Νέα

my bet. ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΑΤΗ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα παππους1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 54
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

compton

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2008
Μηνύματα
373
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
1
Λαθος εισαι...δεν σε βαζουν με το ζορι να κανεις καταθεση πριν την ταυτοποιηση, αρα δικο σου θεμα ειναι να κανεις γρηγορα την ταυτοποιηση.Εγω παντα ελεγα απο το 2006 που παιζω σε ιντερνετικες εταιριες οτι πρωτα θα κανω καταθεση και μεχρι να κερδισω καποιο δελτιο τοτε θα κανω και αυτα που ζητανε για να γινει η αναληψη.Εχει τυχη σε εταιρια να μην στειλω τιποτα και μονο με την καταθεση που ειχα κανει απο καρτα να μπορεσω με την ιδια να κανω αναληψη, αλλα πρεπει να καταλαβουμε κι εμεις οτι η ταυτοποιηση ειναι για το καλο μας μονο και δεν εχει να κανει με τιποτε αλλο.Και τελος να ξερετε οτι οσα περοσσοτερα ζητανε τοσο το καλυτερο ειναι για την ασφαλεια μας και του λογαριασμου μας.
Ετσι ακριβως και εγω απο το 2006 σε betoto,bwin και απο το 2013 σε bet365 ποτε δεν εχασα ουτε 1 ευρω αψογοι παντα και οτι λαθος μου εκαναν σε στοιχηματα το διορθωναν σε ελαχιστο χρονο.
 

powerpack

Σεβαστός
Εγγρ.
3 Σεπ 2011
Μηνύματα
566
Κριτικές
17
Like
770
Πόντοι
1.586
Τη δουλειά του κάνει, τι θα πει οτι τον ενοχλείς?   :headbang:

Μάλλον δεν το έθεσα σωστά...
Οι εταιρίες όταν κάνεις καταθέσεις με οποιαδήποτε τρόπο, πληρώνουν ένα ποσοστό
από την κατάθεση στον εκάστοτε έμπορο, άρα απεχθάνονται τους παίχτες που κάνουν
συνεχείς αναλήψεις και καταθέσεις σε αυτές. ;)
Ελπίζω να έγινα πιο σαφής τώρα και να σε κάλυψα!!
:hi:
 

kinky_boy

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2015
Μηνύματα
291
Κριτικές
4
Like
44
Πόντοι
1
Σορρυ Τζακ αλλα ο στοιχιμαν δεν αναφερεται καθολου αν δεις!
Τρισάθλιος ειναι κ αυτος!!!
Σε τελευταια αναληψη που ζητησα ...μονο τον  :kissass2: σελφι δεν ζητησε!!!
Γνωμη μου παντα και δεν το λεω ετσι απλα ...ειμαι ενεργος σε 15 βοοκ! :grin:
Σωστός. Από Στοίχιμαν τόσο εγώ όσο και φίλος μου είχαμε την χειρότερη εμπειρία. Καθαρά απατεώνες.

Να αναφέρω μόνο την δική μου εμπειρία. Είχα κάνει 1-2 καταθέσεις και μετά από κανά μήνα και ενώ ήμουν κερδισμένος χοντρά (περίπου 2.000Ε) ζήτησα ανάληψη: αρχικά καθυστερούσαν χωρίς να μου λένε τίποτα, μετά ζητούσα ένα κάρο επιπλέον χαρτιά που τα προσκόμισα, μετά από άλλες 5-6 μέρες και ενώ είχα εξοργιστεί να παίρνω τηλ. συνεχώς και να στέλνω mails,βρήκαν να μου πουν ότι σε κάποια από τακερδισμένα στοιχήματά μου είχε γίνει χρήση κάποιων διαφημιζόμενων από αυτούς προσφορών (π.χ. παρολί με 4 αγωνές είχε 10% bonus, κτλ) και άλλες τέτοιες παπαριές. Τους λέω, πάτε καλά, αυτό είναι λογικό, εσείς τις δίνετε αυτές τις προσφορές, τι θέλετε να τις επιστρέφουν οι παίκτες (όπως καταλαβαίνετε, απλά βρήκαν αφορμή να μην επιστρέψουν ένα μεγάλο ποσό κερδών, δεν είχε καμία σχέση με ποσά που έπρεπε να παίξεις για να πάρεις μπόνους, καθώς είχα παίξει πολλές χιλιάδες).

Τέσπα, για να μην τα πολυλογώ, μετά από κανά μήνα και αφού είχα συγχυστεί αφάνταστα από την όλη επικοινωνία (σημειωτέον, βάζουν μόνο κάτι παιδάκια να μιλούν τηλεφωνικά, δεν μιλάς με κανένα υπεύθυνο παρά τη ότι το ζήτησα επανειλημμένως, ενώ δεν σου λένε που είναι η έδρα της εταιρείας στην Αθήνα), μου επέστρεψαν μόνο την αρχική κατάθεση (200Ε) και μου κλείδωσαν τον λογαριασμό.

Τίποτα. Απλά απατεώνες Ολκής.
 

kinky_boy

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2015
Μηνύματα
291
Κριτικές
4
Like
44
Πόντοι
1
Αυτό το έχω πάθει κι εγώ με την bet365. Καθυστέρησαν υπερβολικά πολύ την πιστοποίηση λογαριασμού χωρίς λόγο και στο τέλος το ποσό που ήθελα να κάνω ανάληψη το ξανάπαιξα και το 'χασα.  :S Ακριβώς γι' αυτό το έκαναν.
Επίσης είναι γελοίο να κάνεις καταθέσεις αμέσως και πανεύκολα, και στις αναλήψεις να σου ζητάνε 326 χαρτιά για πιστοποιήσεις. Αν αυτός είναι ο κανόνας, τότε ο κανόνας είναι κακόβουλα κομμένος και ραμμένος για τις εταιρείες στοιχημάτων.
Η διαδικασία της ταυτοποίησης πρέπει να γίνεται πριν κάνεις την πρώτη σου κατάθεση.

Σωστή παρατήρηση, τους κανόνες τους έχουν γραμμένους στα μέτρα τους.
Παρά ταύτα, οφείλω να ομολογήσω ότι με την BET365 5 χρόνια τώρα ο αδερφός μου δεν είχε κανένα πρόβλημα ανάληψης.
Είναι η μεγαλύτερη στοιχηματική εταιρεία στο διαδικτυο (σε τζίρους) και αν θα πρέπει να παίζει κάποιος κάπου, νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή (πέραν του πλήθους των στοιχημάτων, του cashout, των προσφορών που τηρούν, π.χ. επιστροφή χρημάτων στο 0-0, κτλ).
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.570
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.112
Πόντοι
14.565
Λαθος εισαι...δεν σε βαζουν με το ζορι να κανεις καταθεση πριν την ταυτοποιηση, αρα δικο σου θεμα ειναι να κανεις γρηγορα την ταυτοποιηση.Εγω παντα ελεγα απο το 2006 που παιζω σε ιντερνετικες εταιριες οτι πρωτα θα κανω καταθεση και μεχρι να κερδισω καποιο δελτιο τοτε θα κανω και αυτα που ζητανε για να γινει η αναληψη.Εχει τυχη σε εταιρια να μην στειλω τιποτα και μονο με την καταθεση που ειχα κανει απο καρτα να μπορεσω με την ιδια να κανω αναληψη, αλλα πρεπει να καταλαβουμε κι εμεις οτι η ταυτοποιηση ειναι για το καλο μας μονο και δεν εχει να κανει με τιποτε αλλο.Και τελος να ξερετε οτι οσα περοσσοτερα ζητανε τοσο το καλυτερο ειναι για την ασφαλεια μας και του λογαριασμου μας.
Τί σημαίνει δε σε βάζει με το ζόρι ρε φίλε. Εδώ έχουμε να κάνουμε με χρήματα, τζόγο κλπ. κλπ. και πρέπει να υπάρχουν κανόνες αυστηροί για ίσους όρους/δίκαιο παιχνίδι/προστασία του παίχτη. Πριν οποιαδήποτε ενέργεια λοιπόν, πριν παίξεις το πρώτο σου στοίχημα, ταυτοποίηση και επιβεβαίωση ταυτοποίησης. Και άλλο θα σου πω: η επιλογή ΑΝΑΛΗΨΗ σε εμφανές σημείο όπως η ΚΑΤΑΘΕΣΗ και δίπλα σε αυτήν.
(Είμαι βέβαιος ότι οι αλλαγές αυτές θα γίνουν σύντομα)

 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.570
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.112
Πόντοι
14.565
Σωστή παρατήρηση, τους κανόνες τους έχουν γραμμένους στα μέτρα τους.
Παρά ταύτα, οφείλω να ομολογήσω ότι με την BET365 5 χρόνια τώρα ο αδερφός μου δεν είχε κανένα πρόβλημα ανάληψης.
Είναι η μεγαλύτερη στοιχηματική εταιρεία στο διαδικτυο (σε τζίρους) και αν θα πρέπει να παίζει κάποιος κάπου, νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή (πέραν του πλήθους των στοιχημάτων, του cashout, των προσφορών που τηρούν, π.χ. επιστροφή χρημάτων στο 0-0, κτλ).
Κι εγώ την ίδια ακριβώς άποψη είχα για bet365. Και φοβερό site και πάρα πολλές επιλογές κλπ. Μέχρι το περιστατικό αυτό που ανέφερα. Που δε μου το βγάζει κανείς απ' το μυαλό ότι έγινε επίτηδες.
Και μην πει κανείς για μυαλωμένους και άμυαλους παίχτες. Την ψυχολογία του παίχτη και πως είναι αυτά τα πράματα τα ξέρουμε όλοι.
 

kinky_boy

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2015
Μηνύματα
291
Κριτικές
4
Like
44
Πόντοι
1
Κι εγώ την ίδια ακριβώς άποψη είχα για bet365. Και φοβερό site και πάρα πολλές επιλογές κλπ. Μέχρι το περιστατικό αυτό που ανέφερα. Που δε μου το βγάζει κανείς απ' το μυαλό ότι έγινε επίτηδες.
Και μην πει κανείς για μυαλωμένους και άμυαλους παίχτες. Την ψυχολογία του παίχτη και πως είναι αυτά τα πράματα τα ξέρουμε όλοι.
τι να σου πω. Εγώ έχω γραφτεί μόνο 20 μέρες για το Ευρο, δεν έχω κάνει ανάληψη, αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα με την ταυτοποίηση.
Από τον αδερφό μου και 2-3 γνωστούς έχω τις καλύτερες εντυπώσεις για αναλήψεις, τήρηση προσφορών, κτλ.

Σε κάθε περίπτωση, το καλυτερο σάιτ ήταν το Betfair. Γραμμένος από τους πρώτους το 2005, όταν οι περισσότεροι δεν ξέραν τι θα πει Lay & hedging, είχα βγάλει καλό μεροκάματο. Κυρίως από πιο άγνωστες αγορές, όχι τα ποδοσφαιρικά (π.χ. θυμάμαι χαρακτηριστικά εκλογές 2009). Μόνο και μόνο που παίζεις εναντίον άλλων και όχι του bookie τα λέει όλα. ¨οχι κλειδώματα, περιορισμούς και παπαριές.
Αλλά στην κολοχώρα που είμαστε με τους πολιτικούς αριβιστές που μας κυβερνάνε διαχρονικά (και μας αξίζουν βεβαίως) σου έχουν απογορέψει το δικαίωμα να παίζεις τα χρήματά σου όπου γουστάρεις (μόνη χώρα πανευρωπαικά) προκειμένου να προμοτάρουν τον ΟΠΑΠ.

Άντε σε λίγο θα βάλουν και σκυλιά να μυρίζουν σε ποια εταιρεία θα στοιχηματίζεις..... :s&m_2:
 

Επισκέπτης
Ξέρω ότι υπάρχει ειδική κατηγορία για το στοίχημα, αλλά ανοίγω αυτό το θέμα για να το διαβάσουν όλοι και να φυλαχτούν από αυτούς τους απατεώνες. Άνοιξα έναν λογαριασμό για να παίζω κάνα στοίχημα τώρα με το euro. Δυστυχώς κέρδισα. Λέω δυστυχώς γιατί όταν πήγα να κάνω ανάληψη δεν μου δώσαν τα κέρδη ( μου επιστρέψαν το αρχικό ποσό) και η δικαιολογία τους στο  chat είναι ότι χρειάζεται ταυτοποίηση.  Τους έχω στείλει ταυτότητα και λογαριασμό οτέ για την ταυτοποίηση (προφανώς δεν ξέρουν να διαβάζουν)  και με πήραν και τηλέφωνο και με ρωτούσαν κάτι λεπτομερείς που να τις θυμάμαι (όπως τα στοιχήματα που έβαλα αναλυτικά). Τι μπορώ να κάνω πέρα από το να τους πάρω τηλέφωνο και να τους βρίσω?

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την ενημερωση. Τελικα σε ποιες ιστοσελιδες αξιζει να παιζουμε στοιχημα , ποιες ιστοσελιδες εχουν αξιοπιστια και αξιοπρεπεια και το κυριοτερο να ειναι σοβαρες εταιριες και οχι μουφα.
 

bak14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2011
Μηνύματα
464
Κριτικές
10
Like
2
Πόντοι
231
Σορρυ Τζακ αλλα ο στοιχιμαν δεν αναφερεται καθολου αν δεις!
Τρισάθλιος ειναι κ αυτος!!!
Σε τελευταια αναληψη που ζητησα ...μονο τον  :kissass2: σελφι δεν ζητησε!!!
Γνωμη μου παντα και δεν το λεω ετσι απλα ...ειμαι ενεργος σε 15 βοοκ! :grin:

Σωστός. Από Στοίχιμαν τόσο εγώ όσο και φίλος μου είχαμε την χειρότερη εμπειρία. Καθαρά απατεώνες.

ρε τυποι τωρα δεν θελω να γινω δικηγορος του στοιχιμαν αλλα λετε μαλακιες..
η μονη εταιρια που εχει καθε μερα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ 0% γκανιοτα, ακομη κ τωρα το καλοκαιρι.
0% γκανιοτα σημαινει οτι παιζεις παιχνιδια οτι σημειο θες με [glow=red,2,300]μηδενικο κερδος της εταιριας[/glow]...
η μονη εταιρια που σου βαζει μπονους και ειναι μπονους πραγματικο. οχι μαλακιες του τυπου παιξε 5-6 φορες τα χρηματα σου για να λαβεις το μπονους κλπ απατεωνιες
ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ. μπες κ κανε ερευνα μονος σου κ θα το δεις
οσο για τις αναληψεις ζητανε οτι ζητανε ΟΛΕΣ οι εταιριες. κανε ταυτοποιηση κ αναληψη μια φορα κ μετα γινονται ολα με ενα κλικ κ ΑΜΕΣΑ
μην βαφτιζετε απατεωνες τις μονες εταιριες που ειναι αξιοπιστες.. πατε κανετε λογαριασμο στη mybet, vista,sportingbet, championsbet, 2winbet, netbet και μετα ελατε να μου πειτε ποιος ειναι απατεωνας κ ποιος οχι.

1, στοιχιμαν
2, νοβιμπετ
3, μπετ365
 

Επισκέπτης

Συνημμένα

  • Make a grave for the dead mybet...........png
    Make a grave for the dead mybet...........png
    42,2 KB · Εμφανίσεις: 22

Hatsumi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
551
Κριτικές
17
Like
2.012
Πόντοι
496
Είχα ξοδέψει 4.000 ευρώ από την αρχή της χρονιάς σε sportingbet, vivobet και novibet. Έπαιζα καζίνο ως επί το πλείστον και μπήκα μέσα σίγουρα 2.000 ευρώ. Έπαιζα 250άρια σε μια μέρα και ούτε ένα μπόνους της προκοπής δεν δίνανε. Τα πήρα στο κρανίο και έκανα αυτοαποκλεισμό και στα τρία και τώρα ας πάρουνε τα τρία το μακρύτερο  :birdman:
 

ntinosspa14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2014
Μηνύματα
1.193
Κριτικές
17
Like
655
Πόντοι
326
οτι χειροτερο ειναι αυτες . ειχα betoto βαρεσε κανονι 45 ευρω μου εφαγαν . betsonic ειχα 350 αρχες 2015 .παω να κανω αναληψη μετα απο 2 μερες χρεοκοπησε και αυτη . απο τοτε μονο στοιχημαν και 365 αν και ειχα και απο πριν σε αυτες τις δυο που χρεοκοπησαν τις ανοιξα μετα και στις 2 εχασα τα λεφτα . για τα 45 λεω ενταξει αλλα τα 350ευρω ηταν μεγαλο κριμα
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
συγγνωμη κιολας...

πολυ σκεψη θελει? αυτε ςοι εταιρεις απευθυνονται σε χ100χιλ ή εκατομ χρηστες.
επιτηδες βαρανε καθε 2-3-5χρονια κανονι και τρωνε λιγα ειναι η αληθεια χρηματα απο τον καθενα ...
45ευρω ...200/400 ευρω... δεν αξιζει να κυνηγησει κανεις δικαστικα για τοσα λιγα ... ακριβως οπως αισθανθηκες κι εσυ... αυτος που ειχε κερδισει πχ 2.000/10.000/50.000 ευρω εννοειται τα ειχε σηκωσει , σιγα μην τα αφηνε καβατζα σε στοιχημεταιρεια.
κι εαν χασει κανεις πολλα χρηματα τους κυνηγαει και τα βρισκουν τσακα τσακα εξωδικαστικα γιατι τα ποσο ειναι μεγαλο - και φυσικα δεν τοχουνσε τιποτα να επιστρεψουν σε 150 παικτες ανα την υφηλιο απο 35.000$/παιχτη μ.ο.

Ομωωωωωωςςς εχουν φαει απο πχ. 350.000 λογ/μους απο 140$ μ.ο. !

Τι μενει????
Ασε! το εκανα εγω για εσας!
49.000.000 $ δηλ για τους αγραμματους 49 εκατομυρια δολλαρια!
49 !!!!!!

Τα νουμερα ΕΙΝΑΙ τυχαια , ναι!
ομως απολυτως λογικα.

Οι ιδιοι μετοχοι (δηλ. αυτοι που φαγανε τα χρηματα) πανε και ανοιγουνε νεα εταιρεια σε αλλο κρατος αλλη ονομασια με αλλους αχυρανθρωπους μπροσταρηδες κ.ο.κ
καλα ναναι ο "μεσος ανθρωπος" που δεν τονε πειραζει να χασει 105$ μετα απο 27,5 μηνες παιχνιδιου.

καθιστε λοιπον εσεις να ψαχνετε την "καλυτερη" στοιχηματικη εταιρεια-φαντασμα για να αφησετε το πουρμπουαρ σας στο τελος.

ενεργκα-τυπου με λιγα λογια... λιγα απο πολλους και ολα μελι γαλα!




 

brujeria69

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.186
Κριτικές
34
Like
3.797
Πόντοι
2.846
Για τη Vistabet, τι γνώμη έχετε ??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom