Νέα

Νεκρος Βορειοηπειρωτης στην Αλβανια μετα απο πυροβολισμους με την αστυνομια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα το πουλί
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 637
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Εκανε μαγκιες για την 28η Οκτωβριου και τελικα τον εφαγαν στο υδραγωγειο του χωριου


ηλιθιε δεξιε πατριωτη της πλακας

και ο ισαακ και ο σολομου στην κυπρο μαγκιες κανανε;

γιουσουφακια το παιζετε δηθεν πατριωτες

Ουστ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.742
Κριτικές
1
Like
29.421
Πόντοι
8.006
ηλιθιε δεξιε πατριωτη της πλακας

και ο ισαακ και ο σολομου στην κυπρο μαγκιες κανανε;

γιουσουφακια το παιζετε δηθεν πατριωτες

Ουστ
Τουλαχιστον ατυχής η συγκριση. Παιδική.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.742
Κριτικές
1
Like
29.421
Πόντοι
8.006
αλήθεια τώρα? εσύ θες να μου πεις ότι είναι έλληνες?
εγώ δεν ξέρω
Γιατι να μην ξερεις?
Πώς ειναι δυνατον να μην ξερεις?
Σχολειο δεν πηγες?
Εφημεριδες ή ιστορικα βιβλια δεν διαβασες ποτέ?
Σε ποιο κλουβακι ζεις και μεγαλωνεις?
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Ο ερευνητής δημοσιογράφος Αρτάν Χότζα, αντέδρασε μετά τη δολοφονία από τις δυνάμεις ασφαλείας της Αλβανίας (Renea) του Κωνσταντίνου Κατσίφα, την ημέρα της εορτής προς τιμή των Ελλήνων στρατιωτών στην Αλβανία, γράφει το αλβανικό δημοσίευμα.

Με ανάρτησή του σε κοινωνικά δίκτυα, ο Αρτάν Χότζα όπου εκθειάζει τους άνδρες της Renea, υπενθυμίζει τη δολοφονία δύο Αλβανών μαρτύρων στις 10 Απριλίου του 1994, του αξιωματικού Φατμίρ Σέχου και του στρατιώτη Αρσέν Γκίνι, στα αλβανο-ελληνικά σύνορα, έγραψε: «Καλύτερα να κλαίνε οι μητέρες σας από να φορέσουν μαύρες μαντίλες οι μητέρες μας».

Ο Αλβανός δημοσιογράφος πρόσθεσε απευθυνόμενος στους Έλληνες: «Εάν έχουν αμφιβολία, μπορούν να ξαναπροσπαθήσουν…»
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Μαλακιες. Τον Φυσσα τον εφαγε ενας παλιομαλακας χωρις λογο. Το παλικαρι δυστυχως εκανε μαλακια και την πληρωσε με τη ζωη του.
Χωρίς λόγο...Δεν έκανε δηλαδή καμιά μαλάκια όπως εσύ ορίζεις αυτό που έκανε το παιδί στην Αλβανία!




"Πουτάνας γέννα, καλά κατάλαβες αυτό είναι για σένα. Διάλεξε θέλεις κρεμάλα ή τρεχάλα; Γαμιέται κάθε είδους φασίστας, μαλάκα και πάμε γι' άλλα. Γάμα τους, πάτα τους, γάμα τους, κατούρα τους τα μούτρα και γάμα τους τη φάρα τους."

Όταν τραγουδάς αυτά , δεν τα θέλει ο κώλος σου δηλαδή?

Αλλά αν είσαι αλήτης αριστερός τα βλέπεις όλα μεροληπτικά!  

 
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.913
Κριτικές
103
Like
13.509
Πόντοι
7.666
Το θέμα είναι ότι οι Αλβανοί σύστηματικα τα τελευταία χρόνια ασκουν διωγμό εις βάρος των Ελλήνων της Βορείου Ηπείρου δεν σεβάστηκαν ούτε την σημερινή εθνική μας γιορτή προκάλεσαν το παλληκάρι γιατί πήγαν και του είπαν να κατεβάσει τη σημαια
 
OP
OP
το πουλί

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
595
Πόντοι
246
ηλιθιε δεξιε πατριωτη της πλακας

και ο ισαακ και ο σολομου στην κυπρο μαγκιες κανανε;

γιουσουφακια το παιζετε δηθεν πατριωτες

Ουστ
ο ισαακ οχι
δολοφονηθηκε απο τους γκριζους λυκους με πετρες στο κεφαλι ενω εκανε μοτοπορεια διαμαρτυριας
ο σολωμου ναι μαγκιες εκανε
δεν υπαρχει λογος να πας σε φυλακιο που φρουρειται να κατεβασεις την ξενη σημαια
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Ισαάκ και Σολωμού στα κατεχόμενα...ο άλλος πυροβολούσε Αλβανούς μπάτσους στην Αλβανία...
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Χωρίς λόγο...Δεν έκανε δηλαδή καμιά μαλάκια όπως εσύ ορίζεις αυτό που έκανε το παιδί στην Αλβανία!




"Πουτάνας γέννα, καλά κατάλαβες αυτό είναι για σένα. Διάλεξε θέλεις κρεμάλα ή τρεχάλα; Γαμιέται κάθε είδους φασίστας, μαλάκα και πάμε γι' άλλα. Γάμα τους, πάτα τους, γάμα τους, κατούρα τους τα μούτρα και γάμα τους τη φάρα τους."

Όταν τραγουδάς αυτά , δεν τα θέλει ο κώλος σου δηλαδή?

Αλλά αν είσαι αλήτης αριστερός τα βλέπεις όλα μεροληπτικά! 
Εσύ σαν ΓΝΗΣΙΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ ΧΡΥΣΑΥΓΟΥΛΟΣ...πως τα βλέπεις?
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Ισαάκ και Σολωμού στα κατεχόμενα...ο άλλος πυροβολούσε Αλβανούς μπάτσους στην Αλβανία...


Eσυ τον καφε που παρηγγειλες θα τον πιεις επιτελους η θα μεινεις και αποψε με την τσιμπλα στο ματι?
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Το θέμα είναι ότι οι Αλβανοί σύστηματικα τα τελευταία χρόνια ασκουν διωγμό εις βάρος των Ελλήνων της Βορείου Ηπείρου δεν σεβάστηκαν ούτε την σημερινή εθνική μας γιορτή προκάλεσαν το παλληκάρι γιατί πήγαν και του είπαν να κατεβάσει τη σημαια
Δεν σας άρεσε ο Εμβέρ Χότζα ε?
 

podolagnos_1985

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2017
Μηνύματα
11.584
Κριτικές
2
Like
136
Πόντοι
166
Γιατι να μην ξερεις?
Πώς ειναι δυνατον να μην ξερεις?
Σχολειο δεν πηγες?
Εφημεριδες ή ιστορικα βιβλια δεν διαβασες ποτέ?
Σε ποιο κλουβακι ζεις και μεγαλωνεις?

Γιατι να μην ξερεις?
Γιατί να ξέρω? :S Επίσης γιατί όταν ρωτάω, όπως τώρα ας πούμε, αντί να μου απαντήσει κάποιος, μου κάνει τον έξυπνο απαντώντας με ερώτηση :S

Πώς ειναι δυνατον να μην ξερεις?
Δεν ξέρω πως είναι δυνατόν, αλλά ξέρω ότι δεν ξέρω. Επίσης ξέρω ότι τα πάντα είναι δυνατά.

Σχολειο δεν πηγες?
Πήγα, και πανεπιστήμιο έχω πάει, αλλά στη γεωγραφία ας πούμε, έμαθα ότι βόρεια ήπειρος, είναι το βόρειο μέρος της ηπείρου, όπως και δυτική ελλάδα, το δυτικό μέρος της ελλάδας.
Δεν είχε κάποια υποσημείωση και τι σχέση έχει με τους αλβανούς.
Και όπως ήδη έγραψα, θυμάμαι ότι δασκάλα, στο σχολείο δηλαδή μας είχε πει ότι ο βορειοηπειρώτης είναι αλβανός. ή μπορεί να μας το είπε και το ίδιο το παιδί, δεν θυμάμαι.


Εφημεριδες ή ιστορικα βιβλια δεν διαβασες ποτέ?
Όχι ποτέ!!! και μη ρωτήσεις γιατί, γιατί δεν με ενδιέφεραν. Είναι σαν να σε ρωτάω εγώ αν έχεις διαβάσει ποτέ σούπερ κατερίνα.
Ο καθένας διαβάζει ότι τον ενδιαφέρει. Και εμένα δεν με ενδιαφέρει το παρελθόν :S πριν τη γέννησή μου τουλάχιστον.
Επίσης δεν με ενδιέφερε και πολύ το θέμα να το ψάξω, γιατί όπως σου είπα... όποιον έχω ακούσει να είναι από βορειοήπειρο μοιάζει και ακούγεται με αλβανό, οπότε δεν είχα και αμφιβολία. περισσότερο ρητορικό ήταν το ερώτημα μου :S


Σε ποιο κλουβακι ζεις και μεγαλωνεις?
:rolleyes: :huh:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.742
Κριτικές
1
Like
29.421
Πόντοι
8.006
Γιατι να μην ξερεις?
Γιατί να ξέρω? :S Επίσης γιατί όταν ρωτάω, όπως τώρα ας πούμε, αντί να μου απαντήσει κάποιος, μου κάνει τον έξυπνο απαντώντας με ερώτηση :S
Πώς ειναι δυνατον να μην ξερεις?
Δεν ξέρω πως είναι δυνατόν, αλλά ξέρω ότι δεν ξέρω. Επίσης ξέρω ότι τα πάντα είναι δυνατά.
Σχολειο δεν πηγες?
Πήγα, και πανεπιστήμιο έχω πάει, αλλά στη γεωγραφία ας πούμε, έμαθα ότι βόρεια ήπειρος, είναι το βόρειο μέρος της ηπείρου, όπως και δυτική ελλάδα, το δυτικό μέρος της ελλάδας.
Δεν είχε κάποια υποσημείωση και τι σχέση έχει με τους αλβανούς.
Και όπως ήδη έγραψα, θυμάμαι ότι δασκάλα, στο σχολείο δηλαδή μας είχε πει ότι ο βορειοηπειρώτης είναι αλβανός. ή μπορεί να μας το είπε και το ίδιο το παιδί, δεν θυμάμαι.

Εφημεριδες ή ιστορικα βιβλια δεν διαβασες ποτέ?
Όχι ποτέ!!! και μη ρωτήσεις γιατί, γιατί δεν με ενδιέφεραν. Είναι σαν να σε ρωτάω εγώ αν έχεις διαβάσει ποτέ σούπερ κατερίνα.
Ο καθένας διαβάζει ότι τον ενδιαφέρει. Και εμένα δεν με ενδιαφέρει το παρελθόν :S πριν τη γέννησή μου τουλάχιστον.
Επίσης δεν με ενδιέφερε και πολύ το θέμα να το ψάξω, γιατί όπως σου είπα... όποιον έχω ακούσει να είναι από βορειοήπειρο μοιάζει και ακούγεται με αλβανό, οπότε δεν είχα και αμφιβολία. περισσότερο ρητορικό ήταν το ερώτημα μου :S

Σε ποιο κλουβακι ζεις και μεγαλωνεις?
:rolleyes: :huh:
Και μετα λεμε γιατι ο Σωρρας εχει οπαδους, γιατι ο Τσιπρας πηρε 36%, γιατι το ΟΧΙ στο δημοψηφισμα πηρε 62% και γιατι το 30% του κοσμου πιστευει οτι μας ψεκαζουν.
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Εμάς μας έμαθαν στο σχολείο ότι η β.ηπειρος είναι Ελλάδα...στα αλβανικά σχολεία τους μάθαιναν ότι η ήπειρος είναι Τσαμουριά...
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
Σε τσούζει Μουνοβαγονε?  Κατά βάθος γουστάρεις την βίαιη πούτσα ΑΠ ΌΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΠΡΟΈΡΧΕΤΑΙ!

ειδες ταυτιση αποψεων πουλιου μουνοβαγονου παραλιμνιου και ποδολαγνου?

πρεπει πρωτα να απαλλαγουμε απο την κωλοφαρα τους
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.281
Κριτικές
15
Like
5.776
Πόντοι
1.496
Η Τουρκια εισβαλει και κατεχει στρατιωτικα κομματι της Βορειας Συριας παρα τα εσωτερικα της προβληματα, οικονομικα, μειονοτητων, η Διεθνης κοινοτητα κατανοει γιατι υπαρχουν Τουρκμενοι εκει ως τουρκικη μειονοτητα. Εισβαλει στη Βορεια Κυπρο και τη κατεχει στρατιωτικα υποχρεωνοντας τον ΟΗΕ να ετοιμαζει σχεδια Ανναν που φυσικα αναγνωριζουν τα δικαιωματα των Τουρκων στο νησι, αλλα η Ελλαδα δεν εχει λογο τι γινεται σε ξενο κρατος στην Αλβανια, κι ας προκειται για τη Βορειο Ηπειρο. Κι ας εχουν αποχαρακτηριστει σχεδον 30 χρονια μετα αμερικανικα εγγραφα που δειχνουν οτι οι Αμερικανοι ποτε δε καταλαβαν γιατι μετα τη πτωση του κομουνισμου στην Αλβανια, η Ελλαδα δεν ενσωματωσε στην επικρατεια της τη περιοχη.

Επισης
Πηγη Ιστορικα θεματα Τευχος 14
Κεφαλαιο Ο ρολος της Γιουγκοσλαβιας στον ελληνικο εμφυλιο

<Οι πληροφοριες αναφερουν οτι οι Ελληνες ετοιμαζονται να καταλαβουν στρατιωτικα τη Βορειο Ηπειρο. Συμφωνα με τις πληροφοριες αυτες, υπαρχει και σχετικη αποφαση της ελληνικης κυβερνησης.>
Σημειωμα συζητησης του υπουργου Σιμιτς με τον συμβουλο της σοβιετικης πρεσβειας Ιβανοφ. Απο το γιουγκοσλαβικο αρχειο AJBT

Η καθημαγμενη Ελλαδα που εβγαινε διαλυμενη απο το πολεμο και τη σκληρη γερμανικη κατοχη, εκανε σχεδια συμφωνα με τους Γιουγκοσλαβους για απελευθερωση της Βορειου Ηπειρου για πολλοστη φορα αλλα σημερα δε κανει να λεγονται τετοια γιατι εκει ειναι Αλβανια;
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom