Νέα

Μου έχουν πρήξει τ'αρχίδια 2 σκύλοι με το γάβγισμα τους,έχετε καμιά ιδέα...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα rantanplangr30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 473
  • Εμφανίσεις 36K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
...πώς να σκάσουν (χωρίς μαλακίες περί θανάτωσης.Δε φταίνε οι σκύλοι,τ'αφεντικά τους φταίνε);
Είναι 2 σκύλοι,ένα λυκόσκυλο κι ένα κοπρόσκυλο που έχουν δύο γείτονες,και μας έχουν πάρει τ΄αυτιά.Το κοπρόσκυλο όταν λείπουν τ΄αφεντικά του δε σταματάει να γαβγίζει.Το λυκόσκυλο το έχουν σε μια ταράτσα,βλέπει την κίνηση στο δρόμο και δε σταματάει το γάβγισμα,πριν λίγη ώρα με συνοδεία ουρλιαχτού σαν κλάμα.Πριν προσφύγω στη συνδρομή της αστυνομίας,κι επειδή δε θέλω να ανοίξω διάλογο με βλάκες,διότι αν δεν ήταν βλάκες δε θα άφηναν τα σκυλιά τους να ξελαριγγιάζονται,έχετε καμία ιδέα τι να κάνω;Κάτι συστήματα με υπερήχους δουλεύουν ή θα πετάξω τα λεφτά μου άδικα;
φολα τυπε
στους ιδιοκτητες ομως :grin:
 
OP
OP
rantanplangr30

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.895
Κριτικές
38
Like
4.915
Πόντοι
2.696
φολα τυπε
στους ιδιοκτητες ομως :grin:

Πάλι θα με κατηγορήσουν για ζωοκτονία...


Θα πάω να τη δω αύριο σε ένα μαγαζί που είδα ότι έχει.

μία άλλη καλή ιδέα είναι να βρεις μία γκόμενα να σου γλύφει τα αρχίδια μέχρι να ξεπρηστούν

Δεν είναι άσχημη ιδέα αυτή...Αξιολογείται...

τόσα βγάζεις από τα τυχερά παιχνίδια φίλτατε bet_rantaplan

Στον κουβά πάω τελευταία!
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.718
Κριτικές
10
Like
2.080
Πόντοι
3.187
Καταγγελία στο Υγειονομικό φίλε. Ο ιδιοκτήτης πρέπει να είναι προβλεπόμενος με πιστοποιητικά κλπ. Αν γαβγίζει και σε [ωρες κοινής ησυχίας φωνάζεις ΕΛΑΣ. Κάνε τον ιδιοκτήτη να πει τα πατερημα του.
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
Πας και μιλάς ήρεμα με τους ιδιοκτήτες μήπως και βρεθεί λύση.

Αν δεν βρεθεί (το πιο πιθανό) πας στο τμήμα της περιοχής σου και βλέπεις τι μπορεί να γίνει.

Σφυρίχτρες και λοιπές συσκευές δεν ξέρω αν βοηθούν αλλά αν είναι να ξυπνάς και να σφυράς στις 3 το πρωί για να σταματήσουν τα σκυλιά μάλλον δεν είναι και πολύ πρακτικό.Αναφέρθηκε κάπου ότι υπάρχει μαραφέτι που λειτουργεί αυτόματα μόλις ακουστεί το γάβγισμα αλλά μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό. :hmm:

Φόλα στο σκυλί σε καμία περίπτωση γιατί δεν φταίει το τετράποδο αλλά το δίποδο που το έχει παρατήσει σε μια ταράτσα μόνο του. ;)





 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.555
Like
2.838
Πόντοι
506

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.718
Κριτικές
10
Like
2.080
Πόντοι
3.187
έχει ένα που κάνει περί ta 80 ευρώ. Σφυρίζει χωρίς να το ακούει άνθρωπος και αυτά σιωπούν.

Λέγετα PETSAFE και είναι σαν μικρό κουτάκι. Θα το βάλεις στη βεράντα σου και μόλις γαυγίζουν αυτό εκπέμπει ήχουν και σιωπούν. βΤο βρήκα εδώ αλλά έχουν πολλά petshops.



Ολα τα ξέρεις εσύ πια. Κινητή εγκυκλοπαίδεια είσαι
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.319
Κριτικές
16
Like
13.392
Πόντοι
5.577
το εχω περασει τυπε.
Ωτασπίδες σιλικόνης  :S
 

palias4

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2008
Μηνύματα
675
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
6
απο προσωπικη εμπειρια, ουτε απο ιδιοκτητες εβγαλα συμπερασμα,ουτε με ωτοασπιδες, ουτε απο αστυνομια-μου ειπαν για ωρες κοινης ησυχιας κ αν ξαφνικα θανατωθουν τα σκυλια θα ειμαι ο νο1 υπευθυνος, ουτε απο φιλοζωικες γιατι δεν μπορουν να κανουν τιποτα, ουτε με φολα-το ομολογω προσπαθησα να το ριξω-τα ζωα τα αγαπαω ομως, με τους ανθρωπους δεν τα παω καλα. Σταματησα 3 μηνες απο προετοιμασια για πανελληνιο πυγμαχιας,σερνομουν στην δουλεια μου, μου εκανε παραπονα η ηλιθια γομενα μου γιατι δεν ειχα ορεξη να την γαμησω κ τελικα μετακομισα.
Για τον πουτσο φιλε τα παντα ολα.
 
OP
OP
rantanplangr30

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.895
Κριτικές
38
Like
4.915
Πόντοι
2.696
Καλά να μετακομίσω δεν υφίσταται θέμα,το σπίτι είναι δικό μου,αλλά θα τους γαμήσω με άλλο τρόπο.Όταν κοιμούνται θα τους βάζω τέρμα Heavy Metal και θα βλαστημήσουν την ώρα και τη στιγμή που τα έφεραν τα τετράποδα...
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Καλά να μετακομίσω δεν υφίσταται θέμα,το σπίτι είναι δικό μου,αλλά θα τους γαμήσω με άλλο τρόπο.Όταν κοιμούνται θα τους βάζω τέρμα Heavy Metal και θα βλαστημήσουν την ώρα και τη στιγμή που τα έφεραν τα τετράποδα...
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Πμ στον lakis33 και ...(τα)καθάρισε.
 

Επισκέπτης
Bet_Rantanplan σε καταλαβενω απολυτα. Το σκηνικο το εζησα σχεδον 2 χρονια, οταν ενα μουνοπανο ηρθε στο χωριο μας και νοικιασε το διπλανο σπιτι απο εμας. Για να φανταστεις την ατυχια μου, στ΄ανατολικα το σπιτι μου συνορευει με το σπιτι που ειχε νοικιασει ο μαλακας, δυτικα μ΄ενα εγκατελημενο, βορεια ειναι ενας μικρος δρομος που περναει μπρος απο το σπιτι μου και απεναντι ενα σπιτι που ζουν 2 γεροντια και νοτια ειναι το περιβολι μας και πισω αρχιζει το δασος. Καταλαβενεις τη ησυχια ειχα πριν ερθει αυτος. Εφευγε για δουλεια στην πολη και γυρνουσε απογευμα. Καποιες φορες ελειπε για μερες. Τα σκυλια νηστηκα να γαυγιζουν ολη τη μερα. Κι απο κοντα αρχιζαν και τα δικα μου.
Το υγεινομικο δεν κανει τιποτα. Παρεμβαινει μονο αν ειναι πανω απο 3 ζωα. Οι μπατσοι στ΄αρχιδια τους, που να τρεχουν εδω πανω. Καθε μερα σκεφτομουν ή να τα φολιασω ή να τα πυροβολισω. Αλλα φοβομουν μην μπλεξω.
Θα σου προτεινα να βρεις κι αλλους στη γειτονια που ενοχλουνται και ολοι μαζι να πατε σε καναν εισαγγελεα μπας και βγαλετε ακρη. Εγω παντως αν μου ξανα τυχει παρομοια φαση θα τα σκοτωσω. Ηρθα στο χωριο για να εχω την ησυχια μου και οσο κι αν τ΄αγαπαω τα ζωα, την ησυχια μου δεν την παζαρευω πλεον.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom