Νέα

Μου έχουν πρήξει τ'αρχίδια 2 σκύλοι με το γάβγισμα τους,έχετε καμιά ιδέα...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα rantanplangr30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 473
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
έχει ένα που κάνει περί ta 80 ευρώ. Σφυρίζει χωρίς να το ακούει άνθρωπος και αυτά σιωπούν.

Λέγετα PETSAFE και είναι σαν μικρό κουτάκι. Θα το βάλεις στη βεράντα σου και μόλις γαυγίζουν αυτό εκπέμπει ήχουν και σιωπούν. βΤο βρήκα εδώ αλλά έχουν πολλά petshops.


Υπάρχει κάτι τέτοιο που να παίζει σε μόνιμη βάση για να μην τολμάνε να βγουν καθόλου στη βεράντα;
 

palias4

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2008
Μηνύματα
675
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
6
Που την προμηθεύτηκες φίλε;

Απο τον προισταμενο μου. μου ειπε ετσι οπως σερνεσαι θα χασεις την δουλεια σου κ την βρηκε απο κατι κυνηγους. προφανως η φολα ηταν φολα γιατι δεν την εφαγε το μαλακισμενο.
 

Απολλύων

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
5.707
Like
3.806
Πόντοι
506
Αγορασε ενα αεροβολο.. ποναει πολυ κ δεν σκοτωνει!!!!  :rockon:  :uzi:
 

Επισκέπτης
ρε τυπε που ζεις και Μαρτιο μηνα σε ενοχλεί το γαβγισμα από δυο σκυλους; στο μικρο σπιτι στο λιβαδι;;; :think:
 

Επισκέπτης
...πώς να σκάσουν (χωρίς μαλακίες περί θανάτωσης.Δε φταίνε οι σκύλοι,τ'αφεντικά τους φταίνε);
Είναι 2 σκύλοι,ένα λυκόσκυλο κι ένα κοπρόσκυλο που έχουν δύο γείτονες,και μας έχουν πάρει τ΄αυτιά.Το κοπρόσκυλο όταν λείπουν τ΄αφεντικά του δε σταματάει να γαβγίζει.Το λυκόσκυλο το έχουν σε μια ταράτσα,βλέπει την κίνηση στο δρόμο και δε σταματάει το γάβγισμα,πριν λίγη ώρα με συνοδεία ουρλιαχτού σαν κλάμα.Πριν προσφύγω στη συνδρομή της αστυνομίας,κι επειδή δε θέλω να ανοίξω διάλογο με βλάκες,διότι αν δεν ήταν βλάκες δε θα άφηναν τα σκυλιά τους να ξελαριγγιάζονται,έχετε καμία ιδέα τι να κάνω;Κάτι συστήματα με υπερήχους δουλεύουν ή θα πετάξω τα λεφτά μου άδικα;
Ρε τυπε εβγαλες συμπερασμα για τους αλλους χωρις να πας να τους μιλησεις. Πανε πρωτα μιλα στους ανθρωπους και αν δεν βγαλεις ακρη, κανε κατι αλλο. Μετα καλυτερα θα ηταν να καλεσεις την αστυνομια, αλλα θα τους το εχει πει πρωτα.
 

omorfoulis

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.371
Like
9
Πόντοι
16
Παντως αν πας σε μπατσαίους θα δωσεις στοχο και αν τελικα καταλήξεις στο να τα φολιάσεις θα είσαι ο νο1 ύποπτος. Προτελευταια λυση φολιασμα τελευταια μπατσαίοι.
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
κρίμα τα ζωντανά...
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
85
Πόντοι
2.357
....Ιδιωs τα διποδα ζωντανα
 

Επισκέπτης
Παντως αν πας σε μπατσαίους θα δωσεις στοχο και αν τελικα καταλήξεις στο να τα φολιάσεις θα είσαι ο νο1 ύποπτος. Προτελευταια λυση φολιασμα τελευταια μπατσαίοι.
τι λες βρε αρχιμαλακα που βρίσκεις σαν λυση την φολα στο γαβγισμα;;;
ΖΩΟ
Εδώ ο άλλος ο μαλακας δεν εχει παει να μιλησει στους ιδιοκτητες και εσυ  :jerking: :jerking: :jerking:
Αν αυριο κλαιει το παιδι σου και μου τη σπαει πολύ θα χαρω να βρει "λυση" καποιος ψυχακιας γειτονας που ενοχλείται...
 

morisonhotel

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2009
Μηνύματα
34
Like
0
Πόντοι
0
Γραφειο 16 εισαγγελια αθηνων.Θα τον φωναξει μετα η αστυνομια και θα του βαλει κολοχερο αλλιως αυτεπαγελτα 3000 προστιμο.Στην ελλαδα ειμασται φιλοζωοι αλλα οχι φιλάνθρωποι.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.319
Κριτικές
16
Like
13.392
Πόντοι
5.577
Απο τον προισταμενο μου. μου ειπε ετσι οπως σερνεσαι θα χασεις την δουλεια σου κ την βρηκε απο κατι κυνηγους. προφανως η φολα ηταν φολα γιατι δεν την εφαγε το μαλακισμενο.

ητανε μεσα σε κεφτεδες η φολα?  :think:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
85
Πόντοι
2.357
Νομιζω οτι εχουν βγει κατι καινουργιοι νομοι/κανονισμοι σχετικα με τα κατοικιδια και τιs ευθυνεs/προστιμα  που βαρυνουν τουs ασυνεπειs ιδιοκτητεs τουs.....
 

omorfoulis

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.371
Like
9
Πόντοι
16
τι λες βρε αρχιμαλακα που βρίσκεις σαν λυση την φολα στο γαβγισμα;;;
ΖΩΟ
Εδώ ο άλλος ο μαλακας δεν εχει παει να μιλησει στους ιδιοκτητες και εσυ  :jerking: :jerking: :jerking:
Αν αυριο κλαιει το παιδι σου και μου τη σπαει πολύ θα χαρω να βρει "λυση" καποιος ψυχακιας γειτονας που ενοχλείται...

Σαν προτελευταια λυση το ειπα βλακάκο για να δώσω έμφαση στο ότι οι μπάτσοι θα τον γράψουν στ @@ τους αν πάει και οτι θα τον σταμπαρουν αν κάνει τη μαλακία.
Όπως και να χει μιλάμε για ζώα και οχι για ανθρώπους (άσχετο αν μερικά μας ειναι πιο συμπαθή απο πολλούς) οπότε το παραδειγμά σου αν οχι ατυχές ήταν για τον πούτσο.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Νομιζω οτι εχουν βγει κατι καινουργιοι νομοι/κανονισμοι σχετικα με τα κατοικιδια και τιs ευθυνεs/προστιμα  που βαρυνουν τουs ασυνεπειs ιδιοκτητεs τουs.....
αλλο αν κακομεταχειριζεσαι ενα σκυλο και αλλο αν γαυγιζει
για το δευτερο δεν νομιζω οτι μπορει να κανει κατι καποιος φορεας :S
 

Επισκέπτης
Σαν προτελευταια λυση το ειπα βλακάκο για να δώσω έμφαση στο ότι οι μπάτσοι θα τον γράψουν στ @@ τους αν πάει και οτι θα τον σταμπαρουν αν κάνει τη μαλακία.
Όπως και να χει μιλάμε για ζώα και οχι για ανθρώπους (άσχετο αν μερικά μας ειναι πιο συμπαθή απο πολλούς) οπότε το παραδειγμά σου αν οχι ατυχές ήταν για τον πούτσο.
Γιατι και στην περιπτωση του παιδιου σου οι "μπατσοι" θα με γραψουν στα @@ τους. Γιατι να μην λυσω το πρόβλημα με "σοκολατα" η με καραμπινα;;;
Τι λες βρε ηλιθιε που το κάθε ζωο παιρνει μια ζωη την πεταει σε ένα μπαλκονι και παει ένα άλλο ζωο σαν και σενα και το φολιαζει... Γιατι; Γιατι ντρεπεται να κραξει τον ιδιοκτητη και νομιζει ότι αν κανει καταγγελια θα τον γραψουν στα αρχιδια τους... Μονο για ροχαλα στα μουτρα εισαι.
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
85
Πόντοι
2.357
αλλο αν κακομεταχειριζεσαι ενα σκυλο και αλλο αν γαυγιζει
για το δευτερο δεν νομιζω οτι μπορει να κανει κατι καποιος φορεας :S
Δεν θεωρειται εγκαταλειψη κατοικιδιου,  οπου εσυ (ο ιδιοκτητηs)  εχειs ευθυνεs???????????
 

TSONTAKIAS1

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2007
Μηνύματα
931
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
6
εδω παντως σε μενα  που εχει παρκακι και φερνουν τα σκατοσκυλα τους κατι γαμιολες αγαμητες και κατι μαλακιστηρια και γαβγιζουν και χεζουν οταν παιρνω τους μπατσους ερχοντε με τη μια και τους διωχνουν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom