Νέα

Νεκρος Βορειοηπειρωτης στην Αλβανια μετα απο πυροβολισμους με την αστυνομια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα το πουλί
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 637
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.654
Like
20.393
Πόντοι
5.006
Βλαχομαγκιες σε ξενο (υποαναπτυκτο) κρατος...ας προσεχε... :vomit:
 

Επισκέπτης
Πιθανολογω οτι το νοημα ειναι οτι ο πατριωτης πεθανε με το ονομα της Ελλαδας στο στομα, ενω ο εθνομηδενιστης προφανως οχι.

Μαλακιες. Τον Φυσσα τον εφαγε ενας παλιομαλακας χωρις λογο. Το παλικαρι δυστυχως εκανε μαλακια και την πληρωσε με τη ζωη του.
 
OP
OP
το πουλί

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
595
Πόντοι
246
μαγκες εκαναν και οι μακεδονομαχοι ρε σκουπιδι?
μαγκες εκαναν και οι επαναναστατες του 21?
μαγκες καναμε και στην Μ. Ασια?

τα αλλά να τα βαλεις στην πακοχυμενη σούφρα σου
καλα εσυ εισαι και αμοιβαδα τι να συζητησουμε τωρα...
 

Νίο

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.265
Κριτικές
6
Like
10.247
Πόντοι
2.736
Θα του την έστησαν οι αλήτες και με την μέθοδο της αγέλης έφαγαν το παλικάρι.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.576
Πόντοι
4.765
Ωραιος ο Αλέξης απάντησε παλικαρισια, επειδη ειναι ομως αρχηγος μιας χωρας γτπ και ο ιδιος ακομα πιο πολυ  γτπ ακόμα και οι Αλβανοι του ανταπάντησαν χυνωντας τον διπλωματικα στα μαγουλάκια :2on1:
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.278
Κριτικές
15
Like
5.773
Πόντοι
1.496
:2funny: :2funny: :2funny:
Εδω δεν μπορουμε να ξεφωρτουθουμε τα αλβανα που μας εχουν κατσικωθει δεκαετιες κι εσυ μας λες να κανουμε και "ντου" στην Αλβανια. Ρε χαθηεκε το κεντρο της Αθηνας χωρις μαχη, το εχουν καταλαβει Αφγανοπακιδες και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις εκ Ασιας και μιλαμε για Β. Ηπειρο ? :headbang: :headbang:
Ατρανταχτο επιχειρημα. Επειδη η πλατεια Βικτωριας και η πλατεια Αγιου Παντελεημονα εχει γεμισει λαθρομεταναστες και δε ξερω που αλλου στην Αθηνα, που αυτο ειναι πολιτικη βουληση να αντεστραφει,  οι ΒορειοΗπειρωτες πρεπει να απεμπολησουν τα απαραγραπτα δικαιωματα τους εκει και η Ελλαδα να μη παρεμβαινει. Τοτε γιατι η Ελλαδα χρηματοδοτει αφειδως την ορθοδοξη εκκλησια της Αλβανιας; Σε σημειο που να παραπονουνται οι Αλβανοι οτι η εκκλησια ειναι δουρειος ιππος της Ελλαδας.  Και τις ελληνικες δομες εκει. Τα συμφεροντα του ελληνισμου στη περιοχη προωθει.  Και οσο ειναι Αλβανια η Βορειος Ηπειρος, που τυπικα ειναι, ναι, αλλο τοσο ειναι Σερβια σημερα το Κοσοβο. Για μενα ιδιες πανομοιοτυπες περιπτωσεις ειναι.  Οπως κατεβαιναν οι Αλβανοι του Κοσοβου και διαδηλωναν επειδη τους εκλειναν τις αλβανικες δομες εκει, πανεπιστημια, σχολεια, που τα δικαιουνταν λογω καθεστωτος αυτονομιας, ιδια ακριβως περιπτωση και της Βορειου Ηπειρου. Τι δουλεια ειχαν να κατεβασουν καταρχας οι αστυνομικοι τη σημαια; Γιατι εγω ειδα και μετα που πηγαν πανοπλοι αστυνομικοι, πανω απο τα κεφαλια τους κρεμασμενες ελληνικες σημαιες ηταν. Οπως και η ελληνικη γλωσσα σε κτιρια. Μηπως τα δικαιουνται να βρισκονται εκει; Τον Αριστοτελη Γκουμα τον δολοφονησαν επειδη μιλουσε ελληνικα.
 
OP
OP
το πουλί

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
595
Πόντοι
246
για οσους εχουν μυαλο μεγαλυτερο απο αμοιβαδας:

μιλωντας σε αμερικανους στρατιωτες:
«Δεν θέλω να πεθάνετε για την πατρίδα σας. Θέλω να κάνετε τους Γερμανούς να πεθάνουν για τη δική τους»...
Τζορτζ Πατον
Αμερικανος στρατηγος του Β'Π.Π.

ηρωισμος ειναι η θυσια για να επιτευχθει ενας υπερτερος σκοπος
π.χ. μπαινω μπροστα απο ενα παιδι που το πυροβολουν και τρωω εγω τη σφαιρα και πεθαινω
ηρωισμος δεν ειναι η καθαρη τρελα που δεν υπηρετει απολυτως κανενα σκοπο στις δεδομενες περιστασεις

το παληκαρι ηταν αξιεπαινο που σηκωσε την ελληνικη σημαια στο νεκροταφειο των ελληνων πεσοντων
αφου η αλβανικη αστυνομια την κατεβασε, πας και κανεις μια διαμαρτυρια στην αλβανικη αστυνομια και ενημερωνεις το ελληνικο υπουργειο εξωτερικων

το να σηκωσεις το καλασνικοφ και να γαζωσεις περιπολικο και αστυνομικους τι νοημα εχει ακριβως;
και πες το εκανες αυτο, το να ταμπουρωθεις στο υδραγωγειο και να πυροβολεις παλι τι νοημα εχει;

ξερω τι σκατοφαρα ειναι οι αλβανοι αλλα εδω βγηκανε φωτογραφιες με γαζωμενα περιπολικα κλπ
και το συμβαν εγινε στις 10 τκ πρωι και αυτον τον σκοτωσαν μετα τις 12 αρα κατι γινοταν ολη αυτη την ωρα
Βεβαια εχουμε και τους αυτοπτες μαρτυρες απο το μπουρδελα.κομ που λενε οτι αλλιως εγιναν τα γεγονοτα
 

podolagnos_1985

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2017
Μηνύματα
11.584
Κριτικές
2
Like
136
Πόντοι
166
οι βορειοηπειρώτες είναι έλληνες οι αλβανοί?  :S

εγώ είχα μείνει με την εντύπωση από το δημοτικό, που θυμάμαι ότι μας είχε πει δασκάλα, επειδή είχαμε παιδί βορειοηπειρώτη, ότι είναι αλβανοί

και πρόσφατα είχα πάρει έναν ταξιτζή (βορειοηπειρώτη)
που έμοιαζε αλβανός (ή περισσότερο με πόντιο θα έλεγα)
μιλούσε άπταιστα ελληνικά
αλλά με μία προφορά που εγώ καταλάβαινα ότι είναι αλβανός

και όταν τον είπα αλβανό εκεί που μιλούσαμε παρεξηγήθηκε... :S

ότι να ναι

υγ. συμφωνώ με το πουλί σε όλα... και όχι απλά επειδή το συμπαθώ... :S το πουλί εννοώ γενικότερα
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Μάλλον τον σκότωσαν επειδή ΠΥΡΟΒΟΛΟΥΣΕ στα ελληνικά,κουκι μου...
 

mallias20

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Αυγ 2013
Μηνύματα
4.711
Κριτικές
181
Like
23.879
Πόντοι
33.598
οι βορειοηπειρώτες είναι έλληνες οι αλβανοί?  :S

εγώ είχα μείνει με την εντύπωση από το δημοτικό, που θυμάμαι ότι μας είχε πει δασκάλα, επειδή είχαμε παιδί βορειοηπειρώτη ότι είναι αλβανοί

και πρόσφατα είχα πάρει έναν ταξιτζή
που έμοιαζε αλβανός (ή περισσότερο με πόντιο θα έλεγα)
μιλούσε άπταιστα ελληνικά
αλλά με μία προφορά που εγώ καταλάβαινα ότι είναι αλβανός

και όταν τον είπα αλβανό εκεί που μιλούσαμε παρεξηγήθηκε... :S

ότι να ναι
Πουστράκο δεν είναι θέμα εδώ προκαλείς και να δημιουργείς θόρυβο για να σε προσέξουν. Σάλτα γαμήσου σε άλλο νήμα....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.712
Κριτικές
1
Like
29.404
Πόντοι
8.006
για οσους εχουν μυαλο μεγαλυτερο απο αμοιβαδας:

μιλωντας σε αμερικανους στρατιωτες:
«Δεν θέλω να πεθάνετε για την πατρίδα σας. Θέλω να κάνετε τους Γερμανούς να πεθάνουν για τη δική τους»...
Τζορτζ Πατον
Αμερικανος στρατηγος του Β'Π.Π.

ηρωισμος ειναι η θυσια για να επιτευχθει ενας υπερτερος σκοπος
π.χ. μπαινω μπροστα απο ενα παιδι που το πυροβολουν και τρωω εγω τη σφαιρα και πεθαινω
ηρωισμος δεν ειναι η καθαρη τρελα που δεν υπηρετει απολυτως κανενα σκοπο στις δεδομενες περιστασεις

το παληκαρι ηταν αξιεπαινο που σηκωσε την ελληνικη σημαια στο νεκροταφειο των ελληνων πεσοντων
αφου η αλβανικη αστυνομια την κατεβασε, πας και κανεις μια διαμαρτυρια στην αλβανικη αστυνομια και ενημερωνεις το ελληνικο υπουργειο εξωτερικων

το να σηκωσεις το καλασνικοφ και να γαζωσεις περιπολικο και αστυνομικους τι νοημα εχει ακριβως;
και πες το εκανες αυτο, το να ταμπουρωθεις στο υδραγωγειο και να πυροβολεις παλι τι νοημα εχει;

ξερω τι σκατοφαρα ειναι οι αλβανοι αλλα εδω βγηκανε φωτογραφιες με γαζωμενα περιπολικα κλπ
και το συμβαν εγινε στις 10 τκ πρωι και αυτον τον σκοτωσαν μετα τις 12 αρα κατι γινοταν ολη αυτη την ωρα
Βεβαια εχουμε και τους αυτοπτες μαρτυρες απο το μπουρδελα.κομ που λενε οτι αλλιως εγιναν τα γεγονοτα
Οπως παντα ο τυπος πουλι μιλαει σωστα και με συνεση
 

podolagnos_1985

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2017
Μηνύματα
11.584
Κριτικές
2
Like
136
Πόντοι
166
Τωρα σοβαρα τα ρωτας αυτα?

αλήθεια τώρα? εσύ θες να μου πεις ότι είναι έλληνες?
εγώ δεν ξέρω

αλλά αυτό που βλέπω και αυτό που ακούω από έναν βορειοηπειρώτη
μου φαίνεται ίδιο ακριβώς με αλβανό

είναι φαντάζομαι κάτι όπως και με τη κύπρο
που είναι ελληνική :vomit:
αλλά είμαστε δύο διαφορετικές χώρες :S

οπότε δεν υπάρχει και λόγος να αναρωτιέμαι
ο καθένας ότι θέλει πιστεύει
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Μόνο ΑΕΚ ρε μουνια!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom