Νέα

Ναυάγιο στην Πύλο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Theodor73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 615
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
885
Like
1.393
Πόντοι
206
Εγώ και εσύ ζούμε στον πολιτισμό...αυτοί ζούνε στον μεσαίωνα....δεν υπερβάλω...ζουν πραγματικά σε ΜΕΣΑΙΩΝΑ. Γιαυτό έρχονται εδώ μήπως και τα παιδιά τους δεν ζήσουν σε μια χώρα που κάποια μέρα ένα 60χρονο ερπετό θα παντρευτεί την κόρη τους.

Και οι περισσότεροι Αλβανοί παράνομα ήρθαν...περπατώντας από τα βουνά...και το τι γινόταν στα σύνορα τότε....αν μιλήσεις με κάποιον Αλβανό θα μπορέσει να σου περιγράψει....πως τους έγδυναν και τους έπαιρναν ακόμα και τα παπούτσια...όχι λεφτά και υπάρχοντα. Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι αν ένας δικηγόρος ετοιμάσει από τη συρία ένα φάκελο με 300 αιτήσεις ασύλου και εργασίας στην Ελλάδα θα γίνουν δεκτές? Ή νομίζεις ότι έχουν επιλογή? οι περισσότεροι πρέπει να φύγουν ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ....

Φυσικά και να σκεπτόμαστε ΕΥΤΥΧΩΣ που είμαστε μέρος του δυτικού πολιτισμού. Επειδή όμως ΕΤΥΧΕ να γεννηθούμε στην Ελλάδα...και δεν είναι κάποιο κατόρθωμα μας...πρέπει να σκεπτόμαστε σαν άνθρωποι που θα μπορούσαν να έχουν γεννηθεί στη Συρία.

Γιατί μου αναφέρεις αυτά τα ονόματα? Τι σχέση έχουμε εγώ, εσύ και ο καθένας με αυτά? Μόνο ονομαστική.

Οι Αλβανοί όμως ενσωματώθηκαν. Πλέον ΔΕΝ υπάρχουν εργατικά χέρια διότι οι δεύτερης γενιάς είναι όλοι σε πανεπιστήμια. Οι γονείς έχουν γίνει μάστορες και εργολάβοι. Πολλοί έχουν αγοράσει και σπίτια. Σε πληροφορώ πως δεν ξεχωρίζουν σε τίποτα. Ειδικά κάτι Βορειοηπειρώτες που έχουν Ελληνικά ονόματα είναι αδύνατον να τους ξεχωρίσεις. Και τα πολύ μικρά παιδιά δεν μιλάνε τίποτε άλλο πλην Ελληνικών.

Αυτοί όμως που έρχονται κατά χιλιάδες και στοιβάζονται στο κέντρο της Αθήνας τι κάνουν; Τους έχεις δει σε τίποτα χωράφια να δουλεύουν; Γιατί εγώ δεν έχω δει κανέναν τους. Οι ελάχιστοι Πακιστανοί που υπάρχουν στην περιοχή μου είναι σαν τους Αλβανούς. Χρόνια εδώ και πλήρως ενσωματωμένοι. Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ νέος μετανάστης για δουλειά.

Όσο για το μεσαίωνα που γράφεις αυτή είναι και η πλήρη διαφωνία μας. Δηλαδή ότι έρχονται εδώ και αντί να ενσωματωθούν ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ και κάνουν τα δικά τους. Πόσα τέτοια διαβάζουμε ειδικά στην Ευρώπη; Οι Μικρασιάτες που ήρθαν στη χώρα μας το '22 μπορεί να ήταν φτωχοί αλλά είχαν κουλτούρα ανώτερη από την τότε δική μας καθώς ήταν κοσμοπολίτες. Πχ η Σμύρνη ήταν το κέντρο του Αιγαίου και καμία σχέση με τα δικά μας τα κατσικοχώρια. Ακόμη και η Αθήνα τότε ήταν ΓΤΠΚ. Οπότε ήρθαν εδώ και ΑΜΕΣΩΣ στρώθηκαν στη δουλειά. Και πρόκοψαν. Ετούτοι εδώ δεν βλέπω να έχουν ΚΑΜΙΑ διάθεση ενσωμάτωσης. Μπορεί να είναι ένας στους δέκα; Εκατό; Όχι όμως οι εννιά στους δέκα όπως τότε.

Δε λέω να γίνουν Barbie με ξασμένο μαλλί, τσιχλόφουσκα και Onlyfans. Αλλά να υπάρχει ένας στοιχειώδης σεβασμός προς τον πολιτισμό μας. Και αυτό σημαίνει ακόμη και Gay ταινία με παθητικό τον Προφήτη τους. Όπως υπάρχουν άπειρα ανέκδοτα και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς για τη θρησκεία μας να γίνει το ίδιο και με αυτούς. Γιατί εδώ έχουμε καταφέρει σε μεγάλο βαθμό να ξεπεράσουμε το σκοταδισμό. Όχι 100% αλλά σε μεγάλο βαθμό. Αν το καταφέρουν αυτό με γεια τους ας έρθουν και ας κάθονται στην Ομόνοια να λιάζονται. Αλλά όσο κουβαλάνε τέτοιες σκοταδιστικές απόψεις δεν είναι επιθυμητοί. Γιατί αύριο μεθαύριο η κόρη σου θα είναι η επόμενη βιασμένη και σκοτωμένη. Και το δικαστήριο ΔΕΝ θα μπορεί να κάνει τίποτα γιατί θα είναι μέρος της κουλτούρας τους και δεν μπορεί να επέμβει.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.555
Like
12.071
Πόντοι
3.656
Ρε συ, εντάξει, γνώσεις δεν παίζουν, αλλά το ένστικτο αυτοσυντήρησης είναι έμφυτο σε κάθε άνθρωπο.

Αυτό που είπε, σε ποιον το είπε και σε συνδυσμό με το που το είπε (εκπομπή στην τηλεόραση), δείχνει ωριμότητα επιπέδου τρίχρονου που χώνει το δάχτυλο στη πρίζα.
Αυτό δεν καταλαβαίνεις...ότι οι περισσότεροι πολιτικοί είναι τρίζωα....σταρχιδιστές και βρωμιάρηδες....

παίρνουν ψήφους και γίνονται μάγκες....αν δεν είχαν τους επικοινωνιολόγους και αυτούς που γράφουν τις θέσεις τους δεν θα μπορούσαν να βγάλουν μισή πρόταση.

Εδώ η άλλη ζητάει ψήφο να μπει στη βουλή και δεν ήξερε το πρόγραμμα του κόμματος της για την περιοχή που ψηφήζεται....
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.555
Like
12.071
Πόντοι
3.656
ωραια απο την στιγμη που θα μπορουν πια να ζητανε βιζα ας κανουν αιτημα και αν πληρουν τις προηποθεσεις να ερθουν
Έχεις δίκιο διαφωνούμε...όχι στη βίζα αλλά στις προυποθέσεις.
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.145
Κριτικές
2
Like
70.532
Πόντοι
12.056
Οι Αλβανοί όμως ενσωματώθηκαν. Πλέον ΔΕΝ υπάρχουν εργατικά χέρια διότι οι δεύτερης γενιάς είναι όλοι σε πανεπιστήμια. Οι γονείς έχουν γίνει μάστορες και εργολάβοι. Πολλοί έχουν αγοράσει και σπίτια. Σε πληροφορώ πως δεν ξεχωρίζουν σε τίποτα. Ειδικά κάτι Βορειοηπειρώτες που έχουν Ελληνικά ονόματα είναι αδύνατον να τους ξεχωρίσεις. Και τα πολύ μικρά παιδιά δεν μιλάνε τίποτε άλλο πλην Ελληνικών.

Αυτοί όμως που έρχονται κατά χιλιάδες και στοιβάζονται στο κέντρο της Αθήνας τι κάνουν; Τους έχεις δει σε τίποτα χωράφια να δουλεύουν; Γιατί εγώ δεν έχω δει κανέναν τους. Οι ελάχιστοι Πακιστανοί που υπάρχουν στην περιοχή μου είναι σαν τους Αλβανούς. Χρόνια εδώ και πλήρως ενσωματωμένοι. Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ νέος μετανάστης για δουλειά.

Όσο για το μεσαίωνα που γράφεις αυτή είναι και η πλήρη διαφωνία μας. Δηλαδή ότι έρχονται εδώ και αντί να ενσωματωθούν ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ και κάνουν τα δικά τους. Πόσα τέτοια διαβάζουμε ειδικά στην Ευρώπη; Οι Μικρασιάτες που ήρθαν στη χώρα μας το '22 μπορεί να ήταν φτωχοί αλλά είχαν κουλτούρα ανώτερη από την τότε δική μας καθώς ήταν κοσμοπολίτες. Πχ η Σμύρνη ήταν το κέντρο του Αιγαίου και καμία σχέση με τα δικά μας τα κατσικοχώρια. Ακόμη και η Αθήνα τότε ήταν ΓΤΠΚ. Οπότε ήρθαν εδώ και ΑΜΕΣΩΣ στρώθηκαν στη δουλειά. Και πρόκοψαν. Ετούτοι εδώ δεν βλέπω να έχουν ΚΑΜΙΑ διάθεση ενσωμάτωσης. Μπορεί να είναι ένας στους δέκα; Εκατό; Όχι όμως οι εννιά στους δέκα όπως τότε.

Δε λέω να γίνουν Barbie με ξασμένο μαλλί, τσιχλόφουσκα και Onlyfans. Αλλά να υπάρχει ένας στοιχειώδης σεβασμός προς τον πολιτισμό μας. Και αυτό σημαίνει ακόμη και Gay ταινία με παθητικό τον Προφήτη τους. Όπως υπάρχουν άπειρα ανέκδοτα και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς για τη θρησκεία μας να γίνει το ίδιο και με αυτούς. Γιατί εδώ έχουμε καταφέρει σε μεγάλο βαθμό να ξεπεράσουμε το σκοταδισμό. Όχι 100% αλλά σε μεγάλο βαθμό. Αν το καταφέρουν αυτό με γεια τους ας έρθουν και ας κάθονται στην Ομόνοια να λιάζονται. Αλλά όσο κουβαλάνε τέτοιες σκοταδιστικές απόψεις δεν είναι επιθυμητοί. Γιατί αύριο μεθαύριο η κόρη σου θα είναι η επόμενη βιασμένη και σκοτωμένη. Και το δικαστήριο ΔΕΝ θα μπορεί να κάνει τίποτα γιατί θα είναι μέρος της κουλτούρας τους και δεν μπορεί να επέμβει.
γιατι να δουλεψουν αφου ολα ειναι ΤΖΑΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Ο Στέλιος Φενέκος Υποναύαρχος ε.α και πρόεδρος της Κοινωνίας Αξιών γράφει για το ναυάγιο ανοιχτά της Πύλου και για τους χειρισμούς των ελληνικών αρχών και της Frontex.
βλ. εδώ:

Μίλησε και ο κύριος 0,10%!!
Καληνύχτα κυρ Στέλιο!

Screenshot_14.jpg
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.555
Like
12.071
Πόντοι
3.656
Δεν χαίρομαι όταν πνίγονται παιδάκια φυσικά...
Ούτε χαίρομαι όταν ΕΙΔΙΚΑ τα παιδάκια περνάνε άσχημα...
Προσπαθώ να σου δώσω όμως να καταλάβεις ότι δεν ευθύνομαστε εγώ και εσύ
για τα κακά όλου του κόσμου...
Και δεν γίνεται από την μια στιγμή στην άλλη να εξαλείψουμε όλη την αδικία και όλα τα
άσχημα της ζωής...
Αλλά δεν γίνεται να ζούμε μόνιμο εφιάλτη βγαίνοντας από το σπίτι μας επειδή κάποιοι αποφάσισαν
να κάνουν την χώρα μας χειρότερο κωλοχανειο από ότι ήταν...
Τα ίδια λένε και για την βρωμερή κωλοφαρα των Ρομά..
Ότι και καλά αν πήγαιναν σχολείο θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα...
Έχεις ιδέα για το τι φάρα είναι αυτή?
Δεν θες να μάθεις είναι το μόνο σίγουρο...
Όσο για τους βιασμούς παιδιών που έγραψες από εκεί να φανταστείς τι έρχεται
στην Ψαροκωσταινα και εμείς εδώ τσακωνόμαστε για το αν πρέπει να μείνουν η να φύγουν
να ζήσουν η να ψοφήσουν...
Δεν είπα ότι ευθυνόμαστε εμείς...αλλά ούτε και αυτοί. Άλλοι αποφάσισαν ότι θα βομδαρδίσουν τα χωριά τους και θα χρηματοδοτήσουν τους τοπικούς πολέμαρχους...(εμείς ψηφίζουμε αυτούς που είναι κολλητοί μαζί τους)

Ο μόνος τρόπος για να αλλάξει κάτι σε αυτή τη ζωή είναι να το αλλάξουμε. Εγώ δεν δέχομαι ως άνθρωπος να αρνηθώ το άσυλο σε παιδιά και τις μανάδες τους.

Ξέρω ναι...δυστυχώς οι ρομά είναι πέρα από κάθε βοήθεια....τα παιδάκια από 10 χρονών έχουν γίνει εγκληματίες....πραγματικά αν υπήρχε μια φάρα που βγήκε χαλασμένη είναι αυτή.

Ακόμα και τα παιδάκια των ρομά αν τα έπαιρναν από τους καταυλησμούς και τα μεγάλωναν φυσιολογικές οικογένειες δεν θα έβγαιναν έτσι.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.555
Like
12.071
Πόντοι
3.656
Σύμφωνα λοιπόν με αυτή τη λογική όταν αυτοί οι κάποιοι που δεν θέλουν να αλλάξουν νοοτροπία θα πρέπει να παίρνουν πούλο από τη χώρα.
Αν πάμε τώρα σε άλλες χώρες που έχουν δεχτεί μετανάστες μπορεί και να βρούμε δεύτερη και τριτοτέταρτη γενιά μεταναστών που είναι ακόμα κολλημένη στη νοοτροπία της πρωήν πατρίδας.
Και ναι, προσπαθούν να κάνουν τη νυν πατρίδα να μοιάζει με την πρώην.
Οπότε??
Ναι ακριβώς....αν έχουν παραβατικές συμπεριφορές επειδή στο χωριό τους έδερναν τις γυναίκες τους...

πούλο την ίδια μέρα...να τους πάνε πάνω από το χωριό τους και να τους πετάξουν με αλεξίπτωτο.

Δεν μιλάω για το να προσεύχονται ή να μη τρώνε χοιρινό ή να φοράνε τουρμπάνια. Μιλάω για εγκληματικές συμπεριφορές.
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.145
Κριτικές
2
Like
70.532
Πόντοι
12.056
Δεν είπα ότι ευθυνόμαστε εμείς...αλλά ούτε και αυτοί. Άλλοι αποφάσισαν ότι θα βομδαρδίσουν τα χωριά τους και θα χρηματοδοτήσουν τους τοπικούς πολέμαρχους...(εμείς ψηφίζουμε αυτούς που είναι κολλητοί μαζί τους)

Ο μόνος τρόπος για να αλλάξει κάτι σε αυτή τη ζωή είναι να το αλλάξουμε. Εγώ δεν δέχομαι ως άνθρωπος να αρνηθώ το άσυλο σε παιδιά και τις μανάδες τους.

Ξέρω ναι...δυστυχώς οι ρομά είναι πέρα από κάθε βοήθεια....τα παιδάκια από 10 χρονών έχουν γίνει εγκληματίες....πραγματικά αν υπήρχε μια φάρα που βγήκε χαλασμένη είναι αυτή.

Ακόμα και τα παιδάκια των ρομά αν τα έπαιρναν από τους καταυλησμούς και τα μεγάλωναν φυσιολογικές οικογένειες δεν θα έβγαιναν έτσι.
φιλε μου 400 χρονια που ηταν η ελλαδα υπο τον οθωμανικο ζυγο προστατεψε κανεις τις γυναικες τα παιδια μας απο τον κατακτητη ????
 

Iso14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2012
Μηνύματα
4.439
Κριτικές
8
Like
3.073
Πόντοι
456
Δεν είπα ότι ευθυνόμαστε εμείς...αλλά ούτε και αυτοί. Άλλοι αποφάσισαν ότι θα βομδαρδίσουν τα χωριά τους και θα χρηματοδοτήσουν τους τοπικούς πολέμαρχους...(εμείς ψηφίζουμε αυτούς που είναι κολλητοί μαζί τους)

Ο μόνος τρόπος για να αλλάξει κάτι σε αυτή τη ζωή είναι να το αλλάξουμε. Εγώ δεν δέχομαι ως άνθρωπος να αρνηθώ το άσυλο σε παιδιά και τις μανάδες τους.

Ξέρω ναι...δυστυχώς οι ρομά είναι πέρα από κάθε βοήθεια....τα παιδάκια από 10 χρονών έχουν γίνει εγκληματίες....πραγματικά αν υπήρχε μια φάρα που βγήκε χαλασμένη είναι αυτή.

Ακόμα και τα παιδάκια των ρομά αν τα έπαιρναν από τους καταυλησμούς και τα μεγάλωναν φυσιολογικές οικογένειες δεν θα έβγαιναν έτσι.
Δυστυχώς οι μανάδες και τα παιδιά δεν έφτασαν... ΤΙΣ ΕΊΧΑΝ ΣΤΑ ΑΜΠΑΡΙΑ οι μελλοντικοί βιαστές κτλ
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.555
Like
12.071
Πόντοι
3.656
Οι Αλβανοί όμως ενσωματώθηκαν. Πλέον ΔΕΝ υπάρχουν εργατικά χέρια διότι οι δεύτερης γενιάς είναι όλοι σε πανεπιστήμια. Οι γονείς έχουν γίνει μάστορες και εργολάβοι. Πολλοί έχουν αγοράσει και σπίτια. Σε πληροφορώ πως δεν ξεχωρίζουν σε τίποτα. Ειδικά κάτι Βορειοηπειρώτες που έχουν Ελληνικά ονόματα είναι αδύνατον να τους ξεχωρίσεις. Και τα πολύ μικρά παιδιά δεν μιλάνε τίποτε άλλο πλην Ελληνικών.

Αυτοί όμως που έρχονται κατά χιλιάδες και στοιβάζονται στο κέντρο της Αθήνας τι κάνουν; Τους έχεις δει σε τίποτα χωράφια να δουλεύουν; Γιατί εγώ δεν έχω δει κανέναν τους. Οι ελάχιστοι Πακιστανοί που υπάρχουν στην περιοχή μου είναι σαν τους Αλβανούς. Χρόνια εδώ και πλήρως ενσωματωμένοι. Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ νέος μετανάστης για δουλειά.

Όσο για το μεσαίωνα που γράφεις αυτή είναι και η πλήρη διαφωνία μας. Δηλαδή ότι έρχονται εδώ και αντί να ενσωματωθούν ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ και κάνουν τα δικά τους. Πόσα τέτοια διαβάζουμε ειδικά στην Ευρώπη; Οι Μικρασιάτες που ήρθαν στη χώρα μας το '22 μπορεί να ήταν φτωχοί αλλά είχαν κουλτούρα ανώτερη από την τότε δική μας καθώς ήταν κοσμοπολίτες. Πχ η Σμύρνη ήταν το κέντρο του Αιγαίου και καμία σχέση με τα δικά μας τα κατσικοχώρια. Ακόμη και η Αθήνα τότε ήταν ΓΤΠΚ. Οπότε ήρθαν εδώ και ΑΜΕΣΩΣ στρώθηκαν στη δουλειά. Και πρόκοψαν. Ετούτοι εδώ δεν βλέπω να έχουν ΚΑΜΙΑ διάθεση ενσωμάτωσης. Μπορεί να είναι ένας στους δέκα; Εκατό; Όχι όμως οι εννιά στους δέκα όπως τότε.

Δε λέω να γίνουν Barbie με ξασμένο μαλλί, τσιχλόφουσκα και Onlyfans. Αλλά να υπάρχει ένας στοιχειώδης σεβασμός προς τον πολιτισμό μας. Και αυτό σημαίνει ακόμη και Gay ταινία με παθητικό τον Προφήτη τους. Όπως υπάρχουν άπειρα ανέκδοτα και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς για τη θρησκεία μας να γίνει το ίδιο και με αυτούς. Γιατί εδώ έχουμε καταφέρει σε μεγάλο βαθμό να ξεπεράσουμε το σκοταδισμό. Όχι 100% αλλά σε μεγάλο βαθμό. Αν το καταφέρουν αυτό με γεια τους ας έρθουν και ας κάθονται στην Ομόνοια να λιάζονται. Αλλά όσο κουβαλάνε τέτοιες σκοταδιστικές απόψεις δεν είναι επιθυμητοί. Γιατί αύριο μεθαύριο η κόρη σου θα είναι η επόμενη βιασμένη και σκοτωμένη. Και το δικαστήριο ΔΕΝ θα μπορεί να κάνει τίποτα γιατί θα είναι μέρος της κουλτούρας τους και δεν μπορεί να επέμβει

Από την δική μου εμπειρία οι Αλβανοί στην δουλειά είναι και καλύτεροι από τους Έλληνες που είναι λίγο τεμπελαράδες....στα χωράφια και σε πολύ δύσκολες δουλειές δουλεύουν κυρίως σκουρόχρωμοι..τώρα αν είναι πακιστανοί ή κάτι άλλο δε ξέρω.
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.145
Κριτικές
2
Like
70.532
Πόντοι
12.056
Δεν κατάλαβα τι θες να πεις?
τι δεν καταλαβες ????/ 400 χρονια βιαζαν και αφανιζαν τον ελληνικο πληθυσμο οι κατακτητες κανοντας τα παιδια μας γενιτσαρους και τις γυναικες σκλαβες ....
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.555
Like
12.071
Πόντοι
3.656
Δυστυχώς οι μανάδες και τα παιδιά δεν έφτασαν... ΤΙΣ ΕΊΧΑΝ ΣΤΑ ΑΜΠΑΡΙΑ οι μελλοντικοί βιαστές κτλ
Αυτό είναι ένας ακόμα λόγος που πρέπει να βοηθάμε τους ανυπεράσπιστους και μην σεβόμαστε ιδιαίτερα τα δικαιώματα των διακινητών και των λοιπών σκατιάριδων.

Να μην τους τσουβάλιάζουμε όλους λέω εγώ
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.555
Like
12.071
Πόντοι
3.656
τι δεν καταλαβες ????/ 400 χρονια βιαζαν και αφανιζαν τον ελληνικο πληθυσμο οι κατακτητες κανοντας τα παιδια μας γενιτσαρους και τις γυναικες σκλαβες ....
Αυτό το κατάλαβα...και τι θες να πεις με αυτό? Ότι πρέπει τώρα να εκδικηθούμε τους σύριους?

Αυτό δε καταλαβαίνω....που καταλήγεις με αυτή την παρατήρηση?
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.145
Κριτικές
2
Like
70.532
Πόντοι
12.056
Αυτό είναι ένας ακόμα λόγος που πρέπει να βοηθάμε τους ανυπεράσπιστους και μην σεβόμαστε ιδιαίτερα τα δικαιώματα των διακινητών και των λοιπών σκατιάριδων.

Να μην τους τσουβάλιάζουμε όλους λέω εγώ
κανε μια μκο να τα λες και να σε ακουνε.... χωρια που θα τα περνεις και χοντρα
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.145
Κριτικές
2
Like
70.532
Πόντοι
12.056
Αυτό το κατάλαβα...και τι θες να πεις με αυτό? Ότι πρέπει τώρα να εκδικηθούμε τους σύριους?

Αυτό δε καταλαβαίνω....που καταλήγεις με αυτή την παρατήρηση?
να εκδικηθω ???// μαλλον σου ειπα και δεν καταλαβες ρατσιστικα σχολια και σκεψεις δεν κανω απλος δεν μπορω να βοηθησω ειμαι πιο φτωχος απο αυτους
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.555
Like
12.071
Πόντοι
3.656
να εκδικηθω ???// μαλλον σου ειπα και δεν καταλαβες ρατσιστικα σχολια και σκεψεις δεν κανω απλος δεν μπορω να βοηθησω ειμαι πιο φτωχος απο αυτους
Ε άλλο αυτό...βέβαια τα χρήματα για την βοήθεια δεν τα δίνουμε εμείς αλλά η ΕΕ

Οι δικοί μας αποφασίζουν αντί να τα κάνουν σχολεία για τα παιδιά που έρχονται να τα κάνουν στρατόπεδα συγκέντρωσης για μίζες και υπερτιμολόγηση.
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
11.145
Κριτικές
2
Like
70.532
Πόντοι
12.056
Ε άλλο αυτό...βέβαια τα χρήματα για την βοήθεια δεν τα δίνουμε εμείς αλλά η ΕΕ

Οι δικοί μας αποφασίζουν αντί να τα κάνουν σχολεία για τα παιδιά που έρχονται να τα κάνουν στρατόπεδα συγκέντρωσης για μίζες και υπερτιμολόγηση.
σοβαρα ρε φιλε και εσυ δεν εισαι κρατος μελος της Ε.Ε.???
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.555
Like
12.071
Πόντοι
3.656
σοβαρα ρε φιλε και εσυ δεν εισαι κρατος μελος της Ε.Ε.???
ναι αμέ...φαντάζομαι δεν έχεις θέμα με τα λεφτά που έρχονται για έσπα για να φτιάξει καινούριο φράχτη σε όλα τα υποκαταστήματα του ο δισεκατομυριούχος σουπερμαρκετάς? Από τα ίδια λεφτά είναι....

για να πάρει φουελ παςς ο κάθε ένας που έχει εισόδημα 30.000 και δηλώνει 8????
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom