Νέα

Ναυάγιο στην Πύλο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Theodor73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 615
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.148
Κριτικές
2
Like
70.554
Πόντοι
12.056
ναι αμέ...φαντάζομαι δεν έχεις θέμα με τα λεφτά που έρχονται για έσπα για να φτιάξει καινούριο φράχτη σε όλα τα υποκαταστήματα του ο δισεκατομυριούχος σουπερμαρκετάς? Από τα ίδια λεφτά είναι....

για να πάρει φουελ παςς ο κάθε ένας που έχει εισόδημα 30.000 και δηλώνει 8????
ρε φιλε τι ακριβως συζηταμε εδω για τους λαθρομεταναστες η για την σπαταλη του δημοσιου χρηματος.... αν θες να ξερεις εχω προβλημα αλλα πρωτιστος με ενδιαφερει να ζω ηρεμα στην χωρα μου
 

Iso14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2012
Μηνύματα
4.439
Κριτικές
8
Like
3.073
Πόντοι
456
Αυτό είναι ένας ακόμα λόγος που πρέπει να βοηθάμε τους ανυπεράσπιστους και μην σεβόμαστε ιδιαίτερα τα δικαιώματα των διακινητών και των λοιπών σκατιάριδων.

Να μην τους τσουβάλιάζουμε όλους λέω

Αυτό είναι ένας ακόμα λόγος που πρέπει να βοηθάμε τους ανυπεράσπιστους και μην σεβόμαστε ιδιαίτερα τα δικαιώματα των διακινητών και των λοιπών σκατιάριδων.

Να μην τους τσουβάλιάζουμε όλους λέω εγώ
Την κοπέλα που εξαφάνισαν πρώτα την πλησίασε ο ένας κ μετά πήγαν κ οι υπόλοιποι. Έτσι έχουν μάθει από μικροί.. Ε να μη ρίξω κ εγώ ένα μανίκι σκέφτηκαν. Και πολύ λογικό αφού έτσι γίνεται στη χαβουζα που ζούνε... Αργά ή γρήγορα θα στην κάνουν.. Εσύ μην τους τσουβαλιαζεις όλους. Εγώ από την άλλη τους τσουβάλιάζω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.148
Κριτικές
2
Like
70.554
Πόντοι
12.056
Την κοπέλα που εξαφάνισαν πρώτα την πλησίασε ο ένας κ μετά πήγαν κ οι υπόλοιποι. Έτσι έχουν μάθει από μικροί.. Ε να μη ρίξω κ εγώ ένα μανίκι σκέφτηκαν. Και πολύ λογικό αφού έτσι γίνεται στη χαβουζα που ζούνε... Αργά ή γρήγορα θα στην κάνουν.. Εσύ μην τους τσουβαλιαζεις όλους. Εγώ από την άλλη τους τσουβάλιάζω.
αν ηταν η δικη του κορη τωρα θα τους ειχε σκοτωσει ολους...αλλα ειναι του γειτονα οποτε στα αρχαια μας
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.555
Like
12.072
Πόντοι
3.656
ρε φιλε τι ακριβως συζηταμε εδω για τους λαθρομεταναστες η για την σπαταλη του δημοσιου χρηματος.... αν θες να ξερεις εχω προβλημα αλλα πρωτιστος με ενδιαφερει να ζω ηρεμα στην χωρα μου
Αφού εσύ έθεσες το θέμα της φτώχειας....και σου εξήγησα ότι η Ελλάδα όχι μόνο δεν δίνει λεφτά για να τους μαζεύει αλλά τα τρώει και από την ΕΕ...το ίδιο κάνει και η Τουρκία by the way
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.148
Κριτικές
2
Like
70.554
Πόντοι
12.056
Αφού εσύ έθεσες το θέμα της φτώχειας....και σου εξήγησα ότι η Ελλάδα όχι μόνο δεν δίνει λεφτά για να τους μαζεύει αλλά τα τρώει και από την ΕΕ...το ίδιο κάνει και η Τουρκία by the way
ρε φιλε εσυ δεν δινεις λεφτα για να εχει η εε ???? θα μας τρελλανεις,,,,που τα βρισκουν κοβουν νομισμα καινουργιο?????? ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.555
Like
12.072
Πόντοι
3.656
Την κοπέλα που εξαφάνισαν πρώτα την πλησίασε ο ένας κ μετά πήγαν κ οι υπόλοιποι. Έτσι έχουν μάθει από μικροί.. Ε να μη ρίξω κ εγώ ένα μανίκι σκέφτηκαν. Και πολύ λογικό αφού έτσι γίνεται στη χαβουζα που ζούνε... Αργά ή γρήγορα θα στην κάνουν.. Εσύ μην τους τσουβαλιαζεις όλους. Εγώ από την άλλη τους τσουβάλιάζω.
Εγώ μέχρι τώρα τύπε μιλάω για παιδιά και τις μανάδες τους που έρχονται εδώ...όχι για νταγλαράδες....

Μπορείς να τους τσουβαλιάζεις ελεύθερα η άποψη σου είναι...είναι η εύκολη επιλογή.

Όπως το να πιστεύουν οι Ευρωπαίοι ότι οι Έλληνες είναι τεμπέλιδες φυγόπονοι που τρώνε τα δανεικά...και αυτό τσουβάλιασμα είναι δεν είμαστε όλοι έτσι. Αν ρώταγες όμως το 2008....
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.555
Like
12.072
Πόντοι
3.656
ρε φιλε εσυ δεν δινεις λεφτα για να εχει η εε ???? θα μας τρελλανεις,,,,που τα βρισκουν κοβουν νομισμα καινουργιο?????? ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
Ρε τύπε σε ποια χώρα ζεις? Η Ελλάδα δίνει 10 και παίρνει 100....εσύ θα μας τρελάνεις...δε παίρνουμε μόνο για αυτά...δε ξέρω αν το κατάλαβες αλλά τα τελευταία τρία χρόνια ζούμε ΜΟΝΟ από τα πακέτα στήριξης για την πανδημία και την ενεργειακή κρίση. :confused:

Τι παράγουμε δηλαδή για να δώσουμε? Μόνο τουρισμό 4 μήνες το χρόνο. Αφού είμαστε μαύρη τρύπα...
 

Iso14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2012
Μηνύματα
4.439
Κριτικές
8
Like
3.073
Πόντοι
456
Εγώ μέχρι τώρα τύπε μιλάω για παιδιά και τις μανάδες τους που έρχονται εδώ...όχι για νταγλαράδες....

Μπορείς να τους τσουβαλιάζεις ελεύθερα η άποψη σου είναι...είναι η εύκολη επιλογή.

Όπως το να πιστεύουν οι Ευρωπαίοι ότι οι Έλληνες είναι τεμπέλιδες φυγόπονοι που τρώνε τα δανεικά...και αυτό τσουβάλιασμα είναι δεν είμαστε όλοι έτσι. Αν ρώταγες όμως το 2008....
Α τις μανάδες με τα 4 παιδιά που είχαν στα αμπάρια οι άντρες τους??? Οκ
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.367
Κριτικές
18
Like
16.650
Πόντοι
4.546
Τη μουσάτη λούγκρα πρέπει να την πετάξουμε γυμνούλα σε ένα δωμάτιο με 5-6 από τα τζιχάντια που σώσαμε στη Πύλο, εκεί θα δεις *****!!!!
Γιατί μόνο με 5-6 τυπε μου και όχι κλεισμένο με το ΣΥΝΟΛΟ των λαθραίων ανδρών αλλαχουακμπαριδων;
Τα συνορα, τα ορια και το territory ειναι βασικο, εμφυτο ενστικτο καθε θηλαστικου.
Αρα και του homo sapiens sapiens.
Ειναι στο βιολογικο μας προγραμματισμο και οχι κοινωνικο.

Μην ασχολεισαι με χαχολους βλακες αγραμματους που δεν εχουν διαβασει βιβλιο ανθρωπολογιας στη ζωη τους.
Εαν ηταν ανθρωποι σοβαροι δε ειχαν σταματησει να ειναι αριστεροι στα 25 τους.

Η δουλεια τους ειναι να πουλανε ευαισθησια και ηθικη για να τραβανε κοσμο και να τα τρωνε πουστικα.

Οπου βλεπεις ατομο 40-60 χρονων και δηλωνει αριστερος ξερεις με βεβαιοτητα οτι εχει σοβαρο brain damage και θα σου παιξει πουστια οπωσδηποτε.
Τύπε, μετά τα 25 χρόνια, που κάποιος ακόμα και αν σπούδαζε πριν και δεν είχε εργαστεί, βγει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στην αγορά εργασίας, άλλα εξακολουθεί να πιστεύει μαρξιστες - λενινιστες, το άτομο χρήζει ψυχιατρικής αγωγής.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.793
Κριτικές
61
Like
40.515
Πόντοι
22.785
:D::D::D::D::D:
... Πάλι μίλησε...
Μονοψήφια νούμερα βλέπω...
 

Συνημμένα

  • IMG_20230617_150339.jpg
    IMG_20230617_150339.jpg
    417,7 KB · Εμφανίσεις: 20

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.507
Κριτικές
16
Like
13.749
Πόντοι
6.515
Εννοείτε ότι θα πάρει και των υπολοίπων έμμεσα, θα βάλει μερικά χαράτσια συν ότι δεν θα έχεις να πληρώσεις τους υπέρογκους λογαριασμούς σιγά σιγά θα χρεωθεί το σπίτι και θα το κατασχέσουν, αλλά και πάλι δεν πιστεύω να αλλάξει μυαλά η πλειοψηφία των ραγιάδων διότι οι μισοί θα δουλεύουν από ήλιο σε ήλιο για να πληρώσουν τους κοπρίτες και οι άλλοι μισοί θα είναι ευχαριστημένοι στο παγκάκι που θα ζουν :cheesy:
:grin::D::grin::grin::jerking:
400 χρονια τους τουρκους ειχε ο ραγιας, ο απογονος του ειναι ικανος να κατσει κατω απ τη φαμιλια αλλα 400

μετα βλεπουμε :confused:
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.367
Κριτικές
18
Like
16.650
Πόντοι
4.546
Α τις μανάδες με τα 4 παιδιά που είχαν στα αμπάρια οι άντρες τους??? Οκ
Πακέτο όλοι, μανάδες, παιδιά, άνδρες, πθχω στις κωλοχωρες τους, κανονικό πακέτο εννοώ, από χαρτόνι.

Δεν είμαι υποχρεωμένος για κανέναν και για τίποτα, από τρίτες χώρες. Ούτε καν από την δική μου χώρα, πέραν της δικής μου οικογένειας (που δεν εχω) .
 
  • Like
Αντιδράσεις: Iso14

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
826
Like
779
Πόντοι
86
Ωραίος τύπε... Από εφσυν σε μιλιτερ-καρβουνοπουλος....

Για ρώτα το μιλιτερ τύπε στα δεκάδες δρομολόγια που είχε κάνει το συγκεκριμένο αλιευτικό τον τελευταίο μήνα πόσοι διαμαρτυρήθηκαν που δεν έκανε διάσωση το λιμενικό;;;
Είσαι μειωμένης αντίληψης ή εκτός θέματος; Ή επειδή είσαι το πρώτο, ως συνέπεια προκύπτει το δεύτερο;
Όχι, μια χαρά αντίληψη έχεις, απλώς σε τυφλώνει το πολιτικό σου πάθος. Ξαναδιάβασε ΠΟΙΑ είναι η ουσία της ανάρτησης από την άποψη της ΕΞΩΤΕΡΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ και της διαμάχης (διάβαζε: ΤΟΥΡΚΙΑ) για την ΖΩΝΗ ΕΥΘΥΝΗΣ/ΔΙΑΣΩΣΗΣ (SAR) και για την επικινδυνότητα των ισχυρισμών όλων εκείνων οι οποία, προσπαθώντας να δικαιολογήσουν διάφορα σε σχέση με το ναυάγιο και την περιοχή ευθύνης του λιμενικού, δημιουργούν ανοίγματα για άλλα θέματα.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.167
Κριτικές
10
Like
5.527
Πόντοι
2.816
Είσαι μειωμένης αντίληψης ή εκτός θέματος; Ή επειδή είσαι το πρώτο, ως συνέπεια προκύπτει το δεύτερο;
Όχι, μια χαρά αντίληψη έχεις, απλώς σε τυφλώνει το πολιτικό σου πάθος. Ξαναδιάβασε ΠΟΙΑ είναι η ουσία της ανάρτησης από την άποψη της ΕΞΩΤΕΡΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ και της διαμάχης (διάβαζε: ΤΟΥΡΚΙΑ) για την ΖΩΝΗ ΕΥΘΥΝΗΣ/ΔΙΑΣΩΣΗΣ (SAR) και για την επικινδυνότητα των ισχυρισμών όλων εκείνων οι οποία, προσπαθώντας να δικαιολογήσουν διάφορα σε σχέση με το ναυάγιο και την περιοχή ευθύνης του λιμενικού, δημιουργούν ανοίγματα για άλλα θέματα.
Τύπε ..
Τον τελευταίο μήνα σε ρωτάω.. μην ψάχνεις πιο πίσω.. στα δρομολόγια που έκανε το συγκεκριμένο αλιευτικό, πόσες διαμαρτυρίες είχαμε που δεν σώθηκαν οι επιβάτες του.
Απλή ερώτηση...
Σε ακούω
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
826
Like
779
Πόντοι
86
Τύπε τι λέει το αλαρμ για τα υπόλοιπα δρομολόγια του αλιευτικού τον τελευταίο μήνα; Θα μας πεις επιτέλους;; Ποιός διαμαρτυρήθηκε που δεν σώθηκαν οι επιβαίνοντες όλων αυτών των δρομολογίων;;;
Ισχύουν ό,τι απάντησα σε προηγούμενη απάντησή μου.
Η τύφλα σου η πολιτική (;) δεν σε αφήνει να καταλάβεις ότι η εν λόγω υπηρεσία λειτουργεί/δέχεται σήματα ΜΟΝΟ όταν την χρησιμοποιεί όποιος βρίσκεται σε κίνδυνο. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΩΝ.
Αλλά έτισ, είναι φυσικό να κάνεις Α-ΝΟΗΤΕΣ ερωτήσεις.
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
826
Like
779
Πόντοι
86
Τύπε ..
Τον τελευταίο μήνα σε ρωτάω.. μην ψάχνεις πιο πίσω.. στα δρομολόγια που έκανε το συγκεκριμένο αλιευτικό, πόσες διαμαρτυρίες είχαμε που δεν σώθηκαν οι επιβάτες του.
Απλή ερώτηση...
Σε ακούω
Εκτός θέματος είσαι. Αρχίζω και πιστεύω το πρώτο τελικα...
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.167
Κριτικές
10
Like
5.527
Πόντοι
2.816
Ισχύουν ό,τι απάντησα σε προηγούμενη απάντησή μου.
Η τύφλα σου η πολιτική (;) δεν σε αφήνει να καταλάβεις ότι η εν λόγω υπηρεσία λειτουργεί/δέχεται σήματα ΜΟΝΟ όταν την χρησιμοποιεί όποιος βρίσκεται σε κίνδυνο. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΩΝ.
Αλλά έτισ, είναι φυσικό να κάνεις Α-ΝΟΗΤΕΣ ερωτήσεις.
Τύπε λίγο παραπάνω έλεγες ότι έπρεπε να επέμβει το λιμενικό. Δλδ σε όλα τα υπόλοιπα δρομολόγια γιατί δεν χρειαζόταν να επέμβει;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom