γατακια παρεμειναν ορφανα,χρειαζονται επιπλεον φροντιδα
οπως γαλα,σπιτι, μεχρι να μεγαλωσουν..
Αφού επέστρεψε η Μήδεια :grin: (new nick name) τις μετακόμισα σε μια αποθήκη όπου μπαινοβγαίνουν από το παράθυρο. Έτσι έχουν πρόσθετη ασφάλεια τα μικρά μέχρι να μεγαλώσουν (κυκλοφορούν πολλά αδέσποτα σκυλιά εδώ - κατάντησε χωματερή αδέσποτων σκύλων τα τελευταία χρόνια το κωλοχώρι - ένα ακόμη μείον). Ευτυχώς που το αποδέχτηκαν χωρίς κόπο. Το μόνο που θα κάνω θα είναι να ρίχνω καμμιά ματιά από το παράθυρο κι ούτε ξαναπλησιάζω. Ε σε κανένα μήνα που θα έχουν αγριέψει τα νέα τιγράκια θα βγουν μόνα τους από το παράθυρο :grin:





To θέμα εκτός από τον πληροφοριακό χαρακτήρα του, δείχνει κάτι άλλο: όπου επεμβαίνουμε άθελα είτε ηθελημένα στη Φύση κατά πάσα πιθανότητα τα κάνουμε μ**νί.........
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Mάλλον έχεις δίκιο ,υπήρξα υπερβολικός.Συγνώμη και πάμε παρακάτω όπως λες.  :)
 

Επισκέπτης
Από προχθές και οι δυο ψιψίνες έχουν αναλάβει εργολαβία τα μικρά τους!
Άλλοτε τα θηλάζει η μία - άλλοτε η άλλη έβαλα και δεύτερο καλάθι για να διευκολύνονται αλλά αυτές δεν πάνε προτιμάνε να στριμώχνονται!
Στο "γραφείο" που έρχομαι για να μπαίνω Ίντερνετ - δε μένω εδώ - γίνεται της πουτ**νας......
Απέναντι είναι δύο ηλικιωμένοι άνω των 80, τι να τους πεις........
Παραδίπλα είναι το τηλεφωνικό κέντρο του ΟΤΕ τίγκα στα χορτάρια και τη σαβούρα.....
Τέλος από την κάτω πλευρά υπάρχει ένα παλαιό σπίτι με μια κατάκοιτη - είπα στην καριόλα την υπηρέτρια της να ρίξει κανένα ποντικοφάρμακο αλλά στο μ**νί της (ελλεηνίδα είναι - όχι αλλοδαπή).......
Έχω βαρεθεί να ρίχνω ποντικοφάρμακα, σκέφτομαι όποτε πάω για κανένα ακάπ να πάω στην απολυμαντική εταιρεία να πάρω τίποτε παγίδες - δεν πάει άλλο εκνευρίστηκα με αυτά τα σιχάματα.....
Από ότι βλέπω το ένα γατάκι είναι αρσενικό - οπότε θα τον κρατήσω για νταή να γ***σει τους καριόληδες του γείτονα (είναι 3 ετών αυτοί τουλάχιστον). Όταν ένα γατάκι το πάρεις από μικρό σπίτι σου και το μεγαλώσεις τότε δεν ξεκολλάει.
Η ερήμωση της υπαίθρου έχει κι άλλο ένα μειονέκτημα: γεμίζει ο τόπος κάθε είδους παράσιτα. Στον κάμπο κάτω στους κήπους πλακώνουν αρουραίοι. Άντε τώρα να έρχονταν και στον δικό μου κήπο που είναι και εισόδημα κιόλας (εκτός από συντήρηση). Φίδι και να δω (που δεν τολμάει να πλησιάσει εκεί) δεν το πειράζω. Εξολοθρεύουν τα σιχάματα.....
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Άσχετο. Αφού έχεις χωράφια με εισόδημα ξέρεις πως ζητάμε την επιδότηση φέτος μέσα από τη σελίδα του ΟΠΕΚΕΠΕ. Πολύ μπέρδεμα. Έκανα εγγραφή ταυτοποιήθηκαν αλλά βγάζει χίλιες δυο παπαριές.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.844
Πόντοι
6.796
Ο Πάπας Γρηγόριος σε διάγγελμά του το 1233...

..διέταξε να σφαχτούν οι γάτες, γιατί πίστευε ότι ήταν ο σατανάς. Έτσι πυροδότησε επιδημία πανούκλας στην Ευρώπη του Μεσαίωνα ...


..οι γάτες εξαφανίστηκαν, «χόρευαν» τα ποντίκια και οι αρουραίοι, που είναι και  οι βασικοί υπαίτιοι για τη μετάδοση της πανούκλας....

Διαβάστε όλο το άρθρο: 
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Τώρα συμβαίνει το αντίθετο. Έχω δει αρουραίο να κυνηγάει γάτα σε στρατόπεδο στον Έβρο. Μεταλλάχθηκαν φαίνεται.
:s&m_3:
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.844
Πόντοι
6.796
Τώρα συμβαίνει το αντίθετο. Έχω δει αρουραίο να κυνηγάει γάτα σε στρατόπεδο στον Έβρο. Μεταλλάχθηκαν φαίνεται.
:s&m_3:

Τωρα οποιος πεινάει περισσότερο τρώει το άλλο..
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom