Νέα

Να επιτραπεί η οπλοφορία των πολιτών;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 94K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιά η γνώμη σας;

  • ναι

    Ψήφοι: 272 51,5%
  • οχι

    Ψήφοι: 243 46,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 13 2,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    528

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.997
Πόντοι
1.706
Επειδη ξερω τον νομο περι οπλων..."Οταν η κινηση της βολιδας γινεται με πεπιεσμενο αερα,το οπλο δεν χρειαζεται αδεια"
μπορείς να αγοράσεις το όπλο που ειναι στο βίντεο στην ελλάδα?
ή να το φέρεις εισαγωγή εάν δεν εμπορεύεται εδώ η εταιρία?
υπάρχουν εργοστασιακά οι μετατροπές του βίντεο?
μπορεί να γίνει εισαγωγή το συγκεκριμμένο όπλο με τις μετατροπές?

πολιτισμένη κουβέντα
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.741
Πόντοι
2.306
Να σας δωσω καποια δικα μου περιστατικά σχετικά με την οπλοκατοχή τις διαρήξεις και όλα αυτά.

Γείτονας με μονοκατοικία προκλητική, κυνηγός 2-3 καραμπίνες, σκύλος, 3 διαρρήξεις σε 3 χρόνια. Υποψιάζομαι, ότι του την πέφτουν και αδικημένοι εργαζόμενοι καθότι μεγάλος αεριτζής και φαγάνας μισθών και ενσήμων.

Γείτονας αστυνομικός ειδικός φρουρός φυσικά με υπηρεσιακό πιστόλι, του μπήκαν στο σπίτι ενώ κοιμόταν μέσα στο σπίτι τέσσερα άτομα μαζί και ο ίδιος ο αστυνομικός. Μιλάμε για απίστευτα θρασύτατους ληστές.

Δικό μου σπίτι, χωρίς όπλα, δύο απόπειρες να μπουν, μια φορά είμασταν μέσα και μια φορά λείπαμε. Τους απέτρεψε ο συναγερμός και τις δύο φορές, τον είδα να πηδάει και να φεύγει μόνο ένας ήταν; δεν βγάζεις άκρη.

Από όπλα δεν τα εμπιστεύομαι το όπλο σε κάνει θρασύ και τσάμπα μάγκα και δεν θέλω να έχω, είναι αρρώστια θα γίνει η μαλακία.

Για να καταλάβετε τι σημαίνει όπλο, γνωστός μου άριστος κυνηγός, είχε φρικτό αργό θάνατο καθώς πήγε να πάρει το κυνεγητικό από το αυτοκίνητο και ήταν οπλισμένο και τον χτύπησε στην κοιλιά, μια μιση μέρα παιδευόταν με διαλυμένα τα όργανα και τα έντερα στο νοσοκομείο μέχρι που ξεψύχησε.

Όπλο δεν εμπιστεύομαι μέσα στο σπίτι, έχετε δει πως εξωστρακίζεται μια σφαίρα στα τσιμέντα; μπροστά πυροβολείς και πισω πέφτουν οι σοβάδες, μην έχετε ποτέ εμπιστοσύνη σε όπλα αν έχεις αγόρια θα ψάξουν να τα βρουν να παίξουν είναι σατανικό πράγμα ένα όπλο.

Έχω ρίξει με 45άρι με g3 με 50άρι στημένο σε M60 στο στρατό, με καραμπίνα με δίκανο του παππού με αεροβόλα ξέρω την κάβλα, αλλα δεν είμαστε για τέτοια όταν έχουμε οικογένεια παιδιά σπίτια.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
οταν εριχνα ,με το μ50 στο στρατο μεγαλη καυλα

browning-m2-50-cal-m.jpg
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.997
Πόντοι
1.706
Να σας δωσω καποια δικα μου περιστατικά σχετικά με την οπλοκατοχή τις διαρήξεις και όλα αυτά.

Γείτονας με μονοκατοικία προκλητική, κυνηγός 2-3 καραμπίνες, σκύλος, 3 διαρρήξεις σε 3 χρόνια. Υποψιάζομαι, ότι του την πέφτουν και αδικημένοι εργαζόμενοι καθότι μεγάλος αεριτζής και φαγάνας μισθών και ενσήμων.

Γείτονας αστυνομικός ειδικός φρουρός φυσικά με υπηρεσιακό πιστόλι, του μπήκαν στο σπίτι ενώ κοιμόταν μέσα στο σπίτι τέσσερα άτομα μαζί και ο ίδιος ο αστυνομικός. Μιλάμε για απίστευτα θρασύτατους ληστές.

Δικό μου σπίτι, χωρίς όπλα, δύο απόπειρες να μπουν, μια φορά είμασταν μέσα και μια φορά λείπαμε. Τους απέτρεψε ο συναγερμός και τις δύο φορές, τον είδα να πηδάει και να φεύγει μόνο ένας ήταν; δεν βγάζεις άκρη.

Από όπλα δεν τα εμπιστεύομαι το όπλο σε κάνει θρασύ και τσάμπα μάγκα και δεν θέλω να έχω, είναι αρρώστια θα γίνει η μαλακία.

Για να καταλάβετε τι σημαίνει όπλο, γνωστός μου άριστος κυνηγός, είχε φρικτό αργό θάνατο καθώς πήγε να πάρει το κυνεγητικό από το αυτοκίνητο και ήταν οπλισμένο και τον χτύπησε στην κοιλιά, μια μιση μέρα παιδευόταν με διαλυμένα τα όργανα και τα έντερα στο νοσοκομείο μέχρι που ξεψύχησε.

Όπλο δεν εμπιστεύομαι μέσα στο σπίτι, έχετε δει πως εξωστρακίζεται μια σφαίρα στα τσιμέντα; μπροστά πυροβολείς και πισω πέφτουν οι σοβάδες, μην έχετε ποτέ εμπιστοσύνη σε όπλα αν έχεις αγόρια θα ψάξουν να τα βρουν να παίξουν είναι σατανικό πράγμα ένα όπλο.

Έχω ρίξει με 45άρι με g3 με 50άρι στημένο σε M60 στο στρατό, με καραμπίνα με δίκανο του παππού με αεροβόλα ξέρω την κάβλα, αλλα δεν είμαστε για τέτοια όταν έχουμε οικογένεια παιδιά σπίτια.
εκατό like να είχα να βάλω σε αυτό το πόστ.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
ενα τετοιο θα βαλω στην εξωπορτα
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
zenitnaya-ustanovka-zu-23-2-harakteristiki-tehnicheskoe-opisanie-foto.jpg


και με αυτο εριξα αντιπυραυλική μονάδα ZU-23-2,

σοβιετικο οπλο

μεγαλη καυλα

με αυτο τσακιζανε ναζιδια οι κοκκινοι συντροφοι
 
  • Like
Αντιδράσεις: Νίο

k1k2k3k4

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2014
Μηνύματα
170
Κριτικές
3
Like
200
Πόντοι
1
Να σας δωσω καποια δικα μου περιστατικά σχετικά με την οπλοκατοχή τις διαρήξεις και όλα αυτά.

Γείτονας με μονοκατοικία προκλητική, κυνηγός 2-3 καραμπίνες, σκύλος, 3 διαρρήξεις σε 3 χρόνια. Υποψιάζομαι, ότι του την πέφτουν και αδικημένοι εργαζόμενοι καθότι μεγάλος αεριτζής και φαγάνας μισθών και ενσήμων.

Γείτονας αστυνομικός ειδικός φρουρός φυσικά με υπηρεσιακό πιστόλι, του μπήκαν στο σπίτι ενώ κοιμόταν μέσα στο σπίτι τέσσερα άτομα μαζί και ο ίδιος ο αστυνομικός. Μιλάμε για απίστευτα θρασύτατους ληστές.

Δικό μου σπίτι, χωρίς όπλα, δύο απόπειρες να μπουν, μια φορά είμασταν μέσα και μια φορά λείπαμε. Τους απέτρεψε ο συναγερμός και τις δύο φορές, τον είδα να πηδάει και να φεύγει μόνο ένας ήταν; δεν βγάζεις άκρη.

Από όπλα δεν τα εμπιστεύομαι το όπλο σε κάνει θρασύ και τσάμπα μάγκα και δεν θέλω να έχω, είναι αρρώστια θα γίνει η μαλακία.

Για να καταλάβετε τι σημαίνει όπλο, γνωστός μου άριστος κυνηγός, είχε φρικτό αργό θάνατο καθώς πήγε να πάρει το κυνεγητικό από το αυτοκίνητο και ήταν οπλισμένο και τον χτύπησε στην κοιλιά, μια μιση μέρα παιδευόταν με διαλυμένα τα όργανα και τα έντερα στο νοσοκομείο μέχρι που ξεψύχησε.

Όπλο δεν εμπιστεύομαι μέσα στο σπίτι, έχετε δει πως εξωστρακίζεται μια σφαίρα στα τσιμέντα; μπροστά πυροβολείς και πισω πέφτουν οι σοβάδες, μην έχετε ποτέ εμπιστοσύνη σε όπλα αν έχεις αγόρια θα ψάξουν να τα βρουν να παίξουν είναι σατανικό πράγμα ένα όπλο.

Έχω ρίξει με 45άρι με g3 με 50άρι στημένο σε M60 στο στρατό, με καραμπίνα με δίκανο του παππού με αεροβόλα ξέρω την κάβλα, αλλα δεν είμαστε για τέτοια όταν έχουμε οικογένεια παιδιά σπίτια.
Πολυ σωστα τα λες.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
βρε βρωμομ@υνο.. λασπολογε, Δημοκρατικο κομμα ψηφιζω και ψηφιζα ανεκαθεν, σαλτα και γ@μησου τωρα μ@υλε, επειδη σε γ@μανε εσενα αραπαδες τζαμπα με 5 ευρω, θα πρεπει να τους ταιζω και να τους κοιμιζω
Κλωνε τρομπαδουρε..
single-sticker-0130-300x300-jpg.720366


Όλα τα υπόλοιπα οκ, μάνες γιατί ανακατεύεις;
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.921
Like
4.268
Πόντοι
506
μπορείς να αγοράσεις το όπλο που ειναι στο βίντεο στην ελλάδα?
ή να το φέρεις εισαγωγή εάν δεν εμπορεύεται εδώ η εταιρία?
υπάρχουν εργοστασιακά οι μετατροπές του βίντεο?
μπορεί να γίνει εισαγωγή το συγκεκριμμένο όπλο με τις μετατροπές?

πολιτισμένη κουβέντα
θεωρειται αεροβολο και ναι μπορεις...... αλλα δεν μπορεις να βαλεις διοπτρα πανω ετσι χυμα....
Μπορεις να βαλεις διοπτρα αλλα θελει αδεια απο την αστυνομια.....
Για μετατροπες δεν ξερω....
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
οταν εισαι σπιτι περιμενεις το βραδυ εχεις κλειστα φωτα και απλα περιμενεις

ακομα και στον υπνο να σε πιασουν εχεις το οπλο κατω απο το μαξιλαρι και το χερι απο κατω

με το που σε ξυπνανε τον πυροβολας εξεπαφης στη μαπα

απλα να ειστε μαγκες χρειαζεται εκπαιδευση

οταν ριξεις την πρωτη βολη και δεκα να εχεις μεσα στο σπιτι θα φυγουν χεσμενοι
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.997
Πόντοι
1.706
πούσυ εάν με είχες δόκιμο και σε είχα φαντάρο πιστεύεις θα σε καβάτζωνα ή θα σε έχωνα
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
robert-de-niro-taxi-driver.jpg



τους γαμας τη μανα ετσι
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.921
Like
4.268
Πόντοι
506
αεροβολα..........
 

Συνημμένα

  • Capturepkjk.PNG
    Capturepkjk.PNG
    44,9 KB · Εμφανίσεις: 20

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.431
Κριτικές
6
Like
10.571
Πόντοι
3.936
Όλα τα υπόλοιπα οκ, μάνες γιατί ανακατεύεις;
γιατί έχει κολλημα μαζι μου χωρις λογο.. κραταει χρονια αυτη η κολονια, αν και υποπτευομαι ποιος ειναι.. να κοψει τις μ@λακιες μαζι μου, και να παιξει με το πουλακι του καλυτερα για να ηρεμησει..
50 κλωνους ο μ@λακας,.. μεχρι και στο γιου τιουμπ τον εχουν παρει πρεφα και τον μπαναρουν.. με τους κλωνους του, των ψευτικων προφιλ.. μιλαμε για μεγαλη παρανοια
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.506
Κριτικές
16
Like
13.745
Πόντοι
6.515
zenitnaya-ustanovka-zu-23-2-harakteristiki-tehnicheskoe-opisanie-foto.jpg


και με αυτο εριξα αντιπυραυλική μονάδα ZU-23-2,

σοβιετικο οπλο

μεγαλη καυλα

με αυτο τσακιζανε ναζιδια οι κοκκινοι συντροφοι
Οι κόκκινοι συντροφοι έλεγαν ν ανοίξουμε τα συνορα σε όλους
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom