Νέα

Μπορει ο αστυνομικος να ρωτησει που παω;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nickpie2008
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 217
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
595
Πόντοι
246
Ναι γιατι αν ανοιξεις διαλογο με μπατσο δεν θα εχεις καποιο κερδος .... αν ειναι να εχισ κατι να περιμενεις μονο απο διοικητες και πανω ..... ο απλος ο  μπατος προβληματα δημιουργει ... αγνοησε τον και βαλε τον δικηγορο σου να του εξηγησει τι εστι κοκο ... εγω παντα αυτο εφαρμοζω και παντοτε έχω δικιο .... στη ΓΑΔΑ γνωριζουν τα αυτοκινητα μου και αν καποιος κανει και κουνηθει .....
:2funny:
τυπε στο στρατο πρεπει να ησουν μεγιστη καμπανοφατσα
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.333
Like
467
Πόντοι
36
απλά έχω καλούς και παλιους φίλους στη ΓΑΔΑ ...
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
595
Πόντοι
246
απλά έχω καλούς και παλιους φίλους στη ΓΑΔΑ ...
τυπε απο οτι καταλαβαινω ανεβοκατεβαινουν κυβερνησεις, αλλαζουν αρχηγοι, αλλαζουν διευθυντες στη ΓΑΔΑ αλλα εσυ παντα τους κρατας στο χερι με τους γνωστους σου σε καιριες θεσεις
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
>:(
Ερωτηση προς τους δικηγορους μας
Επειδη χρειαστηκε να παω καποια ταξιδια Πελοποννησο με σταματησαν σε κανα 2 μπλοκα (τυπικοι ελεγχοι)
Το θεμα ειναι πως και τις 3 φορες με.ρωτησαν τα ιδια:
1.Που μενετε (οκ)
2.Που πατε?(!)

Στο διαστημα παω τι σε νοιαζει

Υπαρχει νομος που εχει αλλαξει και επιτρεπει να ρωτανε που παμε;
Σε τσεκάρουν τύπε ,αν είσαι μεθυσμένος,χάι,αλλοδαπος με ελληνικά χαρτιά κλπ
Δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα έχεις να πεις ότι πας βόλτα.
Σας τρώει ο κωλος σας μερικούς για μανούρα.
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.333
Like
467
Πόντοι
36
Στο χώρο των υπηρεσιών ασφαλείας οι σχέσεις και οι αλληλοεξυπηρετήσεις κρατανε καλά και έχουν συνέχεια ..... οταν σε γνωρίζουν και σε εκτιμούν μικρές εξυπηρετήσεις και υποσήριξη σε μικροπράγματα είναι δεδομένα ....
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
δεν σας μιλανε οι μπατσοι ειναι απομακροι, σας μιλανε γκρινιαζετε .... ααααασταδιαλα
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Όχι , γύρναγα από Τρίπολη και πριν φτάσω Άργος στην μεγάλη ευθεία πριν το Θεωδορόπουλο που έχει τη Mercedes πήγαινα με 120 ενώ το όριο ήταν 50 (επειδή περνάς μέσα από κατοικημένη περιοχή) και με έγραψε για 80 αν θυμάμαι καλά.Αν με έγραφε όσο πήγαινα θα πλήρωνα κανα 200άρι μου είπε ενώ τη γλίτωσα με κάπου 30 ευρώ.
Πανόραμα δεν  λέγεται εκεί;Πολύ κωλομεριά.
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.504
Πόντοι
266
δεν ισχυει τιποτα απο ο,τι λες τρελε μου
αρκει μονο να εχει υπονοια οτι εχεις τελεσει αυτοφωρο πλημμελημα η κακουργημα για να σε ξεβρακωσει

και δεν χρειαζεται να εισαι ο τζακ ο αντεροβγαλτης
λιγο να μην του αρεσει η φατσα σου εαν θελει μπορει να σε θεωρησει υποπτο για κατοχη ναρκωτικων και να σου κανει ελεγχο

ουτε εισαγγελεας χρειαζεται ουτε τιποτα
εισαγγελεα θελει μονο για κατ'οικον ερευνα
το να με σταματησει εμενα σε δημοσιο χωρο κ να ζητησει ταυτοτητα στοιχει ναι μπορει να το κανει σωματικο ελεγχο σε δημοσιο σημειο χωρις λογο χωρις να προκαλέσεις με κοσμο μπροστα  ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ
είναι καταφορη καταπατηση ανθρωπινων δικαιωμάτων κ προσβολή
μπορει να σου ζητησει με ακρα ευγενεια να τον ακολουθήσεις στο πλησιεστερο αστυνομικο τμημα για περετερο ελεγχο αλλα όχι να σε ψαξει διαφορετικα παραβιαζει ένα σωρο νομους για δικαιώματα κ πρατει μεχρι κ καταπατηση του συνταγματος
κ ναι από την στιγμη που εισαι καθαρος κ βλέπεις προκαταληψη μπορεις να ζητήσεις εισαγγελεα η να πας σε αστυνομικο τμημα γιατι δεν εμπιστευσαι τον κάθε τυχαιο με σημα κ που δεν σεβαιτε τον νομο κ τα δικαιώματα σου...
κ στο λεω γιατι με εχουν σταματησει ανευ λογου στην ερμου συνοδεια με γυναικα κ αφου εδειξα ταυτότητες κ τετοια ο τυπος αρχισε να μου λεει βγαλε μπουφαν για σωματικο ελεγχο
με μαγκια που εγινε κλανια όταν καλεσα το 100 κ ζητησα παρουσια εισαγγελεα για καταχρηση εξουσιας...
επισεις εάν σε παει στο τμημα ΟΦΕΙΛΟΥΝ να διορθωσουν την ζημια που σου προκαλεσαν πχ
εχασα ένα σημαντικο ραντεβου
η καθηστερισα να παω στην δουλεια μου
η σε περιπτωση που με εχουν στειλει απο την δουλεια οφειλουν
να αναλαβουν ευθηνη γιατι δεν την εφερα σε περας στο αφεντικο μου
οπως εαν σε σταματησουν με το αμαξι κ στο ψαξουν οφειλουν να στο παραδωσουν
στην κατασταση που το βρηκαν πριν τον ελεγχο
κ επειδη σε εμενα οταν πρωτοπηρα αυτοκινητο μου εβαλαν σκυλο μεσα με το ετσι θελω σε ελεγχο
γιατι ημουν νεαρος οταν τελειωσαν κ δεν ειχαν βρει τιποτα μου ειπαν μπορειτε να φυγετε
κ η απαντηση μου ηταν οχι δεν μπορω
μπηκε σκυλος στο αμαξι
το γεμισατε με τριχα
το περνετε
το πατε για πλυσιμο
κ μου το ξαναφερνετε πλυμενο κ καθαρο
εγω συχενομαι φοβαμαι το αμαξι μενει εδω
καποιος μπορει να υσχιριστει βεβαια κ αλλεργια
ακομα κ για αρνηση ελεγχου απο σκυλο
αλλα τοτε αν θελει ο καθε αστυνομικος σε παει στο πλησιεστερο νοσοκομειο
για εξακριβωση της αλλεργιας
ναι οσο κ να σου φενεται παραξενο κ οι νομοι κ το συνταγμα σε προστατευουν
απο το να σε ρεζιλεψει ο καθε κομπλεξικος με στολη που δεν του αρεσαν τα μουτρα σου
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
γιατι ρε φιλε ειναι αλλη κατηγορια ανθρωπων οι ενστολοι? γιατι να θελει να κανει κατι τετοιο ? κουυυυλλ
 

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.822
Κριτικές
10
Like
462
Πόντοι
3.245
Ναι,μπορει.
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
595
Πόντοι
246
το να με σταματησει εμενα σε δημοσιο χωρο κ να ζητησει ταυτοτητα στοιχει ναι μπορει να το κανει σωματικο ελεγχο σε δημοσιο σημειο χωρις λογο χωρις να προκαλέσεις με κοσμο μπροστα  ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ
είναι καταφορη καταπατηση ανθρωπινων δικαιωμάτων κ προσβολή
μπορει να σου ζητησει με ακρα ευγενεια να τον ακολουθήσεις στο πλησιεστερο αστυνομικο τμημα για περετερο ελεγχο αλλα όχι να σε ψαξει διαφορετικα παραβιαζει ένα σωρο νομους για δικαιώματα κ πρατει μεχρι κ καταπατηση του συνταγματος
κ ναι από την στιγμη που εισαι καθαρος κ βλέπεις προκαταληψη μπορεις να ζητήσεις εισαγγελεα η να πας σε αστυνομικο τμημα γιατι δεν εμπιστευσαι τον κάθε τυχαιο με σημα κ που δεν σεβαιτε τον νομο κ τα δικαιώματα σου...
κ στο λεω γιατι με εχουν σταματησει ανευ λογου στην ερμου συνοδεια με γυναικα κ αφου εδειξα ταυτότητες κ τετοια ο τυπος αρχισε να μου λεει βγαλε μπουφαν για σωματικο ελεγχο
με μαγκια που εγινε κλανια όταν καλεσα το 100 κ ζητησα παρουσια εισαγγελεα για καταχρηση εξουσιας...
επισεις εάν σε παει στο τμημα ΟΦΕΙΛΟΥΝ να διορθωσουν την ζημια που σου προκαλεσαν πχ
εχασα ένα σημαντικο ραντεβου
η καθηστερισα να παω στην δουλεια μου
η σε περιπτωση που με εχουν στειλει απο την δουλεια οφειλουν
να αναλαβουν ευθηνη γιατι δεν την εφερα σε περας στο αφεντικο μου
οπως εαν σε σταματησουν με το αμαξι κ στο ψαξουν οφειλουν να στο παραδωσουν
στην κατασταση που το βρηκαν πριν τον ελεγχο
κ επειδη σε εμενα οταν πρωτοπηρα αυτοκινητο μου εβαλαν σκυλο μεσα με το ετσι θελω σε ελεγχο
γιατι ημουν νεαρος οταν τελειωσαν κ δεν ειχαν βρει τιποτα μου ειπαν μπορειτε να φυγετε
κ η απαντηση μου ηταν οχι δεν μπορω
μπηκε σκυλος στο αμαξι
το γεμισατε με τριχα
το περνετε
το πατε για πλυσιμο
κ μου το ξαναφερνετε πλυμενο κ καθαρο
εγω συχενομαι φοβαμαι το αμαξι μενει εδω
καποιος μπορει να υσχιριστει βεβαια κ αλλεργια
ακομα κ για αρνηση ελεγχου απο σκυλο
αλλα τοτε αν θελει ο καθε αστυνομικος σε παει στο πλησιεστερο νοσοκομειο
για εξακριβωση της αλλεργιας
ναι οσο κ να σου φενεται παραξενο κ οι νομοι κ το συνταγμα σε προστατευουν
απο το να σε ρεζιλεψει ο καθε κομπλεξικος με στολη που δεν του αρεσαν τα μουτρα σου
οκ
απλα απο ο,τι ειπες δεν ισχυει τιποτα
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.454
Πόντοι
216
>:(
Ερωτηση προς τους δικηγορους μας
Επειδη χρειαστηκε να παω καποια ταξιδια Πελοποννησο με σταματησαν σε κανα 2 μπλοκα (τυπικοι ελεγχοι)
Το θεμα ειναι πως και τις 3 φορες με.ρωτησαν τα ιδια:
1.Που μενετε (οκ)
2.Που πατε?(!)

Στο διαστημα παω τι σε νοιαζει

Υπαρχει νομος που εχει αλλαξει και επιτρεπει να ρωτανε που παμε;
οι αστυνομικοι εχουν κανει καποια σεμιναρια που τους διευκολινουν να καταλαβουν απο τον τονο της φωνης την γλωσσα του σωματος κτλ αν εχουν μπροστα τους κανα λαυρακι.
αν δεν εισαι συνεργασιμος, μπορει να καθυστερησεις αν ο αξιωματικος ζητησει απο τους υφισταμενους του να ψαξουν το πορτ παγκαζ τα λαστιχα σου τα φαγωμενα  εαν εχεις νερο στους υαλοκαθαριστηρες αν φερεις τριγωνακια , φαρμακειο  κτλ κτλ.οσο καυθστερουν με εσεναν τοσο θα πιστεουν οτι θα πιασουν καποιον κακοποιο οσο νευριαζεις κτλ κτλ.
ουσιαστικα γινομενος φιλικος μαζι τους τους δινεις την ευκαιρια να κανουν γρηγορα την δουλεια τους για να πανε στον επομενο  και να μην ασχολουνται τσαμπα μαζι σου
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
σε ποιον απευθηνεσαι τωρα κ τι να θελει να κανει? :think:

αφου εχεις γραψει ενα κατεβατο μιση σελιδα προφανως σε σενα... δεν θελω να κανω κατι απλα βλεπω ξεκαθαρα οτι εισαι εμπαθης με τους ενστολους

οπως εγιναν κ αυτοι αστυνομικοι που σε ρωτανε που πας κ πως σε λενε ετσι θα μπορουσε να εχει γινει κ ο κολλητος σου, ο αδερφος σου η' οποιοσδηποτε

 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
>:(
Ερωτηση προς τους δικηγορους μας
Επειδη χρειαστηκε να παω καποια ταξιδια Πελοποννησο με σταματησαν σε κανα 2 μπλοκα (τυπικοι ελεγχοι)
Το θεμα ειναι πως και τις 3 φορες με.ρωτησαν τα ιδια:
1.Που μενετε (οκ)
2.Που πατε?(!)

Στο διαστημα παω τι σε νοιαζει

Υπαρχει νομος που εχει αλλαξει και επιτρεπει να ρωτανε που παμε;

Γιατί σε πείραξε ?
Σωστή ερώτηση, όλοι οι κλέφτες απαντάνε με ειλικρίνεια πάω να κλέψω .... απλά και ελληνικά χαχαχα....
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.504
Πόντοι
266
οκ
απλα απο ο,τι ειπες δεν ισχυει τιποτα
καλα εσυ αν σου πουνε στεισε κωλο καντο
εγω παντως αν ο άλλος το ξεφτυλισει δεν το δεχομαι
ναι μεν συνεργασια αλλα υπαρχουν κ ορια


αφου εχεις γραψει ενα κατεβατο μιση σελιδα προφανως σε σενα... δεν θελω να κανω κατι απλα βλεπω ξεκαθαρα οτι εισαι εμπαθης με τους ενστολους

οπως εγιναν κ αυτοι αστυνομικοι που σε ρωτανε που πας κ πως σε λενε ετσι θα μπορουσε να εχει γινει κ ο κολλητος σου, ο αδερφος σου η' οποιοσδηποτε
όχι φιλε καμεια εμπαθια με τους ενστολους υπαρχουν καποια παιδια παρα πολύ σωστα εξυπηρετικα κ φιλικα
μια μερα η ξαδερφη μου εγκυος ειχε πρόβλημα με πονους  μιλησε με τον γιατρο κ επειδή ο αντρας της ελειπε ταξιδι(οδηγος νταλικας) μου ζητησε να την παω στο νοσοκομειο που της ειπε ο γιατρος της
απο τον φοβο μου μην  γινει καμια στραβη το ειχα πατησει κ στα διοδια του ισθμου με σταματησαν
μολις εξηγησα στον αστυνομικο τι τρεχει κ ότι τα εχω χρειαστεί ειδοποιησε το κεντρο κ με πηγε συνοδια στην ελευσινα περιμεμενε άλλο περιπολικο
παρολαυτα το πρωτο περιπολικο δεν εφυγε ηρθαν στο νοσοκομειο κ εκατσε εκει μεχρι να βεβαιωθεί ότι όλα είναι καλα κ ας ειχε σχολασει κ ο δευτερος γυρισε πισω τελικα η ξαδερφη μου γεννισε ένα μηνα νωρίτερα αλλα ο αστυνομικος σταθηκε σαν συγγενης
αυτό δεν σημαινει όμως ότι είναι ολοι ετσι υπαρχουν κ καποιοι που απλα την εχουν δει αξουσια
κ από την στιγμη που προσπαθω να είμαι κυριος απέναντι τους το απετω
κ δεν θα δεχτω να με κανει καποιος ρεζιλι μπροστα στην γκομενα μου κ σε έναν δρομο όπως η ερμου γιατι δεν του αρεσα στο ματι
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.675
Πόντοι
1.706
Καλεις στο κιν το δικηγορο σου και ζητας τα στοιχεια του μπατσου που σε σταματησε.  Ο δικηγορος σου έρχεται σε επαφη με την υπηρεσία του μπάτσου και προφασίζεται αδίκημα που διαπραττεται εκεινη στη στιγμη  απο τον μπατσο ζητωντας τα δεοντα απο την υπηρεσία του .....Μετά το περιστατικό στελνεις και ενα καλό εξωδικο στην υπηρεσια που ανηκει και απευθειας στην προιστάμενη αρχή με κοινοποίηση στην επικεφαλης υπηρεσία και συον οποιο αρχηγό της ζητωντας ενημέρωση για τις ενεργειες αποκατάστασης της ατασθαλειας που προφασίζεται ο νομικός σου συμβουλος .... ολα τα στοιχεια παραθέττει ο νομικος συμβουλος και οχι προσωπικά ο ενάγων ..... κοινοπιηση και στον δικηγορικό σύλλογο αν θες να το χοντρύνεις ζητωντας και ΕΔΕ για τον υποτιθέμενο παραβάτη αστυνομικό .... αυτο ευκολα μπορεί να οδηγήσει σε 3μηνη στέρηση αποδοχών ......

Απλά καθημερινά πράγματα.
Όλοι γνωρίζουμε κάποιον μπάτσο που έφαγε 3μηνη στέρηση αποδοχών επειδή σταμάτησε κάποιον φαφλατά με ξυπνιτζή δικηγόρο.
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.340
Κριτικές
1
Like
6.320
Πόντοι
2.356
Καλυτερα να συνεργαστεις γιατι αμα πετυχεις κανα γουρουνι αντε να ξεμπλεξεις!Φυσικα υπαρχουν και  σωστοι αστυνομικοι αλλα ειδικα στην επαρχια εχει κατι τραγια που ευκολα μπορουν να σου φορτωσουν αρνηση συνεργασιας,αντισταση κατα της αρχης και να σε μπουζουριασουν μεσα και να σ εχουν ξεβρακωτο κανα τριωρο ετσι για την πλακα τους!
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.504
Πόντοι
266
Καλυτερα να συνεργαστεις γιατι αμα πετυχεις κανα γουρουνι αντε να ξεμπλεξεις!Φυσικα υπαρχουν και  σωστοι αστυνομικοι αλλα ειδικα στην επαρχια εχει κατι τραγια που ευκολα μπορουν να σου φορτωσουν αρνηση συνεργασιας,αντισταση κατα της αρχης και να σε μπουζουριασουν μεσα και να σ εχουν ξεβρακωτο κανα τριωρο ετσι για την πλακα τους!
ναι δυστυχώς εδώ επαρχία βλέπεις πολλά παιδιά της Καρπασίας στ σχολείο τους που έβαλαν στολή κ πάνε να βγάλουν τα αποθημενα τους
Ευτυχώς όμως πολλές φορές έχουν δίπλα κάποιον παλιό κ συνήθως είναι σωστός κ τα συμμαζευει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom